Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

@Nemo - tak powinien wyglądać rom od samsunga, polecam jak cholera bo cm to jednak gorsza bateria i wolę mieć te bajery od samsunga. Szybki, mega stabilny i zoptymalizowany. Nie uwierzysz, ze to na romie od sammiego jest. :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=I25wVxJGrnA

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Musisz na forum android podpytać bo ja nie instaluje takich modów raczej z poziomu CWM ale sądzę, że są widoki na to. Mi exdialer starcza w zupełności. :)

 

Jak masz jeszcze efs v1 w swoim s3 to zrób backup bo archidroid to 4.3 andek.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, ze tak. Taka zreszta procedura jest wskazana. :) Archidroid sam w sobie nowego bootloadera nie ma, a tutaj bedziesz mial. Polecam ci ten soft Kolego co link ci niżej daje i na to najnowszy Archidroid, nie zdziw sie, ale ten developer wypuszcza kolejne wersje co tydzien/dwa maks miesiac wiec sa czeste poprawki i zazwyczaj usprawnienia. Ja jestem cholernie pozytywnie zaskoczony tym romiszczem a mam licznik nabity w telefonie na nie bede pisal ile. :P

 

Soft - I9300XXUGMK6_I9300OXXGML1_XEO.zip

 

na to pozniej archiego i daj znac co sadzisz. :) Instalowales kiedys soft z Aromy? Bedziesz musial po wgraniu stocka wrzucic CWM od Philza przez Odina, na pamiec wewnetrzna paczke .zip z Archidroid i spod CWM dajesz clean to install new rom i z poziomu CWM dajesz install zip i wybierasz archidroid. Dalej instalujesz Archidroid z Aroma, dopytaj sie o najlepszy config w oficjalnym topicu. Mozliwosci jest multum.

 

Zadnego roota nie musisz robic, Archidroid ma juz go sam w sobie razem z SuperSu i rootexplorerem.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

No ziom ;-) Instalowałem na SGS3 kupę a jak padł to instaluje na SGS4. Pytam co jest dobrego bo ja nie mam z 8 miesięcy SGS3 a ten telefon jest znajomego. Czy jest tutaj tak jak na SGS4, że po zmianie bootloadera nie ma możliwości downgrade'u do powiedzmy 4.1.2? Ja się na tym zatrzymałem a o Samsungowym 4.3 złe rzeczy czytam (ale to głównie przez większe zużycie ramu którego brakuje)? Chyba że jest ta zdebloatowany że nie ma problemu z działaniem i mam się tym nie przejmować? Wiesz, nie chciałbym go zostawić w doopie. Ja 90% życia mojego SGS3 miałem dualboot Omega + CM10 ;-) Pytam czy warto - ziomal jest bardzo niezadowolony z TW (kurde, jak większość ludzi narzeka na dialer i kontkaty). Przez rozbiciem ekranu wyłączyłem mu animacje i wrzuciłem lżejszy Launcher i już było lepiej ale... rozwalił kompletnie telefon. Za ok tydzień wymienią ekran i chcę mu wgrać coś innego, niech nie narzeka bo to dobry telefon jest :-)

Odnośnik do komentarza

@Nemo

AD to Andek 4.3 więc o ile masz teraz root to zrób kopie efs np. Hack toolem czy z poziomu cwm, bo mogą być cyrki z IMEI w razie downgrade ale sam nie wiem po co chcesz wracać na 4.1.2. Poczytaj na xda o wydajności 4.3 i poprawkach dla twojego telefonu chociaż samsung pokpił sprawę i 4.3 wolno się wybudza plus pare innych wpadek. Developer Justarchi rozwalił bank i naprawił samsungowskie wpadki - uwierz mi i zainstaluj. Rom nie ma bloatware więc kłopotów z ramem nie ma zresztą ram niewykorzystany to stracony.

 

BTW. Touchwiza w Archidroid nie ma - jest nova launcher wiec nie odinstaluj jej przypadkiem bo bedzie trzeba reflash robic. Telefon bez launchera nie pojdzie. :D

 

No i na koniec radzę ci drogi kolego poczytać jeszcze co i jak
 

http://forum.android.com.pl/f551/ostrzea-enie-problemy-z-imei-przy-powrocie-z-modemu-i9300xxemg4-na-starszy-322736/
http://forum.android.com.pl/f551/cwm-root-flashowanie-custom-roma-w-root-za-pomocae-cwm-recovery-aroma-filemanager-backup-efs-297012/
http://forum.android.com.pl/f551/kompendium-wiedzy-odin-bootloader-recovery-backup-rom-root-sudden-death-efs-imei-300314/
Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Tzn jeśli są "bajery" samsunga to Touchwiz jest :-) Nie ma ich launchera ale touchwiz to więcej niż launcher, to cały framework - coś jak xposed. Więc jeśli jest smartstay itp to jest TW w formie bibliotek - ale jak już pisałem tu wcześniej - to są DOBRE biblioteki na których Google się wzorowało w paru kwestiach przy KitKacie (np. przezroczystości, ściągalny górny pasek przy fullscreenie itp.

 

Dzięki za info - jak pisałem, to nie mój telefon. Też uważam że ram nie użyty to ram zmarnowany ALE jak jest zapchany czymś, co mi do szczęścia nie jest potrzebne a ubija inne rzeczy to słabo :-) Także - mam teraz jeszcze Moto G i tablet Acerka gdzie mamy dość czyste Andki i tam 1gb jest wystarczający. Na stocku Samsunga - 1gb to strzał w kolano ;-) Ale przy 2gb jest spoko. Ja to się leniwy zrobiłem, mam na moim SGS4 PIERWSZY rom jaki postawiłem ;-) 4.2.2 - custom Omega w wersji 7.0 (dodam, że najnowszy oparty jest na wycieku 4.4.2 i ma numer 21.1 a ostatnia oficjalna wersja oparta na 4.3 miała numer 19 ;-) ) także nie jestem aż tak wymagający. Problem ze zwalniającym telefon (brak trima) mam rozwiązany dzięki Lagfixowi która odpala się raz w środę w nocy i nie widać, żeby telefon zwalniał. Kusi mnie nieco zainstalowanie Google Play Edition ALE chyba zdecydowałbym się na jakiegoś Dualboota.

 

Niestety Duale nie dzielą danych, więc wszystko się namnarza. Myślałem, że może koleś, który napisał Modaco switch na HTC One który się nieźle rozwinął rozwiąże tą sprawę, założył projekt Indiegogo i zebrał siano żeby to napisać na SGS4, wypuścił 2 bety i doopa, nic nie wypuszcza. Zrobił po prostu ludzi w ciula. Bo jak ktoś rozwija coś open-source i nie ma czasu albo mu się znudzi, to ja to rozumiem. Ale jak koleś zebrał na to kasę to już powinien się wywiązać. 

 

Podsumowując - dzięki wielkie, jak naprawią ten ekran wrzuce mu tego Archi - idea mi się podoba, aktualizacje OTA, oparte chyba o debiana. Bardzo lubię debiana ;-) akurat moja ulubiona dystrybucja i format dystrybucji pakietów więc na pewno go nim uszczęśliwię. Co do siebie - skoro jestem zadowolony to nie wiem czy zmieniać. Jedyna rzecz która w mojej wersji mnie wkurza straszliwie, to że NIE DZIAŁA COPY-PASTE w aplikacji Email Samsunga. Nie mam pojęcia o co chodzi, nie wiem tez czy w nowszych wersjach działa. Po prostu niezłą mam bekę z tego ;-) Nie mogę nic skopiować i tyle ;-) Ale co zrobić :-)

 

BTW - znacie jakieś DOBRE aplikacje do maila? Oczywiście IMAP a nie pod konkretną usługę. Na razie korzystałem tylko z Samsungowej aplikacji + AOSP. Może jakieś fajne, sprawdzone znacie?

Odnośnik do komentarza

Spoko, ja to kumam. Chodzi mi że TOUCHWIZ to nie LAUCHER, To jest składnik projektu jakim jest TOUCHWIZ ale nie jego jedyny element :-) Nie twierdzę że ten launcher tam jest. Można poza tym wrzucić zawsze launchera z Aromy albo przez zipa albo przez ADB, ale spoko, nie zamierzam nic kasować :-)

Odnośnik do komentarza

Pytanie od laika. 

Mam SGS3 LTE (i305), zaktualizowałem przypadkiem system do 4.3 a potem sflashowałem CWM i najnowszego wgrałem najnowszego CM. Czy mogę bezpiecznie wgrać romy na starszej wersji systemu (ten CM jest na 4.4, czytałem coś o problemami po aktualizacji do 4.3)?

Odnośnik do komentarza

Ale o co chodzi? Masz kilka ekranów głównych i jeden taki, do którego zawsze wraca telefon po wcisnięciu Home (ew Home, Home). Jaki masz Launcher? co to znaczy że się "powiększył"? Możesz screena zrobić?

 

@kultywator: Ustawienia systemu -> Moje Urządzenie -> Język i wprowadzanie - dział "Klawiatury i metody wprowadzania - zobacz czy masz ptaszka przy klawiaturze Samsunga (lub innej której używasz) oraz jaka opcja jest wybrana pod Domyślne.

Odnośnik do komentarza

Mam denerwujący problem, w telefonie dziewczyny galaxy ace 2 była wcześniej karta 2gb chciałem wymienić na większą 8gb, format przegrałem zdjęcia wkładam do telefonu wszystko ok jest widoczna wchodzę do galerii i z jej poziomu telefon nie widzi zdjęć natomiast widzi je gdy wchodzę przez skrót moje pliki. Co jest grane? Teraz na starej karcie jest to samo bo ją od razu sformatowałem więc to jakis idiotyczny bug androida jak to naprawić? Co ciekawe jak zrobie telefonem zdjęcie to zapisuje je sobie na karcie i je widzi, pozostałych nie nawet jak zgrałem je do folderu który telefon sam sobie zrobił.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...