Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mozecie dawajcie wersje kompilacji i kernel. Ulatwi wybor. :P Ja pierdole jaki no life ze mnie, tak kiedys mowilem o kims, kto sylwka spedza w domu. A teraz sam pisze o androidzie na forum psxe. Jakas niespozyta sila tkwi w tym forum, przyciaga mnie nawet na koniec roku. Nie powinienem zazywac medytacji w takie dni jak ten. O_oq

Odnośnik do komentarza

@Nemo - sorras za moja niewiedze.

 

@raven - jaki rom oparty na kitkat polecasz na s3? I jakie glowne trudnosci przy uzytkowaniu cm 11?

 

Ale mnie nolifie nie musisz przepraszać ;-) Nie masz SGS4 to się pewnie tym nie interesujesz. Jest na rynku telefon i9505 czyli SGS4 LTE i jest w 99.5% z nim sprzętowo zgodny i9505G czyli wersja Google Edition która to ma już oficjalnie najnowszego Andka, zaraz po Nexusach. To NIE JEST ROM AOSP (mimo, że czasem tak piszą nieuki na XDA) tylko to jest rom robiony przez Samsunga, po prostu BEZ touchwiza. Dzięki temu, że NIE JEST AOSP może mieć więcej rzeczy jeśli chodzi o obsługę Aparatu, Bluetootha itp których to źródeł w AOSP nie znajdziesz ze względu na patenty na software itd. Są TYLKO wypuszczane źródla kernela bo to firmy muszą robić ze względu na licencje GPL. Źrodeł aplikacji z romu nie muszą wypuszczać dzięki czemu aparat działa lepiej niż na AOSP bo nie muszą magicy pisać wszystkiego od początku. I teraz - masz ROM i masz ŹRÓDŁA kernela bo oficjalny kernel nie działa ze wzgledu na lekkie różnice takie jak inny bootrom, modem itp.

 

I teraz: Taka sama sytuacja była, gdy wyszedł HTC One Google Edition. Masz ROM w wersji 4.3 na z SGS4 Google Edition i HTC One. Możesz wgrać te romy na urządzenia nie google edition, kompilujesz kernel i ... wszystko w miarę działa. Pojawiły się romy 4.4, teraz 4.4.2 i z HTC jest dalej tak samo - wgrywasz i chodzi. A na SGS4 telefon się restartuje sam z siebie. Jednym 1 na tydzień, innym 33 razy dziennie. I NIKT nie może znaleźć przyczyny. Samsung leci w kulki najprawdopodobniej, coś zmienił w źródłach kernela ALBO czegoś w nich nie ma. Nie wiadomo :/ Ja wiem, że po zarąbistym SGS2, potem po już średnim SGS3 (łatwość tłuczenia, jakość materiałów, padła mi płyta) i teraz po SGS4 (sprzętowo super, software'owo nie :/ ) JA chyba już Samsunga nie kupię :/ Wkurza mnie takie podejśćie :/ Czas chyba zmienić firmę.

Odnośnik do komentarza

@Nemo - sorras za moja niewiedze.

 

@raven - jaki rom oparty na kitkat polecasz na s3? I jakie glowne trudnosci przy uzytkowaniu cm 11?

 

Próbowałem CM11 by temasek z kernele boeffla i wszystko było spoko (bateria wydaje mi się też) prócz tego, że przyciski mi się cały czas świeciły. Nie używam sprzętowych a ekranowe, zresztą nawet na ROM-ach Samsunga mam to podświetlenie wyłączone bo nie lubię. I tutaj cholera nawet po wyłączeniu w opcjach jak się raz uśpi i wybudzi telefon to od razu się włącza na stałe. Ktoś mi na forum.android.com.pl odpisał, że u niego jest dobrze, więc spróbuję jeszcze raz. Może to ten kernel albo co.

 

Teraz po prostu jadę na CM11 (nightly z 29.12 aktualnie) z kernelem boeffla i też jest miodzio, choć troszkę gorzej z baterią jak na temasku. Jak jest dobrze to schodzi ze 2% przez noc, ale jak się załączy coś (a dzieje się to często) to schodzi 2%/h. Niby nie jest źle, bo dwa dni ujedzie, ale nie lubię takiego wycieku energii. Na razie z tym żyję, bo Android 4.4 mi się ultra podoba. Narzekałem trochę na tego KitKata, ale dopiero jak sam zacząłem używać, to dostrzegłem, że to duży skok w przód. To jak z Androidem 2.3 swego czasu, mocno poprawia wizualne doznania i nadaje stylu całemu systemowi. Jest przepiękny i działa wyśmienicie. Oprócz aparatu oczywiście i lagu na przycisku wybudzania/usypiania, ale czysty Android na SGS3 ma ten problem od zawsze i raczej tak zostanie.

Odnośnik do komentarza

No na aparat raczej nie ma siły - brakuje po prostu jakichś tam binariów, nie wszystko napiszą ludzie w ramach hobby :-/ Pytanie czy nam na tym zależy. Samsung dopóki nie zaczął z knoxem świrować był właśnie fajny pod względem customów. W miarę dobre bebechy, źródła, w wersjach international urządzeń nie lockowany bootloader i takie tam. I nagle kurde - czar prysł :/ Dalej oczywiście można się bawić z romami ale jest więcej rzeczy które mogą iść nie tak. Na SGS4 są 2 modemy - do 3g i do LTE. Jak mamy stary bootloader, przed knoxem to modemu LTE nie możemy zupgrade'ować bo nie działa i LTE i przestaje działać dzwięk i WIFI :-( I takie tam inne duperele.

 

Ale... jak pisałem że nie ma romu dobrego Google Play Edition (GPe) 4.4 na SGS4 bo się restartuje to wylazł kernel który - na razie na to wygląda, naprawił sprawę. Także jak będzie chodzić to będę się cieszył jak dziecko :-) Zobaczę.

 

Jak pisałem o SOFCIE to kurde nie miałem na myśli CAŁEGO romu. TW (a raczej Framework TW) wnosi parę fajnych rzeczy które natywnie w Androidzie są dopiero od wersji KitKat - przezroczystości, ZAWSZE przywracalny notification bar poprzez ściąganie z góry nawet w aplikacjach na cały ekran, immersive mode itp. To się pojawiło dopiero teraz. Za to natywne aplikacje, oprócz aparatu i galerii - są tak słabe że aż żał doope ściska. Jak widzą to ludzie z boku to wychodzą z założenia że trzeba brać iPhone'a. Bo jak telefon topowy za 2000 zł wchodzi do kontaktów 5 sekund albo przy przewijaniu listy ostatnich połączeń tnie jak sam scoorvysyn to ja się pytam - kto to pisze? Poważnie. Aplikacja telefonu, kontaktów i jeszcze parę innych to ŻART po prostu. Tak samo wiecznie zamulony Launcher. Dlatego ja, żeby być zadowolonym z romu Samsunga instaluje zamienniki - Nova Launcher, EX Dialer itp. Tylko denerwuje mnie, że muszę to zrobić w sprzęcie topowym, żeby się nim cieszyć. Jak porównywałem sobie domyślne romy to chyba Samsung z topowych firm wypada najsłabiej - i HTC ma szybsze aplikacje, i Sony i pewnie 80% innych firm też.

 

Tylko żeby mnie ludzie źle nie zrozumieli - ja innych słuchawek nie mam więc to nie jest wiarygodne porównanie. Mogę się wypowiadać TYLKO nt. samsunga bo go mam. To nie jest tak że nie ma plusów. Aplikacja do filmów, do zdjęć (galeria) obsługuje DLNA więc mogę wrzucić odtwarzanie filmu na tv przez XBMC albo muzykę na różne inne sprzęty. Domyśle (AOSP) aplikacje np. do galerii nie mają tych opcji, domyślna aplikacja do wiadomości jest ok dla mnie, klawiatura domyślna całkiem sprawnie działa. Także pisanie że jest to NAJGORSZA firma nie jest prawdą. Jest kilka dużych wpadek po prostu z którymi sobie od lat nie umieją poradzić. I np - moja dziewczyna ma SGS2 - tam np dialer włącza się szybciej niż na SGS4 ;-) Nie potrafię tego pojąć :-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wanam exposed to piekne narzedzie by pokazac komus, kto lubi bawic sie layoutem telefonu, ze root sie przydaje i daje pewna furtke do calkowitej kontroli nad telefonem. :) Jak moj kumpel zobaczyl co moze jeszcze zrobic ze swoja s3ojka postawil 4pak i ma juz korzen wbity w smartka, hehe. Custom recovery i pelny backup to najlepsza rekomendacja.

 

@Nemo - wez mi tu w skrocie ogarnij jak sie ma sprawa z s4, knoxem i innymi. Ojciec moze go miec jako nowy telefon i mysle nad zmiana, mozna sie dobrze bawic na s4 z romami czy trzeba uwazac i sie czaic? No i co z gwarancja? Mozna sobie przeczyscic telefon 3plikowcem jak w starszym modelu czy nic z tego?

Odnośnik do komentarza

Marzyłem kiedyś o posiadaniu super urządzenia, które podpinam pod tv i gram w milion starych gierek.

Mam Xperię Z i po części zrealizowałem swoje marzenia:), niestety, ale po podpięciu pod TV (wtyk MHL -> HDMI -> pod amplituner) są straszne lagi.

Od czego to może zależeć? Lepszy kabel, TV, czy nic się nie da zrobić? Gram padem w Mario, ale nie da się grać, bo praktycznie co wciskam "skok", to za późno. Patrząc na telefon, wszystko idzie ok, ale na TV wszystko jest opóźnione. Dodatkowo zauważyłem, że na jednym z padów (Dual Shock 3), również są opóźnienia:/, a w aplikacji do parowania pada, wykrywa mi, że pad jest nieoryginalny. Dziwne, żeby aplikacja potrafiła rozpoznać, chociaż nie potrafię sobie przypomnieć, czy pada mam z MM, czy Allegro.

Aha i jeszcze coś, odpalane pliki mkv, które są w DTSie, włączają się w stereo. Taki urok kabla, czy może gdzieś w programie (MX Player) trza pogrzebać?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dobra to teraz mój Galaxy S 3 przychodzi do lekarza i po zaktualizowaniu do najnowszego Andka zauważyłem kilka plusów jak :

+ tel przestał się grzać.

+ bateria jakby chodziła ciut dłużej

+tel na przeglądarce Chrome już tak nie zamula

 

 

ale

- Co jakiś czas, wyskakuje mi komunikat "aplikacja xxx zostaje zamknięta"

- chcąc się podzielić jakimś zdjęciem z galerii, obojętnie czy mms, mail, GG. Galeria zostaje zamknięta z odpowiednim komentarzem

- telefon ciągle działa nie tak jak powinien czyli wolniej.

 

 

Nigdy w nim nie grzebałem, czyszczę pamięć RAM itd, w pamięci mam jakieś 800 MB wolnego , na karcie ok 2 z 16 GB jeśli to ma jakieś znaczenie. Powiedzcie totalnie zielonemu gościowi co zrobić :P Dzięki z gory.

Odnośnik do komentarza

Jeśli MOŻESZ to zrobić (przede wszystkim, napisz jak zrobiłeś update) to albo skopiuj wszystko co potrzebujesz i przywróć ustawienia fabryczne, ALBO (to jest NAJLEPSZE) wgraj rom jaki chcesz, oczywiście może byc oficjalny - ODINem czyszcząc pamięć. To w 99% rozwiązuje tego typu rzeczy, które często wynikają z pozostawania jakichś śmieci w w katalogach, złych uprawnieniach itp, itd. To nie są normalne komunikaty które powinny wyskakiwać na czystym, oryginalnym romie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Marzyłem kiedyś o posiadaniu super urządzenia, które podpinam pod tv i gram w milion starych gierek.

Mam Xperię Z i po części zrealizowałem swoje marzenia:), niestety, ale po podpięciu pod TV (wtyk MHL -> HDMI -> pod amplituner) są straszne lagi.

Od czego to może zależeć? Lepszy kabel, TV, czy nic się nie da zrobić? Gram padem w Mario, ale nie da się grać, bo praktycznie co wciskam "skok", to za późno. Patrząc na telefon, wszystko idzie ok, ale na TV wszystko jest opóźnione. Dodatkowo zauważyłem, że na jednym z padów (Dual Shock 3), również są opóźnienia:/, a w aplikacji do parowania pada, wykrywa mi, że pad jest nieoryginalny. Dziwne, żeby aplikacja potrafiła rozpoznać, chociaż nie potrafię sobie przypomnieć, czy pada mam z MM, czy Allegro.

Aha i jeszcze coś, odpalane pliki mkv, które są w DTSie, włączają się w stereo. Taki urok kabla, czy może gdzieś w programie (MX Player) trza pogrzebać?

 

Pytanie, czy telefon wysyła cokolwiek ponad Stereo. To złącze cyfrowe ale mimo wszystko, ma chyba mniej pinów niż pełne HDMI więc i pewnie jest mniejsza przepustowość.

 

Pytanie, czy telefon sam przy przesyłąniu nie generuje opóźnienia. Jeśli nie, to masz chyba do czynienia z tzw. HDTV Lagiem czyli opóźnieniem obrazu generowanym, przez POPRAWIACZE w telewizorach. To była straszna dla graczy przypadłość w starych LCD. Zobacz czy masz coś takiego jak Gamemode w swoim TV który stara się zredukować to coś. Różne wyostrzania, 200, 600hz to ZAWSZE opóźnia obraz bo to jest post-processing. Przy filmach nie zauważysz, przy grach - zawsze.

 

Dodatkowo - każdy LCD ma jakieś opóźnienie względem np. monitorów typu CRT, często w TV lepiej jest podlączyć coś przez VGA niż przez HDMI jeśli zależy nam na braku opóźnienia.

 

http://www.displaylag.com/what-is-input-lag-the-breakdown/

 

W spoilerze masz przykładowy, dobrze zrobiony pomiar :-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wanam exposed to piekne narzedzie by pokazac komus, kto lubi bawic sie layoutem telefonu, ze root sie przydaje i daje pewna furtke do calkowitej kontroli nad telefonem. :) Jak moj kumpel zobaczyl co moze jeszcze zrobic ze swoja s3ojka postawil 4pak i ma juz korzen wbity w smartka, hehe. Custom recovery i pelny backup to najlepsza rekomendacja.

 

@Nemo - wez mi tu w skrocie ogarnij jak sie ma sprawa z s4, knoxem i innymi. Ojciec moze go miec jako nowy telefon i mysle nad zmiana, mozna sie dobrze bawic na s4 z romami czy trzeba uwazac i sie czaic? No i co z gwarancja? Mozna sobie przeczyscic telefon 3plikowcem jak w starszym modelu czy nic z tego?

 

Ok - KNOX ;-)

 

Przede wszystkim - co KNOX? To jest KONTENER taki, coś jak JAIL w BSD. Chodzi o to, żeby w stały, trwały sposób sprawdzić/pokazać, że ktoś grzebał w telefonie. Knox został wprowadzony razem z nowym bootloaderem gdzieś na przełowie 4.2.2 i 4.3 w ofilanych romach TW dla SGS4 (o innych nie wiem i nie interesuję się). Wygląda na to, że po aktualizacji Bootloadera - nie da się zrobić downgrade'u samego bootloader w ogóle. Tak to wygląda, dodatkowo, przez wgranie nieautoryzowanego softu na telefon (np root) telefon zostaje oflagowany na stałe jako KNOX WARRANTY VOID i... tyle. Telefon DZIAŁA, wszystko można zrobić, wgrywać customy (oprócz starych oficjalnych romów i pewnie też starych customów opartych o TW 4.2.2, może poprawia to jakiś Custom Kernel). I to tyle. NIE DA SIĘ TEJ FLAGI USUNĄĆ.

 

W Europie, gdzie ROOT nie może poza jakimiś naprawdę udokumentowanymi przypadkami być powodem do nie uznania gwarancji na wadę fizyczną, nie jest to aż taki problem. W USA MOGĄ nie uznać gwarancji, w Europie nie. Teoretycznie, na początku mogliby odmówić ale są przykłady, wyroki sądów w UE które wyraźnie mówią, że nie wolno więc można się czuć w miarę bezpiecznie :-)

 

Jeśli chodzi o customy to są 2 ścieżki - stary bootloader i nowy. Po prostu. BOOTLOADER i MODEM można wgrać TYLKO przez ODINa, Kiesa i OTA na oficjalnym sofcie. NIE DA SIĘ WGRAĆ NAPEWNO MODEMU NA i9505 PRZEZ CUSTOM RECOVERY. Nie da się więc tego nie zmieni custom.

 

Jedyne o czym trzeba pamiętać to MODEMY. SGS4 LTE ma 2 modemy, LTE i GSM/3G. Jeśli mamy stary Bootloader i wgrany najnowszą PACZKĘ modemów (w zipie 2 pliki, HLOS.BIN i NON-HLOS.BIN) to przestanie działać głos i WIFI oraz LTE. HLOS to GSM a NON-HLOS to LTE. Zasada jest prosta - Przy stary Bootloaderze wgrywamy paczkę modemów dowolny GSM+ ostatni przez zmianą bootloader modem LTE. Przy NOWYM wgrywamy dowolną NOWĄ PACZKĘ. 

 

TO NIE JEST TRUDNE. trzeba o tym pamiętać. Modemy wgrywa się z reguły raz, odinem poprzez zimny start telefonu do trybu DOWNLOAD z kompletnie wyłączonego urządzenia, nie przez np wybranie z 4-way reboot menu trybu DOWNLOAD - wtedy się nie wgra. Nie pytaj czemu - nie wiem. To JEDYNE niedogodnośći, jak widzisz - proste do ogarnięcia. Custom romy nie zmieniają modemów więc nie ma ryzyka, wgrywasz je klasycznie. Ja mam wersję 4.2.2 więc mam stary bootloader i nie zmieniam bo nie potrzebuję :-)

 

W temacie o telefonach rozpisałem się o SGS4 i romach - poczytaj sobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli MOŻESZ to zrobić (przede wszystkim, napisz jak zrobiłeś update) to albo skopiuj wszystko co potrzebujesz i przywróć ustawienia fabryczne, ALBO (to jest NAJLEPSZE) wgraj rom jaki chcesz, oczywiście może byc oficjalny - ODINem czyszcząc pamięć. To w 99% rozwiązuje tego typu rzeczy, które często wynikają z pozostawania jakichś śmieci w w katalogach, złych uprawnieniach itp, itd. To nie są normalne komunikaty które powinny wyskakiwać na czystym, oryginalnym romie.

Wielkie dzięki za zainteresowanie tak na początek ;)

A więc tak, kilka razy w roku jestem w UK w wiadomym celu, mam tutaj abonament w t-mobile z nieograniczonym bardzo szybkim netem w telefonie, wiec wszelakie aktualizacje robia mi sie z marszu. W sumie nawet teraz pisząc ten post przesylam sobie internet na lapka z S3.

 

Z tego co zauważyłem system sie aktualizuje w niedzielę wieczorem, tak było i tym razem.  Pobrał sobie sam co miał pobrać ale podczas restartu już po zainstalowaniu nowego Androida, poprostu sie zwiesł na logo SAMSUNG, zresetowałem po jakimś czasie. W skutek czego pół aplikacji poszło w pizdu a kilka poprostu się zamyka samo z siebie od tak co jakiś czas.

Ale najbardziej mnie wkurzają te mikro zwiechy :/

Odnośnik do komentarza

Hmm, wygląda na to, że aktualizacja się nie zakończyła po prostu. Taki lepszy reset powinien pomóc.

 

Ja tam wyznaję zasadę że jak coś działa i spełnia twoje potrzeby to nie aktualizuj ot tak, dla zasady. Lepsze wrogiem dobrego, lepiej najpierw się rozeznać. Czasem (np w windowsach) poprawka zmienia coś tak, że rozsypują się narzędzia/programy napisane pod starą wersję, przed aktualizacją. Więc lepiej po prostu się upewnić, że wszystko będzie ok np czytając opinie pierwszych odważnych :-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...