Skocz do zawartości

Gintama


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Gintama to przezabawne anime przedstawiające losy trójki przyjaciół (samuraja Gintoki z drewnianym mieczem, którego ulubionym hobby jest dłubanie w nosie i czytanie Jumpa, obdarzonej niezwykłą siłą i cofniętą w rozwoju Kagurą, oraz nieudacznikiem Shinpachim), zajmującyh się tzw. "dziwnymi zleceniami", do których zaliczają się między innymi tak ekstremalne zadania jak wyprowadzanie psów-zabójców na spacery, wyprawianie egzorcyzmów czy ratowanie świata przed zmutowanymi szerszeniami z kosmosu. Brzmi idiotycznie? I takie jest w istocie. W dodatku cały serial przyprawiony jest ostrym sosem parodii; zlewają dosłownie z wszystkiego, począwszy od najpopularniejszych japońskich mang i gier wideo, przez amerykańskie thrillery (odcinek z Jigsawem po prostu trzeba zobaczyć), postacie historyczne, na...twórcy oryginalnej mangi Gintama kończąc. Z pewnością mocno zbzikowany humor nie każdemu przypadne do gustu, ale taki już urok japońskich komedii (kto miał wcześniej do czynienia ze Slayersami albo FMP: Fumoffu ten wie o co chodzi). Pomimo prawie dwustu odcinków serial wciąż świetnie się trzyma nie spuszczając z tonu i dalej wyciskując smary z mojego nosa, więc polecam z czystym sumieniem, tym bardziej widzom znudzonym typowymi japońskimi tasiemcami.

 

Gintama-Episode-162-Subs-English.jpg

gintama.jpg

gintama41uxq0.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Prawie, ale świadczy to tylko o niesłabnącym zainteresowaniu tymże animcem.

 

 

Nom elizabeth tez spoko ,fajny byl odcinek jak ja (?) wzieli do weterynarza na przeswietlenie :)

 

Dosłownie kinder niespodzianka. Ja do dzisiaj mam brechtę z tego odcinka jak w ramach konkursu rzeźbili figury ze śniegu i ktoś ulepił penisa, a wszyscy przechodzący z podziwem rzucali tylko "wow, Neo Armstrong Cyclone Jet Armstrong Cannon!", nikomu do głowy by nawet nie przyszło, że to może być penis :) . Albo jak parodiowali Dragon Questa i po straceniu całego HP przez status "poisoned" Hijikata zamienił się w trumnę (oczywiście "grał" dalej), a potem okładali przeciwników księdzem z pobliskiego kościoła. Genialne. W ogóle najlepsze akcje są z Mademoiselle Saigo (ten fioletowy ufol) i wymiataczem Katsurą ("It's not Lupin, It's Zura, ah that's not right, it's Katsura!)", no i całe mnóstwo jest w tym anime niszczących dialogów i cytatów:

- Kagura, call the ambulance.

- Ambulance!!!

 

 

 

f7edd838e8aff0full.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Mi sie podobala haslo its not katsura its captain katsura :) albo odcinek w ktorym podmienili elizabeth , fajny tez byl odcinek w ktorym porwali ich kosmici i srubokrety im dali :), albo ten w ktorym byli na wakacjach w goracych zrodlach i gin zrobil rewolucje :). O i jeszcze jak stali w kolejce po Wii

Edytowane przez cloud28
Odnośnik do komentarza

...albo jak mieli przypilnować salon fryzjerski i akurat wszedł Cesarz, "przez przypadek" zgolili mu łeb na łyso, a potem z psiego gówna zrobili kitkę licząc, że nie zauważy różnicy :D

 

 

mało, że chyba nie zauważył, to jeszcze mu się podobało

 

 

można wymieniać te chore akcje w nieskończoność

 

 

 

niezła była parodia Death Note'a przy kociołku z żarciem

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

To lipca, bo po skonczeniu GTO i Sayonara Zetsubou Sensei szukam jakiejs dobrej komedii

 

Spróbuj coś z tych (i wybaczcie offtop proszę ;])

 

 

Excel Saga i po tym Puni Puni Poemi

 

Cromartie High School - btw, jedno z niewielu anime z udanym angielskim dubem.

 

2x2=Shinobuden, znane też jako Ninja Nonsense

 

Kyouran Kazoku Nikki

 

Detroit Metal City

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

To lipca, bo po skonczeniu GTO i Sayonara Zetsubou Sensei szukam jakiejs dobrej komedii

 

mam dla ciebie synu szklarza tylko dwa słowa: GOLDEN BOY. Najlepsze komediowe anime. Serio. Jedna uwaga - oglądać tylko z ANGIELSKIM dubbingiem!! Japońskie jest o wiele, wiele gorsze.

Odnośnik do komentarza

Hohoh, nie mogę się doczekać parodii DN. Choć mam wrażenie, że wiele gagów mijam.

 

I czy wszystkie napisy sa tak fatalnej jakości jak do 1-2? Jak dodawanie Faktów już rozumiem, ale zupełne przekształcanie zdań już nie... ;/ Tragedia.

Ty Kazuo widziałeś już 200 epów? Trzyma to poziom?

Odnośnik do komentarza

Jak już wcześniej napisałem - początkowe odcinki ("początkowe", w sensie do stówy) są najlepsze. Później jest już trochę gorzej (często naprawdę wulgarny, naciągany humor), ale i tak daleki jestem od stwierdzania że z czasem Gintama schodzi na psy. Wciąż daje radę, a niektóre odcinki dalej potrafią zmiażdżyć (parodiowanie Jigsawa czy wizyta Gintokiego u dentysty to najlepsze przykłady).

 

Pomimo, że ten serial to w głównej mierze komedia, to jednak całkiem fajnie wypadają też "poważne momenty". Odkrywanie przeszłości bohaterów czy walki z bossami pozwalają odczuć lekki dramatyzm, a także lepiej zrozumieć same postacie. Wprawdzie są to bardzo sporadyczne odcinki, ale dzięki nim mięśnie brzucha mają chwilę przerwy od ciągłych napadów śmiechu.

 

 

A z napisami to nie wiem jak jest, bo oglądałem po angielsku.

Odnośnik do komentarza
  • 9 lat później...
W dniu 14.12.2019 o 02:53, Wojtas1986 napisał:

Kurła niby mesjasz a 1 i 2 ep nie porwał , poziom abstrakcyjności i humor jakoś średnio do mnie przemawiają .. później będzie lepiej ?czy darować sobie jeśli na początku nie podpasił?

 

@Farmer, Ty jestes w miare na swiezo z Gintamą, wyjasnij panu xd

 

btw. ostatni sezon bedzie w 2020, doczytalem dzisiaj Farmer takze spokojna glowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...