Skocz do zawartości

Stojak pod kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Obydwa wyglądają na bardzo chybotliwe na boki dlatego nie polecałabym żadnego.

 

picture0033sl.jpg

 

Tak właśnie powinien wyglądać naprawdę dobry stelaż, siedzenie można umieścić na sztywno w prostokątnej ramie. Mój znajomy ma u siebie w mieszkaniu taki sam, sam to zrobił za pomocą rurek i wiertarki oraz kilkunastu śrub. Zrobić coś takiego samemu nie jest trudne, wystarczy pomyśleć, większość tych fantastycznie wyglądających jak właśnie ten ze zdjęcia zrobiona jest przez graczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Obydwa wyglądają na bardzo chybotliwe na boki dlatego nie polecałabym żadnego.

 

Mam wheelstandpro z kółkiem MS i jeśli o to chodzi to jest bardzo dobrze. Podczas agresywnych, szybkich kontr cały stojak nie majta się na lewo i prawo, wszędzie są zawiasy tego typu jak w siodełkach od rowegu, czyli jest w 100% stabilnie. Nogi oparte na pedałach w tym jeszcze bardziej pomagają.

 

I mam go od pół roku i jestem zaj.ebiście zadowolony. Testowany przez parę osób i każda miała frajdę.

 

Oczywiście nie mówię że twoja propozycja jest gorsza, wręcz przeciwnie. Z tym że wiadomo, nie każdy ma takie warunki, ja swój stojak składam i stawiam za szafką.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Ogarnij sobie jeszcze to: http://www.activer.com.pl/

Mam podobny i nic sie w nim nie buja, wlasnie dzieki temu, ze na tylniej czesci da sie postawic krzeselko i obciazasz je wlasnym ciearem !

 

Tylko dlaczego na tej stronie nie ma kontaktu ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość pawel_k

ja akurat jestem bardzo zadowolony ze stabilności i jakości wykonania ;) wcześniej grałem z kierownicą przyczepioną do stołu i szczerze to teraz nie odczuwam braków stabilności w żadnym względzie...

 

nie wiem jak udało Ci się pogiąć taki kawał metalu, może za bardzo się wyżywasz na kierownicy ;)

Odnośnik do komentarza

Mam wheel stand pro dopiero od tygodnia, ale jeździ się bardzo fajnie. Całość rzeczywiście błyskawicznie się "składa" do kształtu, który można już jakoś schować w mieszkaniu, jest stabilny i wygląda bardzo solidnie. Jeżeli nie ma jakijś wady fabrycznej, to nie widzę możliwości pogięcia tego metalu, chyba że zabierze się za to Pudzian po pijaku...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja się pochwalę co ostatnio zmajstrowałem. :P

W piwnicy miałem stary, nieużywany już rower i dość gruby stalowy blat, to pociąłem staruszka i przerobiłem na taki oto stojak.

 

IMG_0498.jpg

RESZTA ZDJĘĆ W SPOILERACH

 

IMG_0500.jpg

 

 

IMG_0506.jpg

 

 

IMG_0505.jpg

 

 

IMG_0507.jpg

 

 

Wyszło nawet fajnie, a i komfort użytkowania jest wysoki. Stojak nie buja, nie przesuwa się, ogólnie jest nieźle. :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Miło mi, że się podoba. :)

Wiecie, zamiast roweru, można wykorzystać rury z jakiegoś szrotu. Koszty nie są zabójcze, o ile możecie skołować szlifierkę, wiertarkę, spawarkę i trochę farby w sprayu.

W tym stojaku doszły jeszcze gwinty pod 4 śruby, ale to tylko mój wymysł.

A jaka satysfakcja, że zrobiło się coś na własną rękę. :thumbsup:

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Stojak zakończony :)

Szybkie info.

Koszty:

Profile ( 30mm x 18mm ) - 67 zł ( 12m )

Tarczki do kątówki - 20 zł

Malowanie - 50 zł

Śrubki, nakrętki itd - 30 zł

No i jeszcze muszę kumplowi postawić flaszkę za spawanie :)

 

Dzień 1:

Cięcie i spawanie. Planu jakiegoś super nie mieliśmy. Improwizowaliśmy troszkę. Wymyśliliśmy, że fotel będzie przykręcany do ramy :)

 

 

th_IMG_0110.jpg th_IMG_0111.jpg

 

 

 

 

Dzień 2:

Rzeźbimy stolik pod kierę i pod biegi. Tu zrobiliśmy błąd z mocowaniem do skrzyni biegów. Będę to naprawiał może kiedyś :)

 

Dzień3:

Szlifowanko. W sumie cały dzień zmarnowałem na oszlifowanie wszystkiego i pomalowanie podkładem.

 

th_IMG_0112.jpg th_IMG_0112.jpg th_IMG_0114.jpg

 

Dzień 4:

Malowanie i skręcanie :)

 

th_IMG_0116.jpg th_IMG_0119.jpg

 

Tu widać, że stołu nie da się bliżej przysunąć bo skrzynia jest za wysoko. Trzeba wyspawać uchwyt, który będzie wygięty na zewnątrz.

 

th_IMG_0118.jpg

 

 

No i wersja po pełnym złożeniu :)

 

th_IMG_0121.jpg th_IMG_0120.jpg th_IMG_0122.jpg

 

Musiałem karton pod ps3 podłożyć bo miałem za nisko TV :) Ogólnie jest wporzo. Po wymontowaniu fotela służy mi on jako fotel do siedzenia, grania. Jest dość wygodny :) Stół ze stojaka składam i całość mieści się za szafą :)

Fotel mam z Vectry. Ma regulację wysokości co jest sporą zaletą bo mogłem sobie go podnieść wyżej. Przyspawaliśmy profile do szyn dzięki czemu przesuwa się jak w aucie.

Jeździ się fajnie i jest cholernie stabilne. Szczerze. Jak się ma inny dobry fotel ( nie koniecznie samochodowy ale jakiś inny wygodny ) to można sobie spokojnie pospawać coś ale wheel stand pro i na tych profilach będzie wystarczająco stabilne.

Wielkim plusem są otwory na śrubę 6mm w kierownicy. Każdy element ma miejsca gdzie można wkręcić śrubę. Dlatego też pedały mam przykręcone bezpośrednio do profilu. Kierownica do blatu, ale znowu biegi do profilu 2 śrubkami i nic się nie przesuwa :)

Jakbym robił następny to bym parę rzeczy zmienił. Można dodać trochę regulacji.

 

No to wracam do GT5. Łyknę jeszcze shift2 i czekam na dirt3 :)

 

Jak ktoś ma jakieś pytania walić !

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Brawo, bardzo mnie coś takiego pozytywnie napawa. W te wakacje ruszam ze swoim projektem budowy ze stojaka może od razu razem z fotelem. GT5 i F1 2010 czekają na prawdziwe wrażenia. Mam dość tego, że do mojego miernego, chybotliwego stolika ciągle nie moge przykręcić porządnie kierownicy. Nie da się dopchnąć jej do końca, trzyma się ledwo i ciągle odpada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...