Jump to content

The Big Bang Theory


Guest

Recommended Posts

Jeden z niewielu interesujących sitcomów ostatnich lat, prosto z USA.

big%20bang%202.jpg

Głównymi bohaterami, jest dwójka nieprzeciętnie inteligentnych młodych Kalifornijczyków, oddających się niemal w całości nauce. Sheldon to pozbawiony uczuć, narcystyczny ludzki robot, przekonany o własnej wielkości. Leonard z kolei jest nieszczęśliwym dzieckiem geniuszu swoich rodziców. Pewnego dnia, do mieszkania naprzeciwko, wprowadza się 22 letnia Penny, obiekt płci żeńskiej. Reakcja obu bohaterów jest skrajnie różna...

Motorem napędowym serialu jest Sheldon, kapitalnie grany przez Jima Parsonsa oraz przyjaciele wspomnianej dwójki, młody Hindus Rajesh i Żyd Howard, który zapomniał, że lata 70' dawno mineły( możemy liczyć, na odwoływanie się do stereotypów etnicznych)

 

To co powinno skłonić Was do obejrzenia tego serialu, to masa nawiązań do gier, filmów i seriali ,którymi interesujemy się, bądź kiedyś interesowaliśmy się (Star Trek, Star Wars, Planeta Małp...). Bohaterowie "Teorii Wielkiego Wybuchu" uwielbiają wszystkie powyższe.

Polecam sprawdzić

Edited by Guest
Link to comment

Serio? nie sledziłem serialu, po prostu kiedys znalazłem na dysku serial, obejrzałem odcinek po odcinku w kilka dni i nawet nie zauwazyłem podziału na sezony a co dopiero mowic o roznicy w poziomie. Całkiem zabawne.

Link to comment

Serio? nie sledziłem serialu, po prostu kiedys znalazłem na dysku serial, obejrzałem odcinek po odcinku w kilka dni i nawet nie zauwazyłem podziału na sezony a co dopiero mowic o roznicy w poziomie. Całkiem zabawne.

 

Zgodzę się, że całość jest dosyć równa (nie zauważyłem spadku poziomu w kolejnych sezonach). Zaznaczam, że ten serial nie powoduje uszkodzenia kanalików łzowych, ale ogląda się go bardzo przyjemnie (nie nuży) i momentami przypomina mi "Różowe lata 70".

Link to comment

Serial, który ubóstwiam. Wczoraj, przeglądając ten dział, właśnie zastanawiałem się czy ktoś czegoś i Big Bang Theory nie napisał.

 

Sheldon, postać kultowa - doskonale pokazuje jak zachowywaliby się ludzie bez inteligencji społecznej. Odcinek w którym przeżywa on traumę z dzieciństwa widząc jak inni kłócą się między sobą należy do jednych z moich ulubionych. Padam ze śmiechu na samą myśl jak doskonale aktor potrafił "zagrać twarzą" wypowiedź na temat kupienia mu zabawkowego robota ("chcę tamtego"). Genious!

 

Serial oglądam na bieżąco. Są i odcinki słabsze i lepsze, a jednak całość jest, jak dla mnie, na wysokim poziomie. Odrobinę wyższym niż "Two and a half man" (co się dziwić - ten sam facet stworzył oba seriale. JEst nawet cameo jednej z postaci z TAAHM w jednym z odcinków Big Bang).

Link to comment
  • 1 month later...

Nadrobiłem zaległości i teraz jestem tylko parę odcinków do tyłu w stosunku do aktualnego.

Muszę przyznać, że o ile reszta postaci trochę straciła na swojej oryginalności i momentach bekowych, tak Sheldon jest cały czas bezbłędny. Chylę czoła przed tymi, którzy piszą mu teksty oraz przed samym aktorem.

 

Pierwszy sezon był idealny, ale reszta też specjalnie nie odstaje poziomem, choć faktycznie było parę słabszych odcinków.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mówię Ci, ze nie nadawałaby się.

 

A ostatni epek 3ego sezonu był CIENKI. Ogólnie w tym sezonie było dużo mocnych akcji ale wyraźnie dało się wyczuć spadek formy.

 

W następnym sezonie powinni jakoś odświeżyć formułę serialu bo może być nieciekawie.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.