Skocz do zawartości

Spartacus: Blood and Sand


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

600full-%22spartacus:-blood-and-sand%22-poster.jpg

 

 

filmweb:

Zdradzony przez Rzymian. Skazany na niewolę. Odrodzony jako Gladiator. Oto historia jednego z najsłynniejszych rzymskich buntowników ? Spartakusa. Wyrwany z rodzinnego kraju, rozdzielony z kobietą, którą kocha, Spartakus został skazany na egzystencję w brutalnym świecie, gdzie krew i śmierć jest niczym więcej jak rozrywką. Jednak nie wszystkie bitwy toczone są na wysypanej piaskiem arenie. Korupcja, zdrada, uwodzicielski urok obietnic seksualnych przyjemności ? wszystko to dzień po dniu testować będzie wolę Spartakusa. By przetrwać będzie musiał stać się kimś więcej niż tylko człowiekiem czy gladiatorem. Będzie musiał stać się legendą.

 

Narazie wyszly 2 odcinki. Kopia daje troche do zyczenia no ale co zrobic...

 

Serial to takie polaczenie Rzymu i 300. Wulgaryzmy, duzo cycków, duzo seksu, duzo komputerowej krwi, slo mo w scenach bitewnych, walki gladiatorow etc etc etc. Obejrzalem pierwszy odcinek. Jest nieźle ale w kwestii romachu nie ma staru do Rome. O ile jeszcze wnetrza daja rade to juz plenery czy koloseum walą troche sztucznoscia i cgi. Zreszta zielone ekrany sa czasami az nazbyt widoczne. Nie ma tez epy i wizualiow jak 300. Walki co prawda niezle, ale stanowczo przegiete bullet time'em. Krew komputerowa i czasami kompozycyjnie wrecz komiksowa.

 

niemniej seans minal mi szybko i dosc przyjemnie i warto sie nim zainteresowac, bo od czasu Rzymu nie bylo chyba niczego podobnego (powiedzmy)

 

 

a, i jeszcze trailer

 

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza

Zdradzony przez Rzymian. Skazany na niewolę. Odrodzony jako Gladiator. Brzmi znajomo:

"Generał, który stał się niewolnikiem. Niewolnik, który stał się gladiatorem. Gladiator, który sprzeciwił się cesarzowi..."

 

Zapowiada się ciekawie, dam szansę.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

dobra, 10 odcinkow za nami wiec mozna cos wiecej skrobnac. Serial bardzo mi sie podoba. Niedoróbki cgi i slo-mo przestały mi przeszkadzać, a intrygi zrobily sie coraz bardziej ciekawe i ogladam to z wielki zainteresowaniem. Niezly final mial najnowszy ep. Fajnie, ze fabula nie jest wyłącznie skoncentrowana na poczynaniach Spartakusa, a na wielu innych bohaterach, z ktorych najbardziej lubie Batiatusa. Dobry gosc:)

Cieszy mnie, ze bedzie drugi sezon. Na te chwile daje 8/10

No i serial jest konsekwentny w pokazywaniu cycków, seku, gore, krwi i roznej przemocy, co sie ceni:) A co ważniejsze, historia na tym w zaden sposob nie traci (jak moglo sie wydac na poczatku) i jest równie ważna jak cycki, jakkolwiek nieprawdopodobnie by to nie zabrzmiało;)))

Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu 10 odcinkow musze troche zrewidowac swoja opinie. Choc serial zaczal niewatpliwie jako podrobka 300 lekko tracaca Herkulesem to jakos dziwnie robil sie coraz lepszy z odcinka na odcinek, po koniec bedac juz raczej podrobka Rzymu. Nie jest wprawdzie tak dobry jak Rzym ale oglada sie przyjemnie. I Batiatus rzadzi.

Odnośnik do komentarza

Nie przepadam za historycznymi serialami (pilot Rzymu obejrzałem z przerwami, tak mnie znudził), więc do Spartacusa podszedłem z rezerwą. No i właśnie skończyłem 1x01 - i fajne! Kopia 300, ale to raczej plus. Krew jest bardziej realistyczna w kreskówkach, ale to szczegół. Podoba mi się, wciąga ten serial pomimo głupoty. Jak to możliwe? :F

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam, ze troche oszczedzali budzet by zrobic lepiej final.

 

Ktory, istotnie, byl bardzo zacny. To co trzeba serialowi przyznac, to ze nie boi sie posuwac akcji do przodu i zabijac postaci. A lista postaci "bezpiecznych" ze wzgledu na fakty historyczne nie jest zbyt dluga.

 

Ale zal Batiatusa, oby aktor grajacy Krassusa byl rownie dobry

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

garsc info o prikłelu:

 

Co wydarzy się w realizowanych właśnie odcinkach, które pokazują nam wcześniejsze losy Spartakusa?

 

O, chodzi o prequel. Bardzo cieszę się, że go realizujemy. Bardzo dobrze wspominam współpracę z Johnem Hannah, który wciela się w postać Batiatusa, a teraz będziemy mogli znów pracować razem. Prequel osadzi w pewnym kontekście wszystkie wydarzenia, które mają miejsce w pierwszym sezonie. Dowiemy się też nowych rzeczy o bohaterach pierwszego sezonu, o ich wcześniejszych losach, które były tylko delikatnie zasygnalizowane. Wszystko to zobaczymy w prequelu. Chcemy także wprowadzić do serialu kilka nowych, bardzo ważnych dla jego akcji bohaterów. Najważniejszym z nich jest ojciec Batiatusa, który wreszcie pojawi się na ekranie. W pierwszym sezonie wspominano o nim kilka razy. Początkowo planowaliśmy wprowadzić jego postać w drugim sezonie, w kilku scenach retrospekcji, ale niestety właśnie wtedy dowiedzieliśmy się o chorobie Andy"ego. Postanowiliśmy rozpocząć pracę nad prequelem. Dzięki temu przedstawimy ojca Batiatusa i uczynimy go bohaterem jednego z głównych wątków.

 

http://www.filmweb.pl/news/Wywiad+z+producentem+serialu+%22Spartakus+Krew+i+piach%22-61893

Odnośnik do komentarza

Niedawno skończyłem to oglądać, polecił mi znajomy, który mówił, że fajny serial. Osobiście śledziłem tylko Pacyfik i podszedłem do niego sceptycznie, nawet te "durne" CGI mnie nie zniechęciło (komuś innemu, kto to oglądał i z nim gadałem narzekał na to strasznie i olał seans z tego powodu). Ja tam kupiłem tę konwencję i nie przeraziłem się durnotą początkowych odcinków, im dalej tym lepiej. W połowie serialu byłem już nieźle wciągnięty w losy różnych postaci.

 

Z chęcią obejrzę sobie prequela, chociaż obawiam się o sequel. To czy aktor wyzdrowieje swoją drogą, ale czy nie spaprają tego i cała magia gdzieś nie przepadnie (typowy syndrom kolejnych sezonów w wielu serialach).

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...