Skocz do zawartości

Spartacus: Blood and Sand


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Właśnie skończyłem ostatni ep blood and sand. Po pierwszym odcinku odczucia miałem mieszane, bo 300 po prostu uwielbiam, a tu miałem do czynienia niemal z duchowym spadkobiercą filmu Snydera. Stylistyka, dużo ujęć kręconych w blue boxach, cgi, slow mo (niestety nie tak finezyjne), muzyka,niektóre ujęcia i sceny, a nawet niektóre dialogi i sytuacje wyglądały bardzo znajomo. Wreszcie aktor grający Doctore - perski posłaniec, potraktowałem go wręcz jako swego rodzaju cameo. Oglądałem dalej i z odcinka na odcinek było coraz lepiej, intryga się rozwijała, podobnie jak postaci w swoich motywach i działaniach, pierwszoplanowi bohaterowie i antybohaterowie z krwi i kości, mnóstwo seksu, wulgaryzmów i bez kompromisowej przemocy - idealna otoczka dla całego widowiska. Żałuję tylko, że sceny walk nie były najlepiej zrealizowane, głównie za sprawą licznych zmian ujęcia maskujących momenty uderzenia i braki umiejętności, oraz momentami zbyt nachalnego slow mo. Ogólnie jednak dzięki muzyce, dynamice i komiksowej krwi chlapiącej we wszystkie strony ten element na plus. No i postawa Spartacusa niczym JCVD z lat 80 - potężny oklep a później chlastanie wszystkich na berserku, trochę za częsta i za bardzo w schemat. Jednak dwa ostatnie odcinki wynagrodziły mi owe niedoróbki z nawiązką, a nie kontrolowanego banana na ryju wywołała u mnie scena z ostatniego, gdzie :

 

 

 

w szerokim kadrze gladiatorzy wbiegli na slowmo do pokoju na górze tnąc bezlitośnie strażników i gości Batiatusa uciekających "do ekranu"

 

 

 

 

Obczaję prikłel i nie mogę doczekać się drugiego sezonu, szkoda tylko, że zabraknie głównego aktora.

 

@down - poprawione

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...