Skocz do zawartości

Battlefield Bad Company 2


Quaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was grał w to kiedyś na joypadzie?

Nie, raczej gramy na poważnie :)

 

Można rzec, że praktycznie nigdy grałem na PC i nie wiem czy w ogóle warto. Swoje już pograłem na PS3 ale fajnie by było wrócić do Bad Company i pograć od przypadku do przypadku.

Oczywiście że warto, generalnie my, na PC, uważamy że warto grać w FPSy.

 

Z tego co widzę jest jeszcze jakiś problem z serwerami. Na konsoli się włącza i gra a tu jakichś serwerów trzeba szukać.

gaspz.png

 

Realizm pierwsza klasa, nie ma co... Na konsoli takich akcji nie da się odstawić. Właściwie to sam sobie odpowiedziałem na pierwsze pytanie.

Od kiedy ta gra jest realistyczna? Na kĄsoli wiadomo że się nie da, bo by sobie chłop palce połamał jakby takie akcje chciał na padzie robić :D

 

 

Could.... not... resist... writing.... that... post. Uffffff :sweat:

 

 

EDIT: O widzę czołowy wojownik PC się ze mną zgadza, hajfajw Stona!

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś wchodzi do działu PC, i największą świętość pecetowych graczy MP, czyli dedykowane serwery, nazywa problemem, to należy mu się publiczne ukamienowanie i wywieszenie zwłok na pokaz.

 

Nie mam nic przeciwko kąsolowym graczom przechodzącym na PC (w końcu przejrzeli na oczy :D), ale niech się trochę ogarną zanim to zrobią ;)

 

edit: literówki jak zwykle -.-

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Niestety ale trzeba się zgodzić. Już pomijając sytuację z kolega itp, ale gry coraz bardziej są upraszczane, i nie mowa tu o poziomie trudności jedynie.

Potem wychodzą takie kffiatki jak Prince of Persia z 2008 roku gdzie się nie da spaść w dół, bo Cię zawsze 'boska interwencja' wciągnie na górę - pfff...

 

 

A dedykowane serwy to jest osom rzecz! Porównajcie sobie jak się odnosimy do sprawy serwerów w takim BFie a jak w takim L4D2.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Wiadomo, trza tępić kĄsolomaniaków niczym kamperów i Kubicza :D

 

Jak tak dalej pójdzie, to stając przed wyborem:

 

-zabić kogoś nożem

-zabić kogoś karabinem

 

kĄsolomaniak zacznie dzwonić na helpdesk z płaczem, bo nie wie co robić!!?

jak Ty masz takie problemy to chyba juz nie ma dla ciebie ratunku.

odpowiedz jest prosta:P

Kosa

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, trza tępić kĄsolomaniaków niczym kamperów i Kubicza :D

 

Jak tak dalej pójdzie, to stając przed wyborem:

 

-zabić kogoś nożem

-zabić kogoś karabinem

 

kĄsolomaniak zacznie dzwonić na helpdesk z płaczem, bo nie wie co robić!!?

jak Ty masz takie problemy to chyba juz nie ma dla ciebie ratunku.

odpowiedz jest prosta:P

Kosa

 

 

Troszkę się nie zrozumieliśmy. Równie dobrze do wyboru mogło być:

-iść w lewo

-iść w prawo

 

kĄsolomaniak się gubi.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

 

 

kĄsolomaniak się gubi.

hmm czyli chyba nie jestem kąsolomaniakiem ;(

bo gram na kąsoli i takich problemów nie mam a i wyszukiwarke serwerów w grze ogarniam xD

A Ty jakbyś sterował za pomocą gałek analogowych™ to byś się nie gubił? :rolleyes:

 

gejmplej z ps3

 

oj takie kwiatki to nie tylko na kąsolach. 3/4 ludzi nie patrzy obok kogo stoi. i nie zauwaza ze ludzie obok niego padaja.

Nie pamietam ile razy w takich sytuacjach pare kos pod rzad padalo

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Specjalnie to napisałem, żeby was przetestować.

 

Nie mam nic przeciwko kąsolowym graczom przechodzącym na PC (w końcu przejrzeli na oczy :D), ale niech się trochę ogarną zanim to zrobią ;)

Przeszedłem na ciemną stronę mocy tylko dlatego, że PS3 mi się spaliło a kupowanie w tej chwili nowej konsoli zupełnie się nie kalkuluje. Z resztą większość gier, w które chciałem zagrać pojawi się właśnie na PC. Za chwilę pojawi się Deus Ex, Driver a potem nowy Assassin's Creed.

 

Niestety ale trzeba się zgodzić. Już pomijając sytuację z kolega itp, ale gry coraz bardziej są upraszczane, i nie mowa tu o poziomie trudności jedynie.

Potem wychodzą takie kffiatki jak Prince of Persia z 2008 roku gdzie się nie da spaść w dół, bo Cię zawsze 'boska interwencja' wciągnie na górę - pfff...

Akurat z tym się nie zgodzę. Co za różnica czy zobaczyć black-screena czy animację z Eliką (chyba tak się nazywała)? Efekt pozostaje ten sam. Moim zdaniem świetny patent. Trzeba jednak przyznać, że gra była trochę zbyt prosta. Z drugiej strony to była najbardziej odprężająca część ze wszystkich. Zero frustracji.

 

Wracając do tematu. Jakie serwery polecacie, żeby można było od czasu do czasu pograć bez jakiejś napinki i ceregieli?

 

PS. Co do powyższego filmiku to nie wiem jak można tak grać. BC2 jest jedną z niewielu gier, która nagradza logiczne myślenie i nie trzeba wielkiego skilla, żeby dobrze grać. Nie oznacza to jendak, że umiejętności nie mają znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Takie jak zawsze:

 

NIEpolskie

autoadmin

HC

Co to jest to HC? Tryb Hardcore? Ja wolę grać na normalu czy jak to się nazywało.

 

PS. Co do grania na joypadzie to raczej wiadomo, że nie mam szans ale chcę spróbować. Najwyżej dostanę w dupę i podwinę ogon. Nie wmówicie mi jednak, że w takiego AC: Brotherhood gra się lepiej na myszce.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

A co ma wspólnego AC z BC2? Typowo kĄsolomaniakowe myślenie. "Pecetowiec to we wszystko by grał mychą, nawet w fifę. "

 

Tryb SC jest dla piczek.

hc jest dla Wookie i dla noob co boja sie z pojazdu wyjsc ;)

 

jak w hc jakis patch poprawi hitboxy tj ze strzal w piete i w klate nie bedzie zabieral tyle samo hp to bedzie pieknie.

tak samo w sc moim zdaniem niech wywala te trojkaciki znad glowy i bedzie bardzo dobry tryb...

niech zaznaczanie bedzie widoczne tylko na mini mapie.

Odnośnik do komentarza

Tryb SC jest dla piczek.

Nom.

 

hc jest dla Wookie i dla noob co boja sie z pojazdu wyjsc ;)

Ja tam sobie biegam radośnie po mapkach na HC i nie narzekam. HC premiuje dobry refleks i znajomość map + nie ma kwiatków typu odnawiające się zdrowie i pakowanie kilograma naboi w przeciwnika, żeby padł.

 

HC w BF bardzo się rożni od tego w CoD:MW2?

Opisz tryb HC w MW2, to odpowiem :D

Odnośnik do komentarza

Ja grałem na SC jakieeś 3-4 dni, potem HC i już nigdy nie wróciłem do SC. To może i na papierze nie wygląda tak dramatycznie, ale w odczuciu i samym gameplayu czuć różnice. W HC musisz 'dbać' o HP swoje, bo wiesz, ze za 3s nie odnowi Ci się do maxa żeby iść dalej szarżować na pałę.

 

A na snajperów też jakoś nigdy nie narzekałem - już mnie bardziej irytował zawsze duet panów C i G :)

Z pojazdami nie grywam raczej, więc się po czołgach nie chowam. A jak już gram bo mnie fraje.... koledzy namówili to biegam na nogach, ewentualnie szczelam jako szczelec f helce. Oasis, aaaay Stona ? ;p

Odnośnik do komentarza

najebałbym wam jakbym grał na pc ;]

hehe, joke ofc. seriously jakbym miał sprzęt to grałbym pewnie i na PC i na PS3. Na konsoli gra mi sie wygodniej po prostu, na PC zapewne płakałbym ze szczęścia jakbym miął megapłynna animacje i prędkośc obrotu myszy. Na pS3 mam 100% czołości, cały czas właściwie biegam w stylu 'ciały obrówt lewo-prawo-lewo-prawo' dzięki czemu kąt widzenia to prawie 180*, ale brakuje tej płynności jak na pc ;<

a i chuj, nie liczy sie platforma tylko gameplay i za(pipi)istość BC2 :)

 

/najebafszy, sry stona ;>

Odnośnik do komentarza

Pierwsze co sie rzuca po wskoczeniu na PC BFBC2 (z konsoli), to dynamika. Gra sie szybciej, jest wieksza rozwalka (32 gracz), no i (jak dla mnie)QC jest latwiejsze (precyzja myszki)- choc w obydwu przypdkach, trzeba grac z leszszcami, aby ukuc dobry wynik. Dla mnie na Pc Conquest nabiera smaku- nie wiem, ale preferuje CQ na balszaku, rush to masakra. Ogolnie gra sie podobnie, nie ma jakis tam drastycznych roznic w gameplay'u, wszystko rozbija sie o kontroler... myszka albo pad. Peace

Odnośnik do komentarza

Juz dawno mnie zadna gra tak nie wciagnela.Gra mi sie o wiele lepiej niz w COD MW2.Jedynie dobre wrazenie psuja rzeczy typu:Wlaze na serwer GXG ( nie mylic z G4G!).Gramy...lata sobie jakis (gxg)witcher83 i rowno wszystkich kosi.Ciekawe tylko skad wie ze ktos stoi za sciana jak nie ma zadnych okien od strony od ktorej nadchodzi.Jeden gosc zarzucil mu granie na wallhacku, to pajac go zaczal straszyc banem.Inny napisal ze to nie mozliwe ze strzela do niego z bardzo bliskiej odleglosci ,a witcher83 sie odwraca,zabija go ze 100% zdrowia.Skonczylo sie na wyzwiskach ze strony Witchera83.Wyglada na to, ze na niektorych serwach klanowych jak ktos z klanu gra na haxach ,to moze tak grac u nich bezkarnie.

Inny przypadek.Strzelam do goscia ,gosc stoi i strzela do mnie.Killcam...gosc z 0% zdrowia stoi i strzela do mnie jak gdyby nigdy nic.

Gosc kleczy przyczajony kolo budynku.Wychodze z boku i strzelam.Powinien pasc ale odwraca sie i strzela.Killcam...gosc ma 100% zdrowia.Pytam jak to mozliwe,a ten ze go nie trafilem.Nosz kurna z takiej bliskiej odleglosci wpakowalem w niego pol magazynka i nie trafilem?

I te wszystkie serwery gdzie zabroniony jest baseraping,spawnkilling i kradzenie pojazdow przeciwnika.A gdy dochodzi do takich sytuacji ,to nawet nikt z tym nic nie robi (na niektorych dostaja tacy ludzie automatycznie kicka)i czasami pol meczu jedna z druzyn probuje wyjsc ze swojej bazy i nie moze.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@killjoy

 

Dlatego tak jak napisał Stona - serwery tylko z autoadminem. Mijasz odgórnie ustaloną strefę bezpieczeństwa, kradniesz pojazd ze strefy, zabijasz swoich - kill/kick/ban24h. Owszem, niekiedy trafiaja się źle skonfigurowane narzędzia które karają za zabicie z wysokości B (oaza) snajpera siedzącego na spawnie US ale nie karają za basecamping ale te w trakcie gry się odsiewa i w ulubionych zostają te najlepsze (jak Z-Gaming czy AdA) a chlew pokroju G4G idzie w niebyt.

Co do samego strzelania - może tylko mi się wydaje ale chyba coś jest nie tak z smg. Zauważyłem pewną zależność podczas używania (2k fragów) 9A-91 i SCAR - wielokrotnie zdarzało mi się, że w momencie gdy pierwszy pocisk nie "zalockował" to reszta magazynka szła w powietrze. Nie jestem pro, który strzela hs w locie i to z półobrotu ale stojąc 10 metrów od przeciwnika potrafię opanować fullauto tak aby go trafić ale w momencie gdy pierwszy pocisk nie wchodził fullauto całkowicie ignorowało przeciwnika. Dziwnie to wyglądało gdy z kilku metrów, z celownikiem zablokowanym na przeciwniku, nie pojawial się wskaźnik trafienia.

 

 

@walek

Właśnie - dynamika. Zawsze ciekawiło mnie co gracze konsolowi robią, że ich ratio to 1.5+ podczas gdy na PC za akceptowalne uznaje się 1.0+. Odpowiedź przyszła sama gdy zobaczyłem kilka fragmovie z konsol - rozgrywka jest zwyczajnie wolna, skill graczy nie poraża a wszystkie te "epic frags" gdzie czas pomiędzy przycelowaniem a trafieniem to ok sekundy nie mają w sobie ani trochę "epic".

Odnośnik do komentarza

Juz dawno mnie zadna gra tak nie wciagnela.Gra mi sie o wiele lepiej niz w COD MW2.

Ba!

 

 

 

Killcam to jest gnój nad gnoje i zło pradawne imho :)

 

 

@Rinek

Nie od dziś wiadomo, że seria Battlefield ma problemy z hitboxami. Trza się do tego przyzwyczaić, że momentami "pewniaki" missują i nie wchodzą zupełnie. Irytuje, frustruje no ale cóż...

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...