Skocz do zawartości

Deus Ex: Human Revolution


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz szybko ich załatwić to Tajfun, na normal odpala się chyba 2-3 razy i koniec walki. Albo jakaś mocna broń, tutaj polecam rewolwer po tuningu (zwiększać siłę ognia, dodać celownik laserowy i szybsze przeładowanie, do tego wybuchowa amunicja), zajmuje mało miejsca w ekwipunku i jest bardzo dobry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tajfun jest fajny, ale inwestowanie w niego przy graniu stealth i trzymanie go tylko na bossow mija się z celem. Raz, że te walki jakieś trudne nie są, tylko pierwsza sprawiła mi trudnośc, bo przy drugiej byłem już srogo dopakowany; dwa, że zamiast inwestować cenne, na początku, Praxisy w niepotrzebne wszczepy posłuchaj rady Zwyrodnialca i dopakuj sobie rewolwer albo karabin.

 

Ja inwestowałem wszystkie ulepszenia w ten podstawowy pistolet i z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie warto. Jest za słaby.

 

I taka rada odnośnie rozwijania postaci pod skradanie - inwestuj w hacking ;) cokolwiek byś nie robił to inwestuj w hacking, bo to jest po prostu najlepszy skill w grze. Najczęściej się go używa, pozwala na zwiedzenie nowych miejsc i w ogóle jest super. Kamuflarzem możesz zacząć się interesować dopiero w drugim mieście, wcześniej raczej nie ma takiej konieczności. I rozwijaj wszczepy, które ułatwiają eksplorację - noszenie ciężkich przedmiotów, wyższe skakanie, icarus, przebijanie ścian.

Odnośnik do komentarza

Przekonaliście mnie, tzn. w sumie sam się przekonałem. Ogarnąłem 1 misję jako odrutowany bez alarmowania, faktycznie frajda i nie aż tak długo mi to zajęło.

 

Problem mam tylko z hakowaniem, albo jestem tak zmęczony po pracy albo robię się na starość ułomny, bo nie czaje tego :) może to ktoś wyłożyć tak po chłopsku ? :)

Odnośnik do komentarza

W grze jest przecież samouczek, który wyjaśnia na czym to polega, chociaż i ja z początku nie ogarnąłem tego do końca.

 

Chodzi o to by przejąć zielony punkt, niebieskie koło to miejsce startu. Najlepiej na starcie rozejrzeć się jaka będzie najłatwiejsza droga. Wybierasz prostokąty (węzły) i dajesz na nich fortyfikuj, cyfry obok oznaczają poziomy 1 to najłatwiejszy, a 5 najtrudniejszy i największe ryzyko, że odpali się alarm, dodatkowo przy fortyfikowaniu masz opisane procentowo jaka jest szansa, że zostaniesz wykryty. W grze zbierasz wirusy anihilujące, które automatycznie przejmują węzły, są też robaki, które wstrzymują czas. Dla ułatwienia tej mini-gierki najlepiej zainwestować praxis w dodatek maskujący włamanie, który potrafi znacznie obniżyć ryzyko alarmu (maksymalnie o 45%) co przy poziomach węzła 1-3 daje tylko 15% na wykrycie. Są jeszcze sześciany, które również można przejąć, ale nie trzeba. Zawierają za to zawsze jakieś bonusy (kasa, doświadczenie, wirusy i robaki wstrzymujące czas). Czasem trafią się też dodatkowe węzły oznaczone jako spam (przydatne do fortyfikacji gdy już odpalił się alarm, bo go spowolni), osłab (odejmuje poziomy sąsiednim węzłom), transfer (odejmuje poziomy jednym, a dodaje drugim), albo przepustka (obniża poziom sześcianom dzięki czemu łatwiej się dobrać do bonusów).

 

Gdy przejmujesz jakiś węzeł (prostokąt) i widzisz, że zapełnia się, to nie musisz czekać, tylko możesz już fortyfikować kolejne.

 

 

 

hacking.jpg

 

Np tutaj jest bardzo łatwy sposób na przejęcie, wystarczy fortyfikować węzeł po lewej z nr 2 i potem ten zielony, można oczywiście próbować z jeszcze górną jedynką (dowolna) by przejąć sześcian z bonusem.

Odnośnik do komentarza

Nie możesz po przejęciu 2ki iść do zielonego, bo strzałki są w przeciwnym kierunku. Dodatkowo czasem zamiast zielonego, lepiej jest przejąć ten wielki czerwony klaster (w tym wypadku się nie da, bo strzałki są w przeciwnym kierunku), bo wtedy automatycznie zbieramy wszystkie bonusy na planszy (wszystkie sześciany).

 

Fortyfikacja polega na tym, że jak system cię namierzy i wypuszcza ten czerwony promień, to przez pola nieufortyfikowane ten promień przelatuje od razu. Po fortyfikacji promień zatrzymuje się na danym polu. Z powodu takiej zasady działania nie musisz fortyfikować wszystkiego, wystarczy umocnić tylko kilka pól w kluczowych miejsach. W przykładzie powyżej będzie to pole 2 poniżej sześcianu i dwie 1ki obok sześcianu.

Odnośnik do komentarza

Na screenie zielony jest na lewo od dwójki, tylko teraz jest słabo podświetlone, bo musisz przejąć węzły, które blokują drogę do niego. Warto też w razie porażki, gdy załączy się już alarm i mamy mało czasu (a brakuje wirusów i robaków) po prostu wyjść z hakowania bez żadnej kary i próbować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja wczoraj zassałem grę tylko i wyłącznie ze względu na to że miał być język polski..no właśnie miał , bo po sprawdzeniu wszystkich opcji nie ma możliwości zmiany języka czy też włączenia napisów.Trofea natomiast są po polsku..może to o to chodziło z tym polskim językiem? :verymad: Nie zmienia to faktu , że jutro dzwonię do Sony żeby wyjaśnić tą sprawę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...