Skocz do zawartości

Nowy X360


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

CETHU: buhahahaha

nie zmyslaj bredni

jak chcesz kupic PS3 to kupuj, zawsze lepiej miec obie platformy niz jedna i jedna nie zastapi drugiej, ale bredni nie opowiadaj, jeszcze najprawdopodobniej nie czytajac watku, przeciez co drugi post nie bedzie sie pisac i dementować takich bredni bo rece opadaja od takiej glupoty

wlasnie od takich cudakow tworza sie brednie ktorymi net zasłany, a pozniej sie dziwic ze sie uzywa okreslenia "dzieci neo"

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Hej, spokojniej, nie skaczę na Ciebie tylko na MS tym bardziej nie napisałem tego by powqrwiać właścicieli X'a bo sam też mam tylko konsolkę MS więc wstrzymaj się z miotaniem hasełek typu "dzieci neo". Wiem, że teraz już się 360 nie będzie grzać aż do samo-usmażenia, ale jaką mam pewność że nie porysuje mi płyty gdy mi ktoś konsolę przekręci. A całego tematu nie czytałem - tu masz racje :D, ledwie połowę a post napisałem po przeczytaniu newsa na ppe.

 

PS: No i posiadanie obu konsolek to nie taka prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza

Zaraz po prezentacji Microsoftu, byłem pewien że dzięki wprowadzeniu XBL w Polsce oraz odnowionej wersji X360, czarne pudełko MS ponownie stanie pod mym telewizorem. Jednak po doniesieniach na temat dalszego przegrzewania konsoli (rysowanie płyt, jeżeli wynika tylko z przesuwania konsoli w trakcie jej pracy - nie jest problemem), kiełkuje we mnie ziarenko niepewności co do wyboru wersji konsoli. Czy lepiej pośpieszyć się i brać sprawdzonego acz starszego Jasper'a (który wydaje się być bardzo dopracowany pod względem chłodzenia - i raczej bezawaryjny), czy może czekać na nowy model TEORETYCZNIE jeszcze bardziej dopracowany, mniej awaryjny, cichszy ale już na starcie tak dziwnie się zachowujący ? - bądź teraz mądry i wybierz dobrze :).

 

  • 1. Nie pamiętam (oraz nie interesowałem się Xboxem 360 w momencie jego światowego startu), ale czy też tak szybko zaczęły się pojawiać problemy z RROD-em w pierwszej jego wersji ?

  1. 2. Ile sztuk nowej wersji udało się już sprzedać w USA, a ile mamy doniesień o przegrzewaniu, artefaktach sugerujących uszkodzenie nowo zastosowanego układu (czy przypadkiem nie mieści się to granicach błędu produkcyjnego) ?

 

Z tego co oglądam na portalach i forach internetowych, wszędzie pokazywane są te same zdjęcia nowego X360 informującego o błędzie w wyniku przegrzania (i jeden filmik ukazujący artefakty), więc może nie jest to tak źle, dwie sztuki na kilka tysięcy sprzedanych egzemplarzy... to chyba nie taki zły wynik :unsure:

Odnośnik do komentarza

o rysowaniu plytek pisane bylo juz, to debilizm ludzi ktorzy przekrecaja konsole jak pracuje plyta na max obrotow, i to nie jest wina danej konsoli, a w kazdym sprzecie z tak rozkrecaona plyta by bylo to samo, bo praw fizyki nie zmienisz,

to tak jakbys mi teraz napisal ze kupiles samochod i przy 40km/h walnales w sciane i samochod sie pogial i do zlomowania sie tylko nadaje i opisal to jako wine producenta ze sie samochod od uderzenia pogial i ze w ogole to jest firma krzak a samochod jaki wyprodukowali to zlom calkowity, jak rozumiesz porownanie to zrozumiesz co za glupoty wypisujesz z tym rysowaniem, ktorym sugerujesz sie zapewne po jakies bzdurnych newsach...

 

na serwisie dziennie przechodzi mi przez rece kilka konsol w roznym stanie i rozne wersje i napedy i plyte testowa oryginalna ktora mam z gra i sprawdzam kazda konsole nie jest w zaden sposob porysowana z winy napedu, zdazylo mi sie kilka razy nieswiadomie kopnac kosnole co wprawilo w drgania plyte i wypadla z uścisku w napedzie i porysowalo ja ale to tylko i wylacznie z mojej winy... (po za tym o rysowaniu soczewki lasera to byla wada partii tych laserow kiedys do napedow LG chyba, stare dzieje)

jak chcesz przekrecac sobie konsole to rzeczywiscie lepiej miec PS3 bo ma mneisjza predkosc obrotowa plyty i mniejsze prawdopodobienstwo porysowania przy takich akcjach, ale i tak istnieje i nie wolno ruszac zadnej z tych konsol jak pracuje na maxa naped przy grach, np przy filmach czy CD AUDIO naped idzie x1 wiec przy tym jest najmniejsze prawdopodobieństwo porysowania plyty, wszsytko kwestia tego jak szybko obraca sie plyta...

w koncu mozesz sobie zainstalowac gre na HDD co trwa do 20min. i pozniej w grze ruszac konsola do woli bo plyta sie nie kreci nic juz (oczywiscie trzeba miec na uwadze HDD i wytrzymalosc HDD na wstrzasy, to tez element na to uczulony chociaz o wiele mniej)

 

PS.

posiadanie 2 konsolek to bardzo prosta sprawa, to moze byc raptem z 500zl z Twojej kieszeni, bo jak masz teraz X0 i bys go sprzedal to ciekawe ile bys za niego wzial, 500zl? jak tak to zakup np PS3 trzeba dolozyc drugie 500zl. wiec tyle by Cie wynioslo posiadanie 2 konsol jakbys nie sprzedawal... nawet posiadanie 2 zupelnie nowych to tez zaden problem dla ludzi doroslych pracujacych... sprzet jest relatywnie tani w porownaniu do gier nowych....

moc to chciec...

 

 

...Z tego co oglądam na portalach i forach internetowych, wszędzie pokazywane są te same zdjęcia nowego X360 informującego o błędzie w wyniku przegrzania (i jeden filmik ukazujący artefakty), więc może nie jest to tak źle, dwie sztuki na kilka tysięcy sprzedanych egzemplarzy... to chyba nie taki zły wynik :unsure:

oba filmiki-zdjecia podawane w newsach sa zrobione specjalnie, czyli te konsole w zaden sposob nie byly wadliwe ( o artefaktach nie widzialem, jak byla taka to tylko o niej mozna mowic ze wadliwa sztuka)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

...o rysowaniu plytek pisane bylo juz, to debilizm ludzi ktorzy przekrecaja konsole jak pracuje plyta na max obrotow, i to nie jest wina danej konsoli, a w kazdym sprzecie z tak rozkrecaona plyta by bylo to samo, bo praw fizyki nie zmienisz,

to tak jakbys mi teraz napisal ze kupiles samochod i przy 40km/h walnales w sciane i samochod sie pogial i do zlomowania sie tylko nadaje i opisal to jako wine producenta ze sie samochod od uderzenia pogial i ze w ogole to jest firma krzak a smaochod jaki wyprodukowali to zlom calkowity, jak rozumiesz porownanie to zrozumiesz co za glupoty wypisujesz z tym ryzowaniem, ktorym sugerujesz sie zapewne po jakies bzdurnych newsach...

 

Dlatego napisałem, że rysowanie płyt nie jest problemem jeżeli wynika tylko z ingerencji użytkownika. Fizyki nie przeskoczysz to fakt :diablo:

 

UP:

o artefaktach nie widzialem, jak byla taka to tylko o niej mozna mowic ze wadliwa sztuka

 

Filmik o artefaktach klik

Edytowane przez qubone
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

@cethu - ten news na PPE to straszne brednie oparte na 1 porysowanej płycie na E3 gdzie koleś macha konsolą i na jednym przypadku gdzie inny koleś zakrył wylot powietrza w konsoli by zobaczyć co się stanie. Konsola to wyłapała i wyskoczyło ostrzeżenie z instrukcjami, taki system anty-debilowy :) ppe=onet

 

@qubone - ten filmik dziwny jest bo nie było akcji z xboxami że na samym początku waliło artefakty, więc albo koleś miał mega pecha i trafił na wadliwy egzemplarz albo (bardziej prawdopodobne) sam zrobił ściemę.

 

Widać że on tam ma z 20 konsol, ten x360 jest już włączony, nie widać jak na gra na padzie. Mógł odpalić innego xa który dostał roda + artefakty i pokazywać że to niby na nowym.

Odnośnik do komentarza

sprzedawalem te obudowy przezroczyste do X0, tandeta chinska skrzypiaca, niespasowane dobrze, panel przedni masarkycznie wchodzil nie mowiac juz o demontażu, widac technologiczne wyplywki tloczenia tego plastiku itp., po za tym wbrew pozorom nie jest to ladny widok wnetrza konsoli, wyeksponowanie pewnych elementow wnetrza ok, ale nie calosci, sama klatka metalowa w ktorej jest plyta to jest tandetnie wykonana jak u kowala...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

 

chyba w twojej bujnej wyobraźni

 

Czerwona dioda na zasilaczu oznacza że to zasilacz a nie konsola. Można zrobić prosty trick by ci wyskoczyła czerwona dioda na zasilaczu lub konsoli > luźno wsadzona wtyczka.

 

Zresztą skoro już dwuletni jasper nie ma rroda to jak konsola w mniejszym procesie technologicznym i lepszą wentylacją może go mieć...

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

filmik przestawia banalna sprawe, najlepsze sa tylko komentarze laikow z ktorych mozna sie tarzać po ziemi...

zasilacz na 99% nie jest uszkodzony

konsola ma zwarcie, nie jest to zwiazane z tzw RODem i uszkodzeniem lutow pod ukladami BGA

 

jak zrobil kolo zwarcie w konsoli to on sam wie, tez mozna prosto zrobic, np. w gniezdzie USB zrobic zwarcie i konsola bedzie sie zachowywala nawet FAT w identyczny sposob jak ten SLIM

widocznie kolejna osoba chce miec swoje 5min na youtubie...

 

PS.

co do przegrzania sie konsoli omawianym wczesniej to sprawdzilem na FATcie, tez konsola informuje o przegrzaniu i wywala informacje o postepowaniu, odsnac od siacny itd itp. wiec widac ze wprowadzili to w najnowszym dashu, nie jest to jakas domena SLIMa.....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...