Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Również zaglądam i bieda ostatnimi czasy. Poczekam jeszcze z tydzień. Nic się nie pojawi ciekawego, to trzeba się zabierać za nówki. W maju mam wyjazd , musza się porządnie zaopatrzyć. Tylko, że ja mam jeszcze fioła na punkcie stanu. Jak widzę pobrudzone pudełka z poprzyklejanymi łoniaczami to omijam szerokim łukiem.

Edytowane przez Tankietka
Odnośnik do komentarza

A co mieli powiedziec? "Gry ze SNES'a będą tylko na New 3DS bo musimy to jakoś sprzedać"? Dużo słabsze sprzety mają dobre emu SNES'a napisane za free przez jakichś randomów z neta więc (pipi)enie ze sie nie da jest w tym przypadku wyjątkowo mało zabawne.

 

Typowy post - nie znam się więc sie wypowiem. Akurat procesor zwykłego 3dsa nie pozwala na zrobienie emulatora na którym gry z snesa smigałby identycznie jak na pierwotnym sprzęcie. Po prostu jest przestarzały, nintendo lubi pieniądze i gdyby mogli to by zrobili na obu wersjach bo jednak koszta jakieś generują te gry z e-shopu a mając baze obu konsol zdecydowanie większe profity mogłby być z sprzedaży softu z snesa. Przecież mało kto kupi specjalnie New 3DSa aby kupić grę z Snesa. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Również nie chce mi się wierzyć, że jakieś gierki z VC mają promować New w dobie ogromu sztuk "zwykłych" w posiadaniu graczy. To czysta strata kasy. Na PSP emulator SNES-a kiepsko śmigał. Chociaż był tylko fanowski. Nie pamiętam emulatora na DS ale wątpię żeby to dobrze szło. SNES niby jest specyficzny w odtworzeniu. Sam już nie wiem. 

Edytowane przez Tankietka
Odnośnik do komentarza

No dobra troche mnie poniosło z tym dealbreakerem ale przecież emu SNES'a na 3DS już jest i działa naprawde dobrze. Nie jest idealnie ale takie mario spokojnie w takiej jakości bym grał i moglbym za to normalnie zapłacić

 

 

Nie testowałem bo nie mam w ogole żadnego programatora na 3DS ale wygląda naprawde ok. Brakuej dosłownie szlifów. Inzynierowie z N na pewno by zrobili to lepiej.

Odnośnik do komentarza

Problem ze SNESem jest taki, że ma on bardzo oryginalny system dostępu do procesora, dlatego też nawet dzisiejsze nowoczesne układy w architekturze kompletnie innej niż wtedy stosowana, mają problem z ogarnięciem przesyłanych danych.

 

Na papierze, to tam może być kilka MHz, ale to nie jest kwestia która pozwala sądzić, iż teraz to nawet naukowy kalkulator to odpali. Nic z tych rzeczy. Dlatego wiele słabych konsol nie ma dobrych emulatorów - bo ciężko ogarnąć specyficzną architekturę, która kompletnie inaczej przetwarza dane. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak kolega pawelgr5 pisze. Ja swego czasu grałem w Super Mario World na emulatorze Snesa na zwykłym DSie i oprócz kilku glitchy graficznych było wszystko full speed także w bajki że 3ds nie uciągnie emu snesa można sobie włożyć ;)

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wiecie, ale w 3DSie są dwa procesorki: jeden (ARM9) służy chyba tylko do odpalania gier ze starego DSa, a drugi to dwurdzeniowy ARM11. 
Różnica jest taka, że wszelki homebrew jaki jest teraz odpalany na 3DSie (czyli np. emu SNES, NEO GEO) - odpalany jest z wykorzystaniem procka ARM 9 (tego co siedział w starym DSie).
Wygląda to tak samo jak odpalany homebrew na Vicie - gier/emulatorów z PSP.
Jeżeli uda się w 100% hacknąć konsolkę, wtedy mamy do dyspozycji ARM11 - czyli dwurdzeniowy, bodajże 1Ghz. A wtedy możnaby i emulować nawet PSXa, czy N64. Chociaż dodam, że ktoś próbuje odpalać emu psxa, ale z mizernym skutkiem. 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mikromiętkim udało się zrobić dobrze działający emulator X360 na Xone, który ma teoretycznie chyba nawet "słabsze" CPU niż X360, a tu czytam, że SNES'a nie da się emulować na kilkadziesiąt razy mocniejszym 3DS, bo SNES miał specyficzną architekturę ;)

Odnośnik do komentarza

E tam, X-y są do siebie bardzo zbliżone. Patrząc na ogromny wątek na gafie gdzie nawet zweryfikowani developerzy się wypowiadają na rzecz słabości starej wersji, nie ma do końca zgodności. Idzie jednak bardziej ku temu, że "zwykły" 3DS jest za słaby na pełne i odpowiednie emulowanie SNES-a (pełne i idealne a nie wybiórcze i z toną problemów jak na homebrew). I ja przy tym zostaje. Nintendo nigdy nie odpuszcza szansy na zarobek. Skończyło się na jednym grubszym exie na New3DS (i to nie stricte od Nintendo) na premierę systemu, a teraz mieliby olać 50mln posiadaczy "zwykłej" wersji  na rzecz marketingu "New" opartej na VC ? Dobre sobie. Ile osób kupi "new" specjalnie dla SNES VC, a ile posiadaczy "old" by sobie kupiło jakieś tam gierki z tej usługi ? Przecież to oczywista strata grubych milionów. Dodatkowo, gry ze SNES-a na Wii-U były. Na 3DS-a 5 lat cisza, ruszyło się dopiero przy New. Coś musi być na rzeczy.

Edytowane przez Tankietka
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...