Skocz do zawartości

Którą konsole wybrać? X360, PS3, czy Wii? NDS czy PSP?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy te exy na PS3, to gry z "Twojej bajki". Powtarzam, że to kwestia gustu, bo ja najlepiej bawię się, jak narazie, na tej generacji sprzętu z grami multiplatformowymi (ew. Mass 1 i Gyrosy 1/2 wybijają się na Xa, a na Plejkę U2 i pierwszy Ratchet).

Odnośnik do komentarza

Z tym pytaniem najlepiej udaj się do Microsoftu...

Ja stawiam, że jednak coś więcej wyjdzie w tym roku na maszynkę Billa, niż to co do tej pory zapowiedzieli, bo już ta firma tak ma, że lubi zapowiedzieć dobrego szpila dopiero kilka miesięcy przed premierą, ale nie spodziewaj się gradobicia. Sony prowadzi zupełnie inną politykę zapowiedzi, ale dzięki temu co roku mamy 20 premier exów na tą konsolę (o czym co roku- jak widać po corocznym hajpie- użytkownicy zapominają) :thumbsup:,

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Czyli można się spodziewać więcej gier na x-a niż w psx pisza i to chyba na tyle koniec

Nie wiem po co rozkminiasz takie pierdoły. Tego nie da się przewidzieć. :P Oczywistym jest, że Sony ma/będzie miało do zaoferowania więcej tytułów na wyłączność, bo mają mase studiów wewnętrznych i oni robią im gry. Microsoft ma zaledwie kilka (Ile? Nie wiem dokładnie, strzelam, że 4/5(?).) i polega na umowach z deweloperami 3rd party, a ci teraz niechętnie robią gry tylko na jedną platformę, bo to się nie opłaca. Podsumowując, lepiej zwróć uwagę co jest tutaj i teraz, a nie wyglądaj w przyszłość, bo nowa generacja przyjdzie pewnie za 2 lata i te rozkminki nt. przyszłości będzie można między bajki włożyć. :P

Odnośnik do komentarza

No to może i ja dorzucę swoje 3 groszę, mając nadzieję, że nie jesteś trollem, a po prostu pospolitym gimberem. No to jedziemy.

Skupię się tutaj na HD-genach, uważam, że hadheldy nie są prawdziwymi konsolami. Nic do nich nie mam, ale poza graniem na kiblu/w busie nie sprawdzają się. IMO

No dobra. Więc tak.

Walka toczy się pomiędzy Playstation 3 i Xbox'em 360. Najlepiej oczywiście jest mieć obie konsole, gdyz każda ma coś czego nie ma ta druga. Ty musisz wybrać tą, która ma więcej interesujących CIEBIE cech. Jeśli masz fajny TV Full HD i lubisz dobre kino to polecam PS3, w którym mamy czytnik płyt Blu-Ray i można podziwiać filmy w świetnej jakości. Inna sprawa, że można mieć Xbox'a a filmy oglądac na odwtarzaczu BR za 250-400 zł. Obie konsole mają bardzo dobrą infrastrukturę sieciową z zanikająca przewagą Xbox Live. Uwagę należy zwrócić na tytuły multiplatformowe (takie, które wychodzą na obie konsole) gdyż te zwykle są lepsze na konsolce Microsoftu, co jest niestety dość przykre i bolesne. Głośna sprawa była z Black OPS, gdzie Treyarch długo nie mogło sobie dać rady z lagami i matchmakingiem w wersji na PS3. Dodam, że na X'ie też nie jest w tej kwestii idealnie. Warto skupić się na tytułach ekskluzywnych czyli takich, które są tylko na Xboxie i vice versa.

 

Playstation 3

 

Metal Gear Solid (seria)

Killzone (seria) - Killer

Uncharted (seria) - Killer

Gran Turismo 5 - Killer

Heavenly Sword

Resistance (seria)

Little Big Planet 1 i 2

 

Xbox 360

 

Gears Of War (seria)

Alan Wake

Forza Motorsport

Halo ( 3 i Reach)

 

Warto podkreślić, że jeśli jesteś fanem ścigałek to inwestuj w PS3. Ominię Cię wtedy możliwość zagrania w Forzę Motorsport, ale mając GT5 to nie będzie wielka strata. Sprawa rozbija się o to, że do Xbox'a nie ma dobrych kierownic co jest ogromną wadą i WIELKIM minusem dla fanów ścigałek.. Drugi raz bym X'a nie kupił. (tylko z tego powodu, bo tak to świetna konsola). Jesli stac się na Fanateca GT2 za 1000 zł to możesz łyknąć Xbox'a, ale wtedy nie pytałbyś o wybór konsoli tylko łyknąłbyś jak pelikan wszystkie current-geny.

Nie wypisałem wszystkich ex'ów, tylko te najważniejsze i te co pamiętałem. Konsolka Sony przoduje nad Xbox'em jesli chodzi o tytuły na wyłącznosć, dla wielu jest to poważna zaleta. W takie tytuły jak Uncharted, GT, MGS, Killzone TRZEBA zagrać. Gears Of War czy Alan Wake też są killerami, ale trzeba przyznać szczerze, że Sony bryluje nad Microsoftem jeśli chodzi o serie na wyłączność.

To wszystko, pisane na szybko, więc jak masz jakieś (normalne) pytania to wal.

pozdrawiam

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Pasiur.

Z listy gier ktorymi jestes zainteresowany pieciu serii nie uswiadczysz na X360 i szesciu zabraknie na PS3. Reszta jest dostepna na obu platformach.

Po prostu zadaj sobie pytanie czy wolisz Killzone+Infamous+MAG+Uncharted+Gran Turismo czy moze Halo,Mass Effect, Alan Wake, SC:Conviction, Forza Motorsport, Fable.

 

Jesli preferujesz scigalki (3 gry z serii Forza, 2 z seri PGR + Race Pro) czy RPG to bierz 360tke

Jesli wolisz action adventure (seria Uncharted) czy slashery (kapitalny GOW3) to kupuj PS3.

 

Obie konsole maja bogata biblioteke hiciorow i czego bys nie wybral...nie powinienes sie zawiesc.

Odnośnik do komentarza

Obydwie konsole zacne

Jeśli zależy ci na exclusivach to wiesz co masz wybrać, jeśli interesują cię tytuły multiplatformowe to X ma zdecydowaną przewagę.

Pad, multiplayer (mimo że płatny to wart swej ceny) i brak konieczności instalowania gier i demek także przemawiają na jego korzyść.

PS3 z drugiej strony to niezły kombajn multimedialny, obsługuję bluetooth, ma wbudowane wi-fi, przeglądarkę internetową i internetową TV.

U mnie śmigają mniej więcej po równo, jak chcę się wychilloutować to odpalam sobie Uncharted albo LBP, a jak chcę ponapierniczać online lub w FPSy to odpalam Xboxa.

Najlepiej zobacz sobie ilu znajomych ma jaką konsolę, będziesz miał z kim grać i wymieniać się płytkami ;]

Odnośnik do komentarza

Znajmych z konsolami to raczej nie mam a jak już to tylko singiel piraty ( a ja orginały Chce) Co do gier to żeczywiście RPG wyścigi i FPS i to wypada na x360 lepiej co do multimediów to o ile się nie myle X ma też przeglądarke i wi-fi a bloutooth mi nie potrzebny. A wszyscy qmple to tylko PC bo na konsolach się w FPS-y nie da grać. do Multimediów tata i tak wcześniej czy póżniej kupi odtwarzacz blu-ray tylko się boje tego że będzie na x-a coraz mniej gier wychodzić.

Edytowane przez PASIUR123
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...