Skocz do zawartości

The Walking Dead - 2010 - AMC


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak dla mnie to

 

 

faktycznie wyszło słabo, ale jednak trzyma się kupy. Grupa z więzienia jest do zarzygania miła, fajna i poprawna politycznie i od razu zczaiłem, że oni specjalnie nie trafiali. Celem było przegonienie ekipy Woodbury i zabicie jak najmniejszej ilości osób a najlepiej tylko gova. Wiem, że słabo ale to tłumaczy dlaczego laska które kładzie zombie headshotem z wieży strażniczej nagle nie trafia do 30 osób z 10 metrów.  

 

Odnośnik do komentarza

tylko niech już wypyerdalają z tego więzienia (co pewnie i tak nie nastąpi za szybko).

 

ale wiolku serio to co było w tym sezonie z samych więziennych perypetii to jest tylko wierzchołek góry lodowej i to miejsce daje ogromny potencjał. zwłaszcza, że na stałe w grupie będziemy mieli teraz już coraz swobodniej czującą się mihonne i ku.rwa tyreese'a (jeden z ulubieńców fanów i tak jak mówiłem no zaje.bista postać grana przez typa który trochę obrósł kultem i był pierwszym i jedynym wyborem kirkmana). tylko nie zdziwcie się jak dostaniecie odcinki o plewieniu grządek przez hershella i graniu w kosza na sali gimnastycznej. czwarty sezon myślę, że już powoli będzie się przechylał w stronę tej części gdzie bohaterowie próbują przywrócić jako taki porządek znany z przed wybuchu epidemii czując jednak jednocześnie cały czas oddech filipa na karku. zapomnieliście już, że rick jest szeryfem, odzyskuje zmysły i zdał sobie sprawę, że jego syn całkowicie odlatuje z pod jego wpływu  i od normalnych jakichś norm moralnych których niestety nie miał zbytnio szansy poznać?

 

tak jak pisałem zakończenie uważam za zaskakujące i dobre z paru powodów:

 

1. bardzo odważne rozwiązanie zważywszy na to co oczekiwali z jednej strony czytelnicy komiksu wiedzący jak konfrontacja wyglądała w oryginale, a z drugiej dla fanów serialu którzy po rzeźni z drugiego sezonu łaknęli wybuchowego rozwiązania konfliktu

2. ze strony czysto ekonomicznej i marketingowej dla producentów serialu (zaje.bisty i za pewne w chu.j drogi plan zostaje na kolejny sezon + david morrisey który w dużej mierze ciągnął ten sezon dalej pozostaje w obsadzie)

3. jest to kolejny przykład na to jak umiejętnie wątki z komiksu są lekko modyfikowane albo i diametralnie obracane o 180% co sprawia, że serial jest autonomicznym tworem a nie adaptacją 1:1 czego pewnie duża ilość osób by chciała.

 

szczurek blefuje, yano nawet nie chce mi się czytać, spijajcie mądrość z pod palców moich.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Taki sobie ten wczorajszy finał TWD. Oczywiście źle nie było, odcinek niby w porządku, ale chyba za dużo sobie wyobrażałem i dlatego czuję się lekko rozczarowany. Przez 8 odcinków człowiek czekał na tą konfrontację 2 grup, a tutaj nawet nikt nie zginął i wszystko skończyło się w kilka sek. :/
I tak swoją drogą, to ciekawe gdzie ten gov pojechał? nie do woodbury? Bo przecież gdyby tam się udał, to na pewno byłby tam przed Rickiem. Dziwne, to trochę. Najciekawsze wydarzenie finału, to chyba przemiana Carla. Jestem ciekaw jak to się dalej z nim będzie układało.

Odnośnik do komentarza

1. bardzo odważne rozwiązanie zważywszy na to co oczekiwali z jednej strony czytelnicy komiksu wiedzący jak konfrontacja wyglądała w oryginale, a z drugiej dla fanów serialu którzy po rzeźni z drugiego sezonu łaknęli wybuchowego rozwiązania konfliktu

Czyli teraz miarą "dobrego" serialu jest to, że trolluje swoich widzów na siłę i bez ładu i składu? Ostatecznie bardzo malo mnie obchodzi czy he-man Gubernator zdechłby w końcówce - można było to rozegrać setki razy lepiej jeżeli scenarzyści pomyśleli by przez chwilke nad tym co piszą. Zamiast tego zostaje snucie teorii o tym, że Maggie nikogo nie zabiła bo magicznie wiedziała, że to nie są żołnierze tylko jakieś nołnejmy.

2. ze strony czysto ekonomicznej i marketingowej dla producentów serialu (zaje.bisty i za pewne w chu.j drogi plan zostaje na kolejny sezon + david morrisey który w dużej mierze ciągnął ten sezon dalej pozostaje w obsadzie)

Koszt jednego odcinka to jakieś 3mln zielonych wiec o wiele mniej niz inne "topowe" seriale. Ale to inna historia. Jeżeli uważasz, że budżet powinien mieć tak duży pływ nad aspektem kreatywnym to nie mamy o czym rozmawiać.

 

A David Morrisey mogłby się zdecydować jaki akcent chce udawać w końcu.

3. jest to kolejny przykład na to jak umiejętnie wątki z komiksu są lekko modyfikowane albo i diametralnie obracane o 180% co sprawia, że serial jest autonomicznym tworem a nie adaptacją 1:1 czego pewnie duża ilość osób by chciała.

Patrz punkt pierwszy.

 

Mazzara był takim świetnym showrunnerem, że go wy(pipi)ali po nakręceniu finału. 'Nough said.

Odnośnik do komentarza

Robert Kirkman już zdradza pierwsze szczegóły na temat 4ego sezonu - 

http://screenrant.com/walking-dead-season-4-details/

 

 

W takim większym skrócie z tamtego artykułu:

 

 

-Tyreese dołączył do grupy więc spodziewamy się jego relacji z Rickiem częściowo opartych o te z komiksu

-sezon ma być znacząco inny od 3ego

-Rick już nie będzie chłodnym skurczybykiem, tylko pokaże się od bardziej ludzkiej strony, gdyż zrozumiał, że w ludziach siła i budowaniu stabilnej społeczności

-Carl okazał się być niezłym stone cold killerem, więc teraz najprawdopodobniej między nim a ojcem dojdzie do konfliktów

-sezon nr 4 na 100% zacznie się w więzieniu, ale już nie ma pewności, że w nim się zakończy; Kirkman zapowiada pojawienie się nowych lokacji

 

 

 

No, jakieś tam hinty już są, oby tylko nie przesadzili z telenowelą jak na tej cholernej farmie, to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

MOŻLIWE SPOILERY

 

Rozczarowanie druga połową trzeciego sezonu. Początek do przerwy świątecznej urywał jaja przy samych kolanach. Finał też też mocno średni. No i Rich znowu zrobi się miękkie jajo, może syn go odstrzeli i będzie spokój.

 

Jedynym plusem tego wszystkiego jest pozbycie się Adreii grającej miną srającego kota. Boże jak mnie irytowała...

 

Jak ktoś czyta komiks i mu się chce, to może opisać co dzieje się dalej. Nadal siedzą w tym więzieniu a Ci starzy ludzie służą im teraz jako pokarm czy otwierają dom spokojnej starości;/?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie w sprawie komiksu. Pobrałem paczkę z większością zeszytów i doszedłem już do nr 61 który mam w wersji widescreen. Jest on zrobiony tak, że jak przewijam strone to pokazuje mi sie kolejny kadr, a nie cała nowa strona. Nie ukrywam, że super się takie coś czyta i stąd pytanie czy to jednorazowy taki zabieg czy da sie pobrać pozostałe w takiej wersji?

Odnośnik do komentarza

Jak bedziesz na 61 to ściągnij sobie wersje widescreen, z tego co zdążyłem wygooglować to raczej pozostałych nie było w takiej postaci niestety. Czytam w zwykłym cbr readerze i daje rade.

E:
Ściągłem Comic Racka   >>>>>>>>>> to (pipi) co miałem  wcześniej

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dopiero wczoraj obejrzalem pierwszy odcinek... pierwszego sezonu ;). Zapowiada sie niezle, nawet sie wzruszylem jak murzyn celowal do zombie-zony, a glowny typ do kadlubka-zombie. Wygladalo tak jakby ten kadlubek-zombie byl bezbronny. Wyjal jeszcze reke w kierunku bohatera, wolajac jakby "help". I padl strzal, smutno mi sie zrobilo. Ale wlasnie dawno nie ogladalem ani filmow, ani seriali (wciaz czekam na nowe Breaking Bad).

Plusy takiej dlugiej przerwy w nieogladaniu, to to, ze pobralem caly pierwszy sezon w 1080p, skonwertowalem na format ps3 i wygodnie zasiadam przy obiedzie (troche fuu), nie martwiac sie, ze odcinek skonczy sie w najgorszym momencie i bede musial czekac tydzien:).

Odnośnik do komentarza

obejrzałem

 

wszystko w 4 dni

 

 

wciągnął mnie ostro ale tylu głupich, nieprzemyślanych rzeczy przez scenarzystów już dawno nie widziałem. nie chce się mnie ich wymieniać bo wszystko było już opisane w temacie.

 

 

nie rozumiem czemu gov jeszcze żyje, yebany jednooki nadczłowiek, cieszę się bardzo że lori nie żyje, zwyczajnie mnie wkuhwiała, ten mały carl też. 

 

 

bitwa w więzieniu to, cytując klasyka "faking dżółk". 

może i nie chcieli ich zabić ale wygonienie ich nie załatwiło by sprawy.

potrafili strzelać w zombie po ciemku z samochodu a nie potrafią z 10 metrów trafić w kilkunastoosobową grupe :confused:

 

maggie bym ruchał

niech w końcu wyjdą z tego więzienia bo nudno tam, ale w sumie lepsze niż plebania z drugiego sezonu.

 

 

czytanie komiksów na pc jest mało wygodne :(

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Serial, chociaż obejrzałem cały pierwszy sezon, mi nie podszedł, postacie sztuczne, sytuacje debilne. Komiks po 90 epizodzie (numeracja oryginalna) też zaczyna się nudzić, także nie wiem na dobrą sprawę, na której części już zakończyłem i przyznam, że wcale mnie do tego już nie ciągnie. Sam pomysł autorów jest świetny, ale wykorzystanie go do (wg. nich) ciągnięcia historii w nieskończoność już fajne nie jest. Moda na sukces w wersji gore się lekka zrobiła.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Stacja AMC zapowiada wiele kolejnych sezonów "The Walking Dead"!

 

Na wczorajszej konferencji dyrektor wykonawczy AMC, Josh Sapan, wypowiedział się na temat trzech flagowych serialów stacji - "Breaking Bad", "Mad Men" oraz "The Walking Dead".

 

Sapan wyraził pewne ubolewania nad tym, że w tym roku i w przyszłym obejrzymy kolejno finały "Breaking Bad" oraz "Mad Men" (seriale kończą się po piątym i siódmym sezonie), jednak przyznał, iż wszyscy cieszą się, że zaplanowane przez twórców historie dobiegną końca zgodnie z planem. Jednocześnie zapowiedział kolejne sezony "Żywych trupów":

 

"Dopiero co zaczęliśmy poznawać postapokaliptyczny świat, w którym rozgrywa się akcja serialu. Ufam, że kiedy w roku 2022 zasiądziemy w tej samej sali konferencyjnej, "Żywe trupy" nadal będą przez nas emitowane".

 

 

 

komiksy tworzą już zamkniętą historię, czy cały czas są wydawane?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...