Skocz do zawartości

The Walking Dead - 2010 - AMC


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa produkcja od AMC, wlasciwie na tym mozna skonczyc, bo kazdy ich serial to majstersztyk.

 

 

Za scenariusz, rezyserie i produkcje bedzie odpowiedzialny Frank Darabont [Zielona Mila, Skazani na Shawshank], przy produkcji i pisaniu scenariusza bedzie tez bral udzial Charles Eglee [ The Shield, Dexter].

 

Na pierwszy sezon zamowionych zostalo 6 odcinkow, start w pazdzierniku.

 

"Walking dead" opowiada o grupie osób, które przetrwały atak zombie i pod wodzą policjanta podróżują przez Stany w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca, gdzie mogliby osiąść.

 

 

 

http://en.wikipedia....he_Walking_Dead serial na podstawie komiksu

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

osoba twórcy, stacja, tematyka - wszystko nastraja optymistycznie. obsada jedynie bez fajerwerków. nie widzę tam żadnego ciekawego nazwiska, a są takie drewna jak sarah z prizon brejka. no, ale patrząc na to z innej strony o bryanie cranstonie czy johnie hammie też chyba niewiele osób wcześniej słyszało ;). nic tylko czekać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

"The directors for the first six are:

1) Me.

2) Michelle MacLaren (Breaking Bad, X-Files)

3) Gwyneth Horder-Payton (The Shield, BSG)

4) Johan Renck (Breaking Bad)

5) Ernest Dickerson (The Wire, Dexter)

6) Guy Ferland (The Shield, Sons of Anarchy)

"The writers for the first six are:

1) Me

2) Me

3) Me, Chic Eglee, Jack LoGuidice. (Chic: The Shield, Dexter. Jack: Sons of Anarchy)

4) Robert Kirkman (wrote some comics I think)

5) Glen Mazzara (The Shield, Hawthorne)

6) Adam Fierro (The Shield, Dexter, 24)"

 

info prosto od franka, ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości co do tego serialu? do tego mtv zostało wpuszczone na parę minut na plan i wygląda to obłędnie. darabont mówił, że jakby od niego zależało to ciągnąłbym to latami (materiału z komiksu jest od groma, a serial i tak ma dużo dopowiadać od siebie), no, ale serial pewnie sporo kasy pochłania więc zobaczymy jak to będzie. mam nadzieję, że na comic-conie pokażą już jakieś fragmenty albo zwiastun.

Odnośnik do komentarza

kozak klimat, już do mnie leci pierwszy tom, mam nadzieje, ze uda mi sie zapoznac przed premierą.

 

Podoba mi się charakteryzacja zombie. Tylko ten motyw z tym koniem trochę śmieszny ale i tak jest nieźle.

 

a czym ma smigac? Samochodem? Na piechote. Koń to najlepszy wybór. Polecam "Zombie Survival Guide" od Maxa Brooksa.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

może się kiepsko zaczynać, od trzeciego odcinka powinno być dobrze. kirkman coś gadał, że w drugim sezonie mają dać jeden odcinek romero do wyreżyserowania i planują poobsadzać jakieś większe nazwiska w epizodach (nie będą się patyczkować i mają postacie zabijać bez wahania).

 

O to to to.

Odnośnik do komentarza

No Darabont nie jest jakimś wybitnym pisarzem, to jest największa obawa dla mnie. Że serial będzie popularny, to nie wątpię, ale czy historia da radę?

Zauważ, że historia już została napisana przez kogoś innego, więc Darabont raczej jej nie zepsuje jeśli w oryginale jest ciekawie. Zresztą on macza palce w scenariuszach tylko połowy odcinków.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Nie czytałem tego komiksu, ale jeśli nie jest jakimś absolutnym wyjątkiem, to odnosi się do niego reguła ta sama, co zawsze: otóż jakość dzieła filmowego zależy od jakości adaptacji, nie od jakości oryginału. Widziałem w zeszłym roku świetny komiks, który był beznadziejnym filmem, bo... został zaadaptowany niemal w 100% wiernie. Język filmu jest inny, niż komiksu.

 

Generalnie musi być jakiś filmowy pomysł na to wszystko, jeśli to ma być serial wybitny. Bo że będzie to dobry serial gatunkowy, uznaję za oczywiste, z taką ekipą, z kapitalnymi producentami stacji AMC. Zresztą filmy Darabonta też zawsze są co najmniej dobre. Tylko brakuje im czegoś, że tak powiem, głębszego, specyficznego, autorskiego, wyjątkowego. Ja bym czegoś takiego chciał, a nie jestem pewien, czy są na to szanse, więc tutaj zachowuję sceptycyzm. Póki co mam ciągle większą podjarę "Luck".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...