Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Brotherhood


Butcher

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stoję po drugiej stronie barykady. Koncepcję Animusa uważam za przemyślane rozwiązanie. Po AC spodziewałem się dobrej gry o asasynach w realiach średniowiecznych. Zamiast tego dostałem genialną grę sci-fi ze wszelkimi możliwymi teoriami spiskowymi wplecionymi w fabułę. Fabułę, która momentami miażdży MGS4, jeśli człowiek się lekko wysili i znajdzie powiązania na wikipedii. A do tego jest to nadal świetna gra o asasynach.

Tylko wiesz porównywanie a raczej wywyższanie fabuły w AC na kontraście mgs4 to nic chwalebnego. To tak jakbyś napisał "Ojciec Chrzestny momentami miażdży Avatara fabularnie" "Transformersy są dobre fabularnie bo miażdżą Avatara" (co to za wyróżnienie). AC przede wszystkim nie ocieka w tani kicz co już stawia go wyżej fabularnie od mgs4. Zresztą od mgs4 to Mario stoi wyżej jeżeli chodzi o fabułę.

 

Porównajmy AC np. do POP-a pod względem fabuły (powiedzmy, że jakieś tam podobieństwo jest między tymi tytułami). I tutaj już moim zdaniem AC wypada słabo. Po prostu za cholerę mi nie pasuje Animus, sci-fi i to wszystko.

 

Wiadomo ja Ciebie nie chcę do niczego przekonywać skoro Tobie się podoba to sii. Akurat jestem w stanie to zrozumieć w przypadku AC.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Słupek, powiem Ci tak. Animus jak animus, nawet taki zły nie jest. Mont z odczytywaniem wspomnień z DNA oczywiście jest niezłą bajeczką ale przynajmniej połączyli teraźniejszość z przeszłością, a na tym im zależało przynajmniej żeby pokazać konflikt Asasynów i Templariuszy, którzy żyją po dziś dzień. Spoko. Problem polega jednak na tym, że zarówno w jedynce jak i w dwójce pojawia się jabłko. Przeklęte Piece of Eden, które psuje fabułę. Psuje do tego stopnia,

że nagle, nie wiadomo skąd pojawiają się jakieś Minerwy i Jupitery i pieprzą o przeznaczeniu. Jedyna reakcja gracza to: "Co to (pipi) jest?!"

 

 

Fabularnie jednak AC2 ma dużo plusów. W przeciwieństwie do Ciebie, jara mnie cały renesans. Zawsze uwielbiałem Vinciego, chociaż w grze przedstawiony jest w sposób trochę słaby, ale co tam. Postaci historyczne, które się pojawiają w grze, kapitalnie są wkomponowane w fabułę. Medyceusze, Pazzi, Barbarigo, Borgia, Salviati, itd.

 

Ciekawe jak fabularnie prezentować się będzie Brotherhood. Wiem, że będzie PoE i szity z nim powiązane. Jednak interesuje mnie historia samego Ezio i postaci historyczne jakie spotkamy.

Odnośnik do komentarza

ja nawet zniósł bym teorie spiskowe o jakimś "magicznym" artefakcie skrywanym przez templariuszy, ale kosmici i inne cuda to jednak przegięcie pały

Nie doszedłem na razie do końca (na razie bronie tylko koncepcji Animusa) ale jak na końcu są kosmici to mnie to nie dziwi. W zapiskach wielokrotnie były wspominane postacie/istoty, które nie były ludźmi ("Ci, którzy byli przed nami"). To one stworzyły wszystkie artefakty dające ludziom nadnaturalne zdolności.

 

Najfajniejsze w dwójce są zaszyfrowane wiadomości obiektu 16-tego. Obalają wszystkich mesjaszy i głoszone przez nich religie, że aż miło.

Odnośnik do komentarza

W Complete Edition na płycie zawarte są oba DLC.

 

Po obejrzeniu wszystkich filmików o multi w AC Brotherhood i przeczytaniu materialu z E3 w nowym PSXie, powoli zaczynam zmieniać o nim zdanie. Szykuje się coś naprawdę dobrego. Trzeba będzie wymiętolić betę. ;)

 

Zastanawiam się, czy w grze pojawi się Michał Anioł i czy rozgrywka skupi się w 100 procentach na Rzymie, czy będą powroty do Florencji bądz Wenecji ;)

Odnośnik do komentarza

To raczej logiczne, wyobraź sobie gdybym miał na Ciebie polować i vice versa przez całe miasto, które pewnie będzie sporych rozmiarów. Będzie podana zbliżona lokalizacja pobytu wroga, ale nie dokładna, żeby trudniej było nas wytropić. Sekcje dzielone na potrzeby multi to pewnik, wiec równie dobrze na początek w multi mógłby wystarczyć odpowiednio pocięty Rzym z widocznym zróżnicowaniem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://www.gametrailers.com/video/sdcc-10-assassins-creed/701981 Multiplayer Trailer (nowy)

 

http://www.gametrailers.com/video/sdcc-10-assassins-creed/702025 Multiplayer Stalking Gameplay (cam)

 

http://www.gametrailers.com/video/sdcc-10-assassins-creed/702023 Multiplayer Escape Gameplay (cam)

 

 

Coraz bardziej kręci mnie aby złożyć preorder tylko ze względu na ten multiplayer (chociaż wiadomo że w single zabawa będzie niezła), a jeszcze tyle świetnych gier wychodzi w końcówce roku. Co wybrać :ermm: ?

Odnośnik do komentarza

Ten multiplayer w ogóle mnie nie interesuje. Liczę tylko, że gra będzie tak dobra jak dwójka w singlu. Więcej mi nie trzeba. Oby tylko kosztem tego multiplayera nie ucierpiał czas gry w singlu.

Przecież Brotherhood w 50% to multiplayer. Ja bym się nie spodziewał za bardzo rozwiniętego trybu dla jednego gracza. Na pewno zaostrzy się konflikt między Asasynami a Templariuszami i to będzie napędzało wątek główny.

 

Patrząc na wyniki sprzedaży można wywnioskować, że na serwerach będzie niezły młyn. Fajnie jak by ktoś zrobił stronkę z polską ligą asasynów i turniejami. Powinno to być zaimplementowane w grze ale pewnie nie będzie.

 

Przy U2 plułem sobie w brodę, że grałem z przypadkowymi osobami zamiast znaleźć jakąś rozgarniętą ekipę. Jakość rozgrywek zależy jedynie od osób, z którymi się gra. Biorąc pod uwagę, że jest to zupełnie nowa formuła, ciężko będzie rozegrać interesujący mecz.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Mnie również multiplayer ciekawi, przed Uncharted 2 też byłem sceptycznie nastawiony ale spędziłem w tym trybie ładne kilka godzin ;)

 

P.S

Sposób na zdobycie klucza do bety, news jest w z wczoraj ale z tego co wiem kody jeszcze rozsyłają. Mam nadzieję, że nie będzie to uznane za krypto reklamę ;)

Ja już kod mam i czekam z ciekawością na start bety ;)

 

Klucz do bety

Edytowane przez Lamkers
Odnośnik do komentarza

Mnie również multiplayer ciekawi, przed Uncharted 2 też byłem sceptycznie nastawiony ale spędziłem w tym trybie ładne kilka godzin ;)

 

P.S

Sposób na zdobycie klucza do bety, news jest w z wczoraj ale z tego co wiem kody jeszcze rozsyłają. Mam nadzieję, że nie będzie to uznane za krypto reklamę  ;)

Ja już kod mam i czekam z ciekawością na start bety ;)

 

Klucz do bety

Na jaki to adres trza wysłać?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

2 rożne edycje kolekcjonerskie:

 

 

 

assassinsbox3.jpg

 

 

assassinbox44.jpg

 

 

Limitki jak dla mnie kozackie. Szczególnie ta pierwsza z Doctorem Jackiem :thumbsup:.

 

Edit:

 

Z cyklu dzienniki developera i nowe screeny:

 

http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/08/11/assassin-s-creed-brotherhood-dev-diary.aspx

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...