Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na stronie ND znajdę statystyki z U3 takie jak te z dwójki? Bo szukam i nie mogę znaleźć. Ogólnie ta ich strona dawniej była znacznie bardziej przejrzysta.

http://www.naughtydo...pokrytysniegiem

 

PS. OK, mam.

 

PS2. Statystyki zrobione są gorzej, nie dość, że jest ich mniej (nie ma K/D reszty członków drużyny), to wszystko jest strasznie brzydko zrobione. Statystyki z U2 wyglądały znacznie bardziej schludniej i przejrzyściej.

http://www.naughtydog.com/stats/uncharted3/#match_history

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Narzekałem wcześniej, ze w U3 jest duuużo więcej strzelania niż w poprzedniej części. Część forumkowych asów twierdziła, że się mylę więc z uwagi na rozczarowanie najnowszą odsłoną i palące kwestie powróciłem do U2 i przeszedłem ją po raz drugi by zweryfikować to i owo. Całościowo uczciwie trzeba przyznać, ze strzelania więcej jest w U3 ale tylko "trochę". Podchodziłem do U2 z sentymentu ale po ograniu jej po raz kolejny nie wiem dlaczego. Jest deko więcej zagadek i w początkowej fazie, eksploracji i potyczek z sensem. Od misji z pociągiem czułem się jak w najnowszej odsłonie, tona a nawet hordy przeciwników. Przy lepszym sterowaniu to i szanse gracza w miarę wyrównane. Wydaje mi się, że mimo wszystko Panowie z Naughty Dog za dużo grają w Gears of War i na chama chcą to mieć w swojej serii mimo iż mechanika gry nadaje się do tego jak włosy łysego na perukę. Zresztą w GoW rżnięcie piłą ma sens a tu klaps Nathana absolutnie żadnego bo wesoły gość z shotgunem, rechocząc, pruje Ci w plecy zaraz po tym jak wyskoczył z głębin oceanu, a ile zdarza się sytuacji 1:1?

Takiego samego Uncharted 4 to ja już nie chcę.

W sumie żadna z części nie zadowoliła mnie a mimo to kupiłem każdą? WTF? Marketing "rzondzi".

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza
W sumie żadna z części nie zadowoliła mnie a mimo to kupiłem każdą? WTF? Marketing "rzondzi".

Nie marketing, tylko ludzie, którzy sami nie wiedzą czego chcą.

 

Przejrzyj ostatnie strony tematu - jest masa narzekaczy twierdzących dla odmiany, że gra jest nudna, że jest za dużo zagadek, za mało akcji i "kiedy się to w końcu rozkręci?".

 

Wniosek z tego taki, że nie idzie chyba zadowolić nikogo, bo jakiekolwiek by proporcje w gameplayu nie były, to i tak będzie źle. Ja nadal twierdzę, że w trójce jest najmniej strzelania. W ostatnich rozdziałach wprawdzie są głównie strzelaniny (zagadek zero, zwłaszcza w porównaniu z pierwszą połową), ale i tak są o wiele krótsze i nie są przedłużane jak w Drake's Fortune, czy miejscami Among Thieves. Mimo wszystko to porównanie do GoW trochę nietrafione, bo tam gameplay to wyłącznie biegnięcie z punktu A do B i strzelanie. Uncharted z kolei wypełnia te luki innymi genialnymi sekwencjami.

 

A marketing rządzi w wypadku serii CoD i BF jedynie.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza
W sumie żadna z części nie zadowoliła mnie a mimo to kupiłem każdą? WTF? Marketing "rzondzi".

Nie marketing, tylko ludzie, którzy sami nie wiedzą czego chcą.

Gdyby ludzie nie wiedzieli czego chcą nikt by nie kupowałby nowych gier. A tak sprzedają się po kilka milionów. Nieprawdą jest też że marketing dotyczy tylko BF lub COD. W sumie w porównaniu do lat poprzednich MW3 miał mało intensywny PR w tym roku atakując raczej z "cichacza".

Poza tym ani developer ani stworzona przez nich gra nie robi mi żadnej łaski w dostarczaniu emocji jakich żądam. Gry tworzy się dla zysku. Zysk powstaje wtedy kiedy masa gawiedzi rusza tłumnie do sklepów bo zwyczajnie gra im się podoba. Szczególnie gdy Sony łyka po prawie 200 zł za sztukę. Kupując towar za ciężko grosz masz prawo do emocji.

Czy porównanie do GoW jest nietrafione? Gdyby nie GoW Drake nie chowałby się za murkami.

Jednemu podobają się ogórki a drugiemu ogrodnika córki ;)

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Tyle że przed premierą BF3 i CoD można było czytać masę stwierdzeń typu "kupię zależnie od tego, jak będzie wyglądało multi/czy zapowiedzą poprawki tu i tam/czy wprowadzą to/czy podszlifują tamto" etc. Wiadomo jak się to skończyło, a gry i tak pobiły rekordy sprzedaży.

 

W wypadku Uncharted 3 takiej sytuacji nie widziałem nigdzie - każdy raczej wiedział czego po tej grze się spodziewać i nie kupił jej tylko dlatego, że dał się oślepić marketingowi. Zarówno Uncharted 1 i Uncharted 2 dostarczyły mi wspaniałych wrażeń na różnych polach gameplayu i tego samego oczekiwałem od "trójki". Nie zawiodłem się. Zresztą nie wierzę, żebyś był masochistą wpakował się w Uncharted 3, jeśli faktycznie poprzednie części Cię w jakiś szczególny sposób zawiodły :P

 

Co do cover systemu - ciężko porównywać do GoW każdy tytuł, który taki system posiada. To przecież nie jest wyznacznikiem niczego. Jeszcze w wypadku Drake's Fortune można się było kłócić, bo tam były praktycznie same strzelaniny, przeplatane skryptowanymi momentami i dwiema zagadkami na krzyż. W Drake's Deception jest na odwrót - sporo zagadek, zręcznościówek, reżyserowanych i dynamicznych, ale ciągle grywalnych, elementów przeplatanych walkami.

 

Moim zdaniem ND to w ogóle powinni jakąś nagrodę dostać za sam fakt, że starają się zaspokoić tak odmienne gusta fanów i nie-fanów serii. Za mało zagadek - będzie nie pasować jednym. Ciut za dużo - na nudę będą narzekać inni. Za mało walk - podniosą się głosy, że - tu cytat z poprzednich stron forum - "Uncharted to przecież strzelanka! Skandal." Ktoś inny znowu chciałby festiwal skryptów i najlepiej całą grę wyglądającą jak otwarcie Among Thieves. Ale masz - znowu w jednym z postów ktoś stwierdził, że ND po(pipi)ało i zrobili z Uncharted 3 Heavy Rain - autentyczne stwierdzenie.

 

Z jednej strony szanuję czyjeś opinie i odmienne zdanie, ale z drugiej z wieloma zarzutami po prostu zgodzić się nie mogę. Sytuacja w której tak genialna i miejscami perfekcyjna gra zbiera większe cięgi i zarzuty o wtórność/kopiowanie niż Modern Warfare 3, chyba nie jest normalna ;-) Oczywiście nie piję w tym momencie do Ciebie, a do wielu wcześniejszych dyskusji jakie miały miejsce w temacie.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

juz dosc duzo czasu spedzilem z U3 tak wiec moge z czystym sumieniem poprawic swoje poprzednie zdanie co do tego ze gra jest taka czy inna. Otoz od rozdzialu dziewiatego i dalej jest tylko lepiej bo w koncu pojawily sie widoki ktorymi mozna nacieszyc na prawde oko - dla mnie od tegoż momentu powrocil czar z poprzedniej czesci z nawiazką, Co do samej inteligencji przeciwnikow to w rozdziale bodajże "porwanie" gdzie jestesmy przy lodziach musialem naprawdę unikac przeciwnikow czyli reasumujac nie jest zle. Dla tych co rozpoczeli gre i marudzą na poczatku - poczekajcie a zostanie wam to wynagrodzone jak dla mnie 10/10 - jedna z dwoch gier roku razem z batmanem

Odnośnik do komentarza

Jakby co jest juz patch poprawiajacy to lewe sterowanie :)

 

iyaPB.jpg

 

Dodano rowniez mozliwosc ogladania cut-scenek w menu i powrocil motion blur. Cala lista poprawek w spoilerze:

 

 

 

 

Uncharted 3 – Patch 1.02

 

Single Player

 

General

 

Movie cutscene viewer added (in the Bonuses menu, Single-Player only)

 

Technical

 

Fixed the missing Motion Blur effects (for Single Player only)

“Alternate Aim Settings” added to the Options menu under Camera options (for Single Player only)

 

 

 

Multiplayer

 

General

 

Settings bug fixed: all controls being set to flipped mode setting will no longer change all controls back to default

 

Gameplay

 

Medal streaks won’t reset if the host migrates to another user

Blindfire targeting adjusted so that opposing players past a certain vertical angle above and below won’t be hit.

Allow grenade throw while scoped

Tuned Pull Down range from 1.5 meters to 2.0 meters

Lowered the player running speed when players run ‘n gun by approximately 15%

Slightly increased the turn radius of run ‘n gun

Slightly decreased the turning speed during Sprint

 

Technical

 

Fixed an infrequent hunter spawning issue in Hunter Arena when the match round switches

Fixed several cinema crashes

Locked fast-forwarding on convoy sequence in Airstrip TDM and train sequence on London Underground TDM to 3x maximum in Cinema Mode

Fixed certain cameras in Kick Offs and Pull Downs

Fixed a late join skin bug with locked content

Fixed a split-screen Buddy treasure pickup bug

Fixed duplicate medal problem causing bad tabulation of a few medals to the player’s career stats

 

User Interface

 

Objective points now show up in the player’s Competitive statistics tab instead of the Cooperative statistics tab

Added a Facebook Sign Out option

Added the Add Friend functionality in the Facebook tab

Fixed voice icon for mics not appearing in Matchmaking lobby

Adding missing weapon stats tracking for certain weapons that were not being recorded to the player stats

Fix for not displaying the entire Online ID within the “Players” column of any leaderboard.

Fix for a user having an online ID containing fifteen or more characters created in uppercase format and actively using a voice comm device.

 

Server

 

Matchmaking now waits for double the number of players in the biggest party in the room to be present before starting a game (to prevent parties from being split frequently)

Players no longer able to join party that is already in Matchmaking

 

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Po odblokowaniu FALa gra zyskuje jeszcze bardziej. Obecnie jest to moja podstawowa broń. 4 celne strzały i koleś leży, jedyny minus to nieco spory rozrzut po oddanym strzale.

Też zacząłem wczoraj biegać z Falusem i mam podobne zdanie. Początkowo dziwnie mi się grało po przesiadce z M9, ale kilka meczy i jakoś opanowalem nową pukawkę. Ma olbrzymi potencjał, ale skilla trzeba mieć aby go wykorzystać :P

 

@patch

Nareszcie jakieś konkretne zmiany. Najbardziej cieszy zmiana celowania w singlu, ale fajnie że jest też dużo poprawek do multi. Oby tak dalej ND.

Odnośnik do komentarza

Ja najbardziej ciesze się z:

Blindfire targeting adjusted so that opposing players past a certain vertical angle above and below won’t be hit.

Slightly increased the turn radius of run ‘n gun

 

To chyba najistotniejsze zmiany jeżeli chodzi o multi.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Jestem na statkach na crushing i na liczniku mam 3h10min (ogladam po raz trzeci wszystkie cut-scenki). Z nowym celowaniem jest banalnie az nadto (szkoda tylko, ze za kazdym razem trzeba wlaczac w opcjach), ale teraz sie zacznie jazda bez 3manki wiec mam nadzieje na kilka dobrych akcji (sala balowa na statku, "suche" miasto, potworasy). Ja kocham ta gre :woot:

Odnośnik do komentarza

Enyłej; jak nowy patch sprawuje się w kwestii zacięć na filmikach w singlu/ problemów z synchronizacją dźwięku. Naprawili to?

 

Z tego co tutaj wyczytałem:

http://forums.naught.../u3-tech-issues

 

- niektórzy mają z tym problemy na praktycznie każdej cut scence. Inni żadnych. Jeszcze inni jak np. kilku znajomych z mojej listy ledwie w 2-3 miejcach podczas przechodzenia kampanii.

 

Pytam bo nie chcę ryzykować zrujnowania pierwszego doświadczenia z singlem.

 

Z góry dzięki za wszelkie użyteczne info. :)

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Moja recka ... Zaczynamy ... Nuda .... nuda ... to juz bylo ... wiecej nudy ... swietna Syria ... Indiana Jones ... Strzelamy do Ghost Riderow ... nuda ... zakonczenie bez polotu ... Swietna grafika i muzyka i gra na 7h do ktorej nie mam juz zamiaru wiecej w zyciu wracac 7/10 a jezeli chodzi o cena jakosc to 5/10 Zawiodlem sie

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...