Skocz do zawartości

Mass Effect The Movie


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie kręci mnie ekranizacja ME. ME to GRA, nie film. Oglądanie na ekranie przetrąconego scenariusza z jedynki lub jedynki i dwójki to moim zdaniem katorga a nie przyjemność. Nie ma filmu na podstawie growej marki, który przypadłby mi do gustu. A po takiej kultowej - dla mnie - marce wymagam bardzo dużo i wiem, że ekranizacja nie podoła.

Odnośnik do komentarza

Są duże szanse, że jednak nie będzie :P W końcu Bioware będzie w jakiś sposób obecne przy produkcji, a ta firma jeszcze nie pohańbiła swojej marki czymś kiepskim i mam nadzieję, że tak pozostanie. Co innego gdyby film miało kręcić pod swoimi skrzydłami EA czy Ubisoft :P Jeśli komuś by się chciało czytać moje nieco dłuższe wywody to umieściłem je na blogu w dłuższym newsie. Jestem fanem uniwersum Mass Effect i się boję o tę produkcję, ale z drugiej strony ten świat jest tak bogaty, że aż się prosi by przenieść go na ekrany kin :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Są plotki jakoby to film miał dotyczyć odkryciu przekaźnika niedaleko Plutona oraz wojny ludzi z Turianami. Może być ciekawie jeśli to prawda. Moim zdaniem nie ma sensu przekuwać gry na film. To uniwersum jest na tyle bogate, że nawet serial byłby fajny.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Ciągle czekam na jakieś informacje z Comic Cona a tu dalej lipa ;/ Chciałbym zobaczyć jakies zdjęcia w końcu, teaser. Wiedzieć na czym się stoi...

 

A turianie mogliby być wykonani na takim poziomie, serio. Gościa powinni zatrudnić przy charakteryzacji.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mCEV4RASlC0

 

Wiadomo, że zbroję wykonał raczej z plastiku, ale sama głowia miażdzy system.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o ekranizacje to proponuję zainteresować się serialem Babilon V. Jak wciągniecie się w ten serial to najdzie was myśl że uniwersum Mass Effect jest mocno inspirowane tym filmem. Ta inspiracja podchodzi niemal pod totalną zżynkę.

 

Podobieństwa:

Centrum wydarzeń: stacja Cytadela -> stacja Babilon V

Nadchodzące zagrożenie ze strony odwiecznej rasy niszczycieli, którego są świadomi tylko nieliczni: Żniwiarze -> Cienie

Szybko rozwijająca się ludzkość przejmująca dominującą pozycję w uniwersum.

Podróże kosmiczne: przekaźniki masy -> bramy hiperprzestrzenne

Quazi-policyjna, na wpół tajna organizacja: widma -> strażnicy

Moce nadprzyrodzone: biotycy -> telepaci

Nawet co niektóre rasy są mocno zbliżone, jest odpowiednik asari (nimbari), są quarianie, turianie (narn)

 

I po prostu cała masa wątków, które wyglądają jak żywcem wyjęte sidequesty z Mass Effect. Jest np. opuszczona stacja jakiejś dawno wymarłej cywilizacji z działającą AI a'la Vigil i opowiadająca bohaterom o powracającej co kilkadziesiąt tysięcy lat tajemniczej rasie niszczącej wszystkie rozwinięte cywilizacje. Brzmi znajomo?

 

Jeszcze mi się przypomniało. Bodajże od drugiego albo trzeciego sezonu pojawia się też odpowiednik Normandii. Bardzo szybki, niewykrywalny statek, który samodzielnie potrafi otwierać tunele hiperprzestrzenne (nie potrzebuje bram) i został zbudowany wspólnie przez ludzi i nimbari.

 

I jeszcze: w serialu kiedy już toczy się walka z Cieniami na pełną skalę, następuje odkrycie że Cienie porywają przedstawicieli innych ras by integrować ich ze swoimi żyjącymi statkami. Dla tych co ukończyli ME2 też powinno brzmieć znajomo :)

Edytowane przez radekw
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

According to the studio, the Mass Effect movie will feature a completely new story that focuses on the male version of Commander Shepard. The studio added that it's working closely with BioWare, backing up a previous comment made by the film's screenwriter, Mark Protosevich (I Am Legend), who said his script would be "following and honoring the story."

 

Other reports state that Legendary has hired on Daft Punk to provide the film's soundtrack. Daft Punk previously worked on TRON: Legacy.

http://www.tomsguide...news-12632.html

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Daft Punk? Na razie potraktowałbym to jako niezłą plotę.

 

Cieszę się, że ma być to nowa historia. Mogłaby opowiadać o Shepie sprzed wydarzeń z jedynki. Mam nadzieję, że to prawda bo samo BioWare kiedyś mówiło, że nie ma kanonicznej historii w trylogii i każdy gracz tworzy własną. Stworzenie filmu na podstawie gry przeczyłoby tym słowom.

Odnośnik do komentarza
  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...