Jump to content

Mass Effect The Movie


Hela

Recommended Posts

 • Replies 20
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie kręci mnie ekranizacja ME. ME to GRA, nie film. Oglądanie na ekranie przetrąconego scenariusza z jedynki lub jedynki i dwójki to moim zdaniem katorga a nie przyjemność. Nie ma filmu na podstawie growej marki, który przypadłby mi do gustu. A po takiej kultowej - dla mnie - marce wymagam bardzo dużo i wiem, że ekranizacja nie podoła.

Link to comment

Są duże szanse, że jednak nie będzie :P W końcu Bioware będzie w jakiś sposób obecne przy produkcji, a ta firma jeszcze nie pohańbiła swojej marki czymś kiepskim i mam nadzieję, że tak pozostanie. Co innego gdyby film miało kręcić pod swoimi skrzydłami EA czy Ubisoft :P Jeśli komuś by się chciało czytać moje nieco dłuższe wywody to umieściłem je na blogu w dłuższym newsie. Jestem fanem uniwersum Mass Effect i się boję o tę produkcję, ale z drugiej strony ten świat jest tak bogaty, że aż się prosi by przenieść go na ekrany kin :)

Link to comment
 • 3 months later...
 • 9 months later...

Są plotki jakoby to film miał dotyczyć odkryciu przekaźnika niedaleko Plutona oraz wojny ludzi z Turianami. Może być ciekawie jeśli to prawda. Moim zdaniem nie ma sensu przekuwać gry na film. To uniwersum jest na tyle bogate, że nawet serial byłby fajny.

Edited by MajorZero64
Link to comment

Ciągle czekam na jakieś informacje z Comic Cona a tu dalej lipa ;/ Chciałbym zobaczyć jakies zdjęcia w końcu, teaser. Wiedzieć na czym się stoi...

 

A turianie mogliby być wykonani na takim poziomie, serio. Gościa powinni zatrudnić przy charakteryzacji.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mCEV4RASlC0

 

Wiadomo, że zbroję wykonał raczej z plastiku, ale sama głowia miażdzy system.

Link to comment

Jestem przekonany, że wszystko będzie świetnie wykonane, bo dzisiejsze efekty specjalne są takie, że "to naprawdę się dzieje" :)

 

Problemem jest tylko budżet, a ja szczerze powiedziawszy nie wiem, czy Mass Effect Move ma ten z najwyższej półki jak chociażby Transformersi czy Gwiezdne Wojny.

Link to comment
 • 1 month later...

Jeżeli chodzi o ekranizacje to proponuję zainteresować się serialem Babilon V. Jak wciągniecie się w ten serial to najdzie was myśl że uniwersum Mass Effect jest mocno inspirowane tym filmem. Ta inspiracja podchodzi niemal pod totalną zżynkę.

 

Podobieństwa:

Centrum wydarzeń: stacja Cytadela -> stacja Babilon V

Nadchodzące zagrożenie ze strony odwiecznej rasy niszczycieli, którego są świadomi tylko nieliczni: Żniwiarze -> Cienie

Szybko rozwijająca się ludzkość przejmująca dominującą pozycję w uniwersum.

Podróże kosmiczne: przekaźniki masy -> bramy hiperprzestrzenne

Quazi-policyjna, na wpół tajna organizacja: widma -> strażnicy

Moce nadprzyrodzone: biotycy -> telepaci

Nawet co niektóre rasy są mocno zbliżone, jest odpowiednik asari (nimbari), są quarianie, turianie (narn)

 

I po prostu cała masa wątków, które wyglądają jak żywcem wyjęte sidequesty z Mass Effect. Jest np. opuszczona stacja jakiejś dawno wymarłej cywilizacji z działającą AI a'la Vigil i opowiadająca bohaterom o powracającej co kilkadziesiąt tysięcy lat tajemniczej rasie niszczącej wszystkie rozwinięte cywilizacje. Brzmi znajomo?

 

Jeszcze mi się przypomniało. Bodajże od drugiego albo trzeciego sezonu pojawia się też odpowiednik Normandii. Bardzo szybki, niewykrywalny statek, który samodzielnie potrafi otwierać tunele hiperprzestrzenne (nie potrzebuje bram) i został zbudowany wspólnie przez ludzi i nimbari.

 

I jeszcze: w serialu kiedy już toczy się walka z Cieniami na pełną skalę, następuje odkrycie że Cienie porywają przedstawicieli innych ras by integrować ich ze swoimi żyjącymi statkami. Dla tych co ukończyli ME2 też powinno brzmieć znajomo :)

Edited by radekw
Link to comment
 • 4 weeks later...

According to the studio, the Mass Effect movie will feature a completely new story that focuses on the male version of Commander Shepard. The studio added that it's working closely with BioWare, backing up a previous comment made by the film's screenwriter, Mark Protosevich (I Am Legend), who said his script would be "following and honoring the story."

 

Other reports state that Legendary has hired on Daft Punk to provide the film's soundtrack. Daft Punk previously worked on TRON: Legacy.

http://www.tomsguide...news-12632.html

Edited by Hela
Link to comment

Daft Punk? Na razie potraktowałbym to jako niezłą plotę.

 

Cieszę się, że ma być to nowa historia. Mogłaby opowiadać o Shepie sprzed wydarzeń z jedynki. Mam nadzieję, że to prawda bo samo BioWare kiedyś mówiło, że nie ma kanonicznej historii w trylogii i każdy gracz tworzy własną. Stworzenie filmu na podstawie gry przeczyłoby tym słowom.

Link to comment
 • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.