Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaja z tą policją teraz.

 

Wbiłem do spożywczaka z intencją kradzieży (bez maski -_-), chinol zaalarmował policję, od razu dwa radiowozy się zjawiły, postrzeliłem jednego z nich (nie zabiłem) i zaczałem z buta uciekać uliczkami, 3 gwiazdki, helikopter, myśle sobie, przeyebane, goni mnie jeszcze 8 typa.

 

Wbiłem w jakąś boczną uliczkę, schowałem się gdzieś pod dachem, kucnąłem za śmietnikiem i tylko patrzyłem jak policjanci pobiegli dalej, helikopter odleciał i wanted level minął ;o

Otóż to. Teraz o wiele łatwiej uciec przed szkiełami, co jest moim zdaniem zmianą na plus, zwłaszcza po wbiciu platyny w NFS:MW 2013, gdzie wymiar sprawiedliwości posiadał boskie niemal zdolności w dostrzeganiu zbiegów.

Odnośnik do komentarza

Zostało mi jeszcze jakieś 10 misji głównych do końca.. aż nie chce się tego kończyć :\ Miałem się nie śpieszyć z tym przechodzeniem, no ale (pipi)a! Jak już się wciągnie w tę fabułę to nie ma bata.

 

Mam to samo, ale musze skończyć max do 22 więc mam wymówkę ;d

Odnośnik do komentarza

Dotychczas nie wychodziłem za tereny miejskie, ale przejąłem stery nad Trevorem, więc chciał nie chciał - pojawiłem się na za(pipi)u... i przeżyłem najlepsze momenty w tej grze dotychczas.

 

-chodząc po wzgórzach napadł mnie jakis gepard czy inna puma

-znalazłem pieniądze z narkotyków, za które potem byłem ścigany

-wspiąłem się na ten najwyższy szczyt

-i najważniejsze - skoczyłem ze spadochronu

 

Brak mi słów. Widok, gdy cały stan jest pod tobą, a ja lecę spadochronem... niesamowite.

Odnośnik do komentarza

A to wszystko na konsoli z 512 mb ramu. Jak pomyślę co Rockstar ma do dyspozycji w next genach to JEZU, to będzie faking osom. 

 

W ogóle wczoraj zauważyłem, że jak wybieramy jakieś opcje na ekranie telefonu to faktycznie jak przemieszczamy się między ikonami to i wygląd zmienia ekran w telefonie trzymanej przez nas postaci, a nie tylko na ekranie wyświetlanym. :O Takie przywiązanie do szczegółów. <bije pokłony>

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Pamiętajmy że silnik RAGE powstawał z myślą o tej generacji konsol. 6 lat dłubania, ponad 280 mln plus wcześniejsze 100 mln później i co mamy? Praktycznie pełną deklasację wszystkiego co się pojawiło dotychczas. To nie magia, to po prostu trudna i żmudna robota. Mam nadzieję, że po sukcesie piątki w siedzibie Rockstar Northz mniejszą tygodniową liczbę batów dla swoich pracowników.

Odnośnik do komentarza

GTA VI pewnie znow będzie średnie, tak jak GTA IV o ile będą eksperymentować z nowym silnikiem i dadzą powrót do LC. WIęc na tru next genowy GTA poczekam 10 - 12 lat ( :o). Ale w międzyczasie jeszcze jakieś RDR2 wpadnie na pewno, może coś nowego :D

 

Liberty City po raz kolejny ? - nie wydaje mi sie.

Mysle, ze tym razem bedzie powrot do Miami i klimaty typu Vice City, a jesli tak to nie moze byc zle.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Czas na pierwsze wrażenia. Gierka ledwo liźnięta (10h), więc mało co widziałem, ale wystarczająco, żeby momentami (UWAGA WYZNANIE) cieszyć się z gry jak potrafiłem się cieszyć jakieś 10 lat temu. 3-4 pierwsze godziny, chyba jak każdy poświęciłem na latanie po całej mapie i próbie ogarnięcia tego co się dzieje w Mesjaszu. Gra jest piękna, tak bardzo (KOLEJNE WYZNANIE), że można się wzruszyć. W zadzie mam bolączki ten generacji, jak aliasing, średnia rozdziałka itp., które bez czarowania się są mocno widoczne, kiedy oglądamy LS na pierwszej cutscence. Później wszystko odchodzi w niepamięć, bo ilość i jakość detali praktycznie każdego elementu jaki R* umieściło w tej wirtualnej krainie wygrywa ze sprzętowymi bolączkami. Łapię się momentami za głowę, że ktoś w Raju* miał ochotę skupić się na odpicowaniu leżaka na który MOŻE zwróci uwagę kilka/kilkadziesiąt osób z tych milionów, które zakupiły GTAV, a jest jakaś szansa, że nie doceni tego nikt. Dodajmy do tego kapitalne efekty (refleksy w wodzie, odbicia słońca w szybach wieżowców, ogień, dym wydobywający się choćby z rury stojącego przed nami autobusu- top tej generacji), świetne tekstury, zawsydzające niejedną korytarzówkę oraz fizykę. Mam wrażenie, że jeżeli chodzi o to ostanie, to R* poszło w stronę realizmu, przynajmniej w stosunku do GTA IV.

Gameplay też uległ pozytywnym zmianom. Auta mniej się bująją i są dzięki temu mniej przewidywalne niż w poprzedniku. Na samym poczatku wydawało mi sie, że coś skopali, ale to było chwilowe zwątpienie, za które jest mi teraz wstyd. Uciekanie przed policją i kolejny ukłon w stronę realizmu, bo psiaki już nie mają takie radarku jak uprzednio. Teraz możemy nagłym zjechaniem pod most i wyłączeniem świateł (nie wiem czy to akurat pomaga, ale mam dzięki temu większą wczuwkę) zgubić ogon. Misje jak narazie też mocno różnorodne, okraszone dodającymi filmowości skryptami, ale na tyle nie nachalnymi, że np. zjazd TIRa na nasz pas wydaje nam się przypadkowy, dopóki nie powtarzamy misji. Klasa.

Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza

Mój brat właśnie skończył tę misję z planowanym skokiem (pierwszą - nie wiem, czy jest ich potem więcej). No i dobrze mu doradziłem.

Kazałem mu wybrać najdroższą ekipę i wszyscy dojechali cało na miejsce, Michael zgarnął ponad 350 tys. zielonych "na czysto". Ja wcześniej spieprzyłem, sępiąc kasę na typa od broni, który to kretyn rozwalił się na motorku, przez co towar, który porwał, przepadł. Michael miał ok. 150 tys. po spłaceniu tej chaty. A zatem rada: warto przepłacać. ;)

 

Aha, w obu przypadkach misja była wykonana "po cichu".

 

Jesteś pewny?

 

Ja wybrałem właśnie dobrego kierowce i hakera, a goscia od broni tego najslabszego, ktory wlasnie zginal na motorze, ale na koncu jak dojechalismy to pytali o niego gdzie jest, a Michael powiedzial, ze nie dojechal, ale lup zostal zgarniety i jest wiecej do podzialu. No chyba, ze zle zrozumialem :)

Odnośnik do komentarza

 

a włacha, jak zrobiliscie misje franklinem z zabiciem tego goscia wychodzacego  z hotelu?

 

 

Zastrzeliłem go snajperką, a następnie ubzdurałem sobie, że muszę ukraść samochód FIB (czyli tego SUVa do, którego wsiadał) - poczekałem chwilę w garażu, zabiłem pierwszą 'hordę' agentów, wbiłem do swojego wozu, którym taranując pozostałych żywych dotarłem do wypatrzonego wózka, szybka przesiadka i uciekałem nową furą z niebiesko-czerwonymi lampkami :D Próbowałem go ukraść tradycyjnie, w wyniku przejęcia od SWAT (4 gwiazdki), ale zawsze kończyło się to szybkim zgonem...

 

Odnośnik do komentarza

Cholera a ja chętnie pograłbym dłuzej (parę godzinek) ale zawsze jakies Na Wspólnej lub inne (pipi) i ciągłe jęczenie że "nie mogę na to patrzeć" ale na Mroczków czy innych pedałów to może. W cholerę z tymi babami.

 

Ja swojej powiedziałem na miesiąc przed premierą, że 17 września wychodzi taka i taka gra, że to dla mnie istotne, że to pasja i chce spędzić przy niej czas i mam luz :P Wszystko skumała, daje mi spokój dopóki nie przejdę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...