Jump to content

GTA V - dyskusja ogólna


Recommended Posts

Co wiemy na temat kolejnej części GTA? Tak naprawdę niewiele. Dan Houser w wywiadzie dla Timesa powiedział, że na początku wybrana zostanie lokacja "piątki", a dopiero później występujące w niej postacie. Wiceszef R* przypuszcza, iż scenariusz gry będzie liczył około 1000 stron:

 

http://technology.timesonline.co.uk/tol/news/tech_and_web/article6916029.ece?token=null&offset=24&page=3

 

I to by było tyle, jeśli chodzi o oficjalne informacje. Tam gdzie kończy się potwierdzone info, zaczynają się spekulacje.

 

Lokalizacja

 

Wskazówka co do miejsca rozgrywki w kolejnej części GTA pojawiła się prawdopodobnie w instrukcji do Epizodów z Liberty City:

 

http://media.gtanet.com/images/6379-gta-v-hint.jpg

 

Widzimy na niej kawałek plakatu, który mogliśmy zobaczyć w GTA: Vice City. Jak wiemy GTA IV to zupełnie nowa historia i bohaterowie, jednak z informacji w telewizji czy też internecie w "czwórce" wynika, iż również w uniwersum GTA na konsolach obecnej generacji istnieje Vice City i San Andreas. Bez względu na lokalizację powstaje pytanie w jakim okresie będzie toczyć się akcja GTA V? Wydaje mi się, że pozostaniemy w czasach teraźniejszych, ponieważ możliwości jakie daje rozwinięcie pomysłów z wykorzystaniem internetu i telefonu wydają się ogromne.

 

Data premiery

 

Wątpliwym jest, aby kolejne GTA ukazało się w tym roku, jako że Rockstar nie lubi robić swoim grom konkurencji, a takim posunięciem byłoby wydanie w zbliżonym terminie The Agent i GTA V. Więc kiedy? Prawdopodobnie wiosną 2011 roku, chociaż niewykluczona jest także jego końcówka. W każdym razie będzie to najdłużej powstające GTA w obrębie jednej generacji konsol, co jest małym zawodem dla spragnionych kolejnej odsłony fanów.

 • Upvote 4
Link to comment
 • 9 months later...

Powoli zaczynają wyciekać informacje o nowym GTA, więc pora na oficjalne otworzenie tematu :).

 

Zacznijmy od domen, której zarejestrowało w ostatnim czasie Rockstar, a której pasują do humoru znanego z GTA:

 

CashForDeadDreams.com

SixFigureTemps.com

StopPayingYourMortgage.net

HammersteinFaust.com

LifeInvader.com

 

Dzisiaj pojawiły się jednak o wiele bardziej interesujące informacje. Agencja, która zajmowała się castingiem do GTA IV, zatrudnia ludzi do mocapu i podkładania głosów do projektu Rush (nazwa kodowa, czwórka była znana jako Frozen):

 

http://www.theagencyonline.com/news.php?offset=19&castingid=1472

http://www.openbookcastinglive.com/Member/OpenBookCasting/Images/ImageGallery/20101123150454678.pdf

 

rushproject.png

 

Mitch Hayes, 38 lat - irytujący, nonszalancki, agent FBI z sukcesami zawodowymi. W świetnej formie. Startuje w triathlonach, pije niskoprocentowe piwo, ale nadal ma poczucie humoru.

 

Miguel Gonzalez, 25 lat - młody agent FBI, z pochodzenia Meksykanin, współpracuje ze zbyt wieloma bossami przestępczego światka, z czym ma problemy. Posiada wyraźnie ukształtowaną osobowość.

 

Clyde, 23 lata - kretyn, prawie ze związku kazirodczego, odpychający, biedny, prostak. Bardzo naiwny, ale w odrażający "to tylko kazirodztwo" sposób.

 

Brat Adam - walijski mnich/lider kutlu/instruktor jogi, 50 lat, bardzo gibki, bardzo zainteresowany poznawaniem twojego wewnętrznego napięcia poprzez masaż. Wymaga walijskiego akcentu.

 

pani Avery - znerwicowana mamuśka, pani domu, 48 lat, niespokojna i otumaniona środkami przeciwbólowymi. Wściekła na sąsiadkę panią Bell.

 

pani Bell - swingerka, dojrzała kalifornijska rozwódka. 45 lat. Akceptująca swoją brzydotę.

 

Eddie, 47 lat - ewangelista zioła, koleś który zaczął jarać w wieku 30 lat, a teraz jest głównym zwolennikiem fantastycznych właściwości marihuany. Biały, niezdara.

 

Ira Bernstein, 56 lat - menadżer aktorki, najnowszej gwiazdeczki Ameryki, która kocha zwierzęta, sieroty, narkotyki i seks. Zawsze stara się ukryć jej ostatnie wpadki.

 

Kevin De Silva, 18 lat - gruby syn Alberta, grający w FPSy. Pali dużo zioła, ma problemy z nerwami, ma legalny dostęp do marihuany ze względu na chore plecy, bardzo miękki, nieznoszący sprzeciwu. Podczas grania przez sieć rzuca rasistowskimi komentarzami.

 

Harut Vartanyan, 42-52 lata - armeński sprzedawca samochodów, lichwiarz, charakter Fagina, lubi się znęcać. Mocno powiązany z przestępczym półświatkiem, ale tak irytuje ludzi, że nikt go nie lubi.

 

Nerwowy Jerry, 48 lat - paranoik mieszkający na za(pipi)u, niedaleko Simona, Simon go przeraża i wpędza w paranoję

 

Calvin North, 55 lat - zmarnowany agent FBI, który obecnie głównie robi za eksperta w telewizji. Jego opinie mają mu przysparzać sławy, ale są całkowicie fałszywe, jednak to porządny facet. Źle ubierający się. Rowiedziony. Przybierający na wadze.

 

Jerry Cole, 53 lata - niepełnosprawny informatyk, daje cynk o tym co się dzieje w półświatku.

 

Rich Roberts - angielski aktor zachowujący zimny krew, 35 lat, ostro pogrywa i chce zrobić coś poważnego - problem w tym, że nie bardzo potrafi czytać.

 

Alex - biały, 52-letni stary rozpustnik, hippis, bogacz, który stracił swoje pieniądze i zaczyna być zdesperowany, chociaż stara się nad tym panować.

 

Scarlet, 45-52 lata - nieogolona spiritualistka, hippiska kochająca odkrywanie nieznanego. Bardzo zainteresowana podróżami.

 

Chad, 29 lat - laluś uprzedzony wobec kobiet, imprezowicz z Beverly Hills. Ma pieniądze, ale nie jest taki cool, jak mu się wydaje.

 

Tae Wong, 39 lat - nieco niekompetentny chiński gangster, kocha ecstasy i chodzenie na imprezy.

 

Tłumacz Taes, 45 lat - bardzo pruderyjny chiński tłumacz, panicznie boi się ojca swojego szefa. Mężczyzna, niezdara. Musi mówić po chińsku.

 

Brzmi jak opis postaci z GTA, nieprawdaż :)? Czy prawdziwy? Chyba tak, a potwierdzeniem tego może być pani Bell, która w rzekomym GTA V ma 45 lat (2012 rok?) i jest rozwódką, co pasuje do Philla Bella z GTA IV (2008 rok), który jest tam 40-letnim rozwodnikiem. Współgra to również z informacjami od osoby, która ujawniła to i domeny - dziwaczne postacie, zioło, gangsterka i celebryci we współczesnym Los Angeles. Los Santos? Plotki sprzed kilku miesięcy wspominały właśnie o Los Santos.

 • Upvote 2
Link to comment
" Więc kiedy? Prawdopodobnie wiosną 2011 roku,"

Nie miało być "2012 roku"?

 

Zobacz na datę założenia tematu :). Rzekoma konferencja R* w zeszłym roku została odwołana, więc i wątek został ukryty do czasu wypłynięcia czegoś ważnego. A to właśnie się chyba stało :).

 

 

Co do fazy produkcji to kaskader Declan Mulvey, którego CV zawierało GTA V (zmienione na GTA IV, "bo to była pomyłka", mimo że nie brał udziału w pracach nad czwórką :)), wpisał je w czerwcu zeszłego roku, więc mocap jest już robiony od dłuższego czasu. Tutaj mamy zapewne listę pobocznych postaci, więc powiedziałbym, że to już ostatnia prosta jeśli chodzi o bohaterów i teraz zostało im składanie wszystkiego do kupy i testy, testy i jeszcze raz testy. Miasto, wszystko wskazuje na to, że Los Santos, zostało wybrane na początku, ramię w ramię była robiona warstwa techniczna i scenariusz, później nagrywane są głosy, a na końcu finalizowane duperele typu stacje radiowe i internet. Taka jest opinia eksperta, mnie, olo.

Link to comment

Mastah, rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na date. Roztrzepanie moje :)

Może nie napiszę czegoś odkrywczego - na pewno czegoś na E3 się dowiemy. Szokująca rzecz, w projektcie bierze udział masa osób a jak dotychczas nikt nie puścilł pary z ust.

Racja, postacie dosyć stare. Ciekawe, ciekawe :)

Link to comment

Pomyślcie jakby to wyglądało, gdyby w ciągu paru lat, podczas jednej generacji wydali 3 raz grę osadzoną w Los Angeles. I to rok po premierze LA Noire (zakładając że GTA V będzie w 2012). Znikome prawdopodobieństwo IMO i nie wiem co tu tłumaczyć jeszcze.

I chu.j z tego.

Los Santos będzie WZOROWANE na LA, nie będzie jego kopią.

Link to comment
To napisz jeszcze kiedy według Ciebie wyjdzie? Jaka data jest prawdopodobna? Wiosna 2012?

 

Tu jest właśnie problem, heh. R* ma obecnie 3 gry do wydania - Maksa Payne'a 3, Agenta i GTA V. MP3 jest w podobnej fazie produkcji co nowe GTA, ponieważ również szukają osób do mocapu i głosów. Agent to fatamorgana. Teraz tak. Rockstar upodobało sobie wydawanie gier wiosną, kiedy nie ma takiej konkurencji jak podczas okresu przedświątecznego. Max Payne po raz ostatni pojawił się 8 (jak ten czas szybko płynie, nie?) lat temu, więc według mnie wrzucenie go w ten okres byłoby sprzedażowym samobójstwem. Wrzucą więc go pewnie na wiosnę 2012. To z kolei oznaczałoby ciszę medialną związaną z GTA, ponieważ kolejnym ich nowym zwyczajem jest promowanie tylko jednego produktu (szał pał RDR, pojawiają się dodatki, pach, zaczyna się hajpowanie tylko i wyłącznie LA Noire, mimo że MP3 i GTA V robią się na 100%, to nie ma o nich ani słowa). Ogłoszenie GTA V = zepchnięcie MP3 do kąta. Promowanie MP3 = cisza o nowym GTA.

 

Naprawdę nie mam pojęcia, bardzo bym chciał, żeby to był początek 2012 roku, ale trudno być optymistą, jeśli po 3 latach od czasu premiery poprzedniej części nadal nie pojawiła się nawet wzmianka w planach fiskalnych wydawcy :(.

 • Upvote 1
Link to comment
Tu jest właśnie problem, heh. R* ma obecnie 3 gry do wydania - Maksa Payne'a 3, Agenta i GTA V. MP3 jest w podobnej fazie produkcji co nowe GTA, ponieważ również szukają osób do mocapu i głosów. Agent to fatamorgana. Teraz tak. Rockstar upodobało sobie wydawanie gier wiosną, kiedy nie ma takiej konkurencji jak podczas okresu przedświątecznego. Max Payne po raz ostatni pojawił się 8 (jak ten czas szybko płynie, nie?) lat temu, więc według mnie wrzucenie go w ten okres byłoby sprzedażowym samobójstwem. Wrzucą więc go pewnie na wiosnę 2012. To z kolei oznaczałoby ciszę medialną związaną z GTA, ponieważ kolejnym ich nowym zwyczajem jest promowanie tylko jednego produktu (szał pał RDR, pojawiają się dodatki, pach, zaczyna się hajpowanie tylko i wyłącznie LA Noire, mimo że MP3 i GTA V robią się na 100%, to nie ma o nich ani słowa). Ogłoszenie GTA V = zepchnięcie MP3 do kąta. Promowanie MP3 = cisza o nowym GTA.

 

Naprawdę nie mam pojęcia, bardzo bym chciał, żeby to był początek 2012 roku, ale trudno być optymistą, jeśli po 3 latach od czasu premiery poprzedniej części nadal nie pojawiła się nawet wzmianka w planach fiskalnych wydawcy :(.

 

Heh no właśnie jakoś to wszystko skomplikowane i ..uj wie jak wygląda.

 

Tak jak napisałeś właśnie ta nowa polityka "promowanie tylko jednego tytułu". No i właśnie ten "nieszczęsny" Agent z którym nie wiadomo co i jakby co to może "blokować" GTAV nie? Do tego wydawanie gier na wiosnę i teoretyczna sytuacja: wiosna 2012 MP3, wiosna 2013 Agent lub GTAV, i co wiosna 2014 Agent lub GTAV. Heh to raczej absurdalna data, będą musieli złamać zasady i wydać 2 gry w jednym roku!?

 

No nic ważne, że dzisiejszym infem rozpocząłeś "mentalną" zapowiedź - jazdę w głowie ;p. Damn do E3 ile jeszcze czasu jakby co...

 

Edit: A jeszcze jedna kwestia, Agenta robi North, GTAV pewnie też North nie? Dwa duże projekty na raz?

Edited by SłupekPL
Link to comment

Nom, Agent i GTA V to ci sami ludzie, chociaż jak na razie Agent to fatamorgana, tytuł i nic więcej.

 

 

 

Buahahaha:

 

http://resumes.actorsaccess.com/shandarrobinson

http://www.starnow.co.uk/shandarrobinson

 

Shandar Robinson, projekt Rush, kobieta na ulicy, Take 2 Games. Ciekawe co to może być :D?

 

 

@RealThunderwolf Robert Esparza

got body scanned for my role in the video game "Rush", coming out on Rockstar Games.

 

http://twitter.com/#!/RealThunderwolf/status/24053740645

 

Zeskanowane ciało do roli w grze "Rush" od Rockstara, hmmm... :D

 • Upvote 1
Link to comment

W ogóle jakie dziwne uczucie, pach-pach i worek zwany "nowe GTA" otworzył się to znaczy dał znać o swoim istnieniu heh.

Dalej mi ciężko w to uwierzyć, myślałem, że to jakiś błąd-pomyłka jak przeglądałem forum a tu temat GTAV ;p. Z drugiej strony autor Mastah no to o pomyłce nie było mowy ;]. Człowiek tyle czeka choćby na jakieś pierdnięcie a tu takie konkretne informacje na początek.

 

Los Santos no jaja, JaJa jak berety. Heh czyżby jednak klimat bardziej luźny w stylu Ballady i możliwościami zbliżonymi do SA!?

Opis postaci też nieźle miesza to znaczy podkręca ;].

Edited by SłupekPL
 • Upvote 1
 • Downvote 1
Link to comment

Ale ruch w tym temacie, że ho ho. Ludzie widać zlecą się dopiero jak jakieś konkretne info się pojawi.

Trochę dziwi mnie, czemu ludzie myslą, że GTA V nie pojawi się na obecnej generacji. Czemu niby nie?

Poza tym wspomniane jest tu o meksykaninie. Kiedyś dawałem screena jak pojawił się preoder GTA V na ultimie (chyba) i zgadnijcie jaki był opis produktu :)

Link to comment

Że piątka to Vice City 2 i będziemy grać meksykaninem oskarżonym o ludobójstwo ;].

 

@Łosion

 

Może ludzie tak myśleli bo była kompletna cisza w temacie. Teraz to już chyba w 100% pewne, że powstaje i raczej bankowo wyjdzie na XO/Ps3.

Nie wiem ale ja tam obstawiam, że na E3 zobaczymy pierwszy trailer/teaser wraz z zapowiedzią oficjalną.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.