Skocz do zawartości

Featured Replies

Opublikowano

Wczoraj kupilem Killzone i gra zaczela mnie wkur.wiac jeszcze zanim zaczalem grac. Musialem wylaczyc konsole, wyjac karte pamieci z 2 slotu i przelozyc do pierwszego, bo gra moze utworzyc profil tylko na karcie w slocie 1. Pozniej dziwne i niewygodne wpisywanie nazwy profilu. Nie mogli dac normalnej klawiatury na ekranie? To jednak nic, najgorsze okazalo sie sterowanie. Przyzwyczailem sie juz do ustawienia prawego analoga na invert. Niestety invert da sie ustawic tylko w pionie, a sterowanie w poziomie pozostaje bez zmian. Jest to strasznie niewygodne i ciezko jest sie do tego przyzwyczaic. Poza tym gra jest strasznie chaotyczna - na poczatku krecilem sie w kolko i strzelalem na oslep, bo nie moglem ogarnac sterowania, a tu pojawia sie komunikat, ze wykonalem jeden z celow misji. Nawet nikogo nie zastrzelilem. Zaczalem gdzies biec, nie majac specjalnie wyboru i pojawil sie kolejny komunikat o wykonaniu celu. Przebrnalem jakos przez pierwsza misje i jak na razie, mam serdecznie dosyc.

  • Odpowiedzi 73
  • Wyświetleń 96,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejszy posty

  • Dla mnie K1 to najlepsza część serii a misja na plaży z atakiem Higów,jest bardziej dosadna niż ta z MOH:Frontline,do tego ISA ma granatnik pod gunem i jest to bardzo przydatne,ale najlepsze są gardło

  • napisali oficjalnie,że nie będzie multi online, jedynie na podzielonym ekranie tv kontra boty

  • KZ1 na silniku z KZ3. To byłaby miazga.

Opublikowano

Kur.wa, jak ty konsolę włączyłeś, jak tek prostego i standardowego sterowania pojąć nie umiesz? Jakby się strzalało na R1+R2+R3+X to rozumiem, ale strzela się jak zawsze :). Szczególnie, że można je nawet sobie poustalać w menu ;).

 

A co Ci w tej klawiaturce przeszkadza? IMO szybciej się nią operuje niż zwykłą.

Edytowane przez raven_raven

Opublikowano
  • Autor

Gdzie ja napisalem o strzelaniu, misiu? Wspomnialem tylko o wkur.wiajacym obracaniu kamery. Gdyby mozna bylo grac myszka, to by bylo ok, ale steruje sie analogiem. W wiekszosci gier obracanie kamery jest odwrocone, co jest znacznie wygodniejsze w przypadku sterowania padem. Co z tego, ze da sie ustawic invert w opcjach, skoro jest on stosowany tylko dla jednej osi. Tobie najwyrazniej wszystko odpowiada i w ogole Killzone jest super elo, ja natomiast wytykam wady, ktore zdazylem wylapac po polgodzinnym seansie z tym tytulem. W poprzednim poscie zapomnialem jeszcze dodac o znikajacych i pojawiajacych sie ponownie zwlokach, co bylo charakterystyczne dla epoki PSXa. To calkiem sporo, jak na tak krotki czas spedzony z gra.

Opublikowano
W wiekszosci gier obracanie kamery jest odwrocone, co jest znacznie wygodniejsze w przypadku sterowania padem.
Aaaaa ty grałeś wogóle życiu w jakiegoś fpsa na konsole??? Jakie obracanie kamery odwrócone? Co chrzanisz??? Lewo to lewo a prawo to obrót w prawo. Jak masz grę Third person to wtedy obrót kamery może być invertyczny. Lewo to prawo a prawo to lewo.

 

To znaczy chciałeś powiedzieć, że postać po przekręceniu prawej gałki w prawo powinna się obrócić w lewo???? LOL

Opublikowano

grałem w różne fpsy na PS2 i jakoś nie miałem problemu ze sterowaniem w Killzone O_o MoH: F, Half Life, Project Snowblind, XIII wszystkie te gry mają bardzo podobne sterowanie, powiem że bardzo wygodne sterowanie i jakoś nie miałem problemów z poruszaniem sie po mapach.

Opublikowano
  • Autor
Aaaaa ty grałeś wogóle życiu w jakiegoś fpsa na konsole??? Jakie obracanie kamery odwrócone? Co chrzanisz??? Lewo to lewo a prawo to obrót w prawo. Jak masz grę Third person to wtedy obrót kamery może być invertyczny. Lewo to prawo a prawo to lewo.

 

To znaczy chciałeś powiedzieć, że postać po przekręceniu prawej gałki w prawo powinna się obrócić w lewo???? LOL

Gadasz glupoty, bo to nie jest uwarunkowane tym, ze gra jest TPP, czy FPP. Powinna byc mozliwosc dopasowania sterowania do preferencji gracza. Jesli wygodniej mi sie gra na invercie, to ustawiam wlasnie taka opcje. Tutaj nie jest to mozliwe. Nie wiem, co w tym takiego smiesznego, czy dziwnego. Zreszta wystarczy zagrac np. w Ratchet & Clank 3 z widokiem FPP. Jakos tam da sie ustawic odwrocone sterowanie, wiec Twoj argument jest raczej kiepski.

Edytowane przez RoL

Opublikowano

hahaha ziąąą przecież to jest platformówką :) LOL A widok jest tylko dodatkiem, do obrazu trzeciej osoby, żeby lepiej się strzelało ;):D:D POkasz mi FPP gdzie możesz to zmieniać;)

Edytowane przez Re

Opublikowano
  • Autor

Znowu gadasz glupoty. Grales w to w ogole? No z widokiem FPP to rzeczywiscie rasowa platformowka http://pl.youtube.com/watch?v=1HkZzgi_kaI Zreszta koncze dyskusje, bo widze, ze nadal nie lapiesz, o co chodzi.

Edytowane przez RoL

Opublikowano

Ratchet nie jest rasową platformówką, bo taką jest np. Spyro. Ale widzę, że dla Ciebie Ratchet to synonim prawdziwego FPP szkoda gadać. A tam taki invert obraz podyktowany jest tym, że podstawowym widokiem jest Third person i po przejściu na FPP, ustawienia kamery zostają.

W MGS2,3 też masz widok FPP i w San Andreas z włączając aparat też masz FPP. Żadne to porównania do strzelanek typu Kiilzone, Black, Medali, czy Call of Duty. Hłe hłe

 

Pytanie zadam jeszcze raz: Pokaż mi grę FPP na plejaka gdzie możesz zmieniać na invert obrót postaci lewo/prawo?? Bo rozumiem, że skoro jesteś do takich rzeczy przyzwyczajony to rozumiem, że grałeś w wiele takich gier i na ich bazie wywnioskowałeś opinie o Killzonie,. Bo na tym spostrzeżeniu można rzec, że taki minus posiada także, Black, Call of Duty, wszystkie 6 medali, Brothers in arms, doom3, call of juarez itd. i nie jest w stanie grać bo takim tam przestawień nie ma. łałłłłł

Bo nikt nie wpadł na pomysł, aby postać z widoku FPP która ma się obrócić w prawo miałaby się obrócić w lewooo.

Edytowane przez Re

Opublikowano
  • Autor

Poczytaj sobie o tym temacie na innych forach. Ja nie zamierzam ci tu nic udowadniac, bo nie od tego jest ten temat. Poza tym naucz sie czytac ze zrozumieniem, bo taka umiejetnosc jest dosyc przydatna. Nie zwyklem grac w konsolowe FPSy, bo w ciekawsze tytuly moge pograc na PC, ale nie o to tu chodzi. Przeczytaj sobie poprzednie posty, to moze w koncu zaskoczysz, bo jak na razie walkujesz caly czas ten sam temat i toczysz piane. Aha, jesli nie widzisz roznicy pomiedzy FPP w Ratchet & Clank a San Andreas, to proponuje zagrac w oba tytuly i sprawdzic, o co chodzi, bo wyglada na to, ze nie masz pojecia, o czym piszesz. Jak masz jeszcze watpliwosci, to proponuje dalsza dyskusje przeniesc na PM, bo tu sie robi burdel.

 

 

z panem re kontynuuje te jakze ciekawa wymiane zdan na PM

Edytowane przez RoL

Opublikowano

Buahahah

Nie zwyklem grac w konsolowe FPSy, bo w ciekawsze tytuly moge pograc na PC, ale nie o to tu chodzi.
A to trzeba było od razu, że trafił się rasowy niewtajemniczony pececiarz. No tak, to zmienia postać rzeczyXd LOLLLL To sie nie dziwie, że w.(pipi)ia Cię sterowanie padem jak to napisałeś. Hahahaha

 

Przeczytaj sobie poprzednie posty, to moze w koncu zaskoczysz,
Że co??? Że nie umiesz grać na padzie w strzelanki i to cię wnerwia. Daj spokój nie bądź dzieciak. Jesteś pierwszym takim smiesznym człowiekiem od 65 stron który jako minus gry wywalił, że nie takie jest sterowanie postaciąąą LOL:D:D:D

 

Aha, jesli nie widzisz roznicy pomiedzy FPP w Ratchet & Clank a San Andreas, to proponuje zagrac w oba tytuly i sprawdzic, o co chodzi, bo wyglada na to, ze nie masz pojecia, o czym piszesz.
Hmmm możesz zacytować gdzie napisałem, że nie widzę różnicy ?? Bo ja jakoś nie mogę się doszukać??? Nie umiesz czytać, albo umiesz, ale nie rozumiesz co czytasz;)

 

wyglada na to, ze nie masz pojecia, o czym piszesz.
Śmiesznie brzmi ta Twoja wypocina biorąc pod uwagę, że przyznajesz wcześniej, że nie grasz w strzelanki FPP na konsolkach i nie ogarniasz ich. Hłe hłe hłe hłe. Tak to skomentuję.

 

A było raczej tak. Grałeś tylko w Ratcheta na konsole jeśli chodzi o FPP, a ponieważ podstawowy widok to Third Person i jest to strzelanko/platformer to masz ustawienia dwóch osi, które analogicznie przechodzą gdy włączysz sobie w opcjach widok z oczu. I jak się już nagrałeś i wziąłeś normalną strzelankę, to okazało się, że tylko jedną oś da się przestawić, co dla Ciebie jest wkur.wiające a co jest NORMALNE w każdej takiej grze. Zawsze jest możliwość przestawienie tylko jednej osi. I na pececie przecież też nie masz możliwośći ustawienia dwóch osi. Ani w Morrowindzie (widok FPP zawsze ruch mychą lewo to lewo)_ ani Enemy Territory, ani Doomie3, ani nawet w Quake Wars nowych nie ma takiej opcji, tylko możliwość jednej osi przestawienia na invert. Gdzieś tam może są wyjątki na pleja, ale ja jeszcze nie spotkałem.

I jak to napisał Raven.

 

 

Przyzwyczailem sie juz do ustawienia prawego analoga na invert. Niestety invert da sie ustawic tylko w pionie, a sterowanie w poziomie pozostaje bez zmian.
a to ciekawostka. LOL nie ma strzelanek na ps2 gdzie poziomą da się przestawić, więc nie wiem skąd to przyzwyczajenie do czegoś czego nie ma

 

k ur.wa, jak ty konsolę włączyłeś, jak tek prostego i standardowego sterowania pojąć nie umiesz?
hehehe

 

To tyle.

Edytowane przez Re

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

nie wiem kto napisal, ze ta gra jest dluga, ale aj ja wlasnie skonczylem i mialem na liczniku niecale 13h

Opublikowano
nie wiem kto napisal, ze ta gra jest dluga, ale aj ja wlasnie skonczylem i mialem na liczniku niecale 13h

czyli jest o 50% dłuższa ponad dzisiejsze standardowe 8h :D

Opublikowano
nie wiem kto napisal, ze ta gra jest dluga

Ja napisałem, patrz:

 

No, długość gry jest bardziej niż przyzwoita, chyba w dłuższego FPS'a nie grałem. A zauważ że dla każdej z 4 postaci poziomy są nieco inne (ot, przykładowo misja w dokach: jako Luger wędrujemy po rusztowaniach po cichu zdejmując wszystkich z dystansu, jako Hakha przechodzimy przez wiązki laserowe zachodząc Helghastów od tyłu, grając Templarem możemy przejąć stanowiska strzelnicze, a Rico niczym czołg przedziera się pomiędzy kontenerami). Ostatni poziom jest już całkowicie unikalny dla każdego bohatera. Dla każdego coś miłego, w sumie żeby poznać dokładnie całą kampanię trzeba ją przejść 4 razy. :D

Wciąż uważam że jak na FPS'a długość gry jest jak najbardziej satysfakcjonująca.

Opublikowano

a mam pytanie czy ta gra ma zwiechy animacji ??

Opublikowano

dropów nie ma, ale wg mnie nie jest to płynna gra. Myślę, że oscyluje wokół 25-27 FPS. Nie przeszkadza to w grze, ale trochę kłuje, bo są momenty gdzie jest super=płynnie a później wskakuje etap, gdzie płynność jest tylko na papierze.

Opublikowano

własnie dropy sa.... z reszta gra nieustanie chrupie, a przy wiekszej rozwalce jest taki przyspieszony slideshow... no i gdyby gra dzialala w 25fps to bylo by dobrze :)

 

ogolnie nie poleciłbym gry nawet wrogowi :(

 

upewnie sie; o killzone piszecie? xD

Opublikowano

tak:D JAsne że dropy są:) szczególnie w misjach o bardzo otwartym terenie. NP. Dżungla czy mokradła czy jakoś tak, albo początek doków z podchodzeniem na plażę. POdczas gry to przestaje po czasieprzeszkadzać, ale wystarczy pograć chwilę w Medala albo w Blacka przesiąść się na Killzone i wtedy FPSy choernie kłują w oczy. Z pewnością nieustannie chrupie i fremejt nie trzyma na pewno nie trzymy czysto 25 klatek:D

Opublikowano
Niepodoba mi się steroowanie w tej grze, kamera jest nienajlepsza. Ale gra spoko

 

A czym się różni kamera w Killzone od kamer w innych FPS'ach ?

Opublikowano

jemu chyba chodzi o to, ze nie znalazl w opcjach zmiany czulosci sterowania i invertu...

Opublikowano

Właśnie chodzi mi o czułość i o to, że wydaje mi się, że celownik jest za blisko. Ale to chyba można zmienić. Nie wiem, bo grałem w to 2 razy u kolegi i nie patrzyłem, co można zmienić w opcjach

Opublikowano

nie no z tym celownikiem "za blisko" to mnie rozwaliles xD napisz poprostu, ze ci HUD nie odpowiada i bedzie ok xD

Opublikowano

Wciśnij R3 to celownik będzie jeszcze bliżej ;]

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.