Skocz do zawartości

Silent Hill: Downpour


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

no i wracajac do tematu musze powiedziec, ze sie mylilem...

jest klimacik i jest napiecie towarzyszace mi przy penetracji lokacji - a tym samym usmiech na gebie.

p.s

jaka jest najleszpa bron biala do walki z potworkami, bo ja, jak narazie z mlotkiem to sie nie rozstaje nawet na chwilke? :)

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

stracilem:

 

bron i latarke na moscie

 

wiec chce spytac czy jest to jakis blad, czy czesc fabuly?

 

aha...

te zagadki nie sa takie prosta jak w RE4.

troszke sie meczylem z ta przy

 

the devil's train

 

ale dalem rade - za bardzo wczuwalem sie w tlumaczenie angielskiego i wymyslalem :wallbash:

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

thx

 

cieszy mnie, ze sa smaczki z poprzednich czesc:

- jedna juz opisalem wczesniej,

- druga zas to...

THE ROOM z SH4

 

 

wkrecilem sie i poza czestymi spadkami frame rate jest naprawde miodzo, sidequesty tez sa super.

dobra wracam do gry bo, dopiero 22% postepu, a nocka przede mna :wallbash:

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Dobry ten Silent. Bardzo jestem zadowolony z zakupu. Kapitalne są niektóre side questy i związane z nimi zagadki. Dobrze się bawię biegając po mieście, badając każdy zakątek. Klimat jest. Fabuła na razie zdawkowa. Grafa bardzo ładna, dużo niebieskiego koloru, fajny deszcz, ładne wnętrza. Niestety dobre wrażenie psuje chrupiąca animacja. Właśnie przez to nie mogę wyjść teraz z jednej miejscówki, duża ilość atakujących mnie potworków powoduje takie chrupanie, że nawet nie mogę sobie przycelować, kamera szaleje i będę musiał nad tym posiedzieć. Drażnią też sekundowe freezy. Na szczęście ani razu nie miałem zwisa. A na necie czytałem że ludziom się ten Silent wiesza na początku. Na szczęście pomaga zmiana rozdzielczości systemu na 576p. Otherworld jest nierówny, czasem nudny, czasem jestem pod wrażeniem. Walka z początku strasznie mnie irytowała, ale jakoś się przyzwyczaiłem. Fajnie że jest duży wybór broni ręcznej. Podsumowując, technicznie nie jest dobrze, ale czysty gameplay udał się i gra wciąga jak bagno. Oczywiście jak ktoś lubi eksplorację i zagadki.

 

Od 8:15 koleś podaje kody do szafek na które czasem natrafiamy. Kody dawali jako bonusy do pre-orderów.

http://www.youtube.com/watch?v=k8-W83cFV4o&feature=related

Edytowane przez aux
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

a ja obstawialem, ze kody dostaje sie po napisach koncowych np. po przejsciu gry na Hard'zie, badz odpowiednie zakonczenie.

wciaz nie mam zadnego, a nie chce szukac owych po filmikach z YT, moze kiedys ;)

 

na razie jestem na wysokosci 45% postepu gry i po tym, co do tej pory zobaczylem , a to dobry kawalek chleba rowniez mam podobne odczucia - knedle sie naprawde postarali.

miasteczko, sidequest, zagadki, latarka uv, znajdzki i klimat, jak najbardziej na + + +

zas: animacja(zwlaszcza z zapalona zapalniczka), system walki, innyswiat, pielegniarki oceniam na -

nie zeby mi to specialnie przeszkadzalo, bo ocena ogolna pozostaje bez zmian na dobrym poziomie, ale jakos tak moglo byc lepiej w tym temacie.

 

p.s

zamawialem z xtravision z 3 tygodniowym wyprzedzeniem, a kodu nie dostalem!

chyba czas na zmiane dostawcy.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

sorki, za dodatkowego post, ale w jaki sposob mam skompletowac dodatkowa cyfre do drzwi

 

w wiezieniu, zaraz za bramka, gdzie zdaje sie wszystkie przedmioty(trik oczywiscie znam)

 

do ktorych potrzeba ich az 5, a ja mam tylko 4 :wallbash:

pytanie skad mam ja wytrzasnac, jesli jej tam nie ma?

w ciemno mam klepac, tak wiem to tylko jedna brakujaca, lecz ja chce racjonalnego wyjasnienia :)

p.s

a nie jest tam latwo, bo napastnikow jest co nie miara, przez te chol.erne maszyny, co halasuja.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

a ja obstawialem, ze kody dostaje sie po napisach koncowych np. po przejsciu gry na Hard'zie, badz odpowiednie zakonczenie.

 

niczego nie dostałem. choć dawno tą grę przeszedłem(z tydz temu może dwa) nigdy w żadnym Silencie nie widziałem wszystkich zakończeń . Tego Silenta jeszcze dokonczę na 2x hard , ale póki co odkurzyłem starocia w postaci Blue Dragon

Odnośnik do komentarza

Warto zagrać, ale na chłodno oceniając ta gra nie jest warta 165zł (tyle dałem), bo po prostu jest niedopracowana. Bugi, freezy, zwiechy, chrupanie. Mam dużą tolerancję na takie atrakcje, ale chwilami mam dość tej gry :) Porobiłem w święta wszystkie side questy i dzisiaj kończę główny wątek. Mam ochotę przejść grę jeszcze raz dla pozostałych trofeów. Recenzenci mają rację, nie ma tu tego ciężaru poprzedników, technicznie kupa, ale free-roaming daje radę i fajnie się robi te wszystkie zadania i zagadki. Czesi tchnęli w serię trochę świeżości i następnego Silenta też chcę takiego, choć nie koniecznie od Vatry.

Odnośnik do komentarza

sorki, za dodatkowego post, ale w jaki sposob mam skompletowac dodatkowa cyfre do drzwi

 

w wiezieniu, zaraz za bramka, gdzie zdaje sie wszystkie przedmioty(trik oczywiscie znam)

 

do ktorych potrzeba ich az 5, a ja mam tylko 4 :wallbash:

pytanie skad mam ja wytrzasnac, jesli jej tam nie ma?

w ciemno mam klepac, tak wiem to tylko jedna brakujaca, lecz ja chce racjonalnego wyjasnienia :)

p.s

a nie jest tam latwo, bo napastnikow jest co nie miara, przez te chol.erne maszyny, co halasuja.

Dodatkowa, pierwsza cyfre masz w pomieszczeniu w maszynowni, gdzie odzyskujesz latarke UV (patrz na sufit). Tez tam troche postalem i uzalem to za jeden z bardziej irytujacych momentow serii, zwlaszcza przez respawnujacych sie bez konca przeciwnikow.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołączam do jak widzę coraz liczniejszego grona osób pozytywnie zaskoczonych po ograniu najnowszego "wzgórza ciszy". Nie wiem jak udało się pracownikom Vatry wzbudzić we mnie podobne odczucia,które towarzyszyły mi grając np. w 1 część SH czy też inne tytuły z "tamtych czasów" no ale tak właśnie jest. Niesamowity klimat (grać tylko w nocy,najlepiej samemu),świetne lokacje,ciekawa fabuła czy zadania poboczne sprawiają,że Downpour naprawdę daje rade i w pełni zasługuje aby na okładce widniały słowa Silent Hill a te przecież do czegoś zobowiązują. A w natłoku emocji o niedoróbkach technicznych po kilku sekundach już się nie pamięta. POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
(...) Tez tam troche postalem i uzalem to za jeden z bardziej irytujacych momentow serii, zwlaszcza przez respawnujacych sie bez konca przeciwnikow.

nie zupelnie, taki irytujacy..

trzeba poprostu od razu biegac i wylaczac maszyny, tak szybko, jak sie da.

ja nie mialem z tym takiego problemu, jak z szukaniem tej 1 cyfry kodu.

 

jestem juz przy koncu (Big Boos)i tak sobie mysle, ze sama fabula nie jest tu wcale taka dluga, jak sie wydaje.

duzo czasu pochlaniaja sidequesty, ktote sa rewelacyjne, lecz jednak nie ma co ukrywac, ze przedluzaja znacznie rozgrywke.

nastepne moje przejscie to speed run bez pobocznych wypadow, w tedy zobacze jak to sie ma.

 

wracajac do przeszlosci dodam, ze w SH1 nie mozna bylo rozwiazac zagadaki, bez znalezienia wczesniej wskazuwek do nich, mimo, iz gre przeszlo sie kilka krotnie i znalo sie rozwiazania na pamiec np.

w budzie byl jeden z kluczy do klutek ryglujacych drzwi, jednak kamera nie pokazywala go, jesli nie znalazlo sie wczesniej podpowiedzi, gdzie sie znajduje.

szkoda, ze juz tego nie stosuja i mozna isc na latwizne :wacko: np.YT.

 

normalnie oszaleje.

nie zalicza mi ukonczenia gry.

zakazdym razem, jak gram to tak jakbym gral od nowa z tego samego save'a.

co za bezsens, by nie bylo nowej gry +

nie wazne co wybiore, poziom jest ten sam i zagadki takie same!

jakas massakra... wiec sobie daruje tego silenta, poty nie wyjdzie jakies stosowe uaktualnienie.

bez tego tylko popsuje sobie smak na dzalsza rozgrywke, jesli juz tego nie zrobilem :confused:

  • 0

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

okazalo sie, ze twardziel mi pada/padl i nie nadpisuje stanu gry, tak jak powienien.

spr. u kumpla i u niego jest git, tak wiec szykuje sie nowy trawrdziel.

____________________________________________________

taka mala ciekawostka..

napisalem do VG na FB, ze w grze sa bledy i moze wydali by stosowa latke, a oni odpowiedzieli...

LUBIE TO!

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...