Jump to content

KOMODO

Zg(Red.)
 • Content Count

  538
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by KOMODO

 1. PiotrekP - wszystkie cztery cytaty z zachodnich mediów, które przytoczyłem powyżej pochodzą z 17 stycznia i dotyczą właśnie tego samego fragmentu ("The Caspian") który ogrywałem również i ja. Co ja ci poradzę na to, że ogrywany przez nas rozdział zawierał opcjonalne zadania? Wiem, że powołujesz się na cytat z wywiadu, który niedługo po opublikowaniu tych relacji z hands-onów obiegł internet (dla niewtajemniczonych - człowiek ze studia stwierdził w wywiadzie, że w grze nie będzie side questów), ale skoro widzieliśmy je na własne oczy, a jeden z dziennikarzy nawet pokusił się o opis takiej przykładowej aktywności pobocznej (push-start UK), to dlaczego mielibyśmy pisać, że tego nie ma, skoro widzieliśmy na własne oczy, że jest? Nie są to jakieś potężne wątki poboczne, a proste zadania typu "przynieś mi jak będzisz miał chwilę", wciąż jednak istnieją i są opcjonalne. Kicaj - kumam, szanuję za uwagę, przyznaję rację, puścił mi z lekka zawór bo wytyknięcie faktycznego błędu to jedno, a wzywanie do linczu bez weryfikacji zarzutu to co innego. grzybiarz - to nie tak, że tutaj nikt nie zagląda. Istnieją jednak powody niechęci czynnego udziału w dyskusji.
 2. Nie jestem na Twoje zawołanie kolego :-). Skoro odniosłem się do Twojej wypowiedzi, to w całości, a nie wybiórczo, czego jednak, jak widzę, nie mogę oczekiwać od Ciebie. To Metro Exodus ma w końcu te misje poboczne czy ich nie ma? Kolejna bzdura poszła do druku czy nie poszła? Jasne, że można pisać dużo, rzetelnie i się nie mylić, najwyraźniej jednak nie jestem idealny, masz ci los. Można też pisać konstruktywną krytykę, a można też urządzać polowanie na czarownice. Tobie wyrobił się odruch alarmowy na moje teksty, mnie zaś na opinie tego rodzaju. Cierpią na tym ci nieliczni, którzy komentują zawartość magazynu również w innym celu niż jedynie wytknięcie komuś domniemanego błędu, którego, znów jak widzę, nie są w stanie nawet właściwie, lub jakkolwiek, wykazać. Co jakiś czas wraca temat braku aktywności w tym comiesięcznym wątku zg(Red.)ów - zgadnij dlaczego tak się dzieje.
 3. https://www.push-start.co.uk "Despite my unwavering fear of spiders, I even ventured a little further into the darkness to complete a side-mission for my recently acquitted ally above ground." https://www.videogamer.com "And it does last longer, owing to a hub structure that sees you alighting in open areas, taking on side missions, and either warring with or sidling round enemy factions." https://press-start.com.au "Despite existing in this new, open space, each of the various main and side missions that I had the chance to play felt like self-contained sections of a more traditional Metro game." https://www.dualshockers.com/ "In the case of the area that we played, as I drove through the desert in a dilapidated old wagon to get to my next objective, pulling up the world map not only revealed the waypoint for the next main mission that would progress the story, but also highlighted different areas or paths (marked by a question mark) that held some kind of notable side mission or area to check out along the way." Hm, musieli ze mnie zrzynać! Tekst o THPS5 - napisany w marcu 2018 (do kwietniowego numeru), zaraz po tym jak nie działające od października 2017 serwery doprowadziły 16 marca do czasowego usunięcia gry z PS Store, w odpowiedzi na ogień z jakim spotkało się Activision z wyżej wymienionego względu. Grę owszem, naprawiono, jednak pech (w wypadku tekstu, nie samej gry i graczy, którzy mieli problemy) chciał, że stało się to niedługo po oddaniu tekstu, bodaj jeszcze przed tym jak numer wylądował w kioskach. Wtopa z RE - nie myli się tylko ten co nic nie robi. Ty się czasem mylisz czy nic nie robisz?
 4. O, czyżby kolejny specjalista od Monster Huntera, który przygodę z serią zaczął od World i leje stwory z pomocą randomów z neta? Kolego - biłem solo Eldery na G ranku jak ty najwyraźniej wchodziłeś pod stół na stojaka, stąd umiem rozróżnić "główne" od "bonusowe" i gdzie w serii Monster Hunter przebiega granica pomiędzy "wątkiem" głównym (low ranki do 5-6 gwiazdek) a pozostałą częścią gry, tutejszym endgamem (high, G). PS: Nie, nie nabijam się ze wszystkich, którzy dopiero teraz odkryli fenomen MH. Nawet się z tego cieszę, bo wreszcie seria doczekała się na zachodzie należnej uwagi. Nabijam się konkretnie z Ciebie, czy raczej odbijam piłeczkę
 5. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  Czytaj ze zrozumieniem - pisałem o części "endgejmowej" (tej po napisach, po przejściu wątku głównego). Tam księżyce walają się dosłownie wszędzie, przez co zbiera się je w ekspresowym tempie.
 6. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  Ragus - Naprawdę chciałeś, żebym napisał w recenzji, że Ponadto, zgodnie z tym co już pisałem - embargo agreement podpisany z Nintendo zabraniał wspominania o tym przed premierą, pozwalał jedynie na wspomnienie, że w grze jest jeszcze jakaś zawartość po napisach końcowych, co zresztą zrobiłem ("Amatorzy lizania ścian i miłośnicy zbieractwa z pewnością będą mieli co robić również po napisach końcowych, nie zmieni to jednak faktu, że jest to najkrótsza trójwymiarowa odsłona Super Mario."). Ukryta właśnie po to by gracze mogli ją sobie odkryć, a nie żeby zdradził im ją recenzent. Z czym ty masz problem? Zamiast wykłócać się na temat zawartości gry w którą dopiero zacząłeś grać, lepiej po prostu w nią graj i baw się dobrze, bo to jedna z najlepszych rzeczy jaka trafiła się grom wideo w tym roku. I kilku ostatnich zresztą.
 7. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  Oprócz dodatkowych światów, są też dodatkowe aktywności w znanych lokacjach, niedostępne przed napisami końcowymi. Ty twierdzisz, że dla Ciebie dodatkową zawartością są wyłącznie dodatkowe światy. Z tej perspektywy dodatkowej zawartości byłoby bardzo mało, na szczęście oprócz tego są jeszcze nowe aktywności w odwiedzonych już lokacjach, stąd wynik nie jest aż tak zły. Nie do końca rozumiem zżymanie z tego aspekty zabawy. Interesuje was ogólna jakość zabawy (najwyższa półka) i niewiarygodna, dziecięca frajda płynąca z każdej chwili spędzonej z grą, czy to ile tych księżyców/lokacji w końcu tam jest?
 8. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  Wszystkie :). I wciąż twierdzę, że dodatkowej zawartości jest mało. Jeżeli, tak jak napisał ragus, miarą dodatkowej zawartości jest tylko liczba dodatkowych światów, to powiedziałbym, że jest jej nawet bardzo mało.
 9. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  No wiesz - co kto lubi. Jeden lubi faktycznie nową zawartość e endgejmie a drugi lubi ponownie biegać po tych samych lokacjach i zbierać dorzucone hurtem dodatkowe księżyce. Dosłownie hurtem, bo zebranie pierwszej endgejmowej "stówki" zajęło mi... 2 godziny. Zaznaczam, że niewiele więcej niż stówka jest potrzebna do przejścia wątku fabularnego. I to jedyny minus tej gry, cała reszta to subiektywne odczucia. Poza tym, czysty miód i gdyby nie Breath of the Wild - moja gra roku. To 2 godziny, czy 12 w końcu? Pierwszej "endgejmowej" (czyli po zakończeniu fabuły i napisach końcowych) stówki księżyców. Czyli po napisach księżyca wbija się ekspresowo, bo wrzucili ich do gry od zarąbania. Jedne ukryte lepiej, drugie gorzej. Całe mnóstwo jednak zwyczajnie "leży" na widoku - wystarczy po nie podskoczyć czy wleźć na platformę/drzewo by je zebrać. W grze właściwej są rozdawane oszczędniej.
 10. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  No wiesz - co kto lubi. Jeden lubi faktycznie nową zawartość e endgejmie a drugi lubi ponownie biegać po tych samych lokacjach i zbierać dorzucone hurtem dodatkowe księżyce. Dosłownie hurtem, bo zebranie pierwszej endgejmowej "stówki" zajęło mi... 2 godziny. Zaznaczam, że niewiele więcej niż stówka jest potrzebna do przejścia wątku fabularnego. I to jedyny minus tej gry, cała reszta to subiektywne odczucia. Poza tym, czysty miód i gdyby nie Breath of the Wild - moja gra roku. My tu sobie jaja robimy, nie bierz tego do siebie. Mogłeś wystawić i nawet 7/10 jeśli poprałbyś to odpowiednimi argumentami. Rzecz subiektywna, a 9 to nadal rewelacyjna ocena ;) A w którym miejscu nie poparłem swojej oceny? :) Poza tym 9+ a nie 9. 9 dał Grucha na ppe :)
 11. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  No wiesz - co kto lubi. Jeden lubi faktycznie nową zawartość e endgejmie a drugi lubi ponownie biegać po tych samych lokacjach i zbierać dorzucone hurtem dodatkowe księżyce. Dosłownie hurtem, bo zebranie pierwszej endgejmowej "stówki" zajęło mi... 2 godziny. Zaznaczam, że niewiele więcej niż stówka jest potrzebna do przejścia wątku fabularnego. I to jedyny minus tej gry, cała reszta to subiektywne odczucia. Poza tym, czysty miód i gdyby nie Breath of the Wild - moja gra roku.
 12. KOMODO

  Super Mario Odyssey

  Bo krótko. Jakkolwiek nie zaklinał byś rzeczywistości, krzyczał o zawartości endgame'owej itd., nie zmieni to faktu, że rzecz jest odczuwalnie krótsza niż Galaxy czy Sunshine.
 13. God of War na pokazie dla dziennikarzy pokazywany był... gameplay z konferencji i to puszczamy na TV nie grany na żywo. Shadow of Colossus również nie było ani grywalne ani możliwości pogadania z twórcami, więc opisywanie tego co jest na trailerze byłoby słabe. GT Komodo nie zdążył ograć - przetrzymali go na CODzie kilka godzin, bo gość od wywiadu zmieniał 10 razy godzinę :) Oj pamiętam to. Ściera miał wtedy lekkie załamanie był bardzo przybity tym, że tak czytelnicy podeszli do za(pipi)ongo :) On generalnie bardzo przeżywał opinie na forum. Potrafił o 2 w nocy obudzić mnie telefonem, że ktoś coś na forum mi zarzucił w moim tekście i żebym się jak najszybciej odniósł. Alien to alien :) Powiem więcej, bywało tak, że Ściera potrafił zmienić coś w magazynie na podstawie 2-3 głosów czytelników, w skrajnych przypadkach tylko jednego. Więc Wy tutaj pialiście swoje uwagi, nieświadomi, że każdego miesiąca czynnie przyczyniacie się do wprowadzania mniej lub bardziej widocznych zmian. Akurat nie jestem w stanie przywołać z pamięci konkretnych przykładów ale był to standard :)
 14. Duża. Harada wg mnie jest grabarzem Tekkena. Im więcej "władzy" nad Tekkenem ma Harada tym gorzej dla serii. No spoko, przyjąłem. Tylko gdzie ja o tym wspominałem? :) PE str. 70 Jin Kazama. Harada nie jest "ojcem" serii (stronę wcześniej o tym napisałem). Owszem pracował przy Tekkenie od pierwszej część, ale jego pozycja nie była na tyle silna by decydować o wielu sprawach dotyczących serii. Faktycznie, tak napisałem :). Do tego stopnia nie przywiązałem wagi do niefortunnego zwrotu, że aż o nim zapomniałem. W takim razie Harada jest ojcem chrzestnym Tekkena ;)
 15. Duża. Harada wg mnie jest grabarzem Tekkena. Im więcej "władzy" nad Tekkenem ma Harada tym gorzej dla serii. No spoko, przyjąłem. Tylko gdzie ja o tym wspominałem?:)
 16. Panie kochany, nim zarzucisz komuś plagiat i przepisywanie słowo w słowo cudzego materiału, zastanów się dwa razy. Trailer DS jest przedmiotem rozkminy po wszelakich forach tematycznych od momentu jego ukazania się, co z lubością śledzę, googluje, oglądam filmiki, jaram się. Przytoczony przez Ciebie Python wykonał w sierpniu kawał dobrej roboty, ale, nie zgadniesz - również zebrał do kupy teorie już wcześniej rozkminiane. Czyli w myśl Twojej logiki - dokonał plagiatu. I to masowego, bo z ciekawostek "obrał" całą masę filmików innych autorów. Poniżej kilka przypadkowych, wyszukanych na szybko hasłem "Death Stranding theory" filmików z Youtube'a, które omawiają to samo, ale robiły to zdecydowanie wcześniej (oczywiście jest tego więcej). Maj: Czerwiec: Czerwiec: Czerwiec: Czerwiec: Lipiec: Lipiec: Kto był pierwszy? Nie sposób wskazać, bo to efekt dyskusji tysięcy fanów, na tym polega frajda gier od Kojimy - angażują i bawią fanów na całym świecie na długo przed premierą. Skoro więc z tych wszystkich teorii maluje się przekonujący obraz - rozumiem, że nie powinienem był o tym pisać i zamiast tego postarać się udowodnić coś innego. Może się nie trzymać kupy, byleby było inne niż to. Wskaż mi też tą identyczną kolejność dokładnie w tym samym momencie tych samych tez. Może ponadto nie zauważyłeś, ale ów Python w swoim filmiku wykorzystuje powszechnie znane wcześniej teorie do udowodnienia, że Death Stranding to właśnie Silent Hill. W sensie - że to właśnie nowa gra jest przykrywką dla nowego Silent Hill. Znaczna część filmiku skupia się na wskazaniu powiązań DS z serią SH, bo to jego sedno. Wskaż mi jedno miejsc w artykule, w którym stawiam taką tezę. Nie piszę, ponieważ mam inną teorię - taką, w której Kojima wykorzystał markę Silent Hill do odwrócenia uwagi od swojej nowej gry i właśnie ten fakt był ostatecznym powodem jego rozstania z Konami. A o tym, że to planował wcześniej, mówi fragment odnośnie Ground Zeroes. Wskaż mi natomiast moment w filmiku w którym jest o tym mowa. Zapraszam do dyskusji
 17. Jak to dobrze, że Perez nie jest już zastępcą rednacza! Korzystając z okazji forsujemy temat minimalistycznych okładek. Propozycje na kolejny numer są dwie. Zdecydowana większość redakcji obstaje za opcją nr.2 choć moim zdaniem jest na niej trochę za dużo tekstu. Co sądzicie? pc screenshot
 18. Nieśmiało przypomnę, że magazyn powstaje cały miesiąc, a nie dzień przed pojawieniem się go w kioskach, zdecydowana większość recenzji oddawana jest przez autora do korekty/składu jeszcze przed tym zanim w sieci pojawią się pierwsze noty (nie, potem nie ma już możliwości edycji). Jak więc wyjaśnić opisaną sytuację? Czyżby redaktorami wszelkich mediów kierował jakiś Gravemind?
 19. Niejako "duchowym spadkobiercą" tamtego materiału była wesoła kamera z 15-lecia magazynu gdzie poległy bodaj po trzy sztuki Xboksa 360 i PS3 oraz jedno Wii (spłonęło żywym ogniem)
 20. Kasias - dlaczego grałem w Resident Evil HD Remaster na very easy? Z dwóch powodów: 1. Jest to nowy poziom trudności, którego nie było w edycji z GC i Wii. Był to więc oczywisty wybór w celu ustalenia różnic pomiędzy dwoma dotychczasowymi "wyjściowymi" poziomami (normal i easy, kolejne odblokowują się po jednokrotnym przejściu gry). Nie wstydzę się tego, ba, nawet wspominam o tym w recenzji. 2. W przeciwieństwie do wielu kolegów po fachu, dla których REmake to zupełnie nowe doświadczenie, sam przeszedłem już tą grę wcześniej. Wiele razy. I GC i Wii (choć to dokładnie to samo). Jak pewnie zdążyłeś się już połapać - to port w najczystszej postaci, poza nowym poziomem trudności, sterowania, skórkami postaci oraz "oszukanymi" proporcjami 16:9 oferujący dokładnie to samo co dwie poprzednie wersje. Bez choćby jednej zmiany w położeniu przeciwinika/przemiotów/zagadek/czegokolwiek innego. Nie tylko z recenzenckiego obowiązku ale też z przyjemności (gra wciąż jest świetna) przeszedłem ją jednak raz jeszcze. Owszem, bez większego stresu (very easy), trochę się spiesząc ale wszak całość znam na wylot - zagrałbym 15 minut i wiedziałbym o niej dokładnie tyle samo, czyli wszystko bo już wiedziałem to wcześniej. BTW, cieszę się, że tak wnikliwie nas stalkujesz, wertujesz magazyn w poszukiwaniu błędów, a kiedy wreszcie coś znajdziesz lub wydaje Ci się ze znalazłeś - przystępujesz do akcji. Mam jednak wrażenie, że Twoja aktywność w tym aspekcie wzrosła zaraz po tym jak pożegnałeś się z fuchą newsmana na ppe.pl ale być może to jedynie zbieg okoliczności
 21. Jeżeli zagląda tutaj młodsza publika mająca z Residentem w starym wydaniu styczność po raz pierwszy, zapraszam do kontaktu na komodo@psxextreme.pl. Szansa na wieczną sławę czeka
 22. Choć zawsze czytam, z rzadka się wypowiadam, bowiem jak czytam to często nie dowierzam . Setnie bawi mnie jak urojone miejsce siedzenia wpływa na sposób postrzegania danego człowieka. Jeżeli ktoś dzieli gry na zamknięte obozy skupione wokół konkretnej konsoli to nic dziwnego, że wyrywa z kontekstu jakieś sformuowania, które przy odrobinie szaleństwa można przedstawić jako wytykanie błędów. Wszystkie gry na Xboksa One działają w 900p? Nie bardzo, bo tych 720p również jest nie mało. Dead Rising 3 najlepszym przykładem, ale nawet gry międzygeneracyjne (CoD: Ghost, Battlefield 4) hasają w 720p. PS4 tutaj wygrywa, ale co z tego? Nie zmieni to przecież faktu, że sam DR3 z grafiką z poprzedniej generacji (pomijając liczbę trupów na ekranie która tutaj przytłacza) i 720p jest o wiele lepszy niż KZ: Shadowfall i Knack razem wzięte? Zaślepienie fanbojów jest tak wielkie, że nie zauważyli nawet, że Xbox One w rzeczywistości wygrał na punkty starcie z PS4 (porównywaliśmy 3 podstawowe segmenty - gry, funkcje systemowe i aplikacje), okazując się lepszy od konsoli Sony tak w temacie gier ekskluzywnych (więcej, lepsze) jak i aplikacji (bije na łeb). W funkcjach systemowych moim zdaniem remis. Jakby tego było mało, obydwóch gigantów w temacie gier pokonuje Wii U, które ze wszystkich trzech otrzymało najwięcej stron (4, zamiast 3). Tego również nikt nie odnotował, za to każdy zauważył, że większość zgredów wybrała PS4. Czy to znaczy, że skoro w moim opisie z PS4 wygrał Xbox, oznacza, że muszę wybrać właśnie jego? Nie, dalej jako PIERWSZĄ konsolę wybrałbym PS4, bo była dostępna na rynku w dniu europejskiej premiery, bo przeszedł na nią opłacony z góry abonament PS+, bo całość jest ładna cicha i estetyczna, w dodatku zdradzająca możliwość rozwoju? Z importowaniem Xboksa zwyczajnie nie chciało mi się babrać ani dopłacać za Kinecta z którego nigdy nie skorzystam, ale zakupię go jako DRUGĄ konsolę, jak będzie miał u nas swoją premierę. Z grami na Wii U póki co jestem "na czysto" (recenzowałem większość dotychczasowych), więc to będzie mój TRZECI wybór. Czy tak trudno zrozumieć logiczną decyzję? Czy kolejność zakupu oznacza faworyzowanie któregoś z producentów? W przeciwieństwie do internetowych fanbojów, załoga PSX Extreme ma otwarte umysły i gry dzieli na gatunki, a nie na konsole. No i ma stały dostęp/posiada pod strzechą/będzie posiadać komplet konsol a nie tylko jedną. Zarzucanie właścielom wszystkich dostępnych na rynku sprzętów fanbojstwo przez człowieka posiadającego wyłącznie jeden sprzęt brzmi co najmniej niepoważnie. A tak po prawdzie to debilnie. I fanbojsko .
 23. Sojer, ogon do góry. Czasem walniesz jakiś dobry tekst. "Lek na next-genowe libido" z Poradnika Extreme #8 był całkiem niezły. Sam wtedy posłuchałem Twojej rady i kupiłem sobie Game Cube'a. Pix, nie dobijaj chłopaka. Przytoczony przez Ciebie tekst był... 8 lat temu
 24. Nie pamiętam dokładnie (grałem na redakcyjnej konsoli) ale na pewno bliżej 300, na bank nie wszystkie dostępne, nie miałem ambicji maksować gry co do znajdźka. Swoją drogą nie dało się ich mieć mało, co któraś plansza była bowiem opieczętowana jakąś ilością zebranych gwiazdek. Żeby w ogóle uzyskiwać postępy, trzeba było mieć komplet na większości plansz (imo Myster House'y dawały tych gwiazdek za dużo i za łatwo). Ile stempli - za cholerę nie pamiętam. Nie przywiązywałem większej wagi do ich liczby.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.