Skocz do zawartości

Zombie flicks


Rekomendowane odpowiedzi

do założenia tematu zainspirowało mnie to i to (xD). wiadomo zombiaki od kilkudziesięciu lat nieustannie dostarczają nam nieskończonych pokładów rozrywki na wysokim poziomie. czy to na poważnie czy mniej poważnie, z dużym budżetem czy zupełnie po amatorsku, z wielkim rozmachem czy zupełnie kameralnie - satysfakcja zawsze gwarantowana. a wy, co sądzicie o filmach z żywymi trupami w roli głównej? jakie są wasze ulubione tytuły? ja muszę przyznać, że je uwielbiam. oglądanie drepczącego ścierwa to moja pasja.

 

topic sponsorowany przez geoffa petersona. geoff to taki zombiak ostateczny: robo-zombie

 

CraigFergusonSkeletonRobot-thumb-550x309-36760.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

lubie ząbi ale bez przesady :turned: Dobry ząbi flik zawsze obejrze, ale nie bede przymykal oczy na (pipi) vide nowy Romero. No i w przeciwienstwie do wiekszosci, do jakiegos kanonu duzo bardziej wole sprinterów niz wolnych. Są duzo straszniejsze i nieporownywalnie bardziej mordercze, a wolne to co? No idzie sobie trupek i i idzie, i dzie. Przykład NotLD 90' dobitnie pokazuje, ze mozna spokojnie miedzy nimi sie poruszać i problem sie rodzi kiedy jest sie otoczonym. W przypadkow szybkich wystarczy jeden, zeby wyrządzić sporo straty w ludziach

 

najlepsiejsze filmy

Night of the livind dead by Savini

Down of the dead by Snyder

Return of the living dead by O'Bannon (trojke tez lubie)

MARTWICA MOZGU!!!

Jezeli zaakceptować jako zombniaki zainfekowanych z 28 dni to to tez lubie:)

Zombie 2 by Fulci - ta scena to jest kurde kvlt jak (pipi) -

http://www.youtube.com/watch?v=DgvQkD3DkIA

aha, Romero ssie!

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza

No pewnie, że lubię i to bardzo. Lubię ten charakterystyczny kicz w dobrych (podkreślam dobrych) no i kapitalny humor w filmach o zombiakach.

 

Ulubione filmy:

- no to wiadomo klasyki mistrza R a nawet Ziemie Żywych Trupów i Survival of the Dead

- Świt żywych trupów Snydera, lepszy niż oryginał

- Powrót żywych trupów trylogie (chyba najlepsze filmy o tematyce)

- Noc żywych trupów

- Martwice mózgu (mistrz)

 

Jeżeli brać pod uwagę nowsze wcielenia zombiaków a raczej ich setne, urozmaicane odmiany. W nowych filmach to:

- Lesbian Vampire Killers (świetny)

- Doghouse (mistrz)

- REC (jeszcze dwójki nie obejrzałem)

- 28 dni i tygodni później

- Zombieland (jakby nie było ujdzie)

- nawet pierwszy Resident Evil daje radę

 

I dużo, dużo więcej tych filmów rocznie wychodzi od zatrzęsienia. Gorsze, lepsze na dodatek tak jak pisałem zombie ewoluują cały czas to w zarażonych, to w chorych itd. itp.

Jednak najlepsze zombiaki to te wolne i głupkowate "brainsss" ;]. To tak przy okazji jak wspomniał Snejk. Dlatego nowe RE (gry) to padaki :teehee:

 

No i jakbym mógł zapomnieć o świetnym Dead Rising który śmiało może konkurować z filmami.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

jasne, że ekranizują i to z natalie portman w roli głównej! natalka już zdążyła udowodnić, że potrafi podejść na luzie (klik) więc na pewno będzie super. wczoraj oglądałem sobie la horde no i kurde średniawe to to. zawiązanie akcji jest beznadziejne i strasznie nużące, przez pierwsze 20 minut miałem ochotę wyłączyć/przewinąć, potem nie wiele lepiej. niby jest ostro bo jak wiadomo francuzi się nie pier.dolą w tańcu i rzeźnia miejscami konkretna, zombiaki potrzebują masy ołowiu, żeby zostać dojechanymi (miejscami chyba nawet za dużo), a do tego bywają unicestwiane w dość niestandardowy sposób (sporo walki wręcz), ale film taki bezpłciowy jakiś. do tego nieciekawi bohaterowie (wybija się chyba jedynie dziadyga-weteran wojen w indochinach) i kiepskie zdjęcia. fani gry dead rising w pewnym momencie poczują się jak w domu (wiadoma scena znana jeszcze z trailera) no, ale to nie wystarcza chyba, żebym jakoś się rozpływał nad tym filmem. powodzenia przy następnych projektach, może dosięgnięcie chłopaki poziomu hiszpańskich kolegów. moje top 5 prezentowałoby się chyba jakoś tak:

 

1. planet terror

2. shaun of the dead

3. dawn of the dead '78

4. return of the living dead

5. 28 days later

 

z nadchodzących projektów najbardziej czekam obok oczywistego pride & prejudice & zombies na 4th reich i animowany remake nocy żywych trupów z klasyczną obsadą (tony todd, bill "otis b. driftwood" moseley). resident evil: afterlife to będzie kaszana. ogólnie polecam stronkę "przytul zombiaka". chętnie za to położyłbym łapska na tym:

 

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Zależy która bo są chyba 3 ;)

 

Podejrzewam, że te z domkiem zostało wrzucone pod jakimis zewnetrznymi naciskami (a przynajmniej mam taka nadzieje), bo racja - troche nie pasuje do filmu. Natomiast zakonczenie ze szpitalem - miód.

 

o, jest nawet wyjasnienie na wiki

 

On the DVD commentary, Boyle and Garland explain that this was the original ending of the film's first cut, which was tested with preview audiences. It was rejected for seeming too bleak
Odnośnik do komentarza

Dwójka ma jedną, zasadniczą przewagę nad częścią pierwszą:

 

 

normal_90.jpg

 

 

A tak na serio, to w 28 Days zajebista jest tylko pierwsza połowa (do momentu, aż bohaterzy nie dostają się do fortu), później też jest świetnie, ale to już nie ten klimat. Btw, scena w której główny bohater zwiedza opustoszały Londyn miażdży klimatem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wolę zombie na poważnie, dlatego ich nowe wcielenia w wykonaniu Andersona czy Snydera niespecjalnie mnie przekonują. Top 5, bez uwzględnienia klasyki:

 

1. 28 Weeks Later

2. 28 Days Later

3. REC

4. Resident Evil (1)

5. Dead Set

 

zaznaczam, że mam jeszcze trochę do nadrobienia

 

 

dead set to jest mini serial:) a ja tego w filmach szukalem :ninja:

 

tez wole zombiaki na powaznie :) ale wysypu nic nie pobije ,dodalbym jeszcze dead snow :blush: bo tam tez jest kilka niezlych akcji

Edytowane przez czesio83
Odnośnik do komentarza

Szybkie info dla osób nie odwiedzających działu manga&anime - parę dni temu wystartowała nowa animowana seria o zombiakach oparta na linii komiksów o tym samym tytle: Highschool of the Dead

 

 

38.jpgth_04x.pngth_03.pngth_04.png

 

 

nawet jeżeli ktoś na co dzień nie interesuje się tym działem rozrywki, to moim zdaniem i tak warto ten tytuł sprawdzić. Chociażby po to, żeby przekonać się co w temacie zgniłego mięcha mają do powiedzenia Japończycy.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Leci Dzien żywych trupów `08 na ejdżbijoł, no i to mnie rozwaliło:

 

zombie-wegetarianin :lol:

 

 

chyba w żadnym innym filmie o zombie tego nie ma.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.c...h?v=eRxGiuLR9X0

 

universal dead - internetowy mini-serial o żywych trupach. gra w nim m.in doug jones (labirynt fauna, hellboy). dość oryginalne podejście do tematu pochodzenia zombiaków, nie powiem ;).

 

koslawe to jak nie wiem co, no, ale za darmo wiec mozna obejrzec.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...