Skocz do zawartości

PSP na allegro i wredny kupujący


qba_sobczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprzedałem na allegro moje ukochane PSP:( KLIK niestety to był dopiero początek nieprzyjemności. Nabywca po zapoznaniu się z zaletami konsolki znalazł jedna "wadę". Mianowicie podczas odpalania gier z karty pamięci w konsoli musi być płyta UMD (niebywałe!:|). Zarzuca mi że opis aukcji był niepełny i grozi NEGATYWEM!

Mam do Was droga forumowa Braci 2 pytania:

- pierwsze retoryczne:) czy może on w ogóle mieć do mnie pretensje o to iż nie zaznaczyłem że potrzeba tej UMD dogrania w gry z karty? napisałem co sprzedaję i konieczność włożenia płyty wynika przecież z oprogramowania o ktorym pisalem

- i drugie, czy jest możliwość gry w tytuły znajdujące się na karcie bez płyty umd w środku? od czego to zależy? ja i moi znajomi zawsze używaliśmy softu od darkalexa i zawsze płyta ta była potrzebna

Z góry dzięki za pomoc! Pozdro!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koleś jest żałosny, nie ma prawa mieć do ciebie pretensji.W opisie aukcji nie ma nic o uruchamianiu gier z karty(tylko informacja o sofcie) i skoro konsola działa z Gen - D jak należy to wszystko jest ok.Też mam Gena (PSP FAT) i odpalam gry z karty bez UMD - to chyba kwestia pliku w jakim jest gra i ustawień w sofcie.Niestety zawsze może okazać się palantem i wlepić Ci nega(Ty odpłacasz mu tym samym) i chyba nic na to nie poradzisz(samo Allegro ma tu niewiele do powiedzenia - chyba żę się mylę).

Prubuj się z gościem dogadać bo szkoda sobie psuć konto.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, ze racja jest Twoja.Co to Cie obchodzi jakiego softu chce uzywac.Pokazales konsolke, znal nawet jej model, wiec nie moze miec pretensji, ze konsola nie robi czegos, czego w zalozeniach producenta robic nie powinna.

Negatyw od glupiego to rzecz normalna na Allegro.Sam serwis tez niewiele zdziala, co np. widac po ich "walce" ze sprzedaza zmodyfikowanych xboksow. Jesli chcesz mozesz zrobic w ten sposob, ze zwroci ci konsole, ale bedzie musial zaplacic za wysylke konsoli i oplaty Allegro [ta druga opcja to ostatecznosc, kiedy bardzo zalezy Ci na komentarzu].

Odnośnik do komentarza

przeciez bootowanie gry z karty mozna ustawic w recovery menu. a przynajmniej dalo sie to zrobic w starszych wersjach cfw. nie wiem, jak sprawa wyglada w przypadku 5.50 gen-d (mam 5.00 m33-6, gdzie taka opcja nadal istnieje), ale tez powinno gdzies to byc

 

 

z tego, co przeczytalem, to w tej wersji fw tez sie da ustawic bootowanie z umd:

 

1. wchodzisz do recovery menu (trzymasz "R" podczas wlaczania psp)

2. wybierasz "configuration"

3. wybierasz "UMD mode" i zmieniasz opcje bootowania gier

 

i tyle

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza

Ja bym w ogóle się zastanowił czy koleś ma ISO na karcie. Może ma pretensje, że mu konsola nie odpala gry, podczas kiedy gra na półce leży a karta jest pusta xD.

 

W opisie nie ma nic o odpalaniu gier z karty - wysłałeś mu w 100 % zgodny z opisem przedmiot, pozbawiony wad. Równie dobrze mógłby mieć pretensje, że mu tostów nie robi na śniadanie, gdyż tego także nie powinno robić urządzenie, tak jak odpalać gier bez płyty w napędzie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...