Skocz do zawartości

Persona 3 Portable


Sogi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie grałeś w czwórkę, a sama gra przypadnie Ci do gustu, to co najwyżej potraktujesz to jako niedopracowane, lub nieco irytujące elementy. Niemniej jednak powrót do niektórych rozwiązań po styczności z nowszymi odsłonami może już być nieco bolesny.

 

Styczność z P3P mimo wszystko bym sugerował, jeśli gra Ci się spodoba i będziesz chciał ją sobie odświeżyć kiedyś. Gra jako dziewczyna jest niezłym urozmaiceniem, a także posiada nowych bohaterów NPC, więc choćby pod tym względem warto się zapoznać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Fajne, ale mam już importa. Artbooki limitek gier PSP są z reguły nędzne niestety (mało stron, mały format), a pocztówki to tylko bajer, aby był pretekst do nazywania tego kolekcjonerską. Zostaje plakat, box i ewentualna koszulka. Aż tak mi chyba nie zależy, tym bardziej, że cena pewnie będzie odpowiednio wysoka.

 

Ja poczekam i zobaczę co Atlus USA wymyśli na angielską premierę Persona 2. Cicho liczę na wydanie w stylu jedynki, w boxie z soundtrackiem, bądź coś w ten deseń. Ale wcześniej chyba przyjdzie mi drugie PSP kupić, bo klapka UMD coraz częściej szwankuje i nie "styka".

Odnośnik do komentarza

Limitka taka sobie. Już mam artbook z Persony 3 i drugi z pracami Shigenori Soejimy więc wątpię by w tej książeczce ( w końcu ciężko nazwać te książeczki dodawane do gier artbookami z prawdziwego zdarzenia) znalazły się jakieś nowe prace. Najlepiej jakby dali soundtrack i to by wystarczyło. No ale grunt, że i europa dostanie swoją wersję P3P. Ja się zdecyduję na daną wersję (EU/USA) dopiero gdy zobaczę, która z nich jest tańsza w zakupie.

Teraz tylko czekać kiedy Atlus USA wyda P2 na PSP.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

http://www.thehut.com/games/platforms/psp/shin-megami-tensei-persona-3-portable-psp-collectors-edition/10382442.html - 25 funtów, najtańsza oferta jaką znalazłem (na stronie Ghostlight chcą 40...). Darmowa wysyłka (przynajmniej na razie, kiedyś był 1 funt). Jednak prawdopodobnie bez koszulki (tę dodają chyba tylko do zamówień z oficjalnej strony). I tak tanio, muszę przyznać. Wręcz bardzo prawdopodobne, że cena jeszcze ulegnie zwiększeniu (thehut i zavvi tak mają), więc kto zainteresowany ten niech zamawia teraz. Prawdę mówiąc, i mnie trochę kusi, ale mam już importa, to sobie chyba odpuszczę.

 

EDIT: No i już zwiększyli do 28 funtów...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
Gość trenth

http://www.thehut.com/games/platforms/psp/shin-megami-tensei-persona-3-portable-psp-collectors-edition/10382442.html - 25 funtów, najtańsza oferta jaką znalazłem (na stronie Ghostlight chcą 40...). Darmowa wysyłka (przynajmniej na razie, kiedyś był 1 funt). Jednak prawdopodobnie bez koszulki (tę dodają chyba tylko do zamówień z oficjalnej strony). I tak tanio, muszę przyznać. Wręcz bardzo prawdopodobne, że cena jeszcze ulegnie zwiększeniu (thehut i zavvi tak mają), więc kto zainteresowany ten niech zamawia teraz. Prawdę mówiąc, i mnie trochę kusi, ale mam już importa, to sobie chyba odpuszczę.

 

EDIT: No i już zwiększyli do 28 funtów...

 

Suavek czytałem Twoją recenzję na gramie i w sumie trochę się na to napaliłem. Da się kupić P3P na allegro? Od kilku dni obserwuję i ta pozycja wcale się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza

Suavek czytałem Twoją recenzję na gramie i w sumie trochę się na to napaliłem. Da się kupić P3P na allegro? Od kilku dni obserwuję i ta pozycja wcale się nie pojawia.

Nie wiem, nie używałem alledrogo odkąd zacząłem robić zakupy za granicą ;)

 

http://www.amazon.co.uk/Shin-Megami-Tensei-Persona-PSP/dp/B00356GVRW

 

https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?products_id=16815

 

http://www.estarland.com/PSP.cat..product.34529.html

 

Oferta VGP wydaje się najkorzystniejsza. Koszty wysyłki do Polski tylko trzeba doliczyć - afair 7 dolarów, chyba, że coś się zmieniło.

 

No i chwila szukania w guglach wyrzuciło mi też to - http://www.progamingshop.pl/shin-megami-tensei-persona-3-portable/d-86914/

 

Zdaje się gra jest także dostępna na PSN w wersji cyfrowej.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
Gość trenth

Nie wiem, nie używałem alledrogo odkąd zacząłem robić zakupy za granicą ;)

 

http://www.amazon.co.uk/Shin-Megami-Tensei-Persona-PSP/dp/B00356GVRW

 

https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?products_id=16815

 

http://www.estarland.com/PSP.cat..product.34529.html

 

Oferta VGP wydaje się najkorzystniejsza. Koszty wysyłki do Polski tylko trzeba doliczyć - afair 7 dolarów, chyba, że coś się zmieniło.

 

No i chwila szukania w guglach wyrzuciło mi też to - http://www.progamingshop.pl/shin-megami-tensei-persona-3-portable/d-86914/

 

Zdaje się gra jest także dostępna na PSN w wersji cyfrowej.

 

 

 

Na allegro jeszcze tego w ogóle nie widziałem. Faktycznie jest na PSN! i to za 119 to chyba całkiem tanio. Pomyśle nad używką z ebaya bo mimo wszystko wolałbym mieć to w pudełeczku  a może i poniżej 100 uda się to dorwać :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Na początku nie ma sensu grindować, pod koniec gry pojawią się... "magiczne drzwi" gdzie będzie znacznie lepiej to robić o ile w ogóle będzie trzeba.

 

Jeśli chodzi o persony, najlepiej robić fuzje i otrzymywać te z największym wachlarzem umiejętności - zawsze przed fuzją możesz sprawdzić jakie umiejętności przejdą na nowo-powstałą personę, jeśli nie będą to te pożądane, wycofaj się i próbuj jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Bo to taka gra w której im wyżej zajdziesz tym lepiej, tak?

 

Schemat gry jest taki, że fabuła jest podzielona między wydrzenia dzienne i nocne - z tym, że postępowanie "fabuły nocnej" odbywa się tylko w pewnych momentach o określonych porach na danym (coraz to wyższym) piętrze, a oczywiście na samym końcu czeka "niespodzianka", zresztą mniej-więcej w połowie też.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Również odkopię trupa.

 

Z powodu zakupu Persony 5 zainteresowałem się ograniem Persony 4, a przy okazji ogarniania z czym to się je doczytałem, że fajnie by było też P3 ograć i że to dobra gierka była. No i skoro uwolniłem część swojego dnia rzucając nałóg w postaci Final Fantasy Brave Exvius, to wydaje mi się, że spożytkowanie tego czasu na gry, które kiedyś się kończą będzie dobrym pomysłem. Od razu pożałowałem, że odpuszczałem sobie zakup P3P podczas paru promocji, które miały miejsce w poprzednich latach, bo obecnie gierka w ogóle już nie schodzi poniżej swoich 125 zł, co jest absolutnie nieakceptowalne. Zaciekawiła mnie jednak dostępność P3FES jako klasyk na PS3, w dużo ciekawszej cenie wynoszącej 42 zł bodajże.

No i teraz pytanie: P3 FES czy Portable sobie ogrywać? Z grubsza wiem jakie są różnice między nimi. P3P było później, dodano przede wszystkim możliwość sterowania wszystkimi postaciami w walce, ale wycięto wstawki anime i "eksplorację" na rzecz wyboru miejscówek jak z visual novelek. Co polecacie, forumowi wyjadacze? Czy zmiany z P3P są na tyle dobre, że FES przestaje być opcją wartą rozważania? Przenośny charakter gierki nie bardzo mnie interesuje, więc ta zaleta raczej odpada.

Odnośnik do komentarza

Wnioskuję, że to Twoja pierwsza Persona, więc bym brał albo P3 FES, albo Persona 4 i dopiero potem Persona 3 Portable. Fabularnie nie ma większego związku, a co najwyżej pojedyncze nawiązania i sporadyczny fanservice.

 

P3P wprowadza do trójki sporo zmian na lepsze, ale zarazem spora część klimatu i atmosfery umyka przez zmianę z lokacji i modeli 3D na rzecz portretów a'la visual novel.

 

W P3 ogólnie musisz się nastawić na lekki grind, więc na późniejszym etapie brak kontroli drużyny może być frustrujący, ale nie na tyle, żeby cała gra zaraz miała na tym ucierpieć.

 

Jeśli zaś zagrasz w Persona 4, będziesz wiedział mniej więcej z czym to się wszystko je i o co biega w serii, to P3P będzie łatwiejsza w strawieniu i w odbiorze. Gorzej, gdybyś wpierw grał w P4, a dopiero potem w P3 FES, gdyż właśnie wtedy zacznie Ci doskwierać brak wielu ułatwień i usprawnień wprowadzonych do serii po latach.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie ma moim zdaniem na to jednoznacznej odpowiedzi, obie wersje maja swoje wady i zalety, ale jezeli mozesz ograc FES za 3x mniejsza kwote, to pewnie bym w to celowal. Ja osobiscie ogralem na PSP i swietnie sie bawilem, ale tylko dlatego ze w czasach jak w to gralem tam gdzie jezdzilem nie bylo telewizorow, zbyt duzo pradu itp, a granie w jrpg na przenosnej konsolce to bylo cos nowego jeszcze xD

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wnioskuję, że to Twoja pierwsza Persona, więc bym brał albo P3 FES, albo Persona 4 i dopiero potem Persona 3 Portable. Fabularnie nie ma większego związku, a co najwyżej pojedyncze nawiązania i sporadyczny fanservice.

Tak, to moja pierwsza Persona. Fabularnie wiem, że nie są jakoś super powiązane, bardziej mi chodzi o to, że ta seria ewoluuje i ogrywanie 3 po 4 i 5 mogłoby być bolesne albo wręcz odrzucające, więc nie chcę sobie tej gry niepotrzebnie psuć, skoro i tak wszystkie chciałbym w bliższej lub dalszej (dalszej zdecydowanie znając mnie) ograć.

 

P3P wprowadza do trójki sporo zmian na lepsze, ale zarazem spora część klimatu i atmosfery umyka przez zmianę z lokacji i modeli 3D na rzecz portretów a'la visual novel.

I tego najbardziej się boję, że ta gierka jest mimo wszystko inna w odbiorze i mogę nie do końca poznać Personę w takim kształcie, w jakim głównie jest kojarzona. P3P to raczej wyjątek będący wynikiem ograniczonej pojemności UMD niż jakiś trend w serii, który miałby być kontynuowany.

 

W P3 ogólnie musisz się nastawić na lekki grind, więc na późniejszym etapie brak kontroli drużyny może być frustrujący, ale nie na tyle, żeby cała gra zaraz miała na tym ucierpieć.

Spoko, nawet trochę mam ochotę na tego typu grę. O ile lekki grind nie oznacza 20h :P.

 

Jeśli zaś zagrasz w Persona 4, będziesz wiedział mniej więcej z czym to się wszystko je i o co biega w serii, to P3P będzie łatwiejsza w strawieniu i w odbiorze. Gorzej, gdybyś wpierw grał w P4, a dopiero potem w P3 FES, gdyż właśnie wtedy zacznie Ci doskwierać brak wielu ułatwień i usprawnień wprowadzonych do serii po latach.

Nom, tego się boję, dlatego chcę uderzać w 3 bez większego zastanawiania się, i teraz chciałbym się dowiedzieć czy po powstaniu P3P starsze P3FES ma jeszcze sens istnienia i czy jest czymś, co warto rozważać, czy raczej P3P uważane jest jako takie "ultimate" wydanie tej części. Z tego co widzę, to mogę ryzykować i atakować P3FES, a P3P zostawić sobie na kiedyśtam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...