Skocz do zawartości

Battlefield 3 - single player i ogółem


jarken

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie zagralem pare (parenascie minut) w singla.

Standardowo zanim zanurze sie w multi chce skonczyc "czesc solowa" i mam kilka pytan.

 

1.

Czy u was tez synchro glosu czasem jest ze tak napisze - rozjechane.

Chodzi mi to ze czasem widac ze postacie mowia, a glos slychac np 2 sek pozniej.

Ten efekt nie wystepuje zawsze. Wylaczylem gre, na wszelki wypadek zrestartowalem konsole i juz "sie zrobilo" dobrze.

 

2.

Czy u Was takze w momencie przechodzenia kampani i gdy konsola automatycznie zapisuje jakis fragment rozgrywki to macie tak jakby stopklatke (zatrzymanie obrazu na czas zapisywania). To takze nie jest zawsze (choc mialem taki fragment ze przy kazdym zapisie obraz sie zatrzymywal - znow zrobilem restart konsoli i sie uspokoilo)

 

Wszystkie dwa punkt występują też u mnie ;)

Odnośnik do komentarza

Ja na razie zagralem pare (parenascie minut) w singla.

Standardowo zanim zanurze sie w multi chce skonczyc "czesc solowa" i mam kilka pytan.

 

1.

Czy u was tez synchro glosu czasem jest ze tak napisze - rozjechane.

Chodzi mi to ze czasem widac ze postacie mowia, a glos slychac np 2 sek pozniej.

Ten efekt nie wystepuje zawsze. Wylaczylem gre, na wszelki wypadek zrestartowalem konsole i juz "sie zrobilo" dobrze.

 

2.

Czy u Was takze w momencie przechodzenia kampani i gdy konsola automatycznie zapisuje jakis fragment rozgrywki to macie tak jakby stopklatke (zatrzymanie obrazu na czas zapisywania). To takze nie jest zawsze (choc mialem taki fragment ze przy kazdym zapisie obraz sie zatrzymywal - znow zrobilem restart konsoli i sie uspokoilo)

 

 

A.D. 1 i 2 Mam tak samo, z tym że nie próbowałem resetować konsoli by to zniwelować. Trochę wk.u.rwiające :/

Odnośnik do komentarza

@mierniczek - mam niestety obie przypadłości i reset konsoli nie pomaga. mam wrażenie, że czasami to jest kwestia dubibngu - koleś rusza ustami "po angielsku" a gram w polskiej wersji - stąd mogą być różnice. Natomiast stopklatka irytuje najbardziej w miejscach, gdzie od ręki jest akszyn, przykład: podchodzę do drzwi, traktuję je z buta, widzę wroga a tu cyk - autozapis i sekunda zwiechy

 

edit: narazie jestem po 4 godzinkach, kilka spostrzeżeń:

 

- świetna animacja postaci. naprawdę chłopaki się postarali: wszystko wygląda uber-realistycznie: schylanie się, czołganie, bieganie, ucieczki, ostrzał: naprawdę człowiek ma wrażenie, że ktoś zamontował kamerę na chełmie żołnierza i widać prawdziwy konflikt.

- zróżnicowanie misji wali w dekiel - tutaj naprawdę się sporo dzieje, każda misja inna od poprzedniej: inne warunki, pomysły, pojazdy

 

na minus to fakt, że nie mam popędu aby pchać fabułę dalej. np. w przypadku Resistance3 chciałem wiedzieć co dalej będzie, tutaj story mniej mnie porywa, bardziej rozgrywka wciąga i chęć sprawdzenia gdzie mnie teraz rzucą i co będę musiał zrobić. a to czy złapią jednego czy drugiego - phi, fuck it.

 

a i zapomniałbym - oświetlenie ryje beret. niesamowite. graficznie ta gra naprawdę dobrze wygląda

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

W którym miejscu wybiera się te dodatkowe nieśmiertelniki z limitki ?

Bo w nieśmiertelnikach nie mam, a wpisując kod dostałem info iż nieśmiertelniki są odblokowane, tylko znaleźć ich ni mogę.

 

ależ masz je tam gdzie są nieśmiertelniki, tylko wybierz edycję drugiego nieśmiertelnika - tego z prawej (chyba przełącza się L1/R1 albo lewą gałką nie pamiętam). lewy nieśmietelnik gdzie jest Twój nick możesz edytować tylko awansując. edytując prawy masz możliwość wyboru tych dodatkowych

Odnośnik do komentarza

Na oficjalnym forum EA w dziale BF3 znalazlem taki wpis:

 

I am about half way through the campaign and have noticed that every once in a while the game will freeze for a few seconds while it is saving mid game. After the game freezes for a few seconds, everything goes back to normal. The first time I noticed it was during the first mission when there is a quick time event where you throw one the enemy soldiers out of the window on the subway. The freeze usually lasts 2-3 seconds at most. It doesn't really make the campaign unplayable in any way, but it does throw you off a little bit when it happens. I am playing on a 120GB PS3 Slim. Has anyone else encountered this?

 

Zatem nie tylko my mamy problem ze stopklatkami w momencie automatycznego zapisywania podczas przechodzenia kampani.

Odnośnik do komentarza

Może to nie oprawa na miarę konsol kolejnej generacji, ale i tak jest niesamowicie jak na multiplatformowy tytuł. To co DICE zrobiło w czasie w którym jest szykowana nowa odsłona COD na prawdę zasługuje na czapki z głów. Oświetlenie jest rewelacyjne. Tekstury bardzo dobre (choć nie zawsze na czas...). Misja w której jesteśmy drugim pilotem F-18 graficznie zjada gry, które skupiają się tylko na lataniu. Zaskoczyło mnie to jak łatwo ginie sięna normalnym poziomie trudności. Prawie jak w multi. Wrogowie mało rozgarnięci. Szwedzi zrobili z nich tło dla wydarzeń na ekranie.

Pewnie zaraz ktoś mnie przywoła do porządku. Jednak wydaje mi się, że mamy tu progres analogiczny do dwóch pierwszych części Uncharted.

Jest dużo lepiej niż w BC2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W misji "miedzy mlotem a kowadlem" mialem niezlego buga. Gra nie chciala w pewnym miejscu ruszyc dalej. Biegalem wszedzie i robilem wszystko, aby akcja posunela sie do przodu, lecz nic z tego. Wczytwalem save kilka razy, jednak nie pomoglo. Zaczynam misje od poczatku :confused: Mial tez ktos juz taki problem?

Edytowane przez BasteKSG
Odnośnik do komentarza

W misji "miedzy mlotem a kowadlem" mialem niezlego buga. Gra nie chciala w pewnym miejscu ruszyc dalej. Biegalem wszedzie i robilem wszystko, aby akcja posunela sie do przodu, lecz nic z tego. Wczytwalem save kilka razy, jednak nie pomoglo. Zaczynam misje od poczatku :confused: Mial tez ktos juz taki problem?

 

Miałem coś podobnego w killzone 2, wczytanie savea nie pomagało i dopiero przejście misji od początku rozwiązało problem

Odnośnik do komentarza

Włączyłem singla żeby zobaczyć grafike i musze napisać że jest bardzo dobra, najładniejszy FPS na konsoli ale... trzeba poczekać aż się tekstury dograją. Dość długo to trwa, screene które wcześniej ktoś wrzucał były robione na szybko. Być może na Xboxie działa to szybciej. W pierwszej misji jak wychodzimy na ten parking to spróbujcie zginąć, zaczniecie ten moment od początku i podbiegnijcie do leżących opon. Na początku będą kanciaste, po jakichś 15 sekundach będą wyglądać bardzo ładnie.

 

Multi to miód ale pamiętajcie ludzie - SELECTEM SIĘ TAGUJE, bez tego samoloty są prawie bezuzyteczne bo nie widzą w co strzelać na ziemi.

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

wie ktoś do czego służy to rozciąganie ekranu w opcjach grafika ? bo jedyne co to daje to oddala lub przybliża mapke a dalej mam 2 małe czarne paski na moim TV ;/

 

to chyba jest tylko do ustawiania polozenia HUDa , czyli mozesz sobie mapke i inne napisy ustawic blizej lub dalej krawędzi ekranu

 

 

swoją drogą to ja własnie nie mam czarnych pasków, o co chodzi? przeciez mialy byc czarne paski na dole i na górze z powodu zmniejszonej rozdziałki a u mnie obraz jest do konca ekranu? jak to zmienić? (chce zobaczyć co sie stanie jak to zmienie bo może sie okazać że teraz mam rozciągniety i rozpixelowany)

btw to też moze byc powod czemu niektorzy marudzą na pixele - moze serio jednym wyswietla paski a drugim rozciąga i obraz troche traci na jakosci przy rozciąganiu?

 

 

Poza tym nie bardzo ruchy ust sa dopasowane do dubbingu (polskiego bo na takim gram i oceniam go bardzo pozytywnie - jestem mile zaskoczony).

 

to oczywiste ze ruchy ust sa niedopasowane do polskiego słownictwa tylko do angielskiego, miedzy innymi dlatego nie chcialem grac po poplsku, na szczescie jest jezyk angielski do wyboru i u mnie rozmowy sa dopasowane do ruchu ust

Odnośnik do komentarza

to oczywiste ze ruchy ust sa niedopasowane do polskiego słownictwa tylko do angielskiego, miedzy innymi dlatego nie chcialem grac po poplsku, na szczescie jest jezyk angielski do wyboru i u mnie rozmowy sa dopasowane do ruchu ust

 

Yano, ale też dużo tracisz, bo jest naprawdę parę dobrych tekstów!

 

Jak jestem w misji "Między młotem a kowadłem" to mam jeszcze dużo przed sobą?

Odnośnik do komentarza

OK pograłem troszkę i jest fajnie.

 

Grafika troszkę lepsza od BC2 dla mnie. Przede wszystkim oświetlenie jest fajne i robi atmosferę wokół , reszta standard. Moim zdaniem względem bety się nie zmieniło ale tu przy okazji muszę przyznać że naprawili błędy czego nie byłem pewien.

Zalety tego nowego silnika to dużo bardziej urozmaicone otoczenie niż w BC, ładniejsza natura ale brakuje tego AA bo ząbek jest dużo (to samo jest w NFS The Run - ładniejsze otoczenie niż w HP ale pełno schodów).

 

Jeśli chodzi o singiel to grafa o wiele lepsza, nie powiem ze jest najładniejsza grą FPS na konsole ale na pewno czołówka... szkoda że multi zawsze musi być gorsze :)

 

Zatrzymania podczas sejwowania to jest to chyba standard bo też mam i to cholera w momentach quick eventu :) a z dubbingiej fajna sprawa:

 

Pierwsza misja gdy czaimy się przed snajperem. Kolega nasz odlicza 3.2.1 teraz i wstaje aby zdjąć kampera a tu pyk headshot i nie zyje... co jest ?? Po odliczaniu kompani dalej zczajeni zamiast mnie kryć.... ok kolejne podejście tym razam nie dam się nabrać... 3,2,1 teraz... dalej leże i widze że gostek coś tam po angielsku nawija ustami i dopiero po 2 sekundach wyskoczyli za murka, czyli polski dubbing mnie w konia zrobił. Tak czy siak teksty polskie sa bardzo fajne i chyba najlepsze są tekst postaci, które są jako statyści w tle... "co wy myślice że jestem McGyver (pipi) ? Zaraz wezmę patyka i będę nim zabijał" :)

 

Jeśli chodzi o gameplay z multi to zmienili sterowanie względem bety i dla mnie jest teraz bardziej podobne do BC co mi się nie podoba... cała gra jest jak dopakowana seria Bad Company. Mapy są fajne, bardzo zróżnicowane i na każdej dzieje się coś innego. Podobają mi się momenty kiedy w ciasnej uliczce jest wymiana ognia miedzy stronami, takie to realistyczne.

 

Ogólnie gra fajna ale nie rewelacyjna - będę grał ale czy po premierze MW3 pozostanę ... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

teraz zagrać online i wbić się na serwer graniczy z cudem ,widać zaczął się szturm generalny i serwery zdychają ;)

ps: szkoda tylko, że w pewnym momencie w misji Operacja Gilotyna, przeciwnicy się respawnują bez końca póki nie dojdziemy do danego miejsca. Ale poza tym jest kapitalnie.

Edytowane przez davidk3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...