Jump to content

Spiderman


Lipa

Recommended Posts

 • Replies 17
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Miałem okazję trochę pograć w Shattered Dimensions, mianowicie w cały pierwszy akt i kawałek drugiego. Jak dla mnie bez rewelacji. Sam pomysł z czterema wymiarami wydawał się być oryginalny i miał być powiewem świeżości dla serii, a tymczasem po raz kolejny mamy do czynienia ze zmarnowanym potencjałem. Każdy level ma taką samą strukturę, bardzo szybko odczuwamy monotonie i znudzenie. Mimo, iż każdy kolejny poziom rozgrywa się w nowym wymiarze to w samej rozgrywce wbrew zapowiedziom twórców nie wiele się zmienia (poza etapami w noir, aczkolwiek w tym wypadku głównie pochwalić trzeba stylistykę, gdyż kwestia rozwiązania taktycznego i cichego podejścia eliminacji przeciwników w tym uniwersum wypada dość blado, zabrakło chyba pomysłów.)

 

Każdy poziom to także liczne challengery, na które raczej nie zwraca się uwagi, zaliczamy je mimochodem dostając punkty za które potem rozwijamy arsenał ruchów naszego bohatera a także jego poziom zdrowia i tym podobne rzeczy. Mimo dość długiej listy dostępnych ulepszeń zasób ruchów pajączka oszałamiający nie jest. Sama walka z początku wydaje się dość efektowna, ale z czasem zaczyna nużyć z powodu braku urozmaiceń.

 

To chyba tyle ode mnie. Generalnie rzecz ujmując spodziewałem się czegoś więcej. Jest to z pewnością tytuł inny niż ostatnie produkcje z człowiekiem-pająkiem. Grając naszła mnie myśl, jakbym kiedyś już to widział. Zastanawiam się czy nie jest to trochę krok w tył w stosunku do free ride'owego poruszania się po mieście, które sprawiało tyle frajdy począwszy od SM2, a na Web of Shadows kończąc. Takie sztywne ograniczenie do niewielkich bądź co bądź obszarów przypomniało mi stare Spider-Many na PSXa. Z tą różnicą, że tamte gry miały niesamowity klimat, czego moim zdaniem Shattered Dimensions zdecydowanie brakuje ;)

Edited by R4V3N
Link to comment
 • 1 month later...

cisza nagle z tym tytułem ... Ktoś przeszedł?? Podobała się?? czy jest chodź w połowie tak dobra jak batman AA?? (tzn. czy dalej nastawić się mam na spapraną licencję...)

 

Ja ukończyłem i jako fan Pajączka muszę przyznać rację Estelowi, czyli:

 

Nuda, powtarzalność, nuda, jazda po rynnie, nuda, marny system walki, nuda.

 

Batman AA przewyższa pod każdym względem S-M:SD. W tej grze tak naprawdę nawet nie ma jakiejś konkretnej fabuły. :confused:

 

No i trzeba dodać, że słaby line-up bossów jest. Jedynie dwójka z moich ulubionych. :whistling:

 

Od siebie daję tej grze 6/10.

Edited by Toshirou
Link to comment
 • 2 weeks later...
 • 8 months later...

Odświeżam temat, ale zainteresowałem się ostatnio tą grą. Z dzieciństwa to Batman i Spider-Man to moja dwójka ulubionych superbohaterów. Bardzo dobrze wspominam grę opartą na pierwszym filmie. Bodajże Treyarch ją zrobił.

 

Teraz posucha w temacie gier o Człowieku Pająku, a z tego co mi wiadomo, ta gra nie ma raczej opinii crapa.

 

Tytuł żeby kupić, przejść i sprzedać, ale pytanie czy w ogóle warto?

Link to comment

Mi o wiele bardziej się podobał Web Of Shadows. SD z kolei jest ładny, ma w miare fajny gameplay, ale po prostu zabija schematycznością. Serio, każdy level to IDENTYCZNY schemat. Biegniesz, lejesz przeciwników, walka z bossem, przegrywasz, idziesz dalej, walka z bossem, wygrywasz. Zawsze tak jest. Przejdziesz po jednym levelu każdym spiderem, a reszta to jest to samo, tylko zmienione otocznie i boss. Uwielbiam gry ze spidermanem, ale tej nie polecam.

Link to comment
 • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.