Skocz do zawartości

Dissidia 012


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Famitsu.com zamieściło dziś krótką zapowiedź, ale dodało czego możemy się spodziewać:

http://www.famitsu.com/news/201009/13033399.html

 

- nowych postaci (duh!)

- nowych poziomów

- nowych utworów muzycznych

- 'wzmocnienia systemu komunikacji'

- 'nowego systemu walki'

- szeregu innych usprawnień

 

tgsp1.jpg

 

Hajime Tabata ze swej strony (nie jest członkiem zespołu) napisał dziś na Twitterze, że trzon zespołu stanowią młodzi ludzie a sama gra otrzyma "absurdalną" wręcz ilość dodatków względem oryginału.

 

Wywiad z reżyserem Mitsunorim Takahashim (to pewnie ta młodzież bo nie kojarzę nazwiska zupełnie) i Tetsuyą Nomurą będzie w nowym Famitsu.

 

Aha, grywalne demo pojawi się na TGS.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie sek w tym ze to nie bylo bezmyslne siekanie sie... :]

 

Dissidia byla rozbudowana i dobrze przemyslana, a przede wszystkim bardzo zroznicowana pod wzgledem sposobu walki (w zaleznosci od postaci). Oczywiscie byly postacie lepsze i gorsze... ale generalnie byla pod tym wzgledem swietnie zrealizowana.

 

Ja z niecierpliwoscia oczekuje drugiej czesci ;D

Odnośnik do komentarza

W sumie bez szału ta cała Dissidia. Trochę się pograło w jedynkę, ale szczerze, to nie wiem czy coś będzie w stanie mnie przyciągnąć do sequela. Dobra, lekko przygłupawa bijatyka, no ale ile można bezmyślnie siekać.

 

Ciekawe czy wrzucą postacie z KH.

Nie wiem jak przeszedłeś całą grę bezmyślnie siekając. Nie chodzi mi o te podstawowe scenariusze, które były łątwe tylko chaos i chyba coś jeszcze było. Chyba, że nie przeszedłeś.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą - wydaje mi się że gdzieś tu jest haczyk i D012 nie będzie sequelem z prawdziwego zdarzenia.

 

Po pierwsze, młody zespół o którym wspominał Tabata. Nie wspomniałem o tym, ale napisał coś takiego - "to chyba ich druga gra". Sądzę, że pierwszą było Universal Tuning czyli są... naprawdę młodzi/niedoświadczeni. Reżyserem zamiast Arakawy jest wspomniany Takahashi. Dziwne.

 

I po drugie - dziwna jak na SE (tj. ich główne zespoły) metoda działania. Zapowiedź oficjalnie miała miejsce dzisiaj, za trzy dni TGS i tam będzie już grywalne demo. Szoking! Na premierę pewnie też nie będzie trzeba jakoś szczególnie czekać. PSP ma raczej bliżej niż dalej do swojego końca a SE ma jeszcze T3B w zanadrzu (pewnie grudzień) i ukończone w połowie Agito.

 

Zresztą zobaczymy w środę, ale jak mają zamiar upchać masę contentu to się nie pogniewam.

Odnośnik do komentarza

NAAAAAJS, czekam niecierpliwie :). Oby tylko postacie były bardziej podobne do siebie, bo czasami tylko ciuszki przypominały oryginał (Tidus :P). Ogólnie wykręciłem troszkę godzin w jedynkę, grało się w to baaardzo przyjemnie. Sequel w stylu więcej, mocniej, intensywniej? Poproszę!

 

Trochę głupawy tytuł, no nie?

Odnośnik do komentarza

System walki niech zostanie, tylko niech zwiększą drastycznie liczbę ataków mogących być przypisanych do jednej postaci (mało to ataków w FF było? ;/ ), i dodali jakąś prowizoryczną walkę wręcz, by jeszcze bardziej dodać walce dynamiki. No i Infrastructure, bo w jedynce chyba ktoś zaspał, bo wszystko zostało zrobione jakby miała być gra po Infrastructure (lobby!), a nie było. Poziom trudności też niech zostanie, mam nadzieję że nie zcasualowią tej gry, wszak pojedynek z Chaosem w CI to była jedna z walk życia ;)

 

PS. A i koniecznie jeszcze bardziej prymitywną fabułę, co by było się z czego pośmiać. W stylu: "Dobra, chu.j z powodem, po prostu chcemy wszyscy pona,pierdalać żeby przekonać się który FF jest najlepszy i że Cloud to ciota" ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak przeszedłeś całą grę bezmyślnie siekając. Nie chodzi mi o te podstawowe scenariusze, które były łątwe tylko chaos i chyba coś jeszcze było. Chyba, że nie przeszedłeś.

No, jakoś dałem radę. 2 ciosy powtarzane na zmianę, od czasu do czasu jakiś unik/bieg po ścianie i jedna walka pękała zaraz za drugą. Przez całą grę były może ze trzy momenty kiedy trochę musiałem pokombinować, ale ogólnie tak jak piszę - głupawa, mało wymagająca sieczka. Zapewne w trybie multi wygląda to zgoła odmiennie, ale do takowego niestety nie miałem dostępu.

Odnośnik do komentarza

Ok, wyszło Famitsu i są nowe informacje. Jeśli się nie mylę EX Mode wyleciał (a ja się w tej kwestii nie mylę, co najwyżej ci co robią skróty coś poprzekręcali ale na to nie wygląda), jego powrót "nie był możliwy".

 

- u Lightning przyciskami L i R można zmieniać postawy (między Attacker, Blaster i Healer)

- Lightning będzie potrafiła odnawiać sobie HP czarami

- Assist System ? możliwość przyzwania asystującej postaci podczas walki (wciskając ?dół?+L i kółko wykona atak na Brave, zaś L+kwadrat na HP; pierwszy atak zabiera jedną część specjalnego paska, drugi dwie)

- najwyraźniej EX Mode zniknie, zamiast tego wprowadzony zostanie inny system

- w ?trybie pościgowym? (gdy wyskakujemy za przeciwnikiem) czas na reakcje został skrócony

- powrócą wszyscy z poprzedniej części; będą też nowi i nie skończy się na 3-4 postaciach

- wszyscy posiadać będą trzeci strój

- nowe summony

- wrócą wszystkie mapy z poprzedniej części

- wiele nowych utworów muzycznych (pojawią się też oryginale BGM z NES?a)

- jakiś spory ?myk? związany z Wi-Fi

- możliwość transferu stanu gry

- 012 w tytule ma związek z fabułą

- fabuła i reszta aspektów rozgrywki to wciąż tajemnica; Nomura sugeruje że część może zostać ujawniona podczas TGS

- na premierę nie trzeba będzie długo czekać

 

Skanów na razie nie ma.

 

Aha, Attacker, Blaster i Healer to nazwy 'postaw' w japońskiej wersji FFXIII. Nie wiem jak one brzmią w zachodniej. Jeśli gdzieś jest jakaś literówka czy coś takiego to sry, ale dzisiaj tekstów do przetłumaczenia było sporo a ja mało spałem. : )

Odnośnik do komentarza

Sry za drugi post pod rząd w krótkim odstępie czasu ale niektóre osoby może chciałaby to wiedzieć. Najwyżej niech moderator połączy oba posty.

 

Pierwsza kwestia - znalazłem kilka informacji więcej i wygląda na to, że brak EX Mode tyczy się najprawdopodobniej w jakiś sposób Assist Mode. Tak sugeruje skrót z 2ch. Ktoś się dziś z rana pośpieszył i dlatego doszło do nieporozumień. W przeciwnym razie nie mam pojęcia o co biega. Lightning i Kain swój EX Mode mają.

 

SE zamieściło dziś w sieci listę ciosów dla dema. Możecie ją zobaczyć tutaj:

http://kontownia.files.wordpress.com/2010/09/d012_htp2.jpg

 

Wnioski? Umiejętności Lightning będą się różniły w zależności od tego w jakiej postawie będzie. Odnośnie innych (ale i jej też) - lista umiejętności różni się w zależności od tego kto jest postacią asystującą.

 

Jeszcze dalsze info z Famitsu:

http://kontownia.files.wordpress.com/2010/09/kain_unm.jpg - Kain bez hełmu (EX Mode)

http://kontownia.files.wordpress.com/2010/09/light_kain_2nd.jpg - drugi strój Lightning i Kaina

 

Uzupełniając mój wcześniejszy post:

- niektóre ze starych postaci czekają spore zmiany np. Firiona; generalnie jednak nowe umiejętności powinni dostać wszyscy

- najwyraźniej w SE sami jeszcze nie wiedzą ile dodadzą nowych postaci - więcej niż 3-4 ale Nomura mówi że UMD ma swoje ograniczenia

- jedna z nowych map to m.in. Orphan's Cradle

- Ishimoto (kompozytor) przerobi battle theme z FFXIII

- Story Mode w D012 ma różnić się od tego z pierwszej części

- Kain ma atak na HP (Gungnir) który go leczy

- ekwipunek (bronie i zbroje) będzie 'wyregulowany' na nowo; wiąże się z nim także jakaś nowość odnośnie Assist Mode

Odnośnik do komentarza

Mogą zrobić jak np. z Wipeout Pure było, że 75 % gry dostępne od razu, a 15 % do ściągnięcia w formie darmowych DLC-ków :D W ten sposób instalując grę na Memory Stick'u, można ominąć nieco ograniczenia UMD. Oczywiście w formie DLC-ków powinny być głównie jakieś nowe mapy i postacie, żeby trzon został na UMD.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, co się stało z tymi 10% Wipeout Pure ;).

 

Drugi strój Kaina wymiata, ale to świetnie wygląda. Już nie mogę się doczekać, ślinka cieknie. W międzeczasie chyba zostaje się posiłkować Dissidią po prostu.

Co do tego, czy to sequel czy nie - jak dla mnie, to będzie coś takiego jak Patapon i Patapon 2 - 012 to będzie Dissidia+.

Odnośnik do komentarza

Trailer z TGS:

http://www.youtube.com/watch?v=G2R1fqoaGo4

 

Trzecia nowa postać to Tifa. Premiera wiosną.

 

Edit: http://www.megaupload.com/?d=FMKD9Y41 (5x mp4)

 

Edit2: Stream: http://psp-team.pl/newsy/zbi%C3%B3r-zwiastun%C3%B3w-z-gier-square-enix-10715

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...