Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie .


zagul

Rekomendowane odpowiedzi

a193a2a362442254m.jpg

Dead or Alive 5, kolekcjonerka.

 

-gra wlasciwa, niczym nie rozni sie od tej sprzedawanej w sklepach

-porzadny artbook w twardej oprawie

-soundtrack z gry na CD

-plakat z gry sporych rozmiarow

-kod na dodatkowe stroje, do pobrania z PSnu

-blaszane, fajne pudlo, w ktorym to wszystko jest upchane

-tekturowa obwoluta do blaszanego pudla :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 lat później...

Chciałem odkurzyć temat po latach do luźnej dyskusji, choć nie wiem, czy będą zainteresowani.

 

Kolekcjonerki mam wrażenie przez lata mocno się rozpowszechniły. Właściwie każda duża produkcja otrzymuje nakład jakiejś kolekcjonerki. Powszechne stały się też mniejsze wydania limitowane, albo jakieś edycje steelbookowe.

 

Wzrosły oczywiście przy tym ceny, podczas gdy faktyczna jakość, czy też zawartość niektórych kolekcjonerek bywa dość dyskusyjna (*cough*mamut*cough*). Ale właśnie dlatego chciałem temat odkurzyć. :) Przy okazji zachęcam do wrzucania ewentualnych fotek, jak ktoś chce się czymś pochwalić.

 

 

Mnie parę myśli naszło niedawno. Po pierwsze, odnoszę wrażenie, że sporo kolekcjonerek jest robionych na jedno kopyto. Praktycznie co druga zawiera jakąś figurkę/statuetkę, która sama w sobie zwiększa cenę nierzadko mocno powyżej tysiąca złotych. Oprócz tego często pudło zapychane jest całą masą dodatków, które tak naprawdę tylko pozornie zwiększają wartość zestawu, a w praktyce są to jakieś naklejki, przypinki, pocztówki, pierdoły. Nie reguła, ale gdyby tak się przyjrzeć, to często tak właśnie bywa.

 

I tu druga sprawa - ilu z Was, którzy nabyli takie czy inne kolekcjonerki, faktycznie korzysta w jakimkolwiek stopniu z takich dodatków? Czysta ciekawość. Czy tak naprawdę leży to tylko wiecznie w oryginalnym pudełku bez jakiegokolwiek zastosowania, czy jednak coś z tym robicie?

 

U mnie chyba jedynym dodatkiem, z którego faktycznie korzystam jest futerał na 3DSXL z kolekcjonerki Persona Q. Fajny, praktyczny, dobrze wykonany. Nie ukrywam, że jest mi trochę szkoda, że się przez lata już trochę wyeksploatował, ale podczas gdy inne rzeczy leżą w oryginalnych opakowaniach, ten ma faktyczne zastosowanie od momentu zakupu konsoli.

 

Ogólnie fajna kolekcjonerka, także dlatego, że opakowanie nie jest duże i mieści się na półce. I to była kolejna myśl przy niedawnych porządkach. Bo z jakiegoś powodu fajniej mi oko zawiesić na średniej, lub nawet niewielkiej kolekcjonerce, niż na gigantycznym pudle. Poniekąd może dlatego, że nie mam zbyt dużo miejsca na ekspozycję. ;) Oczywiście zawartość wtedy takich mniejszych wydań nie bywa jakaś szałowa, ale...

 

No właśnie, czy lepsza jest skromniejsza, ale konkretna zawartość, czy pudło wypchane badziewiem? Posiadam dwie faktycznie "duże" kolekcjonerki. Jedną z nich jest pierwsze wydanie Persona 5 na PS4. Ogółem fajna kolekcjonerka, konkretna. Pudełko jest duże, ale wąskie. Zawiera niemały artbook w twardej oprawie, pluszaka, mini-ost, steelbook i jakąś torbę. Cena wtedy nie była wygórowana i takie wydanie mi się podoba, nawet jeśli torba czy pluszak dalej leżą schowane w środku. ;)

Tymczasem niedawna kolekcjonerka Persona 5 Royal to jakiś niesmaczny żart, w porównaniu. Nie dość, że pudło stylizowane na kufer wygląda paskudnie, to właściwie większość zawartości to jakieś bzdurne nadruki, ramki, obrazki, nie wiem co jeszcze. Nic moim zdaniem praktycznego. A cena z kosmosu... Za coś takiego nie dam pieniędzy nigdy.

 

Nie takich standardów oczekuję. Generalnie lubię niektóre pierdoły, ale wszelkie pocztówki, naklejki, plakaty, mapy itp. to mogą być dodatkiem do pre-orderu, a nie zawartością drogiej kolekcjonerki. Bo co ja z tym zrobię? Wyjmę co jakiś czas i pooglądam? Bo przecież nikomu pocztówki nie wyślę. ;)

 

Nie lubię też, jak kolekcjonerka promuje w swej zawartości np. soundtrack, ale okazuje się, że jest to tylko mały zbiór wybranych utworów, a pełnoprawny OST jest wydawany osobno. Aczkolwiek posiadam dwie kolekcjonerki zawierające pełne soundtracki, ale to wrzucę przy innej okazji ze zdjęciami, bo wydania same w sobie są fajne.

 

Drugą faktycznie dużą kolekcjonerką jaką mam jest Shin Megami Tensei V. Kupiłem z zamiłowania do serii i niewygórowaną cenę, ale teraz jak na to patrzę, to mam wrażenie nieszczególnie się ona prezentuje. Grube, wysokie pudło, a w środku w sumie bieda. Bo znowu, torba, której nigdy nie użyję, niekompletny soundtrack, artbook, który tak naprawdę jest małym bookletem, nawet jeśli w twardej oprawie, oraz steelbook (który był też do pre-orderów dodawany). Taka typowa kolekcjonerka do postawienia na ekspozycji, ale niewiele więcej.

 

Wydaje mi się, że większe/więcej nie znaczy lepsze/lepiej. Może dla największych fanów danej gry czy serii owszem. Ja jednak jak wspomniałem mile patrzę na takie mniejsze wydania, szczególnie te, które mieszczą się na półce razem z innymi. Jeśli temat się rozrusza, to się wrzuci kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Suavek napisał:

Bo znowu, torba, której nigdy nie użyję

 

Fajna jest, delikatne logo po którym nawet nie widać że to growy artefakt.

 

23 minuty temu, Suavek napisał:

Tymczasem niedawna kolekcjonerka Persona 5 Royal to jakiś niesmaczny żart

 

Mówisz o Phantom Thieves edition? Ładnie teraz cenowo chodzi. 

 

https://www.pricecharting.com/game/pal-playstation-4/persona-5-royal-phantom-thieves-edition

 

Ładnie przygotowana kolekcjonerka, nawet te obrysowania wewnątrz pudełka, widać że zadbano o szczegóły

 

 

 

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...