Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie .


zagul

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla ludzi, którzy chcą się pochwalić swoimi unikatami :)

no pochwal się -_-

 

 

sa juz takie tamaty:

o press kitach

o całych kolekcjach

o kolekcjonowaniu i sprzedawaniu/wymienianiu gier

o czyms tam jeszcze...

 

po co zakladac temat, który umrze śmiercia naturalna predzej niz poprzednie?

 

-----------------------------

 

moje kolekcjonerki:

ICO

SotC

Heavy Rain

 

nie zalezy mi na kolekcjonerskich edycjach... bardziej na unikatowych grach

Odnośnik do komentarza

zależy.

 

jesli chodzi o metalboxy[kz2/pop/mgs3/itp], gry w digipackach[heavy rain/sotc/itd] to mozna sie z tym zgodzic, bo gry są ogólnodostępne i wiekszego problemu z zdobyciem nie ma... więc unikatowa kolekcjonerka z tego żadna.

 

ale jesli mamy na mysli limitki o zmniejszonym nakładzie lub limitki starszych/niszowych gier?

 

ile osob moze sie pochwalic takim czyms?

batman-arkham-asylum-collectors-edition.jpg

lub

God_of_War_3_Package_Pics_1.jpg

albo

Uncharted-2-s-Collector-s-Edition-Revealed--1.jpg

 

istnieja tez limitki o których malo kto wie, ze jest/była taka edycja... przykładem moze byc ninja gaiden sigma na ps3

Odnośnik do komentarza

Sigma powiadasz ;) no to sie pochwale :P

 

img4122s.th.jpg

 

Foteczka zrobiona na szybko na poscielanym lozku :]

 

A co do tego co pokazales Coati, to ten ostatni Uncharted to element porzadania wielu ludzi na calym swiecie, tylko 200 sztuk a cena rynkowa to okolo 10 tysiakow, a replika sztyletu piekna :P

 

Tutaj mamy okazje wyjatkowa moze jedyna zakupic :)

 

http://cgi.ebay.pl/UNCHARTED-2-FORTUNE-HUNTER-EDITION-RARE-LIMITED-/130440102785?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item1e5ed60381

 

A ten Batman i God of War to zadne limitki, dostepne wszedzie i bezproblemowo. No chyba ze mowic tutaj o press kicie God of Wara 3, to juz wyzsza poleczka :)

Edytowane przez Yuki
Odnośnik do komentarza

Pan Albert racje ma, posiadam takze kolekcjonerke Bioshocka, z ta roznica ze jest to wersja PAL a nie NTSC w bardziej klimatycznie skonstruowanym pudelku, wydana w mniejszym nakladzie i niestety sporo drozsza. Dodatkowo atutem jest nadal fabrycznie zamknieta figurka :P

 

 

img4128v.th.jpg img4129yj.th.jpg img4130k.th.jpg img4131q.th.jpg

 

img4134o.th.jpg img4135j.th.jpg img4136k.th.jpg

 

 

No i jesli juz pokazuje bioshocka, to grzechem bylo by nie pokazac Europejskiego wydania Limitki Metal GEAR Solid 4 z figurka ktorej cena obecnie takze ma bardzo duza wartosc

 

 

img4137h.th.jpg img4138y.th.jpg img4139g.th.jpg

 

img4140p.th.jpg img4141a.th.jpg

 

 

To tyle na teraz ;)

Edytowane przez Yuki
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że temat by prędzej miał rację bytu, gdyby poświęcony był ogólnie bardziej ciekawym wydaniom gier - niezależnie od tego czy mają na pudełku napis "Collector's Edition", czy też nie. No bo co z tego, że pochwalę się na przykład limitowaną edycją Crisis Core, skoro jest to nic innego jak gra, miniaturowy artbook oraz nieco grubsza tekturowa kieszonka? Prawdę mówiąc średnio mnie też obchodzi co kto ma jeśli jedyne co wrzuca do posta to "mam edycję kolekcjonerską XYZ". Może jakieś mini-recenzje by były na miejscu? Krótki opis co wchodzi w skład zestawu, jak się sprawuje, czy ogólnie warto? W przeciwnym wypadku do "chwalenia się" jest już temat o posiadanych kolekcjach gier.

 

Na szybko ode mnie:

 

Super Robot Taisen Original Generation Gaiden (PS2)

ogg01.th.jpgogg02.th.jpgogg03.th.jpgogg04.th.jpgogg05.th.jpg

 

Edycja kolekcjonerska/limitowana zawierająca w zestawie figurkę mecha z gry. Ładne pudełko, a robocik o wiele lepiej wygląda za folią niż w rzeczywistości, gdyż jest to raczej dość tandetny plastik, który ledwo trzyma się kupy. Ogólnie jestem jednak zadowolony, głównie dlatego, że cena była przystępna.

 

Super Robot Taisen Alpha Premium Edition (PSX/PS2)

srwpremium1.th.jpgsrwpremium2.th.jpgsrwpremium3.th.jpg

 

Ciekawy zestawik zawierający trzy gry SRT, a mianowicie Alpha i Alpha Gaiden na PSX, a także Alpha 2 na PS2. W zestawie do tego kolorowa książeczka opisująca serię, a także dość gruby notatnik z logo gry, który teoretycznie robi w pudełku za placeholder dla trzeciej części SRT Alpha. Całość w całkiem fajnej szaro-czarnej kolorystyce, z dodatkowym pudełeczkiem dla gier PSX oraz dość grubą kieszonką.

 

Star Trek Online (PC)

sto1.th.jpgsto2x.th.jpg

 

Europejska edycja Gold, wydana w dość grubym tekturowym pudełku, zawierająca grę, zestaw pocztówek, mapę galaktyki w formie plakatu, kod na dodatkową zawartość oraz czarny T-Shirt z logo gry. Co prawda gra mi na chwilę obecną już trochę zbrzydła (w końcu MMO), to jednak jak na swoją cenę zestaw jest fajny, szczególnie, że koszulka ma praktyczne zastosowanie, a specjalny kod zapewnił dodatkowy darmowy miesiąc zabawy ;>.

 

Crisis Core -Final Fantasy VII- (PSP)

179452p.th.jpg179453p.th.jpg

 

W sumie wrzucam tylko dlatego, że teoretycznie jest to edycja limitowana/kolekcjonerska. Niemniej jednak jak już wspomniałem, od zwykłej różni się jedynie dość skromnym artbookiem oraz grubym pudełeczkiem na cały zestaw. Niby ok, ale mam wiele gier, które wydawane były w ten sposób jako edycja zwykła.

 

 

Dwie ostatnie już bez zdjęć, bo leniwy jestem. Ostatnio zakupiłem edycje kolekcjonerskie Dragon Age Origins oraz Mass Effect 2 - obie na PC. Pierwsza jest niby ok, gdyż wydana została w metalowym pudełeczku, które zawiera kody na kilka DLC, płytę z dodatkami oraz jakąś szmatkę mającą robić za mapę krainy. Mimo wszystko nie prezentuje się to jakoś szczególnie okazale i choć płyta dodatkowa posiada parę fajnych bonusów, to nie jest to nic czego by się nie znalazło w przypadku wielu innych gier. Jeśli zaś chodzi o Mass Effect 2, to ogółem wydanie jest ładne, acz nieco upchane. W grubej tekturowej wkładce znajdziemy metalowe pudełko z grą i płytą dodatkową (czarna kolorystyka, bardzo ładne), a także osobną tekturkę z komiksem, artbookiem oraz kodem sieci Cerberus. Komiks raczej śmieszny, bo ma wielkość mniejszą od przeciętnego pudełka DVD. Nie wiem czemu, ale jakoś bym wolał aby "Edycja kolekcjonerska" jakoś się wyróżniała na półce, spośród wielu innych pozycji, także wydawanych w tekturowych kieszonkach (głównie PC). A tak to wszystko sprawia wrażenie wrzuconego na siłę do pudełeczka. Cóż, EA...

 

Na razie tyle. Gier wydawanych normalnie w nieco ciekawszej formie, typu Wiedźmin, King's Bounty czy Command & Conquer The First Decade nie będę opisywał, bo choć ładnie się prezentujące to są to dość łatwo dostępne produkty. Ciekawi mnie jednak czy ktoś z forumowiczów zdecydował się na zakup kolekcjonerskiej edycji StarCraft 2 za "jedyne" 300-400zł ;p.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nom, w sumie masz rację z tym opisem :)

 

Limitka Bioshocka jest świetna przede wszystkim ze względu na figurkę. Jest wykonana z metalu, cholernie ciężka (jak na figurkę, wydaje mi się, że ponad kilogram), solidna i szczegółowa. Soundtrack jest ok, jak ktoś grał w Bioshocka wie czego się spodziewać. Trzecia płyta nie zaskakuje, ot filmiki dla fanów. Sama gra jest boska, więc limitka zdecydowanie warta grzechu :) Można ją traktować jako inwestycję, ja ją kupiłem za 120 zeta, na ebayu już chodzi po ponad 200$, a będzie jeszcze drożej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli uważam, że edycja kolekcjonerska, jest ciekawa, to ją kupuję - vide StarIICraft. Cenię sobie szczególnie te, w których dodawana jest figurka.

 

Jedna z moich ulubionych, jest ta z AC II - White Edition.

 

Zdjęcie możne i nie najlepszej jakości, ale dobrze obrazuje całość.

 

acii.png

 

Kupiłem ją za dwieście pięćdziesiąt zł. w sieci Empik. To istotne, gdyż dodatkowo z tego tytułu otrzymałem całkiem niezła podkoszulkę oraz zestaw naklejek.

Gra i bez tego kosztowała dwieście złotych, więc za 1/4 tej kwoty otrzymałem porządną figurkę i tematyczny T-sirt (oraz naklejki, by nie było). No niech ktoś powie, że się nie opłacało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli uważam, że edycja kolekcjonerska, jest ciekawa, to ją kupuję - vide StarIICraft. Cenię sobie szczególnie te, w których dodawana jest figurka.

 

Jedna z moich ulubionych, jest ta z AC II - White Edition.

 

Zdjęcie możne i nie najlepszej jakości, ale dobrze obrazuje całość.

 

acii.png

 

Kupiłem ją za dwieście pięćdziesiąt zł. w sieci Empik. To istotne, gdyż dodatkowo z tego tytułu otrzymałem całkiem niezła podkoszulkę oraz zestaw naklejek.

Gra i bez tego kosztowała dwieście złotych, więc za 1/4 tej kwoty otrzymałem porządną figurkę i tematyczny T-sirt (oraz naklejki, by nie było). No niech ktoś powie, że się nie opłacało.

Też muszę sobie poszukać tego na allegro, ale i tak na razie kasy nie mam :/ Black Edition jest lepsza ale kosztuje kosmiczne sumy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

405604cbba2d228em.jpg

Atelier Rorona w wersji premium

-gra wlasciwa

-artbook

-pudlo na wszystko

 

 

 

ed63c8583522b22dm.jpg

Lord of Arcana: Slayer Edition

-gra wlasciwa

-soundtrack

-artbook

-pudelko na to wszystko

 

 

 

83bd40611e7236d8m.jpg

[The 3rd Birthday]: Twisted Edition

-gra wlasciwa

-artbook

-dwie okoloicznosciowe kartki

-pudelko na wszystko

 

 

 

10d4eb218949c8d3m.jpg a5258de05c72ba14m.jpg 040def98a36c6ae8m.jpg

Valkyria Chronicles: Design Archive

-400 stron szkicow, concept artow, opisow wszystkiego tego, co z powstawaniem tej legendarnej gry zwiazane.

 

 

 

 

7d14ac2b1f65b2b8m.jpg

Atelier Totori: The Adventurer of Arland

-gra wlasciwa

-artbook

-soundtrack

-dwustronicowy plakat z bohaterami gry

 

 

 

96dc5385e7f151d5m.jpg

PS3 320GB White Edition

-limitowana biala wersja PS3

 

 

 

ed6be3bb6623005em.jpg

Disgaea 4: A Promise Unforgotten prosto od NIS America :)

-gra wlasciwa

-maly artbook

-figurka z gry

-soundtrack

-spore pudelko, w ktorym wszystko zostalo umieszczone

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

bd7c6a930839a193m.jpg

Soul Calibur V Edycja Kolekcjonerska

 

- gra wlasciwa (w pudelku plyta z gra i druga plyta z soundtrackiem)

- artbook

- list od tworcow gry, w ktorym dziekuja za zakup edycji kolekcjonerskiej :)

- widokowka z jedna z postaci (nie wiem czy postaci na widokowkach sa rozne)

- DVD zawierajace material z tworzenia gry

- sporek wielkosci pudlo, stylizowane na stara ksiazke i mieszczace to wszystko

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...