Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

A to zawsze przechodzą skille jakie się chce w tej P4Golden, czy jest jakiś % szansy na niepowodzenie?

Bo jeśli bierzesz jak leci co ci sie podoba bez żadnych obaw to po jakimś czasie będzie to pójście na łatwiznę. Zwłaszcza jeśli ktoś ciut bardziej grinduje  i wie jakie demony mieć/połączyć by zdobyć upragnione skille.

Choć ogólnie rozwiązanie na plus tylko daliby jakiś modyfikator szansy na zdobycie  najlepszych skilli.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Bo jeśli bierzesz jak leci co ci sie podoba bez żadnych obaw to po jakimś czasie będzie to pójście na łatwiznę. Zwłaszcza jeśli ktoś ciut bardziej grinduje  i wie jakie demony mieć/połączyć by zdobyć upragnione skille.

I tak ludzie tak robią, tylko w znacznie żmudniejszy sposób.

 

Suavek - pewny jesteś? Bo ja sobie nie przypominam.

Odnośnik do komentarza

A może coś mi się porąbało. Tam chyba były jakieś Deamon Source, które przy fuzji można było wykorzystać aby zyskać inne zdolności, czy coś. A tak mi jakoś utkwiło w pamięci coś, że w SJ wybór skilli był dużo bardziej korzystny niż w innych megatenach. Mój błąd.

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy, robimy fuzję persony, która może przejąć skille maragidyne, maziodyne, mabufudyne...

 

W Personie 3, by to wyglądało tak:

Fuzja 1

Maragidyne

random

random

 

Fuzja 2

Maragidyne

Maziodyne

random

 

I tak dalej...

 

Natomiast w P4G przy robieniu fuzji pojawia się lista wszystkich skilli jakie dana persona jest w stanie przejąć i sobie wybieramy jakie się chce, i teraz tylko liczba zależy od tego czy persony użyte w fuzji miały 8 zdolności i jaki lvl, jest o wiele łatwiej i mniej frustrująco :)

Odnośnik do komentarza

Nie śledzę wszystkiego z targów ze szczegółami, ale czy pojawiło się na E3 coś odnośnie nowej Persony albo megatena na duże konsole...? Persona 5 niby tworzona jest już od lat, że niby na PS3, a tu już PS4 powoli wychodzi. A przecież była mowa o "jakiejś" Personie także na konsole Nintendo... Czyżby 3DS lub Wii-U... ? Generalnie dziwna wydała mi się nieobecność ogólnej japońszczyzny na konferencji Sony, pomijając squeenix.

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuję to raczej nie będzie, co mnie strasznie irytuje bo po przesłuchaniu sampli głosów z oficjalnej jap. strony i różnych trailerów muszę przyznać, że genialnie dobrali głosy do postaci. Wprost lepiej się nie dało, a w wersji amerykańskiej to tylko poprawnie im wyszło. Wkurza mnie to strasznie bo już się w sumie przyzwyczaiłem do niektórych głosów z jap. wersji, a tu trzeba będzie słuchać burgerów, które już takiego klimatu nie budują.

Co się tyczy Persony 5 to raczej bym się spodziewał jakiegoś info na TGS.

Odnośnik do komentarza

Może i marudzę, ale nie widzę w tych filmach klimatu Nocturne... Nic a nic. To już Strange Journey zdawał się być bardziej poważny i mroczny, a tu jak słyszę kiepskiego lektora "I will become a samurai!" czy też "You must begin by learning the basics of combat through battle with deamons" to jakoś ciężko mi się nie śmiać... Wierzę, że będzie dobry megaten, ale to nie będzie chyba TEN megaten...

 

Kiepski dubbing w ogóle nie pomaga...

Odnośnik do komentarza

Akurat ten dubbing nie pomaga w budowaniu klimatu. Przesłuchaj sobie głosy z jap. oficjalnej strony to z pewnością lepiej to wszystko do siebie pasuje. No ale z brakiem dual audio chyba trzeba się pogodzić, w sumie mało którym jrpg jest taka opcja, a szkoda :confused:

Co zaś się tyczy opinii na temat samej gry, to na amerykańskim forum Atlusa jeden użytkownik dzieli się swoimi wrażeniami po przejściu gry więc warto poczytać bo z jego opisu wynika, że to bardzo dobry megaten:

http://www.atlus.com/forum/showthread.php?t=11059

Mi się osobiście klimat z tego co dotychczas widzialem podoba, muzyka buduje znaczną część klimatu choć sam design miejscówek też jest niczego sobie. Wszystko okaże się wraz z premierą w USA (jednak 16lipca, a nie czerwca:/ )  i potem kieeeeeeedyś tam w EU .

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka związana z wydaniem SMTIV w Europie:

 

There is no news at this time about a European release of SMT IV. However, we are aggressively looking for a European publisher to release the game in that region, so remain hopeful and/or patient regarding this matter.

 Odpowiedź na mój mail do Atlusa. Czyli w skrócie, kiedyś tam wyjdzie. O ile znajdą wydawcę :pinch:

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Witam piszę tego posta bo potrzebuję porady na temat SMT a dokładnie pod serii (jeśli można ta to nazwać) Persona. Jestem nie zaznajomiony z SMT ale ostatnio zacząłem interesować się Personą 4 ( widziałem parę zwiastunów i przychylnych opinii o tej części) i zaczyna się moje pytanie. P4 w wersji golden na PS Vitę swoje kosztuję , wczoraj szperając w ps store natknąłem się na dwie poprzednie części ,Presona 2 Innconet Sin i Presona 3 Portable każda w cenie 53 zł. Teraz moje pytanie czy lepiej dołożyć do Persony 4 czy kupić dwa wymienione wcześniej tytuły , czy między 4 a 2 i 3 są jakieś znaczące różnice , ile czasu spędzę grając w poprzednie persony (wyczytałem że w P4 można wycisnąć grubo ponad 100 h )? 

Odnośnik do komentarza

@Sakiu dzięki za odpowiedź , mam jedno pytanie mam rozumieć że kolejne części Persony nie są z sobą powiązane fabularnie ?. Jeszcze jedno mnie ciekawi czym różnią się gry z serii Shin Megami Tensei od tych z dopiskiem Persona ?.Czy są jakieś różnice w  rozgrywce , czy też jakieś zawiłości w uniwersum ?

Odnośnik do komentarza

Bezpośrednio nie są ze sobą powiązane. Jedyne co znajdziesz, to drobne nawiązania, tudzież w szczególnych przypadkach gościnny (lecz mało istotny) występ jakiejś postaci z poprzedniej odsłony. Tak poza tym to każde opowiadają inną historię i skupiają się na innych postaciach.

 

W odróżnieniu od innych Megatenów Persona 3 i 4 stanowią miks jRPG z czymś w stylu sima. Tzn. za dnia uczęszczasz do szkoły, pracy, socjalizujesz się itp. a wieczorami - jeśli tak postanowisz - udajesz się badać kolejne poziomy danego "lochu".

 

Personom 1 i 2 już bliżej do korzeni gatunku, czyli niemal stuprocentowy dungeon crawler.

 

Tak naprawdę do Megateny ogółem prezentują różne wariacje określonego schematu. Devil Summoner jest RPG z domieszką slashera, Devil Survivor jest strategią turową, Digital Devil Saga bliżej do klasycznego jRPG w tym sensie, że rozwijamy drużynę, a nie demony, itp.

 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z serią, to proponuję albo Persona 4 (na którąkolwiek platformę), albo Persona 3 Portable (bardziej przystępna niż wersja PS2). Obie są warte uwagi, a jeśli Cię wciągną, to być może pokusisz się w następnej kolejności o inne odsłony serii.

Odnośnik do komentarza

Od dłuższego czasu Index miał jakieś tam kłopoty ale miałem nadzieję, ze jednak jakoś z tego wybrną.

Całą nadzieja w tym,ze Atlus wyjdzie z tego bez szwanku i że ewentualnie nowym wydawcą ich gier zostanie ktoś w miarę kumaty.

Jeszcze wrzucę wiadomość od amerykańskiego oddziału, która jest w miarę krzepiąca:

 

Currently, Index Digital Media, Inc. and the ATLUS brand are unaffected by the Index Corporation proceedings in Japan. We’re carrying on day-to-day activities, business as usual. Shin Megami Tensei IV and Dragon’s Crown are still releasing on July 16 and August 6 respectively, and we’re licensing and publishing third-party titles such as R.I.P.D: The Game and Daylight. We want to thank all of our fans for their outpouring of support.

 

Kurcze nie wiem co bym zrobił, gdyby mój ulubiony twórca jrpgów i jedna z ulubionych firm z Japonii przeszedł do historii albo nie daj boże został wykupiony i oddelegowany do robienia gierek na komórki, tablety i inne bzdety :/

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Chyba więcej wokół tego szumu niż faktycznego zagrożenia. To samo było, kiedy Index wszedł w posiadanie ogółu Atlusa i można było wszędzie spotkać się z paniką, że teraz Atlus będzie robił gry na komórki itp. Cóż, zmieni się pewnie właściciel, ale same studio dalej będzie kontynuować swoją działalność. No ale zobaczymy - w dzisiejszych czasach to różne pomysły strzelają przedsiębiorstwom do głowy...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...