Skocz do zawartości

Fallout New Vegas


Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gram na hardzie i cholera na razie jest trochę za łatwo. Zrobiłem postać ala sniper(percepcja 9, zręczność 10). Przeczesując budynek pełny bandytów, skradanie, bliska odległość i (pipi) z shota w łeb! A jak większa grupka to dynamit(też go znajdujecie non stop?). Boję się co będzie jak znajdę dobrą snajperkę.

Odnośnik do komentarza

fallout new vegas to kontynuacja czesci 3,czy zupelnie nowa gra? czy moze poprostu "dodatek" do fallout 3? Pytam bo gralem tylko w fallout i fallout 2 a w czesc 3 w ogole nie bylo mi dane zagrac,teraz widze ze wszyscy sie podniecaja new vegas i sie zastanawiam czy potrzebuje do tego F3?

Odnośnik do komentarza

fallout new vegas to kontynuacja czesci 3,czy zupelnie nowa gra? czy moze poprostu "dodatek" do fallout 3? Pytam bo gralem tylko w fallout i fallout 2 a w czesc 3 w ogole nie bylo mi dane zagrac,teraz widze ze wszyscy sie podniecaja new vegas i sie zastanawiam czy potrzebuje do tego F3?

 

nie nie, F3 nie potrzebujesz, to nie jest żadne głupie DLC tylko osobna gra na szczęście. ; )

Odnośnik do komentarza

fallout new vegas to kontynuacja czesci 3,czy zupelnie nowa gra? czy moze poprostu "dodatek" do fallout 3? Pytam bo gralem tylko w fallout i fallout 2 a w czesc 3 w ogole nie bylo mi dane zagrac,teraz widze ze wszyscy sie podniecaja new vegas i sie zastanawiam czy potrzebuje do tego F3?

 

nie nie, F3 nie potrzebujesz, to nie jest żadne głupie DLC tylko osobna, dobrze zrobiona gra RPG, na szczęście. ; )

 

fix'd ;-)

 

Cioram i nie mogę się oderwać. Ktoś poza mną spotkał pilotkę Vetribirda, który rozbił się w Klamath ? :D

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko po paru godzinkach grania :

 

zalety :

- lekko poprawione animacje poruszania sie postaci , przeładowania broni itp . Niewiele ale cieszy .

- patent z przebieraniem sie w zbroje frakcji daje rade *

- świat wydaje sie mieć troche wiecej sensu ( póki co )

- nowe patenty z modyfikacjami broni , robieniem nabojów , przygotowywaniem potraw przy ognisku itp

- nareszcie nie jesteśmy człowiekiem z Vaultu który musi go opuścić bo cośtam

- troszke wyższy poziom trudności **

- SPECIAL i skille maja większe znaczenie niż w F3

- klimatyczna ambientowa muzyczka

- Legion - ROMA VICTRIXX !!!!!!!!!!!!!!!!!! ..srry taki mój mały swir

 

wady :

- wysokie wymagania sprzetowe KTÓRYCH NIC NIEUSPRAWIEDLIWIA ( caps specjalnie ).

- poziom dialogów nadal żenujący , poziom lektorów dalej niziutki

- beznadziejne perki - 90 % perków jest naprawde beznadziejnych i o zupełnie marginalnym użyciu

- * niewykorzystany potencjał - brakuje smaczków typu inne dialogi z żołnierzami po ubraniu zbroi NCR i tak dalej .

- ** ale dalej dosłownie potykamy sie o broń, stimpaki, chemy itp

- totalnie zwalone postacie ludzkie w intro - tak badziewnego CGI nie widzialem nawet na PSX

 

 

Narazie wystawiam grze mocną 7 / 10 z małym plusem za modowalnośc .

Odnośnik do komentarza

Kategorycznie nie zgadzam sie z tym, ze poziom dialogow jest na taki sam jak F3. Postacie sa bardziej barwne, ciekawe i maja duzo do powiedzenia nawet gdy nie daja questow. W ogole klimat i smaczki sa nieporownywalnie lepsze od F3.

 

I, co najwazniejsze, wreszcie moge grac gejowskim kowbojem z wasami.

Odnośnik do komentarza

Kategorycznie nie zgadzam sie z tym, ze poziom dialogow jest na taki sam jak F3. Postacie sa bardziej barwne, ciekawe i maja duzo do powiedzenia nawet gdy nie daja questow. W ogole klimat i smaczki sa nieporownywalnie lepsze od F3.

 

I, co najwazniejsze, wreszcie moge grac gejowskim kowbojem z wasami.

 

Jaką masz inteligencję i speech ? Ja mam to niziutkie i dialogi w większości są ... właśnie na poziomie F3. No może odrobinę lepsze.

Odnośnik do komentarza

Ja tam różnicy w grafie nie widzę jakoś. Wkurza trochę takie dziwne formowanie się skał jak się do nich bliżej podchodzi. Tak jakby LOD był źle ustawiony.

 

Co do samej gry, to cholerstwo wciąga strasznie. Questy są fajowe i bawię się w poboczne zadania non-stop.

 

Jak się upgradeuje broń? Coś trzeba mieć specjalnego? Kupiłem jakiś bonus do M16 i nie wiem jak to dodać ;/

Odnośnik do komentarza

Jak się upgradeuje broń? Coś trzeba mieć specjalnego? Kupiłem jakiś bonus do M16 i nie wiem jak to dodać ;/

Normalnie, mając dany model broni oraz dedykowany mu element upgrade'u - wchodzisz w PB, naciskasz bodajże R2 (PS3) i wyświetla ci się lista możliwości modyfikacji, wybierasz co trzeba - klik i po sprawie ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

No ja też gram na hard+hardcore. I fakt, człowiek sobie hasa, a tu mu nagle jakiś skurczybyk wyskoczy na którego albo straci się pół ammo, albo trzeba wczytywać sejwa.

 

Duży minus ode mnie za zbyt jasne noce. Niech panowie z bethsedy [czy jak to tam się pisze] pograją sobie w STALKERa , tam noc to noc, a nie czarne niebo i odblaskowa ziemia :D

Odnośnik do komentarza

jo, maly protip dla ludzi z kiepskim fps

 

jest maly pliczek ktory wrzuca sie do katalogu z nv. dla wielu, w tym dla mnie, znacznie poprawia plynnosc gry

 

dla kart ati

dla kart nvidii

 

nvidia ponoc rowniez wypuscila nowe drivery ktore poprawiaja kompatybilnosc z nv wiec moze dla ziomkow z nvidia fix nie jest potrzebny

 

uwaga: to normalne ze gra "widzi" inna karte grafiki niz jest w kompie

Edytowane przez Mq
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
- swiat wydaje sie miec troche wiecej sensu ( póki co )

 

Zmuszon jestem wycofac ten punkt .

W Fallout:NV dalej mamy to samo co w F3 - zero jakiejkolwiek ekonomii, zero obrony w miastach, zero farm, studni, zwierzat ( no dobra NIELICZNE zwierzeta - na bank nie tyle ile potrzeba do zycia takiej ilosci ludzi ) .

 

Ta gra powinna tak wygladac.

 

5-6 mocno ufortyfikowanych miast ( mury, straznicy-snajperzy, zamykane na noc bramy itp) w, których w kazdym mamy zródla jedzenia ( farmy, zwierzeta, ogródki warzywne, cokolwiek ) . Kazde miasto naturalnie wyroslo wokól czegos waznego ( kopalnia, zaklad wodociagowy, fabryka, elektrownia itp ) i teraz handluje z innymi . Miedzy miastami kraza uzbrojone po zeby liczne karawany, patrole wojska, podrózni w duzych grupach ( tez uzbrojonych ale np zdarzaja sie rodziny z dziecmi ). Na pustkowiach kraza tez liczne ale slabo uzbrojone i wyszkolone bandy rabusiów i zlodziei . Na pustkowiach sa tez ruiny rozmaitych miasteczek które zginely w nuklearnym holokauscie, obozów które mialy mniej szczescia i padly ofiarami raiderów, chorób, wewnetrznych walk o wladze, glodu, roszabrowanych fabryk, zakladów itp . W niektórych miasteczkach rzadza kliki, w innych jest demokracja i coroczne wybory burmistrza a w jeszcze innych panuje tyrania.

 

 

A niestety po raz kolejny dostajemy swiat bez ladu i skladu ( tym bardziej ze akcja dzieje sie 40 lat po F2 ) .

A prawda jest taka ze to nie sa trudne rzeczy do zrobienia ( lekko zmodyfikowac istniejaca mape , dodac pare obiektów et voila ).

 

Do wad moge doliczyc dodatkowo :

- dalej wieje sztuczyzna - postacie snuja sie bez celu, stoja jak slupy soli . Dlaczego nie dodano animacji które by ozywialy troche npc ?? Nie wiem jakies rzeczy typu kopanie puszki czy kamyka, witanie sie jednego npc z drugim, noszenie jakichs kartonów, skrzynek itp . Cos co ozywialoby troche ten swiat bo narazie to swiat manekinów .

- dalej nie zrobiono nic z totalnie drewnianymi animacjami twarzy npc ( Half Life 2 ma 6 lat a zjada F:NV razem z 3 i nawet nie zamlaszcze - a byl tylko "prymitywnym" fps ) .

- ilosc questów to jakis zart - 2-3 questy na miasto :/

- nie poprawiono wszystkich tych rzeczy które niszczyly wczuwke w F3

 

 

Po raz kolejny dostajemy produkt w najlepszym razie baaaardzo przecietny i swiadczacy o tym ze Bethesda to po prostu banda leni lasych na kase .

Obnizam ocene na 5/10 ( jako Fallout 3/10 )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.