Skocz do zawartości

I Saw the Devil - Ji-woon Kim - 2010


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

12919.$.jpg

 

Rezyseria - Ji-woon Kim (Dobry, zly i zakrecony, Słodko-gorzkie życie)

Scenariusz - Ji-woon Kim

Grają - Min-sik Choi(Oldboy), Byung-hun Lee (Dobry, zly i zakrecony)

Minuty - 144 min

 

KOREAŃCZYCY KRĘCĄ NAJLEPSZE FILMY O MORDERCACH NA ŚWIECIE

 

 

Fabula jest prosta. Psychopatyczny morderca i gwałciciel (Główny pan z Oldboja) porywa i morduje narzeczona głównego bohatera, agenta specjalnego. Ten pragnie się krwawo zemścić.

Niby nic nowego, stare dobre kino zemsty, ale na szczęście scenariusz obfituje w rożnie atrakcje i ogląda się to niesamowicie.

 

i-saw-the-devil-still1.jpg

 

Film jest mega brutalny. Zdecydowanie najbardziej spośród znanych mi koreańskich thrillerów. Przemoc jest bardzo dosadna i krwawa. Jest nawet kapitalne gore, bez dennego CGI. Film nawet zbanowali w Korei za sprawą przemocy:) Po prostu zero kompromisów

Do tego genialne zdjęcia i muzyka, ale to chyba u nich standard. Zawsze ich filmy wyglądają obłędnie.

 

small72408_s14_101802-525x350.jpg

 

Nie obyło się bez pewnych naciągnięć fabularnych i uproszczeń, ale można to przełknąć. A wręcz wyszło to filmowi na dobre, bo film pomimo czasu trwania (2 godziny z hakiem) ma świetne tempo.

Co tam jeszcze...Jak komuś podobał się Chaser to musi I Saw the Devil obejrzeć. Po prostu.

 

9/10

 

i jeszcze trailerek

 

 

 

aaa, scena w taxi miażdży:)

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość _Milan_

wlasnie od rana sciagam, spodziewam sie najlepszego :)

 

 

tak jak snejk napisał, również oceniam na 9/10, końcówka juz troche przedobrzona, po chu.j ta rodzina.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Wracając do filmu, rok się kończy a raczej nic ciekawego już nie wyjdzie więc chyba mogę bezpiecznie stwierdzić, że I Saw the Devil był najlepszym filmem tego roku. Zakończenie to mistrzostwo świata, choć kilka scen mnie trochę zawiodło

 

 

dziadek umierający w domu (czemu obok niego nie siedział żaden sanitariusz?), no i motyw z porwaniem Psychola na oczach chyba całej miejskiej policji

 

Odnośnik do komentarza

Up:

nie wiem czy ten dziadek zmarł

 

 

Cóż, dawno się tak nie jarałem jakimś filmem. Gdy tylko zobaczyłem ten temat, i opinie(+ userzy) panicznie zacząłem szukać dobrego "źródła" obejrzenia. Padło na stronę z pewnym miłym gryzoniem w nazwie(musiałem wybulić 2,50 zeta!). Sam film - rewelacja. Dołączam się do powyższych opinii. Lecz czy jest aż tak brutalny ? Całkiem możliwe, że wy widzieliście wersję bez cenzury a ja z nią. Oprócz kilku "bolesnych" scen nie byłem niczym szczególnie zszokowany(IMO największymi hardcorami w kwestii gore pozostają nadal Francuzi). Co nie zmienia faktu, że wszystko szokuje już czym innym - realizacją. Wczoraj późnym wieczorem, koło 23 momentalnie otrzeźwiałem z zaspania gdy zacząłem seans. Oko nie zmrużyło mi się nawet na moment ;] a to oznacza jedno, genialny film. 9/10 ps WIELKI + za muzykę, szukam OST!

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Up.

Wiolku, ty idioto, trzeba było tylko poprosić o link do sklepu jak gekon. :confused:

 

Jakkolwiek film bardzo mi się podobał, to scenariusz jest trochę grubymi nićmi szyty.

Po pierwsze: Jasne jest, że agent wszystko ukartował - spotkanie z zabójcami z taksówki, czy też wizytę u "kumpla z klubu". Tylko... jak on to zrobił? Skąd wiedział, że właśnie wtedy będzie przejeżdżało taxi z seryjnymi zabójcami? Skąd wiedział, gdzie ukrywa się kanibal z dziewczyną? Jeżeli natomiast wszystko to było przypadkiem... to mamy niezły idiotyzm.

 

 

W ścieżce dźwiękowej bardzo brakuje mi smyczków, czasami też miałem wrażenie, że muzyka jest źle dobrana do poszczególnych scen - ale to prawdopodobnie dlatego, że nie znam się kompletnie na koreańskim kinie.

Montaż jest jednak rewelacyjny, ujęcia - wprost magiczne.

W mojej osobistej skali: 5-/6 4/6 (po drugim seansie)

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Też zamknąłem oczy.

 

 

Swietny film, ale nie idealny. Nie chce mi sie pisac co mi sie podobało i co mi sie podobało więc postawie tylko ocenkę 8+/10

 

aha Oldboy>I.S.D

Odnośnik do komentarza

 

Spoiler

Po pierwsze: Jasne jest, że agent wszystko ukartował - spotkanie z zabójcami z taksówki, czy też wizytę u "kumpla z klubu". Tylko... jak on to zrobił? Skąd wiedział, że właśnie wtedy będzie przejeżdżało taxi z seryjnymi zabójcami? Skąd wiedział, gdzie ukrywa się kanibal z dziewczyną? Jeżeli natomiast wszystko to było przypadkiem... to mamy niezły idiotyzm.

Według mnie jest tu zero ukartowania a jedynie przypadek.

 

Film bardzo dobry, realizacja, gra aktorska, klimat, pierwsza klasa. Zakończenie też daje rade.

Tak to film świetny zasługujący na ocenę 9/10, tylko że po jego obejrzeniu można stwierdzić że

korea płd. psycholami stoi, bo sporo ich w tym filmie ;)

 

Edytowane przez Sep
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry film. Wyróżnia się o amerykańskiego gó.wna. A i jak na azjatycki film nie odrzuca nawet przez chwilę.

Motyw zemsty, psychola i ścigającego świetny. Tyle tylko że ja zadałbym poj.ebowi więcej bólu.

Na samym końcu bym zrobił tak- skalpowanie, odciananie każdej częsci ciała z osobna, każdej ! Dawałbym środki aby nie zemdlał itd., później wsadziłbym mu w dupę szczura, albo dwa. Na jego oczach zabiłbym mu w podobny sposób rodzinę i na końcu bym tylko czekał aż sam zdechnie z bólu i wycieńczenia

Scenarzyści koreańscy trochę mnie w tej kwesti zawiedli:P

Ode mnie 9-/10. Jeden z lepszych filmów w tym roku.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...