Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Skad nam wiedziec czy mialem true ending czy cos innego bez wspieraniu sie yt ?

 

Misja 30 to zakończenie 1 chaptera, a misja 46 to prawdziwe zakończenie. Żeby Ci wskoczyła trzeba chyba spełnić parę warunków, na pewno należy mieć zaliczone wszystkie żółte side opsy. Oprócz tego warto ukończyć misję 45 (do jej odblokowania też trzeba spełnić parę warunków, ale to już sobie wyszukaj na necie), a na sam koniec obejrzeć na YT wycięte zakończenie. To by było na tyle. Aha, jest też zakończenie związane z nuklearnym rozbrojeniem z misji FOB, ale nie mam pojęcia, jak się je odblokowuje, z tego co czytałem to na ten moment nie jest realne uzyskanie go w grze, więc zostaje tylko YT (nic specjalnego szczerze mówiąc). Także, w skrócie : nie musisz robić wszystkich 50 misji.

Bez lukania na ten temat na necie to w sumie byłoby ciężko xd. Człowiek by naku.rwiał wszystkie side opsy i misje z nadzieją, że jeszcze coś zobaczy, a tu psikus.

 

Fanek : Parasite Suit powinien wpaść chyba po misji w której

walczymy ze Skullami na lotnisku.

Sprawdź sobie w iDroidzie, jakich wymaga poziomów bazy.

 

Misja 50 jak go biliście? już dobrze ponad 1h z nim siedze

 

 

 

z czołgu i wyrzutni rakiet czy jest lepszy sposób?

 

 

 

 

 

Trochę czasu i nerwów straciłem, zanim rozkminiłem (bo w przeciwieństwie do starych MGSów, nikt nie podpowie nam przez codec), że jego czułymi punktami są te "zbiorniki" wiszące za głową. Moja metoda : na początku od razu sprint w dół ulicy, wsiadasz do pojazdu z wyrzutnią rakiet i działkiem, przełączasz na kamerę z celownikiem i manewrujesz pojazdem tak, żeby znaleźć się za mechem. Nadupcasz z działka w te puszki, aż wybuchną (a potem kolejny raz, jak już są "wybuchnięte"), a robot traci spore kawałki energii. Na dodatek, gdy jesteś w pojeździe, jego ataki stanowią stosunkowo małe zagrożenie (przy mocnych zniszczeniach Snake automatycznie wyskoczy). No i ważna rzecz, jak już się poruszasz pieszo : kiedy strzeli z "bicza" i otoczą Cię wybuchające skały (xd), wyjmuj szybko jakiś karabin, strzel seryjką w jedną z nich i wybiegnij przez powstałą dziurę. Później trza jeszcze uważać na rail guna, a w końcowej fazie, kiedy robot skacze i włącza nam się reflex mode, pamiętaj, że należy szybko strzelać w pojawiającego się Mantisa (w przeciwnym wypadku instant kill).

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba tylko armor. Mist i camouflage można zastąpić kolejno wymuszoną zmianą pogody i stealth camo (nie wiem co taniej wychodzi) ale to wszystko zależy od misji. Np.

"Code Talker". Bierzesz wpierw camo by ominąć snajperów, a po wyciągnięciu starucha możesz użyć mist by ominąć patrole i bezpiecznie dostać się do śmigłowca. Kolejna misja to ta na lotnisku ze Scullsami więc warto inwestować w armor.

 

Jak sobie radziliście z

"Metalic Archaea"

z tych extreme? Mam chyba najmocniejszą bazookę, a i tak zabiera im gram pancerza (jeszcze się złamasy regenerują). Pojazdy czy Walker Gear szybko mi niszczeją i też są mało skuteczne.

Odnośnik do komentarza

Chyba tylko armor. Mist i camouflage można zastąpić kolejno wymuszoną zmianą pogody i stealth camo (nie wiem co taniej wychodzi) ale to wszystko zależy od misji. Np.

"Code Talker". Bierzesz wpierw camo by ominąć snajperów, a po wyciągnięciu starucha możesz użyć mist by ominąć patrole i bezpiecznie dostać się do śmigłowca. Kolejna misja to ta na lotnisku ze Scullsami więc warto inwestować w armor.

 

Jak sobie radziliście z

"Metalic Archaea"

z tych extreme? Mam chyba najmocniejszą bazookę, a i tak zabiera im gram pancerza (jeszcze się złamasy regenerują). Pojazdy czy Walker Gear szybko mi niszczeją i też są mało skuteczne.

 

 

Walker gear daje sobie z nimi rade, wystarczy duzo jezdzic, skupiac sie na jednym typie i go orac i potem nastepnego. Dodatkowo mozesz nim im pouciekac, skitrac sie, postrzelac dodatkowo z javelina z ukrycia i znowu wsiadasz, ale mi latwiej bylo poprostu jezdzic i orac ich minigunem, nic wiecej nie bylo potrzebne.

Od razu wsiadasz i jedziesz na drugi koniec lotniska, tam obok hangaru gdzie sa kontenery tylko pod wormhole. Tutaj masz duzo otwartego terenu aby sobie bez przeszkod jezdzic w kolko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Fanek - do parasite suit musisz mieć R&D i Medical team na 25 levelu.

Żeby używać armora musisz fultonować skulli, którzy posiadają tą zdolnosć (np. w misji metallic archaea albo traitors caravan)

 

 

Ale problem jest taki, że R&D i Medical mam na odpowiednio 44 i 35lvl

 

 

powtórzyłem misje ze snajperami skulls, uspałem ich i fultonowałem (porawałem jeszcze raz dziadka i zakończyłem misje. Misja na lotnisku, sfultonowałem 4 skulls ukończyłem misje i w MENU TWORZENIA suit w ogóle nie mam go dostępnego na dole, patrzyłem na YT jak to wygląda. Coś sie mogło zbugować?  Bo wydaje mi sie, że wszystko zrobiłem co jest potrzebne

 

Moge zrobić wkłady parasite, ale suit nie mam :/

 

 

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Na filmikach widziałem, że snajperką można robić mocny damage. Kluczowym czynnikiem jest chyba "penetration" w tym przypadku. Brennan powinien dać sobie radę zwłaszcza, że ignoruje armor.

Mocna snajperka w tej misji to gwarancja sukcesu. Wyprodukuj sobie najmocniejsze, co możesz w tym momencie. W pierwszych sekundach walki oznaczasz sobie skullsów i biegniesz na tył hangaru, wchodzisz po drabinie na dach i w tym momencie jedynym zagrożeniem są posyłane w Twoim kierunku "skały" (rzucane "rękoma" przez przeciwników rozbijają sie zazwyczaj o budynek, natomiast te pojawiające się obok nas od spodu są bardzo niebezpieczne, trzeba wyczuć sobie, jaki odgłos robią skullsy tuż przed tym atakiem i odbiec przed ich zmaterializowaniem się na bok). Rozwalasz sobie ich pojedynczo, waląc headshoty. Wbrew temu, co było pokazane na jednym z filmików na YT, można pokonać ich wszystkich bez schodzenia na dół. No i przynajmniej raz trzeba sobie zrobić dostawę amunicji. Ogólnie to trochę tania metoda, no ale walka jest jaka jest.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No w końcu ubiłem bossa z 50misji :)

 

 

 

Najlepiej chyba walić go z tego wozika z wyrzutnią i działkiem, na początku sfultonować sobie 2 takie na misje, zaczynamy misje wsiadamy, pozniej do schodzimy w dol wzgorza do kolejnego i tak dalej. Jednego mozna sobie jeszcze dorzucić z dropu

 

 

 

Podsumowując: po dobrym prologu gra zapowiadała sie świetnie, pozniej zwalnia cholernie i do 15 misji tak sie wlekła i nudziła mnie, że miałem ochote wyjąć płyte i schować do pudełka. Przy gdzieś 18 wkręciłem sie na maxa i wiedziałem już, że tytuł jest dobry :) 

Cut scenki robią mega robote, gameplay świetny pomimo nieraz głupiego AI, grafika 9/10 jest pięknie i stałę 60fps, Fox Engine coś pieknego.

Powtarzalność misji i mono tematyka jakoś mi w sumie nie przeszkadzałam - uwlonij, zlikwiduj, rozwal etc etc.

Szkoda tylko, że cała fabuła ogólnie jest ostro dziurawa, taka wizja Kojimy albo sami gdzieś sie pogubili w środku. No ale spoko 8/10.


Jeśli jest jakieś lepsze wyjaśnienie fabuły to prosze o link, znalazłem to

http://www.psxextreme.info/topic/93617-metal-gear-solid-v-the-phantom-pain/?p=3573661

Odnośnik do komentarza

Sam tą misję wykonałem na "S-kę" przy pomocy pojazdu z działkiem.

Sporo szczęścia miałem przy tym bo jakoś się tak ustawiłem na tyłach Sahelanthropusa, że skosiłem go serią w kilkanaście sekund (akurat trafiałem w te zbiorniki co wyżej były przytaczane). Wcześniejsze próby na piechotę kończyły się zgonem przez railguna.

 

 

 

 

Na filmikach widziałem, że snajperką można robić mocny damage. Kluczowym czynnikiem jest chyba "penetration" w tym przypadku. Brennan powinien dać sobie radę zwłaszcza, że ignoruje armor.

Mocna snajperka w tej misji to gwarancja sukcesu. Wyprodukuj sobie najmocniejsze, co możesz w tym momencie. W pierwszych sekundach walki oznaczasz sobie skullsów i biegniesz na tył hangaru, wchodzisz po drabinie na dach i w tym momencie jedynym zagrożeniem są posyłane w Twoim kierunku "skały" (rzucane "rękoma" przez przeciwników rozbijają sie zazwyczaj o budynek, natomiast te pojawiające się obok nas od spodu są bardzo niebezpieczne, trzeba wyczuć sobie, jaki odgłos robią skullsy tuż przed tym atakiem i odbiec przed ich zmaterializowaniem się na bok). Rozwalasz sobie ich pojedynczo, waląc headshoty. Wbrew temu, co było pokazane na jednym z filmików na YT, można pokonać ich wszystkich bez schodzenia na dół. No i przynajmniej raz trzeba sobie zrobić dostawę amunicji. Ogólnie to trochę tania metoda, no ale walka jest jaka jest.

 

W momencie kiedy pisałeś te słowa ja wykonałem tę misję (extreme) w identyczny sposób. I tak jak piszesz największym zagrożeniem były wyskakujące skały. Zawsze udawało mi się odskoczyć ale jedna na dziesięć wybuchała wcześniej posyłając mnie do piachu przy dwóch ostatnich Skullsach. Ale jakoś się udało. Brennan LRS-46 skutecznie rozpieprzał towarzystwo.

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...