Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba pierwsza Fifa, ktora jest tak dobra online a zarazem tak slaba off. Kariery nie chce mi sie w ogole grac bo jest nierealistyczna, gram z przyzwyczajenia meczyk rozgrzewkowy przed multi. Generalnie te ligi i puchary to rewelacyjny pomysl. Jestem w polfinale Tarczy EA jutro ostatni dzien na ten puchar. Wygram? :)

 

Do pucharu możesz startować ile razy chcesz, jakiś wygrasz na pewno;)

Odnośnik do komentarza

ja też zdecydowanie wolę słabsze druzyny, po prostu jest bardziej symulacyjnie

 

 

 

tak w ogóle to bardzo ale to bardzo chciałbym by dla Realu , Barcy I Hiszpani (i powiedzmy w tej odsłonie City) zrobili osobną kategorię tj 5, 5 gwiazdki, tym samym amatorom topów losowałoby topowych przeciwników. Wczoraj dwa razy pod rząd wylosowało mi Real w Pucharze na Juventus i jest w takich przypadkach bardzo ciężko jesli przeciwnik cos potrafi. Zresztą nie jest przyjemnie grac przeciw topom, ja przynajmniej nie lubię:/

 

 

 

 

____________________-

 

 

chciałbym przerzucic sie na full manuala i tu: podania, wrzutki, prostopadłe mam dobrze opanowane (no czasem jakis kiks zrobie ale to wiadome) za to strzały to katastrofa. Wyzwaniem jest dla mnie TRAFIENIE W BRAMKĘ w ogóle!!!

 

Nie wiem czemu tak mam z tymi strzałami skoro całą resztę opanowałem. No nic poćwiczę to chyba bo mam tak, ze gram na wszystkim ustawionym na manualu oprócz tych strzałów własnie i dużo trace grajac z ludźmi na asystach bo ci grają szybciej a ja musze mimo wszystko wiecej uważac itd

 

 

mógłbym ofkorz zmienic na asysty - próbowałem ale nie daje mi to radochy, pocwicze wiec jednak. Obym dał radę...

Odnośnik do komentarza

Ta Fifa to niesamowity random. W półfinale grałem z gościem, który ładował mi takie bramki że się wkurzyć można. Po prostu piłka odbijała się w polu karnym i zawsze wpadała do tej bramki (2 samobóje) albo też znany już tutaj motyw, że bramkarz podaje ręką po ziemi. : )

 

wtf. Strzeliłem mu też bramkę podaniem za pola karnego oO

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla zainteresowanych cholernie dogłębna recenzja podzielona na kilka najważniejszych aspektów:

http://fifasoccerblog.com/blog/fifa-12-review-gameplay/

http://fifasoccerblog.com/blog/fifa-12-review-career-mode/

http://fifasoccerblog.com/blog/fifa-12-review-online-modes/

http://fifasoccerblog.com/blog/fifa-12-review-graphics/

 

Chyba najlepiej podsumowuje to wszystko ten akapit:

 

For all it’s glory visually and mechanically, this game remains an enigma. The simple fact is that FIFA 12 allows you to play football the beautiful way with skill, precision and finesse. However, the basics of the sport that include pass, move and support are not endorsed by the almost lathargic AI that fails to support build up play and seems static. For this reason above all it has surely been the most difficult football game to ever review due to the gulf in variability within the game’s various aspects.Take nothing away from the FIFA development team in Vancouver, FIFA 12 is the best FIFA game to date and is a joy to play! However, on a personal level I feel that the potential of this game was immense and I keep wondering “What if”!

Odnośnik do komentarza

Jestem po kilkudziesięciu spotkaniach online i przyznam, że nie rozumiem tak wysokich ocen dla tegorocznej edycji Fify. Nie ma żadnej rewolucji, engine impact jak jest dobry, tak często doprowadza do mocnego wkur... Gole nadal można zdobywać schematami (większość bardzo podobna) i czasami z symulacją cała rozgrywka niewiele ma wspólnego. Do tego bramkarze często bronią w sytuacjach, kiedy w realu nie miałby tego prawa wybronić. Ja jestem Fifą 12 rozczarowany. To jednak tylko moja ocena, więc bez ataku ;)

Odnośnik do komentarza

z tym się troszkę mogę zgodzić,że jeśli meczyk rozgrywają goście którzy nie za dobrze opanowali obronę,to zazwyczaj tylko kiwka w polu karnym,ale kiko pisząc nadal chyba miał na myśli również poprzednią edycję,gdzie gole zdobywało się po dośrodkowaniach w pole karne,rzutach rożnych i wolnych,tzw. klepkach i prostopadłych podania,nieraz bramka padła z dalszej odległości,kiksach,czyli w każdy możliwy sposób! Chyba o takie "schematy" chodzi........ :whistling: ŻAL!

Co waszym zdaniem bardziej się opłaca w fifie 12 , presing,czy pomoc kolegi? Bo nadal nie jestem zdecydowany co mam wrzucić pod klawisz normalnie dostępny tzn. iks lub kwadrat

Odnośnik do komentarza

najlepszą metodą na obronę jest niestety...zostawienie obrony cpu ; z tego co widze ludzie tak właśnie grają online - przełączaja się na jakiegoś dmfa albo dajmy na to bocznego pomocnika a obronę zostawiają cpu ustawionemu na world class na którym żadne kiwki (oprócz zakosu w polu karnym) nie robia wrażenia, cpu z łatwością odbiera piłki bo czyta wszystko telepatycznie :) sprawdziłem i niestety to działa bardzo dobrze (cpu się ustawia idealnie, nie daje się nabrac na zadne klepki czy górne prostopadłe), mozna czasem sie przełączyć na obrońce zeby zrobić dobry blok gdzieś na skrzydle ale generalnie cpu obroni wszystko

 

trochę popsuli :< wystarczyłaby zmiana poziomu cpu na niższy i nie byłoby tego, a tak mam wrażenie że ciągle gram vs cpu online :<

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Mamba tzn jak to dokładnie działa z tą obroną? Przykładowo wybieram tylko jednego zawodnika ("zostan gwiazdą") i gram tylko nim a resztą kieruje cpu. O to chodzi?

 

 

_____________________________

 

pograłem kilka meczy z konsolą (trenujuję na manualu hehe , strzały to tragedia w miom wykonaniu) i powiem wam, ze gdy sie pomajstruje przy suwaczkach gra z konsolą jest naprawdę fajna.

Odnośnik do komentarza

eeeeee no i co z tego, przeciez to standard, nie daje to żadnej przewagi, wszyscy tak robią a i jakies hiper skuteczne to nie jest, bo przeciwnik moze i nie minie gościa ale poda do kogoś innego po prostu

No tak, ale ty zawodnikiem ktorego kontrolujesz odcinasz droge podania do tego ktory bedzie uciekal, i o ile to nie jest jakis Ronaldo czy inny to jest to dosyc skuteczne i innej (lepszej) metody obrony nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ja już tego używałem w PESie na PSX, więc odkryłeś Amerykę, Kolumbie.

 

Nie ukrywam, że nie ufam CPU, który kieruje moimi zawodnikami i wolę kryć sam, niż potem się wkur.wiać, że konsola oddała gola przeciwnikowi za darmochę. Jak ja spier.dolę, to wiem przynajmniej, że to moja wina i nie mam pretensji do nikogo prócz siebie. Numer stary jak świat :)

Odnośnik do komentarza

eeeeee no i co z tego, przeciez to standard, nie daje to żadnej przewagi, wszyscy tak robią a i jakies hiper skuteczne to nie jest, bo przeciwnik moze i nie minie gościa ale poda do kogoś innego po prostu

No tak, ale ty zawodnikiem ktorego kontrolujesz odcinasz droge podania do tego ktory bedzie uciekal, i o ile to nie jest jakis Ronaldo czy inny to jest to dosyc skuteczne i innej (lepszej) metody obrony nie ma.

 

Zgadzam się, ja też tak gram i dopóki jestem skupiony, by tak bronić to nawet nieźle mi idzie. Ale często przychodzą momenty rozluźnienia i tracę bramki z dupy.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Panowie jestem juz w 6 lidze i znalazlem zespol, ktorym nie przegrywam ;). Jest to Legia. Nie przepadam... w realu, ale tu maja taka taktyke, takich zawodnikow, ze po prostu miela wszystkich trzygwiazdkowcow. Idealni dla mojego stylu gry. A radovic i ljuboja po prostu wymiataja. Odniose sie tez do tej obrony przy pomocy konsoli. Owszem mozna sie cofaac napastnikami, mozna czesc obrony powierzyc konsoli, ale zostawianie im calosci poczynan obronnych to w wyzszych ligach to samobojstwo. mialem ost fajna sytuacje. Gralem Legia ze Sturmem i kolezka nie radzil sobie. Dostal bramke, pozniej czerwien, pozniej druga czerwien, druga bramke i zaczal pajacowac... Ostatecznie przegral 10:2 i chyba uciekl w ostatniej minucie. Zagralem jeszcze jeden meczyk i wchodze do gry, patrze, znowu Sturm heheh. Koles patrzy znowu Legia. Uciekl od razu ;)

Najwieksze wkurzenie przezylem, jak koles Feyenordem zapakowal mi 3 identyczne bramki po wrzutce z boku. Nic nie moglem zrobic. Moi obroncy odsuwali sie od tej pilki, a ona ladowala na glowie tego byka sn od nich z druzyny. Troche za duzo bramek pada z kornerow chyba. Moze po prostu nie umiem sie ustawic. To tyle wrazen.

Odnośnik do komentarza

to prawda ale małecki jakis strasznie mało ruchliwy:/

 

 

zauwazyłem, ze jesli biore np Arsenal (czyli nie top) i dolosuje mi jednak kogoś z Realem czy Hiszpanią to na ogół noobka łatwego do pocisniecia. Dobre i to.

 

Tak w ogóle to przypadł mi do gry styl Arsenalu. Co ciekawe- tak jak i we wczesniejszych Fifach - nic nie daje sjkopiowanie formacji oraz taktyki przypisanie jej do innego teamu. Spróbowałem z Chelsea (po oczywiscie poprzestawianiu piłkarzy) , jednak nie graja tego co Arsenal.

 

No nic, Kanonierów też bardzo lubię, może nowy patch przyzna Arsenalowi 4,5 gwiazdki a wtedy bedzie miodzik grac nimi (z adekwatnymi teamami)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...