Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co pozostane sceptyczny, z sentymentu do marki kupilem wpierw PS3 przed Xboxem360 oraz PSP zamiast DS'a, tym razem tak glupiego bledu nie popelnie, poczekam na konkrety a poki co bede mial radosc z grania na innej konsoli a nie radosc z czekania na vicie. Oczywiscie rozumiem tez zapal ludzi ktorym takich serii jak Wipe czy Uncharted za malo i chca wiecej, choc nie zmienia to faktu ze i tak sa to zwykle poucinane porty jak to Raven zgrabnie podsumowal, mialem okazje w Media Markcie (lub saturnie? nie pamietam) przetestowac Uncharted i papy z dachu nie zrywalo niestety jak zrobilo to odpalenie Zeldy w 3D 2 miesiace wczesniej.

 

Mimo tego, że jestem nastawiony sceptycznie do nowej konsolki Sony (nauczony doświadczeniem z PSP), to nawet ja nie nazwałbym Uncharted i Wipe'a okrojonymi portami ze stacjonarek - nie przesadzajmy...

 

Osobiście ja na razie wstrzymuję się z zakupem Vity, czekam by zobaczyć jak rozwinie się cała sytuacja z nowym handheld'em firmy z Tokio.

Przy czym nie zaprzeczam, że nie warto już teraz kupić choćby tego sprzetu dla Uncharted i wyżej wspomnianego Wipeout'a (ktorego jakoś fanem nie jestem), ale jednak moje oczekiwania wobec sprzetu Sony są zgoła inne, i wyżej wspomniane gry przynajmniej w moich odczuciach nie są powodem by rzucać się na konsole w dniu premiery (przynajmniej przenośną).

Nie mam nic przeciwko temu by takie gry ukazwywały się na handhelda'ach (nie lubie podziału na tytuły stacjonarne i przenośne - gra to gra, jedna dobra druga zła), nie zmienia to jednak faktu, że nie czuć w tych grach by specjalnie były pisane pod nowego handheld'a Sony, i spokojnie z powodzeniem mogłby się również ukazać na PS3.

Sony jeśli chce (w tych trudnych czasach) powtórzyć sukces PSP (które pocześci sprzedało się dzięki marce "Playstation"), musi dobitnie zmienić swoją politykę, i dostarczać więcej gier specjalnie pisanych pod nową konsole, jak choćby takie Escape Plan, gdzie od samego początku czuć, że gra nie sprawdziła by się na stacjonarce, i specjalnie pisana jest pod unikatowe funkcje Vity.

Zamiast pchać małym kosztem same porty, czy uznane marki ze swoich konsol stacjonarnych (wybaczcie, ale takie odnoszę wrażenie, jak patrzę na listę wydawniczą Vity), z "wkomponowanym" na siłe dotykowym interfejsem, na zasadzie "byle by był"...

 

Nie rozumiem tylko jednego w przytaczanych opiniach ludzi zainteresowanych konsolą, bo potrafię zrozumieć, że komuś nie podoba się jakaś tam konsola lub zapowiedziane na nią gry. Nawet idzie przeboleć narzekania ludzi na wysoką cenę sprzętu (gdzie po cześci samo Sony jest sobie winne, nie mówiąc całej prawdy odrazu w kwestii ceny jaką musi ponieść klient by "rozruszać" po raz pierwszy sprzęt), ale za cholere nie potrafię zrozumieć narzekań ludzi na zbyt wysokie ceny gier.

Szczególnie tym bardziej, że sami jako gracze napędzamy tę spirale absurdu, gdzie z jednej strony wymaga się super grafiki, i co raz lepszych gier, a z drugiej strony narzeka się właśnie na ich niby wysoką cenę.

Ja się tylko zastanawiam, czy ktoś jeszcze pamięta jakie ceny swego czasu wynosiły gry choćby na takiego PSX'a, nie wspominając już o Nintendo 64...

 

 

Mam wrazenie ze 3DS to okolice 5h. Mozna wylaczyc wifi, 1 poziom podswietlenia i cos mi sie wydaje, ze te 5 to trzyma.

Co do Vity, cena 950zl za ten sprzet jest ok w dniu premiery. PSP tez chyba tyle kosztowalo w dniu premiery. Bylo slabsze,ale wtedy bylo kozackie, lineup byl slabszy i bylo ok. Ceny gier nie sa mega tragiczne, Lumines czy Rayman to 149zl w MM.

 

Jak wyłączysz w 3DS'ie efekt 3D, i parę innych energożernych funkcji, to 3DS, właśnie tyle trzyma (choć to też zależy od gier i zurzycia procesora), w innym przypadku konsolka trzyma 3-3,5 godziny (może w porywach cztery)...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

Witam, czytam i czytam posty na temat Vity, zeby sie jak najwiecej dowiedziec i byc moze przekonac do zakupu. Powiem szczerze, ze niektorzy naprawde nie maja tutaj argumentow i czepiaja sie bez powodu. Po pierwsze jesli chodzi o baterie, oczywiscie ze jest to minus, ale w takim razie badzmy sprawiedliwi i postawmy sprawe jasno, to nie Vita ssie w tej kwesti, ale dzisiejsze przenosne konsole czyli 3DS/Vita, bo czas dzialania baterii w tych konsolkach jest porownywalny. Czyli jesli ktos zdecydowal sie na przenosna konsole to skazany jest na 3-4 godziny grania i nie ma lepszej opcji, no chyba ze ktos nadrabia zaleglosci to niech sobie kupi konsolke z "poprzedniej epoki" albo jak ktos lubi "po(pipi)ki" i "causalowe sterowanie" to niech gra na smartfonie. Druga sprawa to cena Vity, prawde mowiac nawet razem z wymagana karta jest na przyzwoitim poziomie, nie jest to tanio, ale tez nie drogo jak za taki sprzet, gdyby nie "niska" cena Vity to 3DS byc moze by nie stanial, moim zdaniem wiekszy wplyw na obnizke 3DSa mialo ogloszenie ceny Vity przez Sony niz slaba sprzedaz. Ninny myslalo, ze Sony wystawi Vite za 400 euro, wiec 3DS bedzie schodzil za 250 euro. Co do ceny, powtarzam ze dla mnie to troche duzo, wiadomo kazdy ma innej wielkosci "portfel", ale ogolnie cena Vity jest przyzwoita, biorac pod uwage mozliwosci tej konsolki, zarobki w USA i krajach UE, jak i porownujac do cen innych konsol podczas swoich premier. Kolejna sprawa to jak ktos wczesniej zauwazyl, przenosna konsola nie tylko sluzy do grania w pociagach czy samolotach, u niektorych swietnie sie sprawdza na wykladach i w pracy, wiem dziwnie to brzmi, ale niektorzy na wykladach graja, a w pracy wala w ch.ja, hehe. Ogolnie mam na mysli, ze oprocz grania w podrozy niektorym swietnie sluzy do grania w innych miejscach niz w domu, latwo mozna ja zabrac wyjezdzajac gdzies na wakacje itp. Czyli dla niektorych to konsolka przenosna, a dla niektorych "konsola stacjonarana", ktora latwo zabrac, gdziekolwiek sie wybieramy i jest dostepne "gnazdko", hehe. Poza tym jak ktos duzo podrozuje samochodem jako pasazer to tez moze pomyslec o zakupie 3DSa/Vity. Co do gier to szkoda sie wypowiadac, bo to najmocniejszy lineup ever, zadna konsola nie moze pochwalic sie takim startem. Dla kazdego cos dobrego, Xbox360 na starcie dostal srednie PGR3, szczegolnie jesli ktos gral wczesniej w PGR2 i srednie PDZ szczegolnie jesli ktos gral wczesniej w PD64, kazda konsola miala sredni start, a nawet biedny (3DS). Poza tym po premierze prawie kazdej konsoli towarzyszyla roczna posucha, na PSP i PS3 nie bylo w co grac przez rok po premierze, a z Vita tak nie bedzie. W dodatku juz na starcie mamy swietny wybor rowniez cenowy, bo sa gry i za 5, 20 czy 40 euro. Vita juz na start dostala kilka oryginalnych produkcji, kilka odswiezonych tytulow, kilka kontynuacji znanych marek, a w kolejce sa nastepne i nie zapowiada sie na roczna "dziure" bez gier. Ostatnia rzecz to design konsolki, ktory jest od poczatku do konca przemyslany, nawet przez sekunde nie przechodzi mysl, ze czegos tu brakuje, sa dwie galki, dotykowy wyswietlacz i panel, poprostu wypas najwyzszej klasy jak za ta cene. Przy premierch innych konsol juz na poczatku byly jakies zgrzyty jak awaryjnosc, konwersje na PS3, brak drugiego analoga czy ekranu dotykowego w PSP, nie oszukujmy sie to sa wady, ktore zawsze w jakis sposob zniechecaja developerow do tworzenia gier, a przynajmniej niektorych. Podsumowujac Vita jest konsolka dopracowana designersko, jedyna wada jest jej bateria i nawet nie dlugosc "trzymania", a raczej jej wymiennosc, powinna byc wsuwana od dolu, kazdy by sobie dokupil druga i bylo by po klopocie. Cena jak za mozliwosci jest przyzwoita, a lineup najlepszy w historii. Takie jest moje zdanie, gdybym byl troszke bogatszy to juz bym gral, a tak to musze jeszcze troche poczekac.

Odnośnik do komentarza

Vita się spełnia jako konsola bo ma to co jest najważniejsze na konsolach - gry. Pokażcie mi drugą konsolę, która w dniu premiery miała tak potężną bibliotekę jak Vita? Mam konsolkę czwarty dzień od premiery i gier tyle, że na prawdę się boję wchodzić na konto. Dodatkowo tytuły z oryginalnego PSP kuszą i kuszą, nie dość że kosztują na prawdę mało: przykładowo WipEout Pure za 31, VCS tyle samo, to jeszcze prezentują się na OLED znacznie lepiej. Kusi mnie Lumines za 149, mam demko i kwestia odblokowania pełnej wersji to kilka kliknięć... Tak samo Rayman. Cholerne Sony wybuduje sobie pałacyki na mojej pensji :(

Odnośnik do komentarza

Pogięło Was czy co O_o? Co z tego, że 3DS niby też trzyma 3h? Kogo to obchodzi? Czy to w jakikolwiek sposób usprawiedliwia Vitę?

 

Niezależnie jaka to konsola, czas gry równy ok. 180 minutom jest ŚMIESZNY. Już PSP ze swoimi 5-6h mnie wkur,wiało, tutaj sobie tego nie wyobrażam.

Porównywanie cen konsol sprzed lat do tego, co mamy teraz też jest trochę nie fair. Gdzie była Polska w 2001 roku (premiera PS2) a gdzie jesteśmy teraz + konkurencja jest ogromna teraz. Ceny gier to już w ogóle śmiech na sali, naprawdę. W dobie gierek za 4 zł w AppStore/Android Market wydawanie 150 zł na nową grę na konsolę "przenośną" to rzecz niesłychana.

 

Sprzęt ma potencjał, ale zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego Sony się zachowuje, jakby było jedynym graczem na rynku. Warunki są mega ciężkie, konkurencja ogromna, a oni jak gdyby nigdy nic wyskakują z kilkanaście razy droższymi grami, z drogą konsolą do której TRZEBA dokupić memorkę, z czasem życia na baterii 3h i tak dalej, brak gry sieciowej po 3G. No (pipi) WTF!? A potem będzie sr,anie po ścianie, że PS Vita by miała super gierki, gdyby nie Ci piraci.

 

@Texz - Chętnie zobaczyłbym serie dostępne tylko i wyłącznie na Vitę, nie sidespiny z dużych konsol. No i wliczanie biblioteki gier z PSP... to tak jakby powiedzieć, że 3DS super wystartował, bo był wstecznie kompatybilny z DSem.

I tak ostatnie mi się nasuwa na myśl - kupujecie NASTĘPCĘ PSP by grać w gry z PSP? To ma podobny sens jak kupowanie plazmy FullHD i oglądanie kanałów w jakości SD z kablówki.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem zachwycony:

mam mega problem bo nie mogę się zdecydować w co grać ( uncharted, wipeout, escape plan, rayman, stardust ). Lineup rewelacyjny. Jeszcze ma kiilka gier ze starego PSP na psnie wykupione. Na prawdę jest mnóstwo gier do zabawy.

A graliście w gry AR ? Skoki do wody czy fajerwerki - są za(pipi)iste. Piłki nie ogarniam - jest jakaś głupia, za dużo kart potrzeba i w ogóle nie mogę piłki odegrać do zawodnika :))))

 

Bateria:

Ładuje się bardzo szybko, ja gram ciągle na minimum podświetleniu, bluetooth wyłączony i 3g też ( na razie nie widzę sensu ). Jeszcze nie doświadczyłem sytuacji, że nie mam już prądu. Kończę grać, ładuję konsolę i tyle.

 

PODSUMOWUJĄC:

W zeszłym roku kupiłem 3ds wraz z Zeldą, po 6. miesiącach konsolę sprzedałem, zakurzoną - na liczniku miała 90 minut gry ( zelda okazała się tą samą zeldą sprzed lat - ja się już zmieniłem dorosłem, mam 12/13 lat więcej na karku i milion obowiązków więcej, nie miałem czasu na wielką historię i już tutorial w zeldzie mnie zanudził ).

Po dwóch dniach grania na Vitcie mam jakieś 10 godzin na liczniku ( nie wiem czy można to jakoś sprawdzić ).

 

 

 

 

Chce pograć z kimś online w wipeout z forum.

Jest jakiś wątek w którym wymieniamy się psn nickami ??

 

Mój to : greshone

 

posiadam do gry online:

motorstorm rc

wipeout

Odnośnik do komentarza

@raven_raven: Gdzieś wcięło kilka lat temu moje PSP i mam ogromny deficyt gierek na tą konsolę. PSV kupiłem z myślą o graniu w łóżku wieczorem + jakieś wyjazdy służbowe w hotelu, ewentualnie w przerwach w samochodzie ( jeszcze w travel pack muszę się zaopatrzyć ). 3 godzinki to trochę krótko ale urządzenie musiałoby chyba być wielkości iPada i jak ten mieć dwie ogromne baterie żeby trzymać te 9h. Coś za coś. Jedyne co mnie na prawdę boli to brak wymienialnej baterii.

@Ceny gier - absolutnie nie. Gierki z iStore mimo iż często je kupuję, w ogóle nie mają startu do tego w co gra się na dużych konsolach. Przykład? Szarpię obecnie w WipEout 2048 i Ninja Gaiden Sigma na PSV i te dwie gry w ogóle nie odstają zarówno jakością jak i zawartością od pełnoprawnych tytułów na combo konsola + TV. Kosztują ile kosztują, ale to koszt normalnego, "dorosłego" tytułu, nie popierdółki za 3 złote na iPadzie.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

kumpel z roboty kupił Vitę, trochę się nią pobawiłem i ogólnie świetna zabawka ale ja bym w niej przeprojektował 3 rzeczy:

- analog za blisko X

- za krótki czas trzymania baterii

- brak wejścia hdmi - jeśli już bateria trzyma 3h i za daleko z nią jeździć bez ładowania się nie da i większość z jej użytkowników będzie ją odpalało w domu to wg mnie fajnie byłoby odpalić obraz z vity na tv a sama konsola robiłaby wtedy poniekąd za samego pada na kablu.

Odnośnik do komentarza

W dobie gierek za 4 zł w AppStore/Android Market wydawanie 150 zł na nową grę na konsolę "przenośną" to rzecz niesłychana.

 

 

 

LOOOOOOL

Do czego startujesz z tymi po(pipi)kami ? Grales we Fife na ajfonie ? To sie umywa do dwoch galek i normalnych przyciskow. Podobnie GTA. Pozdro z tym sterowaniem, nie wiem do dzisiaj czym sie ludzie jaraja i ogolnie moda na smarty. Ja te gry tylko sprawdzam, nigdy nie gralem dluzej niz 3 minuty na swoim ajfonie.

Rzucanie papierkiem do kosza chcesz porownac do kozackich klockow Lumines ;]

Jakie ceny ? 150zl w dniu premiery to duzo ? Rayman i zrobicie tam platyny to wuchta godzin grania. Nie jeden wydal wieksze kwoty na singla w MOH ktory trwa 5h.Gry na 3DS sa drozsze i nikt nie narzekal w temacie o 3DS. Tutaj sa dwa obozy- ci co kupili sa zadowoleni maja co robic, a drudzy smeca na forum jakie dno,porazka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Smutno mi, że muszę to jeszcze tłumaczyć :(.

 

Ale dobrze, w odpowiedzi na "LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL": oczywiście, że FIFA na iPhone'ie z FIFĄ na PS Vita nie ma się co równać. Ale już GTA III/CW wyrwane w promocji za 3 zł albo takie Angry Birds lub Cut the Rope, Reckless Racing (i naprawdę setki innych mocno dopracowanych produkcji) oferują wiele godzin rozrywki na wysokim poziomie ciesząc oko może nie shaderami i tysiącami polygonów na każdym obiekcie, ale często ładnymi animacjami, przemyślaną stylistyką i po prostu dobrym pomysłem na oprawę. Zresztą chodzi o sam fakt niższej ceny, często dla tego statystycznego Kowalskiego decydujący. Mam do wyboru grę za 3 zł i grę za 150 zł. Za 147 zł mniej jestem w stanie przeżyć gorszą grafikę albo mechanikę. Tylko naprawdę najwięksi koneserzy i obeznani w temacie (tak jak my, ale przyznajmy: stanowimy może 10% wszystkich grających) wiedzą, że na Vicie mogą spotkać unikalne produkcje, których wielu elementów nie doświadczą na ich ajfonie czy wypaśnym telefonie z Androidem.

 

Mówiąc krótko: za 3 zł można grać w naprawdę dobre produkcje (ile to ja godzin w głupie Game Dev Story przegrałem), ale nie można się spodziewać rozmachu i rozbudowania z PS Vity. Trzeba się tylko zastanowić, czy konsoli przenośnej potrzebne są produkcje, w których w skupieniu trzeba przez długi czas zagłębiać się w mechanikę gry. To jest właśnie ten błąd: tak jak z PSP, tak z Vity nie robi się typowej konsoli przenośnej ale mniejsze PS2/PS3 które łatwo wziąć do łóżeczka lub w inne miejsce z łatwo dostępnym źródłem prądu.

I tego nie rozumiem: jak mając wokół siebie AppStore i Android Market z tysiącami gier za grosze, mając sprzęty z iOS jako najpopularniejsze konsole przenośne za konkurenta Sony potrafi wydawać najdroższe w historii gry na handhelda.

 

Chyba się nie rozumiemy. Mnie już nie interesują megaherce i jakość wyświetlanej grafiki. Z wojny PSP vs DS nauczyłem się, że 5x słabszy sprzęt potrafi mnie 5x lepiej bawić, bo to nie grafika, a pomysł i wykonanie się liczą.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

 

 

Chyba się nie rozumiemy. Mnie już nie interesują megaherce i jakoś wyświetlanej grafiki. Z wojny PSP vs DS nauczyłem się, że 5x słabszy sprzęt potrafi mnie 5x lepiej bawić, bo to nie grafika, a pomysł i wykonanie się liczą.

No i mnie osobiście ta kwestia najbardziej ciekawi w odniesieniu do Vity. Mam nadzieje,że ludki w Sony wyciągnęły wnioski po starciu DSvsPSP i nie powtórzy taka sama sytuacja w przypadku 3DSvs PS Vita, a póki co widząc tytuły na obie konsole tak się na to zanosi.

Odnośnik do komentarza

Ale dla wciąż porównujecie ceny gier z appstore z najdroższymi na vitę ?

Przecież w PS Store jest kilka tańszych, naprawdę niezłych gier-tak na szybko:

 

Stardust-29 pln

Escape Plan-47 pln

Motorstorm-22 pln

Uprzedzając złośliwe komentarze-Nie, to nie sa jedyne gry do sciagnięcia.

 

No ale oczywiście porównanie 150 pln wersus 4 dolary brzmi o wiele lepiej, co nie ? <_<

Odnośnik do komentarza

Motorstorm i Stardust to są wersje dla Vity czy dla PSP?

 

No pewnie, na promocji może się uda jeszcze taniej wyrwać kilka szpili. Ale zrozum, nie o to chodzi! Jest kilka tańszych gier, ale jest kilka dużo za drogich, szczególnie w dzisiejszych czasach i obecnej sytuacji. Nadal najtańsze gry na PS Vitę są droższe od najdroższych produkcji z AppStore/Android Market.

 

Ja odpadam z tego tematu już - co miałem powiedzieć, powiedziałem. Dalsze gadanie raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Nie nie ma. W Ninja Gaiden nie pogram na komorce ani ipadzie.

Lumines na komorke pamietasz ? W porownaniu do PSP - LOL ?

Za to place i przed kupnem widzialem co ile kosztuje- takze nie widze problemu.

A Twoje posty brzmia jakbysmy kupili Vite, fajnie, ale gry to po(pipi)ki warte 4zl, wiec po co kupowac tracic ponad kafla na konsole, jak mozna miec smarta w tej cenie i do tego funkcja telefonu+ giereczki za 4zl. Wiekszosc to gnioty nie oszukujmy sie.

Spoko, na DS i PSP tez wychodzily gry nie warte 10zl a kosztowaly 15 razy tyle.

I jakbysmy stanowili 10% grajacych- skad te dane masz tak btw ? To handhely nie mialyby czego szukac na rynku. A jednak 3DS sie rozkreca, Vicie brakuje czegos zeby sie to rozkrecilo. Wszystko z czasem.

 

Cos czuje ze konsola skonczy jak PSP. Sony postawi na mocne flagowe tytuly z PS3 i mysli ze bedzie ok. Wiecej gier pokroju locoroco,lumines i inne stworzone z mysla o PSP. Tych gier brakowalo na PSP. A konsola jako tako miala racje bytu, bo szlo latwo piracic. Karta 8GB i iso max 1gb...

Zobaczymy tutaj, jak nie ogarna ludzie softu i kart pamieci, to ceny musza zjechac, bo konsola padnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

NIe zjadą prędko z ceny, konsola sprzedaje się w Polsce bardzo dobrze, zabrakło już w sklepach kart 16gb, to czemu mają obniżac ceny? jedyne co moze zmusić sony do obniżki cen to import cwaniaków konsol z innych krajów do Polski i prowadzić konkurencyjne ceny.

Odnośnik do komentarza

Ale pamiętajcie o tym,że sprzedaż nie świadczy o jakości produktu,Vita co prawda może nie jest taka rewolucyjna jak kiedyś PSP,ale to dobra konsola.Poza tym porównywanie 3DS-a do Vity mija się z celem,raz ,że to całkiem inne konsole,a dwa ,że ta pierwsza miała wcześniejszy start ,a wiadomo co było na starcie,myślę,że z Vitą będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...