Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jakby kogoś interesowało to ten najlepszy grip z trigerami na licencji Sony jest w Amazon US za 21,47$ z przesyłką standardową do Polski (2-4 tyg.)

http://www.amazon.com/gp/product/B0072A4JVW/ref=ox_ya_os_product_refresh_T1

Zależy ile bank skroi za przewalutowanie, ale ok 80 zł max powinno wyjść (mam nadzieję). Nigdzie, a szczególnie w Europie, nie da się kupić taniej. Dla przykładu na playasia.com to sam grip bez wysyłki jest droższy  :sorcerer:

Na razie czekam, aż status płatności się zmieni na zapłacone..

 

Edit:

Bank pobrał mi 65,19 zł z konta po zapłacie kartą za to zamówienie i status: Preparing for Shipment bardzo mnie cieszy :)

 

Mam nadzieję, że już nic więcej sobie nie doliczy bank, ale BGŻ nie pobiera prowizji od przewalutowania - kosztem są różnice kursowe PLN->EURO->USD

Dobra, dojechał wczoraj trigger grip, jakieś 6 dni przed planowanym doręczeniem, czyli b.szybko. Miła niespodzianka :) Trochę wczoraj pograłem i już coś mogę od siebie powiedzieć.

Zacznę od tego, że granie na gołej Vicie, szczególnie w gry, gdzie często używamy/trzymamy L i R, to masakra. Na leżąco w wyrze to ja nie umiałem. Najpierw kupiłem na aukcji taki plastikowy badziew za 19 zł, http://allegro.pl/uchwyt-handgrip-grip-sony-playstation-vita-psv-i4346090060.html żeby zobaczyć, czy to coś w ogóle zmienia. Oj tak. O wiele wygodniej się gra i już zbliżamy się do feelingu grania padem na stacjonarce. Podkreślę - zbliżamy :P Wady tego rozwiązania - gabaryt gripa, badziewny i męczący ręce materiał wykonania, brak dostępu do ładowania i kart bez ściągnięcia go. To jest wersja do slima, ale wchodzi OLED. Polecam jednak poszukać dedyk. do modeli 1004.

Teraz o tym nowym. Bajka, jeśli chodzi o wady tego zwykłego. Nie występują. Jest mały, zgrabny, jak założymy to nie trzeba ściągać - jest dostęp do wszystkiego. Materiał wykonania - milutki, lekko miękki, taki matowy przyzwoity plastik. Triggery - powiem tak, chodzą dość ciężko i mulaście (trzeba użyć więcej siły, niż na normalnym padzie) mam nadzieję, że ten mechanizm z czasem się chociaż trochę wyrobi, albo ja się przyzwyczają, ale jedno jest pewne - ergonomia Vity, szczególnie w strzelankach zyskała 100%. Takie coś powinno być standardem w bundlach. Teraz jest już b.blisko grania na DS4 :D

Podsumowując - kupiłem na US Amazon lic. trigger grip. Wyniósł mnie ok 65 zł (jest jeszcze to promo!), dotarł w ok 3 tyg. do Polski i jestem b.zadowolony - polecam :)

 

Może mi ktoś wytłumaczyć jak działa cały ten Amazon?

Płacąc za parę tych uchwytów mam wysyłkę do polski za free? 

 

Odnośnik do komentarza

Raczej nie w tym przypadku. Da się do paczki włożyć chyba max 3 albo 5 szt, nie pamiętam już (jest napisane, że promo i dlatego ograniczenie) ale każda szt zwiększa cenę za paczkę o kilka $ więc się nie kalkuluje. Najtaniej jest tak jak opisałem moje zamówienie. 1 szt = ok 65 zł z przesyłką do Polski. Taniej nigdzie nie znajdziesz, chyba że z UK kilka szt. ale sam tej opcji nie sprawdzałem :P

 

A sam Amazon to standardowy sklep internetowy. Zakładasz konto, robisz zamówienie, płacisz i dostajesz kolejne maile z info o statusie/wysyłce zamówienia. Bardzo sprawnie wg mnie.

Edytowane przez KIELiCH
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, dlaczego cena Spelunky wciąż wynosi ponad 60 zł mimo, iż wg Letniej wyprzedaży  miał zostać przeceniony na około 30?

wersja na ps3 jest przeceniona, a ta gra jest cross buy jak sie nie myle. w ogole to jakos dziwne opisane, ze wersja na ps3 ma miec 10% dodatkowej przeceny z plusem a wersja ps vita 20%, to jak sa cross buy to gdzie sens gdzie logika? :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jak wasze wrazenia po GDC? sony oficjalnie zepchnelo na rynkach zachodnich vite do miana akcesorium do ps4, juz nawet nie chca jej reklamowac w jakikolwiek sposob, a szkoda, wielka szkoda, bo nawet z tego co vita ma daloby sie zrobic 5min shw, ktore by zaciekawilo jakas tam grupe uzytkownikow i pokazalaby choc w granie, ze sony nie ma tej konsoli w pupie

 

mamy przeciez ogrom indykow, ktore swiecily trumfy na pc - jak peapers please, the swapper czy teslagrad

sa male produkcje takie jak eksluzywny murasami baby czy velocityx2 i conterspy

zaniedlugo wychodza gry w gatunkach, ktore od zawsze kojarzyly sie z handheldami i konsolami i sa to duze aaa: danganrompa2, freedom wars, orishika2,disgaea4revitalized, tales of hearsR - wszystkie swietne i ekskluzywne

wreszcie bedzie hit sprzedazowy minecraft, a kazdy kto ma cyfrowe wersje na ps3 dostanie wersje vitowa za free

 

jakby sony do tego dorzucilo jakas obnizke cen chocby samych memorek, zapowiedz 64gb memorki i bundle vita + ps4 czy vita + minecraft to moze cos by drgnelo, a tak zaczynam miec coraz wieksza obawe ze nawet w kraju gdzie vita radzi sie super czyli swojej ojczyznie na tegorocznym TGS sony ceremonalnie zarznie swoje jak widac tredowate dziecko by ratowac tragiczna i zenujaca sprzedaz PS4 i nawet scej wszystko co pokaze to beda tytuly na te kopniete pudelko

Odnośnik do komentarza

3ds? krol przenosniakow przeciez, ostatnio jakis jrpg od level5 w niecaly tydzien w KKW poszedl w ponad milion, 44mln sprzedanych konsol na swiecie, pokemon x/y poszedl w 11mln sztuk, 28 pozycji ze sprzedaza ponad 1mln sztuk, przy jednej takiej pozycji na vite - uncharted golden abyss wg vgchartz 1,12mln

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Yoshida powiedzial ze TGS to bedzie koncetracja na ps4, inny mowil ze kazdy dev wewnetrzny pisze gre na ps4 - nie chce byc zlym prorokiem ale kazdego dnia potwierdza sie moja teza ze sony zdecyduje sie zarznac vite nawet na rynku gdzie sie swietnie sprzedaje kosztem ps4

 

TGS bedzie dobry dla vity ale boje sie ze gry na niego pokaza tylko teamy zewnetrzne z japonii, a scej laskawie moze jedynie gravity rush2 zostawic jako tytul ps4/vita

Odnośnik do komentarza

@Ficuś - ale serio, dziwi Cię to? PS4 w ciągu zaledwie trzech kwartałów sprzedało się lepiej niż Vita przez ponad 2,5 roku. Wiadomo że głównym punktem zbytu Sony/PS zawsze były i będą stacjonarki. PS4 sprzedaje się świetnie, ale nie zmienia to faktu że nadal potrzebuje solidnego kopa pod postacią gier więc logicznym jest że to właśnie tam Sony lokuje 90% swoich mocy przerobowych. Zresztą Nintendo robi podobnie reanimując WiiU. Niemniej jednak 3DSów jest na rynku tyle że mogą sobie pozwolić na ten +/- rok przestoju w supporcie softu na rynku handheldów. W przypadku Vity sprawa wygląda dużo gorzej, bo faktycznie zdaje się że PSV jako niezależna platforma dla Sony przestała się już liczyć. Można się pocieszać sporą ilością japońszczyzny, ale te gry, ani tym bardziej tony drobiu, sprzedaży Vity w Stanach ani EU nie nakręcą, a zanim machina napędzająca PS4 ruszy na dobre, nie wiadomo czy po Vicie będzie jeszcze co zbierać. Póki co jest jeszcze kilka konkretnych tytułów w zapowiedziach na najbliższy czas, ale już sam fakt jak potraktowali PSV na E3, teraz GC i już zapowiedzi względem TGS nie napawają optymizmem.

 

Na pewno nie zrezygnują całkiem z Vity i raz na jakiś czas pewnie nawet rzucą jakimś konkretnym tytułem AAA od first party, ale jeżeli to ma dalej tak wyglądać jak dotąd, to Vita zostanie największym failem w historii marki. PSP borykało się z wieloma problemami, support miejscami też pozostawiał sporo do życzenia i bywały okresy kilku miesięcznych przestojów kiedy ludzie zastanawiali się "czy to już koniec", ale mimo wszystko tak źle jak z PSV nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...