Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

sam wtedy ledwo zdążyłem. Przyszedłem w nocy z piwa, wszedłem na Vicie na forum i piszą że "Sony krul bo minikrafta za darmo dajo!" No to w te pędy na kompa i do PSS. I coś mi nie trybiło na początku i zrezygnowałem, że już za późno... Wyłączyłem kompa i do spania, jeszcze raz Vita i forum i oni dalej wszyscy że minikraft jest za free i trzeba cebulić. No to ja znowu na kompa i robię według przepisu, krok po kroku... I jest, udało się! :D No i zacząłem grać i wywalone na cały świat, dopiero wschodzące słońce mnie oprzytomniło...

(nobody cares story)

 

Płynność raczej dobra. Raczej, bo czasami zdarzy się spadek animacji, ale tragedii nie ma, AC Unity to to nie jest i grać się da :P

Edytowane przez zip_czdz
Odnośnik do komentarza

Ficuś! (albo inny baron Vity, który tutaj zagląda).

 

Chciałbym odświeżyć sobie trochę klasyków z PSOne, zagrać w stare gierki z PSP (marzy mi się jeszcze raz ukończyć LCS czy VCS, albo Daxtera) i obczaić, co tam nowego dają na tej Vicie. Mam w związku z tym kilka pytań.

 

1. Wyszedł nowy model tej konsoli, który ma ekranik LCD, a nie OLED. Jest jakaś różnica? Bateria? Jakość obrazu? Nie wiem, czy rozglądać się za starszym modelem, czy szukać już nowego. Jakieś inne istotne zmiany, czy to wszystko?

2. Jakie gry są warte rozpatrzenia w pierwszej kolejności?

3. Doszło coś ciekawego w oprogramowaniu konsoli gdzieś od maja 2012 roku?

4. Jakieś fajne dedykowane akcesoria?

5. Skąd najlepiej ściągać gierki?

 

To fajny sprzęt, mam 3DSa, chciałbym jednak jakiegoś mocniejszego handhelda, a ta wspominkowa miłość do PSP rozbudziła we mnie potrzebę kupna takiego sprzętu. Będę wdzięczny za pomoc (plusikami też) :)

Odnośnik do komentarza

Ficuś! (albo inny baron Vity, który tutaj zagląda).

 

Chciałbym odświeżyć sobie trochę klasyków z PSOne, zagrać w stare gierki z PSP (marzy mi się jeszcze raz ukończyć LCS czy VCS, albo Daxtera) i obczaić, co tam nowego dają na tej Vicie. Mam w związku z tym kilka pytań.

 

1. Wyszedł nowy model tej konsoli, który ma ekranik LCD, a nie OLED. Jest jakaś różnica? Bateria? Jakość obrazu? Nie wiem, czy rozglądać się za starszym modelem, czy szukać już nowego. Jakieś inne istotne zmiany, czy to wszystko?

2. Jakie gry są warte rozpatrzenia w pierwszej kolejności?

3. Doszło coś ciekawego w oprogramowaniu konsoli gdzieś od maja 2012 roku?

4. Jakieś fajne dedykowane akcesoria?

5. Skąd najlepiej ściągać gierki?

 

To fajny sprzęt, mam 3DSa, chciałbym jednak jakiegoś mocniejszego handhelda, a ta wspominkowa miłość do PSP rozbudziła we mnie potrzebę kupna takiego sprzętu. Będę wdzięczny za pomoc (plusikami też) :)

1. OLED zdecydowanie lepsza jakość materiałów i kolosalna różnica w obrazie, wersja LED powstała z tanich materiałów i nikomu nie polecam.

2. Zależy co lubisz, jak masz Plusa to parę AAA będziesz miał GravityRush, SoulSacrafice, itd. Lepiej sprecyzuj oczekiwania bo gier jest bardzo dużo.

3. Kupa rzeczy, możesz rozmawiać z użytkownikami X1, możesz streamować rozgrywkę z PS4, jest twitch, ustream, możesz oglądać filmy z PC po sieci, podobnie jak muzyka i obraz, radia internetowe, itd.

4. Grip poprawiający uchwyt i spusty, niedostępny w pl niestety

5. Z plusa potem promocje PSN(czasami kupisz hit za 15zł) potem używki i allegro.

 

Jak będziesz miał Vite zapraszam na dokładną rozmowę o jej sekretach i tajnikach. :)

Edytowane przez Zdunek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Maciomaniak ja wiedziałem że xbox nie zepsuł Cię do końca. ^^

 

E nie, w planach nawet zakup Wii U się już szykuje ;)

 

@Zdunek, super, dziękuję za odpowiedzi :) Vitę chcę sobie sprawić jako prezent gwiazdkowy, wiec liczę że jeszcze przed świętami zdołam wszystko ogarnąć ;) Co do gier - nie mam konkretnych wymagań, zagram we wszystko jak leci, sprawdzę każdy tytuł - pytam tak bardziej obiektywnie, co jest warte uwagi - niezależnie od gatunku. Wiem, że jeden mi poleci jrpg, drugi fpp, trzeci wyścigi, ale to nie ma znaczenia :)

 

A gry z PSOne i PSP śmigają dalej dobrze? :) No to rozglądam się za starszym modelem, tak właśnie przypuszczałem, że ten nowy to jakaś kaszana. Muszę też poczytać o tych aktualizacjach. Jakieś motywy do Vity doszły jak widziałem, co też dla mnie super wiadomość, bo po starcie systemu (z tego co kojarzę), nie dało się tam wiele pokombinować oprócz wrzucenia bąbelków do kolejnego okna.

Odnośnik do komentarza

Zdunek na wszystko madrze odpisal

 

od siebie dodam ze obadaj przed kupnem vity sklep ps store z poziomu pc poniewaz niektore klasyki z psp i psx w ogole nigdy nie pojawily sie na nim w formie cyfrowej oraz jest pare gier z psx, ktorych vita przez emu nie odpali pomimo, ze maja wersje cyfrowe (sa przy nich zawsze ikonki czy pojdzie na psp,ps3,vita itp)

 

zobacz sobie pod wzgledem klasykow czy oferta ci odpowiada

 

sama emulacja klasykow super - oled robi swoje, do tego mozna dowolnie przypisywac guziki, nawet pod prawa galke

Odnośnik do komentarza

 

Maciomaniak ja wiedziałem że xbox nie zepsuł Cię do końca. ^^

 

E nie, w planach nawet zakup Wii U się już szykuje ;)

 

@Zdunek, super, dziękuję za odpowiedzi :) Vitę chcę sobie sprawić jako prezent gwiazdkowy, wiec liczę że jeszcze przed świętami zdołam wszystko ogarnąć ;) Co do gier - nie mam konkretnych wymagań, zagram we wszystko jak leci, sprawdzę każdy tytuł - pytam tak bardziej obiektywnie, co jest warte uwagi - niezależnie od gatunku. Wiem, że jeden mi poleci jrpg, drugi fpp, trzeci wyścigi, ale to nie ma znaczenia :)

 

A gry z PSOne i PSP śmigają dalej dobrze? :) No to rozglądam się za starszym modelem, tak właśnie przypuszczałem, że ten nowy to jakaś kaszana. Muszę też poczytać o tych aktualizacjach. Jakieś motywy do Vity doszły jak widziałem, co też dla mnie super wiadomość, bo po starcie systemu (z tego co kojarzę), nie dało się tam wiele pokombinować oprócz wrzucenia bąbelków do kolejnego okna.

 

To jeszcze mi powiedz czy masz Plusa/jakąś konsolkę Sony?

 

W co lubiłeś grać na PSP i PSOne?

 

Zaraz Ci zrobię profesjonalną rozpiskę gier do nadrobienia. 

Odnośnik do komentarza

Plus chyba w grudniu się właśnie kończy niestety, bo kupiłem PS4 jakoś 12.12.2013 razem z rocznym PS+, więc kończy się za 9 dni.

 

Na PSP w różne gry - zaczynając od GTA oczywiście, przez Locoroco i Patapony, w Syphon Filtery, MGS: Peace Walker, w Killzone: Liberation, Burnouty, GoWy, Daxtera (<3), Ratcheta, sporo też grałem w Gran Turismo (ale chyba więcej tego nie chce). Chciałbym rozejrzeć się za czymś jeszcze, bo każdy z powyższych tytułów fajnie byłoby na tej Vicie odpalić.

 

Co do PSOne - cóż, jak ta konsola wyszła, to byłem jeszcze gówniarzem, później trochę grałem w tych gier (z Crashem kochanym na czele), ale tutaj już chciałbym sobie odświeżyć zdecydowanie więcej tytułów. Choćby pierwszego Drivera, Tekkeny, Twisted Metal, Legacy of Kain, Wipeout XL, Destruction Derby, Croc, Gex, Tenchu, Gran Turismo 1&2 - z chęcią to wszystko odpalę raz jeszcze.

 

@Ficuś - dzięki za radę, z chęcią to obczaję, brzmi świetnie, szczególnie w kontekście gier z PSP.

Odnośnik do komentarza

Plus chyba w grudniu się właśnie kończy niestety, bo kupiłem PS4 jakoś 12.12.2013 razem z rocznym PS+, więc kończy się za 9 dni.

 

Na PSP w różne gry - zaczynając od GTA oczywiście, przez Locoroco i Patapony, w Syphon Filtery, MGS: Peace Walker, w Killzone: Liberation, Burnouty, GoWy, Daxtera (<3), Ratcheta, sporo też grałem w Gran Turismo (ale chyba więcej tego nie chce). Chciałbym rozejrzeć się za czymś jeszcze, bo każdy z powyższych tytułów fajnie byłoby na tej Vicie odpalić.

 

Co do PSOne - cóż, jak ta konsola wyszła, to byłem jeszcze gówniarzem, później trochę grałem w tych gier (z Crashem kochanym na czele), ale tutaj już chciałbym sobie odświeżyć zdecydowanie więcej tytułów. Choćby pierwszego Drivera, Tekkeny, Twisted Metal, Legacy of Kain, Wipeout XL, Destruction Derby, Croc, Gex, Tenchu, Gran Turismo 1&2 - z chęcią to wszystko odpalę raz jeszcze.

 

@Ficuś - dzięki za radę, z chęcią to obczaję, brzmi świetnie, szczególnie w kontekście gier z PSP.

Czyli masz wszystkie gry z Plusa na Vite z ostatniego roku?

____________

TEST

Odnośnik do komentarza

Powidzcie no co wybrać w pierwszej kolejności:

 

Tearaway + Machinarium

Persona 4

Velocity 2x

The Binding of Isaac: Rebirth

The Swapper

W co grać czy kupić?

 

Velocity 2x było dwa miesiące temu w Plusie

The Binding of Isaac było wczoraj w Plusie

The Swapper będzie za miesiąc w Plusie

 

A od czego zacząć?

Zależy na co masz ochotę, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z Vitą proponuje Tearaway.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...