Skocz do zawartości

The Darkness 2


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

napchali w demie masę oskryptowanej akcji i już to Wam wystarczy by powiedzieć 'fajna gra'? ja się wynudziłem. chyba zbyt dużo ostatnio strzelanek rozpykałem. będzie średniak z masą krwi i powtarzalnych do bólu finisherów. dobre do wypożyczenia ale za 200 zł to raczej podziękuje.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie ponownie sięgnąłem po pierwsze The Darkness, to jedna z najbardziej klimatycznych gier tej generacji. Mroczny, ciężki klimat, ciekawy bohater, postacie i tytułowa Ciemność wymiatają. Ograłem dzisiaj demo "dwójki" i jest bardzo dobrze. Faktycznie, tym razem nowe studio poszło za trendami, ale w praktyce jest po prostu za(pipi)iście. Fajny, komiksowy styl, brutalność na odpowiednim poziomie, celowanie jest teraz bardziej przystępne ala CoD. Nie wiem co Wy takiego macie do tych "skryptów", przecież prawe każda gra ma jakieś zaprogramowane sekwencje. Jest intensywnie, wciąż mrocznie i efektownie. Może i zabraknie tego fantastycznego feelingu z błąkania się ciemnymi zaułkami ale The Darkness II z pewnością doskonale uzupełni pierwszą, niezwykłą część.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedynkę ukończyłem i pomimo słabej grafiki (w porównaniu do dzisiejszych produkcji) to klimat był mega ciężki i fabuła jedna z lepszych w FPP. Rozgrywka trochę monotonna po pewnym czasie (ciągłe rozpieprzanie źródeł światła) ale Ciemność i cięzki klimat dają radę - 8/10. Dwójki demo zassałem ale jeszcze nie obczaiłem. Muszę chyba jedynkę kupić do kolekcji jak dwójka prezentuje się tak wybornie na demie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I co nikt we to nie gra? Oficjalna premiera miala miejsce w pt., udało mi się dostać grę w czwartek a skończyłem ja po raz pierwszy po ok. 8-9h.

Drugi playthrough już krócej bo ok. 7h. GRA JEST ŚWIETNA!!! Uderzajcie drzwiami i oknami do sklepów bo naprawde warto.

Jak na razie nie ruszyłem trybu wieloosobowego a podobno to kolejne 6-7h. GAMEPLAY JEST GENIALNY!! Moce - świetne.

Zresztą obejrzyjcie filmiki, widać mechanikę która jest genialna.

SERDECZNIE POLECAM!!

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie że chyba trzeba coś sprostować... Wcale prawdą nie jest że singiel trwa 5h.

Tak jak napisałem wyżej pierwsze przejscie zajmuje ok 8-9h, a drugie odpowiednio mnije(bo jestes do(pipi)any jak skur$#% po 1 przejsciu). W co-opa jeszcz nie grałem ale z tego co słyszełem jest tylko trochę krótszy niż single...

W sumie to daje prawie 20h - nie licząc przejscia(obczajenia) innymi zawodnikami w co-opie.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie że chyba trzeba coś sprostować... Wcale prawdą nie jest że singiel trwa 5h.

Tak jak napisałem wyżej pierwsze przejscie zajmuje ok 8-9h, a drugie odpowiednio mnije(bo jestes do(pipi)any jak skur$#% po 1 przejsciu). W co-opa jeszcz nie grałem ale z tego co słyszełem jest tylko trochę krótszy niż single...

W sumie to daje prawie 20h - nie licząc przejscia(obczajenia) innymi zawodnikami w co-opie.

Jest prawdą, na 3-cim poziomie trudności gra zajęła mi ciut ponad 5 godzin. Co-op to w kampanii około 2 godzin+misje, które zostają. Choć gra warta zakupu, jak stanieje.

Odnośnik do komentarza

Gra jest liniowa do bólu. Poszwedać się możesz jedynie w swoim domu, a i tak nie ma tam wiele do zobaczenia(oprócz 2 mini gierek) i reliktów jakie zebrałeś. Napisze inaczej od początku do końca na prawie najwyzszym poziomie grę przechodziłem siedząc przed TV od 8 do 17 - co daje 9h, jednak od czasu do czasu odchodziłem(nie na długo).Myśle że na wyższych poziomach czas się rzeczywiście wydłuża. Natomiast dla porównania 2 playthrough(nie zwiedzałem, nie gadałem z nikim itp.) to jest właśnie ok.6h, może minimalnie mniej(poziom najwyzszy ale z upgradami). Należy dodac do tego co-op, odnośnie którego się nie wypowiem bo jeszcze go nie włączyłem).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

jestem rozczarowany ta gra... i to bynajmniej nie z powodu glownego mankamentu, o jakim pisze sie przy okazji recenzji tego tytulu - monotonii. za calkowicie zepsuty i zmarnowany uwazam pomysl na mechanike gry. ani to sieczka, gdzie sie leci na wroga i grzeje z luf az sie stopia (czyli cos jak bulletstorm, unreal tournament czy quake), ani "taktyczna" strzelanka z cover systemem jak chociazby w CoDach czy Battlefieldach. szarże sa niebezpieczne i malo efektywne, a na zabawe w chowanego i ogien zaporowy brakuje mozliwosci w postaci odpowiednio dobranych oslon, ale przede wszystkim z powodu sterowania zbyt skomplikowanego dla sprawnego zarzadzania dwoma broniami, mackami, bieganiem i kucaniem.

klimat za*ebioza, ale chyba nie starczy mi sil na NG+

zaluje ze nie poczekalem, az stanieje. kodu z limitki nawet nie zamierzam odpalac. moze troche z niej sie zwroci...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No mi się udało kupić nówkę bardzo tanio :P hehe

 

Nie żałuję, okładka 3D cudnie się prezentuje, znacznie lepiej niż sama rozgrywka.

Choć nie jest tragicznie, brak mi tego klimatu i mroku z jedynki (wizja piekła, kiedy rzuca nas na front).

Same bieganie, nawalanie - ledwo co odsapnę w swoim apartamencie Jest soczyście krwawo, komiksowo, kapitalna nuta, voice acting, jak zwykle Mike Patton wypada genialnie.

 

To tyle na tę chwilę, jestem w trakcie i może jeszcze zmienię zdanie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...