Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

podjarałem się strasznie tą grą, obejrzałem kilka gameplayów i recenzji, poczytałem okolice dziesiątej strony tematu i jestem zdecydowany na zakup (wersja rozszerzona oczywiście). Teraz jakoś wytrzymać do piątkowej premiery i prawdopodobnie na weekend majowy wsiąkam w świat gry aby przyprawiać smoki o ból gruczołów ogniowych, ucinać jajca goblinom i robić z nich koraliki.

 

Marzy mi się łotrzyk/lekki woj z tarczą, mieczykiem/sztyletem i łukiem, dobry będzie taki miks? moim pachołem byłby mag opalający z piór gryfy na rożnie. Czy lepiej zwinnego dwusztyletowego zabijakę a łucznika jako jednego z pomagierów? A może zamiast niego pomagier-ciężki wojownik tankujący co trudniejszych wrogów?

Edytowane przez ds
Odnośnik do komentarza

Marzy mi się łotrzyk/lekki woj z tarczą, mieczykiem/sztyletem i łukiem

twoje marzenie zostanie spełnione - w grze jest klasa assasina która łączy w sobie łotrzyka i wojownika, może używac sztyletów, łuku, miecza i tarczy (wyekwipowane jednocześnie może mieć 2 z tych rzeczy, pozostale mozna trzymac w ekwipunku)

 

nie wiem czy obczaiłeś to filmikach ale ogolnie w grze jest system klas który ma przypisane do siebie bronie - fajter używa miecza i tarczy, warrior wielkiego dwuręcznego miecza/młota, łotrzyk sztyletów i łuku, łucznik sztyletów i długiego łuku, magik laski itp i przykładowo łucznik nie może wyekwipowac tarczy albo miecza, a warrior nie może używać łuku itp.

 

ale właśnie twoja wymarzona klasa istnieje i pozwala na kombinacje np biegac z mieczem ale jednoczesnie miec łuk na plecach i zwalczać latających wrogów, a w razie potrzby zmieniać na tarcze żeby blokować

 

ucinać jajca goblinom i robić z nich koraliki.

nieźle trafiłeś , w grze jest naszyjnik który robi sie z jąder goblina, daje +2 do płodności

 

 

żartuje

 

Odnośnik do komentarza

Gierka zamówiona, mam nadzieję że dotrze przed długim weekendem. Takie szybkie pytanie: czy jest jakieś new game + ?? Jeżeli tak to co się przenosi (zakładam że pewnie postać)? Skille, broń, questy ?? Jak różni się rozgrywka w takim trybie...?

 

NG+ jest. Przenosi się poziomy, wyposażenie i statystyki. Wszystkie questy trzeba od początku robić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak różni się rozgrywka w takim trybie...?

 

nie różni sie zbytnio, przynajmniej na normalu, byc moze na hardzie bardziej, byc moze też w nowej edycji z rozszerzeniem zrobią wiecej zmian

 

problem byl taki ze na NG+ miales napakowaną postac ale wrogowie nie byli jacyś nadzwyczaj potężni, wiec bylo dosyc latwo (poziom wrogow skaluje sie dosyć delikatnie)

 

ds - nie unicestwia sie pierdnięciem , ale nie ma tak że na NG+ zaczynasz jako leszcz do bicia (a na poczatku na 1 lvlu jest sie leszczem, mag zdycha od 2 ciosów goblina), poziom jest skalowany ale tak ze postac i tak jest dosyć silna

 

tak bylo w podstawce na normalu

mysle ze teraz bedzie troche inaczej, zwlaszcza jak sie bedzie gralo na hardzie

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hard doszedł w patchu po tym jak już nieco przestałem grać więc nie znam detali na jego temat, wiem tylko że jest trudniej

 

nie pamiętam czy można zmienić w trakcie, napewno jest w menu taka opcja ale chyba prowadziła do pseudo NG+ - czyli zachowujesz postac i itemy ale musisz zacząć gre od nowa właśnie na hardzie

 

 

a czy jest trudno - na normalu momentami tak, można sie ostro wkopać, jednak po napakowaniu postaci wiekszość walk nie spędza snu z powiek

początek moze byc za to trudny gdy postac jest słaba, zwlaszcza dla maga

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

pierwsza zmiana jaka sie rzuca w uszy to to że wywalili ten wkurzający jap-rock z menu głownego, to w sumie byla najwieksza wada gry , wiec dobra wiadomosc :D

 

druga zmiana - doszly fajne wąsy sarmaty :D i broda krasnoluda, w koncu bede mogl zrobic prłnoprawnego krasnoluda :D

 

dawno nie gralem wiec musze troche ogarnąc, ale z tego co widze nie ma odrazu dostepu do nowych skili na przykład, mimo ze mam postac rozwinięta na maksa w wiekszosc klas to nie pojawily sie nowe skille, prawdopodbnie musze pojechac do nowej lokacji albo coś

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Yano dużo doszło nowych możliwości edycji postaci?

Edytor w demku zrobił na mnie dość duże wrażenie ale zmieniłbym jeszcze  kilka rzeczy w wyglądzie mojej postaci,no i nie wiem czy postać z demka przenosi się na pełną grę.

 

Btw wyczytałem w necie że ponoć DD:DA zawiera wcześniejsze DLC prawda to?

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

co do dlc to nie mam pewnosci ale chyba jednak nie, część z nich mialem kupione, ale chyba nie doszły mi nowe, zależy tez o jakie dlc chodzi, było ich sporo, od ubrań, przez customizacje po questy, narazie wszystkiego nie obczaiłem

byc może niektóre sa wbudowane,

 

co do tworzenia postaci to zauwazylem tylko troche nowych fryzur i zarostów, może jakies kolory, ale nie patrzylem czy doszly jakies postury czy nosy XD

ogolnie edytor i tak jest rozbudowany i fajny

jakich rzeczy ci brakuje?

 

postać z dema mogła przejść do pełnej gry, nie wiem jak z dark arisen ale prawdopodobnie też sie uda , w końcu zawiera w sobie podstawke

Odnośnik do komentarza

Pytanie godne ignoranta, ale co tam...:

- jakie zmiany zaszły względem podstawki (czy poprawili grafikę?);

- czy sama podstawka to to samo co wcześniej - poza tym małym dlc, czy są jakieś zmiany - jakie ?

 

to nie jest pytanie godne ignoranta tylko godne osoby która nie potrafi przeczytac kilku postów wcześniej gdzie dałem liste zmian

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

skalowanie levelu przeciwnikow nie jest chyba nigdzie opisane, jednak wg mnie ich level troche sie skaluje, chodzi mi o mobki, mimo że o wiele łatwiej je zabic po napakowaniu postaci niż na poczatku, jednak troszke im sie to życie zwiększa moim zdaniem

 

co do wiekszych wrogów to troche zależy od lokacji, np cyklop niedaleko pierwszej wioski bardzo szybko zdycha, ale cyklopy spotykane w dalszych lokacjach sa trudniejsze

 

 

zaklinanie broni magią robi sie poprzez czary maga albo sorcerera, wiec bierz pomagiera maga z odpowiedniem czarem i bedzie ci nasycał broń

 

niektore bronie sa zawsze nasycone ale wtedy zwykle mają słabszy zwykły dmg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

Pytanie godne ignoranta, ale co tam...:

- jakie zmiany zaszły względem podstawki (czy poprawili grafikę?);

- czy sama podstawka to to samo co wcześniej - poza tym małym dlc, czy są jakieś zmiany - jakie ?

 

to nie jest pytanie godne ignoranta tylko godne osoby która nie potrafi przeczytac kilku postów wcześniej gdzie dałem liste zmian

 

Zadałem sobie trud odczytania wcześniejszych postów, jednak nie dają one jednoznacznych odpowiedzi na moje jakże proste pytania...dodam, że chodzi mi o informacje z pierwszej ręki tj, od osób, które grały, a nie z folderów reklamowych..stąd też ponawiam - czy gra przedstawia się lepiej niż wcześniej (nie chodzi mi tylko o skromny dlc)?.. .proszę o info od kogoś kto gra, a takich chyba nie brakuje  :yes: - signore yano (ksywka dość osobliwa skądinąd :thumbsup: ).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...