Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

empro

 

zdobycie lepszych broni to albo dropy, ktore nie są częste ale jednak są, w późniejszych lokacjach są oczywiście lepsze

 

oprócz tego sklep w stolicy ma nowe dostawy zależne od postępów w fabule. oprócz tego jest quest gdy trzeba dać sprzedawcy figurke, jest brązowa, srebrna i złota, jeśli da mu sie złotą to otrzyma całkiem sensowną dostawe nowego sprzetu (za pozostałe dostawa będzie średniacka)

żeby zdobyć "gold idola" zobacz na jutubie , łatwo tego questa zwalić, nawet jak sie go wykona ale nie tak idealnie jak trzeba to można go nie dostać

 

trzecia opcja to inne sklepy - a dokladnie jeden sklep w obozowisku w greatwall, on ma całkiem niezłe rzeczy więc jak sie do niego dopchasz (droga jest długa i trudna, wyrusz z samego rana żeby zdążyć przed nocą) to możesz w nim kupic pare fajnych rzeczy , lepszych niż ma sprzedawca ze stolicy w poczatkowych częściach fabuły

 

oczywiscie jest też opcja ulepszania ekwipunku u kowala, zawsze to troche pomaga

 

dodatkowo twoja postać z każdym levelem dostaje siłe (i inne cechy), więc tak czy siak troche ci tego DMG przybywa z czasem

 

 

 

co do ogra to rzeczywiscie może troche popsuć krwi, jednak wcale nie jest nieśmiertelny. a jak masz farta albo odpowiednio rozegrasz walke to możesz go zrzucić w tą "studnie" i upadek go zabije (dostaniesz expa)

no a jak nie chce spaść (zeskoczyć przypadkiem) to niech twój mag nasyca ci miecz ogniem i naparzaj go po głowie (ale nie wspinaj sie na plecy bo może cie przygnieść zadając spory dmg)

żeby magowie chętniej leczyli/nasycali (używali magii pomocniczej) naciskaj strzałke w bok, prosisz w ten sposób o pomoc (przyaje sie też w innych warunkach np gdy wróg cie złapie)

 

strzałka w góre rozkazuje atakować, a strzałka w dół przybiec do ciebie (przydatne jeśli pawny za bardzo sie rozłażą albo pchają nie tam gdzie trzeba, możesz je przywołac strzałką w dół na krzyżaku)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

(pipi)a ta gra jest świetna, idę sobie do Gran Soren żeby dokończyć tego questa gdzie trzeba zbadać Everfall. Zauważyłem, że po drodze jest jakieś dość wąskie przejście to się przeszedłem, zawędrowałem do jakichś bandytów padli szybko, ale mniejsza z tym. Stwierdziłem, że wrócę na drogę i pójdę w końcu do Gran Soren ale potem znów coś przykuło moją uwagę, a tym razem był to duuży cyklop przy brzegu morza taplający się przy ujściu jakiegoś wodospadu. Pomyślałem żeby go zabić więc ostrożnie zszedłem z góry na dół i walczyłem z nim od południa aż do późnej nocy, na szczęście miałem lampę i udało mi się go pokonać, po obiciu nóg wskoczyłem na łeb i go wykończyłem. To było epickie :D

 

Potem szedłem przez jakiś las i poturbowałem kilka jaszczurek, którym odpadały ogony co je osłabiało. Dalej zawędrowałem do jakiegoś kolejnego giganta, który był jakby 3 potworami w jednym. Z jednej strony miał głowę lwa, z drugiej jakiegoś przerośniętego węża i chyba jeszcze jakaś koza strzelająca dziwnymi kulkami, które zabijały mnie na strzała. Nie mam pojęcia jak go pokonać, daję radę tylko mu u(pipi) ten kawałek łba węża, do tego jeszcze jaszczurki dookoła biegają.

Edytowane przez Empro
Odnośnik do komentarza

jakie macie sposoby na ur-dragona? 

 

biłem go kiedyś za czasów zwyklego DD i szło mi beznadziejnie ;p raz to chyba sorcem a raz magic archerem, probowalem walić w świecące punkty za pomocą holy bo wiem ze to ogolnie jest metoda

jednak w obu przypadkach życie wcale mu nie schodziło, zabralem moze ze 2-3 milimetry paska, albo i mniej

 

czy np assasin z Dire Gouge wbijający mu miecz w świecące punkty z nasyceniem holy bedzie dobry?

 

Skill_Assassin_Dire_Gouge.gif

 

swoją drogą ten atak sprawia dużo przyjemności, to miętoszenie mieczem w trzewiach wroga :D wczoraj tak zabijałem evil eye- łapałem sie oka i wbijałem miecz :D 

 

swoją drogą w DA w tej dużej lokacji z drzewam i z sarnami można wejść na góre po skałach i tam jest wejście do areny bitewnej w ktorej cały czas respią sie poważni wrogowie, super sposob na expienie, albo farmienie przedmiotów, respią sie tam np ogry, himery, nekromanta, evil eye, wyverna i jeszcze inne, niektóre są częściej. wystarczy wyjść z lokacji i wejść odrazu znowu i będzie nowy wróg czekał :>

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, czy jest gdzieś temat dodatku Dark Arisen. W wyszukiwarce go nie znalazło, temu temat poruszam tutaj. Jak dla mnie dodatkowy kontent, plus cała gra w wydaniu za 100 zł, to świetna okazja dla ludzi, którzy nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się z tym niesamowitym tytułem. Odnosząc się jednak do samego dodatku, to łatwo nie ma. W końcu nawet po przejściu gry siedmiokrotnie, nadal czeka mnie wyzwanie. Na Bitter Black Island level nie jest najistotniejszym współczynnikiem przetrwania. Trzeba dobrze ogarnąć system walki, taktyk i pozbierać dobry ekwipunek. Inaczej nie przejdziesz pierwszego, mocnego potwora, że o samej śmierci i ostatnim bossie się nie wspomne. Podoba mi się w jaki sposób zbiera się znaczący ekwipunek, z którego trzeba zdjąć klątwę i zidentyfikować płacąc rift pointami. Sam rozwój postaci nie zmienił się wiele. Skille się modyfikuje i pakuje za pomocą ringow, które podnoszą dany skill o level wyżej. Nie będę się wywodził długo- kto nie skusil się jeszcze na DLC, to do roboty, bo wiele godzin dobrej zabawy serwuje nam Capcom za niewielką cenę. Osobiście ogrywam wersje na x'a i jeżeli ktoś potrzebuje mocnego prawna na wynajem, to moj Chaozu z chęcią pomoże. Gość ma 130 lvl plus i idzie wyżej. Fighter, dobry tank, ale w miarę potrzeby mogę go zmienić na cokolwiek innego, bo max vocation w każdej klasie. GT Tienar. Na PS3 znajdzicie mnie pod TienarPL. Pzdr ludziska.

Edytowane przez Tien
Odnośnik do komentarza

Właśnie przed chwila ubiłem głównego bossa z dodatku. 

Czy po każdej walce będę musiał przebijac sie przez całe podziemia czy po drugim ubiciu dziada skróty zostaną otwarte na stałe?

 

@Yano ja pokonałem Ur dragona na 40+ lvl właśnie używając Dire Guage. Jedynym problemem są punkty na skrzydłach ale na wiki jest filmik jak sie do nich dostać bez użycia łuku/magii

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Skróty są otwarte. Fajnie też, że questy z noticeboard w bitter black są na starym kontynencie.

Co do ur-dragon, to schodzi w moment jak ma się Ascalon, ewentualnie Dragons Dogma zenchantowany hol. Imho najlepszym ur-slayerem jest Mistic Knight, który enchantuje holy całe party.

Odnośnik do komentarza

Skróty są otwarte. Fajnie też, że questy z noticeboard w bitter black są na starym kontynencie.

Co do ur-dragon, to schodzi w moment jak ma się Ascalon, ewentualnie Dragons Dogma zenchantowany hol. Imho najlepszym ur-slayerem jest Mistic Knight, który enchantuje holy całe party.

 No właśnie po pierwszym pokonaniu głównego bossa wszystkie skróty są zamknięte i muszę sie przebijać przez podziemia.

 

@Yano 

Rzucasz szybkie holy,stawiasz 3-4 great canony i nawalasz do skutku.Nawet dość dobrze celuje w punkty na oko 3/4 trafiają w cel.

Edytowane przez kudlaty88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj stawiam 2x Canon i całkiem nieźle urywa paski.

Hm mm, ja właśnie szykuje się na ostatniego bossa, ale jeszcze nie ubilem. Trochę dziwną sprawa, ze skróty się zamykają, ale w sumie daleko nie ma do głównego bossa jak zna się drogę. Widzieliscie sprzęt z dodatku? Prze kozacki. Zrobię screena i wrzuce mojego pawna. Sam się go boje. Fajnie też rozwiązano system upowania ekwipunku, można dokuc sprzęt do złotego smoka.

Edytowane przez Tien
Odnośnik do komentarza

ja tez wczoraj znalaezłem jeden, albo z jakiejś skrzyni w okolicy lokacji niedaleko 2 wielkich zakutych cyklopów (kawałek za drugim skrótem na powierzchnie czyli pod koniec), albo wypadło mi z któregoś przeciwnika w tamtej okolicy

 

otworzyłem nim pierwsze lepsze drzwi w wielkiej "sali" (z drzewami) , dostalem ciekawą zbrojke dla łucznikow/assasinów, która na starcie jest kilka ptk mniejsza niż zdbroja ulepszona  dragon forged któą nosiłem, czyli po podrasowaniu musi byc calkiem mocarna

 

 

btw mam na moim pawnie rękawice i zbroje z setu immortal - oba itemy powodują auto regeneracje życia, i jest ona znacznie szybsza niż ta ze skila pasywnego

 

 

w ogole w DA itemy są lepsze niż rzeczy które w podstawce dostawalo sie z ur-dragona :P a ja ich nie dostałem bo go nie zabilem wiec teraz nie wiem czy opyla sie go zabijac ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

A dużo RC kosztuje zdjęcie klątwy z broni? Bo w DA uwalili możliwość zdobywania RC w trybie offline. W DD nawet w offline było tak, że gra symulowała że ktoś wynajmuje twojego pawna i dostawało się jakieś tam RC. Wypadały też z nieumarłych. W DA nie licząc tego, że dostałem 100k za save'a z DD to nie widzę możliwości zdobycia RC.

 

I czy jak zdobędzie się pierścienie na wyższy level skilla to można je jakoś wymaksować i nauczyć się tego wyższego lvl na stałe, czy dostęp do Grand tieru zależy od wyekwipowania pierścieni?

 

Ja zainstalowałem DA, ale postanowiłem najpierw przejść całą podstawkę najpierw, a później skoczyć na tą dodatkową wyspę. Przy okazji maksuję sobie wszystkie klasy.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

A dużo RC kosztuje zdjęcie klątwy z broni? Bo w DA uwalili możliwość zdobywania RC w trybie offline. W DD nawet w offline było tak, że gra symulowała że ktoś wynajmuje twojego pawna i dostawało się jakieś tam RC. Wypadały też z nieumarłych. W DA nie licząc tego, że dostałem 100k za save'a z DD to nie widzę możliwości zdobycia RC.

 

I czy jak zdobędzie się pierścienie na wyższy level skilla to można je jakoś wymaksować i nauczyć się tego wyższego lvl na stałe, czy dostęp do Grand tieru zależy od wyekwipowania pierścieni?

 

Ja zainstalowałem DA, ale postanowiłem najpierw przejść całą podstawkę najpierw, a później skoczyć na tą dodatkową wyspę. Przy okazji maksuję sobie wszystkie klasy.

w lokacji z dlc co chwile lecą RC , prawie z każdego wroga, więc nie zwalili tego

kulki które w podstawce pojawiały sie sporadycznie teraz lecą masowo z wrogów i ze skrzyń, z goblinow leca małe ilośc w stylu 100-500 ale z większych wrogów nie raz wypada kilka kulek po kilka tysięcy sztuka

 

koszt zdjęcia klątwy zależy od poziomu itemu, za badziewie jest ok 500RC, za bardzo dobre rzeczy może byc ponad 30.000RC

dodatkowo w lokacjach z DLC spotykamy zniszczone rift stony, żeby móc ich użyć trzeba je naprawić za pomocą RC, kosztuje to 5000-30.000

 

dodatkowo ulepszanie przedmiotów powyżej poziomu dragon forged (czerowny smoczek) też rozlicza sie w RC a nie w pieniądzach, koszt nie jest jakiś wielki, ok 20.000 (lepsze to niż 500.000zł za ulepszenie)

 

jeszcze pare innych drobiazgów pobiera od nas RC, ale leci go naprawde sporo wiec nie ma wielkich problemów, ja wydaje je jak popadnie i nadal mi rośnie jego ilość a nie maleje, mam ponad 700.000 RC

 

 

co do przedmiotów dających 3 lvl skilla - niestety nie da sie ich nauczyć, żeby skill miał 3lvl trzeba nosić dany przedmiot, a przemiot to tylko pierścień, pierścienie można nosić dwa na raz, a każdy może mieć max 2 skille, więc maksymalnie możemy mieć 4 skille podbite na 3lvl jednocześnie, co raczej ejst wystarczające w wiekszości przypadków. jedyny problem to zdobycie tych pierścieni, a zwłaszcza zdobycie pierścieni które mają kombinacje 2 interesujących nas skilli, a nie np jeden fajny i drugi gówniany. w ogole są też pierścienie które mają tylko 1 skill

ja tych pierścieni mam z 8-10, czyli troszke już mi wypadło, jednak skilli na oko licząc jest ponad 80 więc uzbieranie interesujących nie jest łatwe, zwłaszcza że jest większa szansa na znalezienie nisko leveloych skilli, tych których postać uczy sie na początkowych kulkach

 

 

oprócz tego dochodzą nowe agumenty (skille pasywne, międzyklasowe) , ktore też zdobywa sie ze znalezionych przedmiotów (scrolli) ale w tym wypadku znalezienie scrolla oznacza że możemy sie normalnie nauczyć skilla (w menu nauki skilli) i mieć go niezależnie od scrolla, poprostu jednoraZowe odblokowanie w momencie znalezienia scrolla, i potem już i postać i pawn mogą sie go uczyć

skille są ciekawe, niektóre np przyspieszają zbieranie przedmiotów, ale są też mocne rzeczy jak np skill który powoduje że cios który by cie zabił zostawia 1hp zamiast zabić, czyli do pewnego stopnia skill na nieśmiertelność (chyba  ze sie szybko oberwie 2 razy), albo skill który odnawia troszke życia w momencie zabicia wroga

 

 

z innej beczki skoro nowych itemów (ekwipunku) ma rózne zdolnosci, np mam 2 kawalki zbroi ktore caly czas odnawiają życie, albo rękawice ktore odnawiają troche staminy jak sie kogoś zabije, i kilka innych ciekawych zdolności, troche tego brakowalo  w podastawce

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Mój pawn fighter ma trzy czesci immortala I fajnie hp mu odnawia. Swoją droga upolowalem mu extra shielda, który zabrał mu trohe str, za to przy bloku ma szansę na konkretne osłabienie wroga. Jedynie do czego mogę sie przyczepić u niego, to nadal zamiast rzucać się na wszystkich jak świnia w pomidory, to nadal jest trochę nieśmiały :) Dodatek jednak na wielki plus, Panowie.

Tylko te nowe augumenty są dość slabe. Wole mieć w kij hp I str zamiast zbierać złoża szybciej etc.

 

W Refugee są dwa moonbeam gemy. Jeden przy piecu, drugi na dole w pokoju.

Ciekawe czy black cat da rade powielic GEM...

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Tak myślałem :(

Ubilem ostatniego bossa w DLC. Niezły stuff zostawił. Teraz koncentruje się na swoim pawnie, co by go tu wymaxowac. Jedyny problem, to taki, że jak na fightera 133lvl (max wszystkie klasy) i posiadając wszystkie augmenty do HP, to nadal strasznie mało ma życia. Nawet striderzy na jego lvlu maja więcej, że o swoim MK nie wspomne. W rifcie inni fighterzy mają po 5k więcej na jego levelu bez boostow do HP. Ocb?

Odnośnik do komentarza

Mam to samo z moja główną postacią  90lvl i ledwo 2,7k życia i 390 STR a nawet mag którego mam w drużynie ma 360str na 80lvl :(

Na razie farmie str na zabójcy bo największy przyrost str na lvl.

 

Btw wydałem dzisiaj prawie 100tys RC ale opłaciło. Oprócz jakiś śmieci zdropiło mi hellfire armor i pierścień zwiększający staminę o 430 i jakiś miecz odrobinę słabszy od napakowanej dragons dogmy

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Dobra, wiem już dlaczego. Sęk tkwi w niezmienianiu vocation i siedzieć na jednej klasie postaci jak najdłużej. Właśnie znalazłem na DD Wiki kalkulator. Wymaxowalem wszystkie klasy swojego pawna i długo na poczatku biegał jako mag. Wyrobił sobie dobry magic dmg, za to przyrost HP był znikomy. Zmiana vocation nie pomoże w niczym. To samo się tyczy naszej postaci. Niestety nie da się zresetowac i trzeba by zacząć gre od nowa.

Edytowane przez Tien
Odnośnik do komentarza

no ja np na 92 lvlu mam marne 2200 HP , bo większość czasu grałem klasami magicznymi ktore mają mały przyrost, za to moj pawn ktory grał prawie caly czas jako warrior ma prawie 4000HP

 

i mam 2 razy więcej magic atak niż zwykłego jeśli chodzi o podstawe (ok 400magic i ok 200zwyklego) wiec gdy teraz maxuje assasina to jest on nieco osłabiony

 

ale plus jest taki że jak mamy broń nasyconą elementem to jej dmg zależy od naszego magic atak, wiec jakoś tam da sie powalczyć dopóki mnie nasycają

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...