Skocz do zawartości

Mortal Kombat


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo trophy hunterów ucieka tuż przed porażką bo gra nie zalicza wtedy przegranej i można kontynuować próbę zdobycia 10 kill streak'a (wystarczy wyłączyć grę przez XMB). Ogólnie powinni to naprawić i dodawać przegraną za uciekanie z gry a nie jakieś discon. BTW ja mam dwa dyscon a nigdy jeszcze z żadnej walki nie uciekłem. Zawsze myślałem, że to ludzie ode mnie uciekają a okazuje się, że często po prostu zrywa połączenie. Online jest boski w porównaniu z kaszana jaką odstawiło namco przy T6 (sprzedałem moja ukochaną grę w(pipi)iony na jej twórców i ich nieudolność w tworzeniu net kodu) jednak ssie pyzy przy bitkach capcomu. Wypuszczać mi tam patch'a NetherRealm bo szkoda tej genialnej gry.

 

a i Scorpion jest prze(pipi)em - ma wszystko - air throw, teleport, unblocka, sznurówkę, po której można zjechać pół kreski, wnerwiającego lowa... zdecydowanie top tier

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Dużo trophy hunterów ucieka tuż przed porażką bo gra nie zalicza wtedy przegranej i można kontynuować próbę zdobycia 10 kill streak'a (wystarczy wyłączyć grę przez XMB). Ogólnie powinni to naprawić i dodawać przegraną za uciekanie z gry a nie jakieś discon. BTW ja mam dwa dyscon a nigdy jeszcze z żadnej walki nie uciekłem. Zawsze myślałem, że to ludzie ode mnie uciekają a okazuje się, że często po prostu zrywa połączenie. Online jest boski w porównaniu z kaszana jaką odstawiło namco przy T6 (sprzedałem moja ukochaną grę w(pipi)iony na jej twórców i ich nieudolność w tworzeniu net kodu) jednak ssie pyzy przy bitkach capcomu. Wypuszczać mi tam patch'a NetherRealm bo szkoda tej genialnej gry.

 

a i Scorpion jest prze(pipi)em - ma wszystko - air throw, teleport, unblocka, sznurówkę, po której można zjechać pół kreski, wnerwiającego lowa... zdecydowanie top tier

 

Czyli odnośnie Scorpiona się nie myliłem i widzę że podobnie myślisz. Podejrzewałem że tak będzie bo przecież to najbardziej rozpoznawana postać serii. Mam nadzieję że po DLC ulegnie to zmianie.

Odnośnik do komentarza

No tylko ten ogien nieblokowany wkurza. Tak Scorpiona da sie zjesc. Teleport ma gorszy niz Smoke, bo wolniejszy. Podstawowa wersa jest mocno karalna i jak ktos ma nawyk do naduzywania to mozna gnoic takiego :P Wersja ex chyba bezpieczna bo odpycha po bloku :P Ze Scorpem da sie grac. Ermac jest przegiety i nawet nooby nim moga wygrywac. Jeden jego atak powinni oslabic. Taki zgarniacz z 3/4 planszy. Trafia w powietrze, low i jest szybki i malo karalny. Masakra.

Odnośnik do komentarza

Tak Ermac jest przegiety jednak taki Kung Lao i Scorpion berdziej mnie irytuja. Nieraz mam takie sytuacje ze grajac z jakims przeciwnikiem jedna runde mam normalna ,gra dziala plynnie i da sie powalczyc nawet z duzo lepszym przeciwnikiem, natomiesc w kolejnej rundzie ( czasem pierwsza, czasem druga)mimo ze nadal "wszystko" chodzi plynnine to praktycznie nic nie moge zrobic. Ani skutecznie blokowac, wyprowadzac aktakow o kontrze to juz w ogole nie wspominajac takie sa opoznienia.

Odnośnik do komentarza

Każdego da się pokonać co nie zmienia faktu że Scorpion to najmocniejszą postacią. Po nim Ermac i Kung Lao też wydają się strasznie przegięci.

 

Teleport Scorpion'a jest najlepszy, bo jeśli go nie blokujesz, a próbujesz uniknąć to nieraz zgarnie cię nawet jak jesteś w powietrzu. Do tego w wersji EX nawet jak przeciwnik zablokuje to nadal jesteś bezpieczny.

 

Wiem że grasz Scorpionem i próbujesz go bronić, ale spróbuj zagrać jakąś inną postacią na niego to zobaczysz o czym mówimy.

Odnośnik do komentarza

Freeze182: Jeap :) Mam sentyment do Suba od MK1. Jeszcze trochę nim pogram, a później może dojdzie Smoke.

 

Kamiruu: Nie mam powodu do tego żeby bronić Scorpiona. Po prostu jak gram na niego z ludźmi którzy są gorsi ode mnie pod względem techniki i refleksu to wygrywam. Inaczej jest z operatorami Raidenów i Ermaców. Często dostawałem w ryjek od ludzi którzy używali uppercuta zamiast kombinacji. Raiden jest mega szybki, a Ermac ma najlepszy wachlarz ciosów, mocne zgarniacze, wakeupy i combosy z których nie da się wyrwać.

 

W sumie co do Smoke'a to zmieniłem zdanie. Ma może bardzo szybki teleport i szybkie smokebomby, ale da się grać na niego. Nie zauważyłem że te smokebomby nie zabierają dmg na bloku, bo tak cały czas grałem pod presją tych bombek.

 

Przegięci są: Ermac, Raiden, Cyrax.

Mocne postaci: Scorpion, Smoke, Kung-Lao, Sub-Zero, Sektor

 

Może o kimś zapomniałem, ale reszty nie zauważyłem za bardzo. Najprawdopodobniej jeszcze można by było dorzucić takie postaci jak Cage, Liu-Kang, ale jako że gram Sub-Zero większość z nich nie stanowi zagrożenia (no chyba że trafi się naprawdę ogarnięty operator tych postaci).

Odnośnik do komentarza

Powiem ci ze raz gralem przeciw kolesiowi co to Liu Kangiem gral caly czas, walil takie infinity ze glowa mala, praktycznie przekopal mnie przez cala plansze samymi tylko low high, low high ( i tak do znudzenia). Do tego pod sciana tez niezle jest przegiety, jeszcze jak trafia sie lagi to juz zupalnie padaka z blokowaniem tego po(pipi)a.

 

Ludzie najczesciej graja : Scorpion, Kung Lao, Kitana ( po(pipi)any x-ray robiony nawet w powietrzu), Smoke, Sub-Zero - przynajmniez przeciw tym postaciom najczensciej przychodzi mi grac.

 

ps. praktucznie nikt podczas zmagan online nie uzywa HS czy to VS czy king of the hill, szkoda fajnie czasem pogadac :confused:

Edytowane przez Freeze182
Odnośnik do komentarza

Sub ma latwiej, bo moze grac Ice Clony na postaci bez teleportu i Scorpiona. To dziala jak kubel zimnej wody na ludzi grajacych mocno ofensywnie. A napewno sa wytraceni z rownowagi na jakis czas. Sam nie lubie gry na Suba, bo musze grac bezpiecznie. Zdarzalo sie przegrywac nawet z noobkami jak mialem nawyki wskakiwania, szarzowania czy slide'owania na pale.

 

Ale Subow jest mniej niz myslalem ze bedzie. Ja najczesciej spotykam Scorpiona i Smoke'a. Biora tez Sektora, Kung-Lao. Coraz wiecej Raidenow sie pojawia. Ogolnie ludzie oblegaja postacie z teleportami. Dlatego Suba jest mniej jak na jedna z 2 glownych postaci.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

Powiem ci ze raz gralem przeciw kolesiowi co to Liu Kangiem gral caly czas, walil takie infinity ze glowa mala praktycznie przekopal mnie przez cala planse samymi tylko low high, low high ( i tak do znudzenia). Do tego pod sciana tez niezle jest przegiety, jeszcze jak trafia sie lagi to juz zupalnie padaka z blokowaniem tego po(pipi)a.

 

 

hehe to może mój Liu był? Ciesze się, że Ci się podobał. No i Liu przepakiem? hehe dobre sobie.

 

 

wnerwia mnie w tym online to, że ciężko jest mi posadzić wakeupy. cholernie ważna sprawa podczas grania z lepszymi graczami. po tych paru godzinach grania zdecydowanie czuję też, że postacie z teleportami po prostu rządzą. Na chwilę obecną największe lamy dla mnie to Smoke i Ermac - to jak można nimi wnerwiać i grać defensywnie strasznie mnie boli przy moim szalonym Liu, który uwielbia zwarcie :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie Kalinho to nie byles ty( chociaz nie powiem tez potrafisz denerwowac pod scianami :)), tamten koles to zupelnie przeginal, centralnie dwoma ciosami na krzyz przekopal mnie przec calutka plansze swoim Liu, ponad 70% hp poszlo sie kochac.

 

Sam nie lubie gry na Suba, bo musze grac bezpiecznie

Wiem widzialem , nasza walka Sub-Zero vs Sub-Zero wygladala troche "badziewnie", zreszta tak samo wygladaja moje walki Ermac vs Ermac gdy mam przeciw sobie w miare ogarnietego przeciwnika.

 

Tez mialem dzis jedna "dziwna" walke przeciw Cyraxowi, nie wiem co bylo grane ale moja postac podczas jego niektorech atakow byla zupelnie bezwladna, nie powiem bo koleszka dobrze mial ta postac opanowana ale to troche "gupio" wygladalo kiedy np: powalil mnie na ziemie , wyplul za mnie bombe a moja postac po powstaniu tylkoo stala w bezruchu przez kilka sekund czekajac na cios. Moze to zwykly lag, cholera wie. Jednak co by nie mowic takich "niespodzianek" byc nie powinno.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś miałem 3x bug przy odpalaniu X raya smoke'a, zrobił się niewidzialny, przyjął pozycję do teleportu i stał w miejscu xD.

 

Polecam forum testyourmight.com. Top tiery wg. nich to Raiden, Kung Lao, Cage, Nightwolf, Ermac. Smoke był topowy ale ostatnio jakiś hotfix był i już nie jest.

 

Teraz kiedy już stukło mi 1xx/1xx myślę że Raiden i Ermac to najmniej wymagające postacie. Bardzo łatwo jest nimi grać, sam czasami wezme Raidena tak dla odmiany i potrafię nim kosić o niebo lepszych przeciwników znając tylko specjale i 3 kombosy.

 

Kung i Nightwolf są bardzo mocni wg. mnie ale wymagają już jakiegoś ogarnięcia.

 

Cage'a dobrego nie miałem okazji spotkać.

 

Ja mam zamiar przerzucić się ze Smoke'a na Sub/Kung/Liu/Cage/Nigtwolf, jutro pogram nimi laddera to się zdecyduje :D.

 

GZ Drantzell świetnie ogarniasz mr.lodówe :D

Odnośnik do komentarza

Freeze182: No na średnio zaawansowanym poziomie gra Suba z Subem wygląda właśnie tak. Ostatnio często kończy się czas jak gram i jak przeciwnik jest dosyć ogarnięty to jak widzę że mam przewagę w poziomie życia to nie robię ryzykownych ruchów. Chociaż jest sposób na Sub-Zero który będę musiał potrenować, bo takiej bezpiecznej kulkowanki z za clona to nie lubie. Pewien operator Cage'a mnie zainspirował.

 

Taaa... Z Cyraxem miałem tak samo. Rzucił bombę a moja postać nie chciała blokować ani skoczyć. Poza tym Cyrax ma pułapki bombkowe - Wygląda to tak że rzuca 1 bombkę, 2 bombkę, a jak chcesz przeskoczyć to rzuca Ci siatkę i dostajesz juggla. Zresztą po bombkach też jugglem można dostać. Muszą to poprawić, bo w ogóle nie można się bronić przed tym. Nienawidzę tego jeszcze bardziej niż inferno Scorpiona.

 

Kamiruu: Cage'em się bawi niejaki Furb_PL - Z nim sobie możesz pograć. Ma chyba staty coś koło 21X-9X z tego co pamiętam.

 

Nightwolfa nie widziałem jeszcze dobrego. Raz grałem ze średniakiem który potrafił odbijać moje kulki. Pewnie był zawiedziony, bo ja kulek nie lubię rzucać jeśli nie muszę. Nie liczę oczywiście kulek w combo.

 

Dzięki :) Jeszcze trochę muszę popracować nad nim, bo online nie wychodzą mi combosy po 38%dmg (48% z xrayem). Ogólnie te mocne juggle są trudne u Suba online przez dropy w animacji.

Odnośnik do komentarza

Tez macie jaja ze statystykami wygranych/przegranych walk tagowych ?

Zagralem dzis kilka takich wlasnie walk i wszystko ladnie liczylo, jednak gdy wlonczylem ponownie gre okazalo sie ze licznik nadal mam 10/8 ( 1vs1 liczy normalnie ). Co ciekawe jest to "stan licznika" z przed awarii PSN.

Mi też nie nalicza tagów.

 

Zazwyczaj gram Subem. Cage'a żadnego nie spotkałem i trafiam ciągle na Ermaca, Scorpiona i Smoke'a. Wczoraj za to miałem fajne pojedynki z Kung lao. Jeszcze trochę i wyjdę na + ratio ;)

 

Lagów ostatnio prawie nie odczuwam.

Edytowane przez oranjefan
Odnośnik do komentarza

Najwieksze jaja z lagami "u Polakow" sa w king of the hill gdy zmienia hosta, wtedy dobrze widac u kogo jest kupa z polonczeniem. Zreszta wcale bym sie nie zdziwil jakby juz znalezli sposob na skuteczne "lagowanie" w tej grze, bo nieraz po rozegraniej jednaj "normalnej" rundzie w kolejnej potrafia sie dziac takie cuda ze glowa mala.

Edytowane przez Freeze182
Odnośnik do komentarza

wczoraj grałem i myślałem,że szlag mnie trafi, w praktycznie każdym pokoju poza wielkimi lagami nie potrafiłem praktycznie dołączyć do gry bo nawet jak ktoś zaakceptował invate do walki to po chwili wyskakiwał komunikat,że sesja nie jest dostępna.

 

Dziś znowu od godzinki śmigam w multi i gra się idealnie - zero nawet najmniejszego laga.

 

Nie wiem wobec tego od czego to zależy...przeciążenie serwerów w godzinach popołudniowych? bądźmy szczerze nawet wieczorami w MK gra dość mało osób.

 

Dziwne, że nikt w gronie przegiętych postaci nie wymienia Sectora, przecież ogarnięty gracz tą postacią masakruje - wystarczy,że wejdzie teleport z podbiciem w powietrze przeciwnika i można sadzić juggle jakich mało.

 

btw raczej siedzicie po pokojach czy gracie rankingowe mecze?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...