Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdziłeś czy nie włączyła ci się rozdziałka SD? Poprzełączaj może najpierw wszystkie ustawienia ręcznie (od 480p po 1080p) i sprawdź w oby dwóch przypadkach czy jest jakaś różnica? Ew. wywal wszelakie patche z Mk8 jakie wyszły i niech konsola pobierze je na nowo. Może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie bardzo wiadomo gdzie to wrzucić, więc wrzucam tutaj.

 

1) Nintendo zapowiedziało dzisiaj partnerstwo z DeNA, dużą japońską firmą zajmującą się między innymi tworzeniem gier na urządzenia mobilne i serwisy społecznościowe. Jej owocem ma być obecność marek Nintendo na tych sprzętach, choć w oficjalnym oświadczeniu zastrzeżono, że dotyczy to tylko zupełnie nowych tytułów (czyli nie będzie portów). W ten sposób Iwata i spółka chcą trafić do nowych graczy niezainteresowanych dotąd konsolami.

 

2) Nintendo i DeNA stworzą także sieciowy serwis dostępny z poziomu konsol "N", PC i urządzeń mobilnych.

 

3) Iwata zapewnił, że Nintendo nie zamierza odejść od produkowania 'tradycyjnych' konsol. By zademonstrować swoją 'entuzjastyczną' postawę wobec tego segmentu branży zapowiedział nowy sprzęt dedykowany grom - NX (nazwa robocza oczywiście). W tej chwili nie wiadomo czy chodzi o handhelda, stacjonarkę czy jakiś "trzeci filar". W przyszłym roku być może wypłyną nowe informacje na ten temat.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

nikt tak glupio nie zapowiada konsol jak nintendo :D :D :D w sumie nie wiem co o tym wszystkim myslec, mam nadzieje ze te NX to nie bedzie jakas chora hybryda i dowala z grubej rury, dalej utrzymywac zombiaka WiiU sie juz nie oplaca na dluzsza mete, oby nowe urzadzenie bylo kompatybilne z WiiU

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No to Ci co kupili new 3DS by chyba powiesili Nintendo na jajach.

 

Kogo obchodzą posiadacze New 3DS skoro zwykłego 3DS'a ma kilkadziesiąt mln ludzi. New 3DS to tylko upgrade do paru gier żeby znowu podbić trochę sprzedaż w drugim cyklu życia konsoli, jak ktoś kto miał 3DS'a i wybulił na to 1000 zł wiedząc, że za 2-3 lata można się spodziewać nowej konsoli, to sam sobie może pogratulować :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

 

No to Ci co kupili new 3DS by chyba powiesili Nintendo na jajach.

 

Kogo obchodzą posiadacze New 3DS skoro zwykłego 3DS'a ma kilkadziesiąt mln ludzi. New 3DS to tylko upgrade do paru gier żeby znowu podbić trochę sprzedaż w drugim cyklu życia konsoli, jak ktoś kto miał 3DS'a i wybulił na to 1000 zł wiedząc, że za 2-3 lata można się spodziewać nowej konsoli, to sam sobie może pogratulować :P

 

 

Ale NX cos wspomniane bylo ze pojawic sie ma juz w 2016 roku. Ja rozumiem nastepce 3DS za 2-3 lata, to jest ok, ale jezeli NX mialby byc nowym handheldem i pojawic sie juz za rok to wtedy przypuszczam duzy rage od spolecznosci, dlatego raczej mozna odrzucic ta teze ze to handheld.

 

Ja mysle ze to bedzie jakis kombajn laczacy gry 3DS z Wii U, z mozliwoscia noszenia i grania poza TV. X od Cross ;)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

W 2016 mają się chyba dopiero pierwsze informacje na temat konsoli pojawić, a nie sama konsola, więc premiera musiałaby być gdzieś w 2017, czyli w roku spodziewanej premiery następcy 3DS'a.

Odnośnik do komentarza

 

No to Ci co kupili new 3DS by chyba powiesili Nintendo na jajach.

 

Kogo obchodzą posiadacze New 3DS skoro zwykłego 3DS'a ma kilkadziesiąt mln ludzi. New 3DS to tylko upgrade do paru gier żeby znowu podbić trochę sprzedaż w drugim cyklu życia konsoli, jak ktoś kto miał 3DS'a i wybulił na to 1000 zł wiedząc, że za 2-3 lata można się spodziewać nowej konsoli, to sam sobie może pogratulować :P

 

 

Może pogratulować firmie, która tak robi w bambuko swoich "fanów" - to będzie jawne kopnięcie ich w dupę, jak zapowiedzą następcę 3DSa, a zostawią na rynku martwe Wii U. Nawet po premierze nowej Zeldy ta konsola i tak się nie sprzeda, dziś za duże jest parcie na graficzkę, widoczki, moc i 1080p, a na Wii U te exy, mimo swej genialności i kosmicznych ocen, w ogóle się nie sprzedają :/

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Zapominasz, że 3DS prawdopodobnie też sprzeda się istotnie gorzej od DS'a, może nawet o jakieś 50 mln sztuk, a to na handheldach firma głównie zarabia. Stacjonarki Nintendo mają raczej tendencję do niskiej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Zapominasz, że 3DS prawdopodobnie też sprzeda się istotnie gorzej od DS'a, może nawet o jakieś 50 mln sztuk, a to na handheldach firma głównie zarabia. Stacjonarki Nintendo mają raczej tendencję do niskiej sprzedaży.

 

Tutaj się zgodzę, że DS był (i dalej jest) swoistym ewenementem z tą swoją sprzedażą, ale mogę tylko domyślać się, że Nintendo miało chrapkę na powtórzenie wyniku Wii, w przypadku Wii U. A konsola sprzedaje się chyba najgorzej ze wszystkich stacjonarek, jakie wypluli na rynek. Pod koniec generacji może być ciężko im dobić do sprzedaży Gamecube'a, który w 5 lat uzyskał 21 mln (co i tak było tragicznym wynikiem, PS4 już teraz ma tyle). 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

Zapominasz, że 3DS prawdopodobnie też sprzeda się istotnie gorzej od DS'a, może nawet o jakieś 50 mln sztuk, a to na handheldach firma głównie zarabia. Stacjonarki Nintendo mają raczej tendencję do niskiej sprzedaży.

 

Tutaj się zgodzę, że DS był (i dalej jest) swoistym ewenementem z tą swoją sprzedażą, ale mogę tylko domyślać się, że Nintendo miało chrapkę na powtórzenie wyniku Wii, w przypadku Wii U. A konsola sprzedaje się chyba najgorzej ze wszystkich stacjonarek, jakie wypluli na rynek. Pod koniec generacji może być ciężko im dobić do sprzedaży Gamecube'a, który w 5 lat uzyskał 21 mln (co i tak było tragicznym wynikiem, PS4 już teraz ma tyle). 

 

 

Moim zdaniem 2017 to realna data nowego handhelda, 3DS byłby na rynku dokładnie tyla samo czasu co DS. A jeżeli chodzi o WiiU i kolejną stacjonarkę, to wydaje mi się, że N nie zrobi wielkiej różnicy czy wydadzą stancjonarkę w 2017 czy 2018, ale wizerunkowo na tej późniejszej dacie lepiej by wyszli, bo stacjonarka w 2017 = nowy sprzęt nawet po niecałych 5 latach WiiU na rynku, a to może się klientom nie spodobać.

Odnośnik do komentarza

 

Zapominasz, że 3DS prawdopodobnie też sprzeda się istotnie gorzej od DS'a, może nawet o jakieś 50 mln sztuk, a to na handheldach firma głównie zarabia. Stacjonarki Nintendo mają raczej tendencję do niskiej sprzedaży.

 

Tutaj się zgodzę, że DS był (i dalej jest) swoistym ewenementem z tą swoją sprzedażą, ale mogę tylko domyślać się, że Nintendo miało chrapkę na powtórzenie wyniku Wii, w przypadku Wii U. A konsola sprzedaje się chyba najgorzej ze wszystkich stacjonarek, jakie wypluli na rynek. Pod koniec generacji może być ciężko im dobić do sprzedaży Gamecube'a, który w 5 lat uzyskał 21 mln (co i tak było tragicznym wynikiem, PS4 już teraz ma tyle). 

 

 

 

Tak tylko zapominasz o jednym - ile kosztuje produkcja konsoli i za ile jest sprzedawana. Co z tego że Nintendo sprzedało tylko 21 mln skoro na kazdym egz. GaCka byli na plusie. W porównaniu do MS'a gdzie pomimo sprzedanych 25 mln konsol byli całą generacje na minusie. Podobnie było z PS3 gdzie ich konsola zaczęla wychodzić na zero dopiero po kilku latach od premiery a liczy się zysk a nie sama ilość sprzedanych egz.

Osobiście nie skreślałbym Wii U bo przytaczając tutaj ponownie PS3 które przez dobre 2/3 sprzedawało się dość tragicznie a potem dzięki exom i nie tak gorszym multiplatformom zdołalo dogonić 360-tkę. Myślę że Wii U dobije do końca swojego żywota do 40mln lub może 50. Nie jest to niemożliwe ale Big N musi od wiosny wypluwać ex'a za ex'em wartym zakupu i kupna samej konsoli (choć myślę że zaczynając od Xenoblade'a w Japonii i Splatoon na całym świecie, ten rok bardzo dobrze się zapowiada).

 

3DS wyszedł w 2011 i myślę że do 2017r. najpewniej przywitamy już jego następcę. Nie ma sensu aby wydali go w przyszłym roku jak dopiero wyszedł New 3DS i na pewno zamierzają wycisnąć z niego ostatnie soki i technologiczne i sprzedażowe, nim wydadzą nowego handhelda (podobnie jak było z poprzednikami). Co do stacjonarki to pewnie Ninny ponownie uderzy na święta czyli koniec 2017r. . Wii rządziło na rynku przez 6 lat, więc nawet jeśliby wydali nową stacjonarkę po 5 latach to i tak jest to standardowy cykl wydawania domowego sprzętu przez Big N (a nie sądzę by Sony i MS również utrzymali swoje konsole dłużej).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Myślę że Wii U dobije do końca swojego żywota do 40mln lub może 50.

Ja obstawiam że zejdzie niestety dużo mniej, jakieś 25mln. Dwa największe system sellery już wyszły- Smash Bros i Mario Kart. Skok sprzedaży był ale myślę że mniejszy niż oczekiwali decydenci z Nintendo i ich fani. Jeszcze kilka gier zejdzie w milionach jak Zelda czy Animal Crossing ale nie wierzę w duży wzrost sprzedaży konsoli.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy bundle z Zelda :D

 

Podobnie mówili o MK, Smashu, czy Bajo.

 

"Wyjdzie [X] - sprzedaż skoczy, Wii U na topie, bedą gierki!"

 

Tak można sobie wmawiać :/ Wii U to świetna konsola, jestem z niej mega zadowolony, gierek mam dużo do ogrania, co nie zmienia faktu, że raczej na skok sprzedażowy nie ma co liczyć. Ci co chcą kupić Zeldę, Wii U już dawno mają

Odnośnik do komentarza

Bardziej niż Zelda wpływ na sprzedaż Wii U może mieć forma konkurencji. PS4 w tym roku to będzie mega rozczarowanie, po premierze Bloodborne do końca roku nie wyjdzie już żaden killer, na XOne będzie kilka świetnych szpil ale dopiero na święta. Jak ktoś ma dobrego PC a chce zagrać w jakiegoś fajnego exa to jedynym sensownym zakupem w tym roku jest WiiU.

Odnośnik do komentarza

Dużo Virtual Console, ale widzialem też PullBlox'a na przykład. Pudełkowych nie ma. Super Metroid za 1300, PullBlox chyba 3900, Metroid Fusion chyba za 2400. Nie mam pewności przejrzałem tylko katalog zanim stronka padła.
 

PAGE OFFLINE


We’re sorry, but this page is offline for maintenance. It will be online again shortly. Please check back later.

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...