Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba za dużą wagę przywiązujemy wszyscy do recenzji. Ważne jest czy ta gra NAM się podoba i czy grają w nią nasi znajomi. Jak dla mnie, po kolejnych kilku meczach jest bardzo dobrze. Odkrywam coraz więcej możliwości poruszania się w ataku. Drybling na razie wydaje się łatwy, ale zobaczymy jak będzie w pełnej wersji, no i przeciwko człowiekowi. Ja jestem coraz bardziej zajarany :)

Edytowane przez tomi_d
Odnośnik do komentarza

Demko nowego Pesa po pierwszych paru meczach wydawało mi sie genialne - animacja na nowym poziomie, fajne akcje, ustawienia sterowania itp. Ale czy nie poszli za bardzo arcadowo? np znacznie łatwiejszy drybling, a i prawie strzeliłem bramkę przewrotką z 30 m.... Gra wydaje sie na razie troche za szybka(ustawiłem w końcu na -1) i w obronie jest cholernie ciężko, bo zupełnie inaczej niż w 2011( chyba juz sie nie trzyma ciągle x-a tylko w odp. momencie???)

 

A co do roztrząsanej przypadkowości w pesie to jest to rzecz cholernie w(pipi)...jąca, ale nie powstrzymała mnie od ciągłego grania. Chociaż powinni ją ograniczyć o 2/3, nie może być tak, że np po mojej bramce rywale dostaja jakiegoś boosta i nie ma bata na nich i wiem że zaraz strzelą mi gola co się potwierdza w 80% przypadków.... Ok babole, akcje z dup.y, mega strzały - jestem na tak, jedna akcja na mecz, wyjątkowo kilka, ale nie tak, że by przez różne i długie okresy meczy jakieś niewidzialne siły praktycznie sterowały moimi zawodnikami, czy dodawały powera nie wiadomo skąd rywalom....

Odnośnik do komentarza

A tajemnica! Jeszcze wpadne na Ciebie w MLO i moją własną bronią mnie pokonasz ;)

nie pie.rdol mi tu tylko pisz jakie masz sposoby xD

 

jak jest typowo 1 na 1 to trzymam r2+x i puszczam x w odpowiednim momencie. gorzej jak biegne obok przeciwnika. ku.rwa no akcje w ataku robie czasem nieziemskie, ale w obronie jestem takim leszczem jak nigdy.

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

nam 4 letnią przerwe z pesem a jakoś w obronie odnalazłem sie momentalnie i yważam ją za kapitalną sprawe .

 

Kijek troszke za szybko jest, tez wole -1 jednak to demo 1 , które ma pokazac koncept gry, balans ocenimy przy okazji dema 2

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie, bo nie jestem pewien w jednej kwestii. Czy teraz, tak jak w starych PESach, im wyższy poziom komputerowego przeciwnika, tym nasi piłkarze są wolniejsi? Wiem, że kiedyś tak było(na psx na 100% a potem już nie pamiętam), ale teraz ciężko wyłapać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie, bo nie jestem pewien w jednej kwestii. Czy teraz, tak jak w starych PESach, im wyższy poziom komputerowego przeciwnika, tym nasi piłkarze są wolniejsi? Wiem, że kiedyś tak było(na psx na 100% a potem już nie pamiętam), ale teraz ciężko wyłapać.

 

Z tego co grałem to nie zauważyłem tego typu sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Z PESem problem jest taki, że samo tempo rozgrywki jest OK, tylko piłkarze poruszają się nieco za szybko, co nie wygląda zbyt realistycznie. Nawet na -2, kiedy gra jest cholernie ślamazarna, niektóre animacje (przejścia między nimi) sprawiają, że piłkarze wyglądają jak ludziki z kreskówek :/ Zresztą u konkurencji jest podobnie, choć nie jest to aż tak zauważalne. Zawodnikom wyraźnie brakuje wagi...

Odnośnik do komentarza

Link feints było najdebilniejszym pomysłem Konami od wielu lat. Jak można łączyć ze sobą 4 triki, skoro powinno się je wykonywać w zależności od sytuacji na boisku. Nie mówiąc już o noobach, którym nie chciało się uczyć trików. Zresztą zawodników powinno się mijać samym balansem/gałką, a nie trikami. Te przydają się przy ośmieszaniu przeciwnika. W prawdziwym meczu widzimy góra 2-3 triki i to tylko wówczas, gdy grają jakieś za(pipi)iste drużyny.

Odnośnik do komentarza

Gram juz chyba z 50-ty mecz i musze powiedziec ze ta gra jest tak kwadratowa ze jak wlaczylem po niej fife 11 (jedenascie), to pomyslalem sobie ze pes chyba juz nigdy nie bedzie miec takich animacji. Mozna chwalic ze zrobili to i tamto, liczy sie ogolne wrazenie i jak dla mnie ta gra jest dalej maxymalnie arcadowa i z wieloma bezsensownymi ograniczeniami (wybicie bramkarzem bez paska sily, WTF), obrona i bramkarze to jakis zart, podania tak samo - wszystko dochodzi do nogi, zero kolizji, klepa mozna wymienic 10+ podan i pilka chodzi jak po sznurku. Oczywiscie zaraz mnie zjecie mowiac, ze nie umiem grac, ale ja pier.dole gre ktora mi sie nie podoba i musze zagrac w nia 500+ meczy zeby mi sie wreszcie spodobala bo zwyczajnie do niej przywykne. Prawda jest taka ze jak oglada sie mecz w pesa 2012 z boku, to wyglada to jeszcze bardziej komicznie, a na pewno meczu pilki noznej to nie przypomina.

 

 

No ale jest jeszcze demo nr 2, na pewno zagram, ale cos mam przeczucie ze jednak nie poprawia tego wszystkiego (jak co roku, chcialoby sie powiedziec).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gram juz chyba z 50-ty mecz i musze powiedziec ze ta gra jest tak kwadratowa ze jak wlaczylem po niej fife 11 (jedenascie), to pomyslalem sobie ze pes chyba juz nigdy nie bedzie miec takich animacji. Mozna chwalic ze zrobili to i tamto, liczy sie ogolne wrazenie i jak dla mnie ta gra jest dalej maxymalnie arcadowa i z wieloma bezsensownymi ograniczeniami (wybicie bramkarzem bez paska sily, WTF), obrona i bramkarze to jakis zart, podania tak samo - wszystko dochodzi do nogi, zero kolizji, klepa mozna wymienic 10+ podan i pilka chodzi jak po sznurku. Oczywiscie zaraz mnie zjecie mowiac, ze nie umiem grac, ale ja pier.dole gre ktora mi sie nie podoba i musze zagrac w nia 500+ meczy zeby mi sie wreszcie spodobala bo zwyczajnie do niej przywykne. Prawda jest taka ze jak oglada sie mecz w pesa 2012 z boku, to wyglada to jeszcze bardziej komicznie, a na pewno meczu pilki noznej to nie przypomina.

 

 

No ale jest jeszcze demo nr 2, na pewno zagram, ale cos mam przeczucie ze jednak nie poprawia tego wszystkiego (jak co roku, chcialoby sie powiedziec).

 

Zgadzam się z Tobą pod wieloma względami, a o tym że nie wygląda to jak prawdziwy mecz powiedziała mi w ubiegłym roku żona jak testowałem na zmianę z fifa11. :) Rozwaliła mnie totalnie przy tym. Dwa dni temu grałem w demko fifki i kurcze tej animacji właśnie brakuje w PES. Ktoś zaraz napisze, że to nie jest ważne itd.. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

+ Dodał MODERATOR
Niech moderator niech moderator, a tak trudno wysłać raport? Człowiek nie czyta wszystkich tematów na forum, bo by (pipi)ca dostał. Jak jest syf, to ślijcie raport i po problemie.

 

Macie pecha, bo wszedłem tutaj ja, więc wycinam równo z trawą i w (pipi)e mam kto zaczął. Trzeba było nie ciągnąć tylko raportować.

 

BILANS STRAT :

 

2ofiary śmiertelne

 

kilka osób rannych

 

Odnośnik do komentarza

Od paru godzin nawalamy z kumplem (w końcu nie 1 vs com) i muszę przyznać, że fan jest mega. To co jakie akcje wchodzą, to kosmos tzn. piłkarz odwrócony tyłem do bramki biegnie przed pole karne, dostaje piłkę i z pierwszej ładuje w okienko, bijąc z półobrotu-kumpel mi już 3 takie bramki załadował, normalnie cyrk na kółkach :D. Ciężko to opisać, bo mimo w(pipi)ienia i ciągłego face palma, śmiejemy się jak poje*bani i się oderwać nie możemy. Kapitalny gameplay, ale nadal nie do grania online :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...