Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za lamerskie pytanie, ale czy można jakimś przyciskiem zmusić piłkarza, by zaczynał biec w stronę bramki przy ataku (bo sami zaskakują zbyt często, zbyt późno)czy tylko możemy przejąć kontrolę nad nim na R3?

101% starego PESa, jestem teraz niemal pewien, że wrzucili ciut poprawiony silnik ze starych części. Okienka z pół obrotu, bramkarz wkopujący piłkę do własnej bramki, wychylona gałka do góry by podać piłkę, a zawodnik podaje w dół (ofkors do rywala, który wychodzi na setkę), dreptający w miejscu napastnicy wychodzący do prostopadłego podania, oczekiwanie na to by skrzydłowy zechciał zaatakować skrzydłem a nie cofać się przy ataku (wiadomo, czy wrócą strzałki, bo w demie ich nie ma?), większa opłacalność strzałów z pierwszej niż po przyjęciu i to nie ważne jak ustawiony jest piłkarz( na jakieś 30 goli jakie wczoraj strzeliliśmy 20 to były gole z pierwszej z czego 10 sprzed pola karnego), mijanie jednym zawodnikiem po 4-5 rywali przy co drugiej akcji(przenikanie rulez!). Co ja piszę 101%! To jest zagęszczony koncentrat PESa. Ja sobie nie kpię, serio uważam, że to potrafi dać mnóstwo zabawy w określonych warunkach i chyba zainwestuję w tą część, właśnie do grania 1 vs 1 na posiadach i do trybu kariery.

Odnośnik do komentarza

szlag mnie trafia. niech mi ktos napisze jakis tutorial do obierania pilki. trzymam x, pilkarz podbiega do przeciwnika i nic, no ku.rwa zero reakcji, tamten sie odwraca, moj robi 10 godzinny zamach i jest po wszystkim. jeszcze jak jestem ostatnim obronca i ktos na mnie leci to pol biedy, ale w srodku pola, albo tak na 30 metrze to porazka totalna. jakies rady?

Odnośnik do komentarza

co ty masz Olszu z tym odbieraniem piłki xd przecież to banalne jest, musisz wyczuc moment ,that's all , nie jest to trudne

 

aha- opdbieraj w pozycji w której obronca jest nisko na nogach - R2

 

 

 

-----------

 

btw- jaki tu spokój, Stona uzdrowił swiat;-)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

no ja tak własnie odbieram- z R2 (często) , mi to dział skutecznie, trzeba jednak robic to z wyczuciem sytuacji, piłkarz zwalnia ale gdy zrobisz to blisko rywala w odpowiednim momencie to ty jesteś górą

 

 

i..........nie denerwuj sie;-)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Grasz z żywym przeciwnikiem czy z kompem? Kompowi z reguły ciężej odebrać piłkę (mowa o najwyższym poziomie trudności) bo robi cuda niewidy z piłką i tam faktycznie potrzebne jest wyczucie. Jak wciskasz X i trzymasz do oporu, to Twój zawodnik zaczyna ostry pressing, a to oznacza, że łatwiej go minąć zwodem (ot machnie się i poleci dalej). Ważny jest spokój i korzystanie z X tylko w ostateczności (masz tym "zaskakiwać" rywala, tak jak dryblingiem, a nie szarżować już 20 metrów przed nim). Kłopotliwe jest też to, że gdy dobiegamy do przeciwnika z piłką, nawet nie wciskając Xa, to automatycznie lokujemy się na nim (zwłaszcza jak biegniemy za nim, to praktycznie nie szans odbiec od niego na metr, by móc go wyprzedzić, tylko od razu lądujemy na plecy) i gdy rywal nie używa za dużo R1, do tego prowadzi w miarę umiejętnie takiego Zlatana, to może tak dobiec z nami pod naszą bramkę, a my nie mamy zwyczajnie możliwości odebrania piłki. Najlepiej jest cofać się aż pod pole karne (uważając na to by nie przyfasolił z dystansu) i czekać na ruch rywala oraz na wracających partnerów. Kwestia cierpliwości, bez której się nie obejdzie (w FIFA jest podobny patent, z tym , że tam pressing jest skuteczniejszy, a tutaj lepiej go unikać jak na mój gust). Ja już stawiam, że Krystyna będzie cyborgiem jak za starych czasów Vieri, Carlos czy inny Adriano. Szybkość, siła i drybling, to będzie masakra.

 

Ja mam pytanie jeszcze co do taktyki. W sytuacjach gdy rywal wychodzi z kontrą i powiedzmy jest 3 na 3, jednym zawodnikiem pilnuje gostka z piłką, który pruje skrzydłem. W okolicach pola karnego, nagle nadciąga mi z "odsieczą" środkowy obrońca lub inny piłkarz który akurat jest najbliżej, zostawiając wolnego napastnika. Nie wciskam żadnego kwadrata, pressing ustawiam max 5-7, "wsparcie" w podobnych wartościach. Takie sytuacje zdarzają się zbyt często i powodują lekki wyciek piany z ust. To "urok" PESa czy da się temu zaradzić?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jon Murphy

Sorry to confirm that due to issues on both sides we can’t release the 1st PES2012 demo for 360. We’ve tried hard but have to give up.

 

oraz

 

On a brighter note we'll announce the next demo shortly and release is just around the corner. Hope you still give it a try

Edytowane przez kiko
Odnośnik do komentarza

Jon Murphy

Sorry to confirm that due to issues on both sides we can’t release the 1st PES2012 demo for 360. We’ve tried hard but have to give up.

Tak ale drugie bedzie... post wyzej... przeskoczylo na 2 str nie kazdy moze widziec, potwierdzcie drugie demo jest na ps store ? http://blog.eu.playstation.com/2011/09/07/heads-up-game-store-and-playstation-plus-update-7th-september-2011/#more-46951

Edytowane przez raulos
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w demko nowego PESa i zauważyłem wiele zmian na lepsze, ale najważniejsze aspekty gry wg mnie, czyli animacja i kontrola zawodnika nadal kuleją. Niby jest powrót do starych, najlepszych czasów PESa, czyli 5 i 6, ale obecna odsłona nie daje tej samej radochy co wymienione poprzedniczki, dlatego trochę nie rozumiem tego przesadnego optymizmu moich przedmówców.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...