Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

No Adam z WENB w recenzji pisał, że na Top Playerze gra jest frustrująca, bo konsola nie tyle oszukuje, co sprawia, że nawet słabsze drużyny grają za(pipi)istą kombinacyjną & techniczną piłkę. Trochę mnie to martwi, bo w PESa nigdy w życiu nie grałem na innym poziomie niż najwyższy i nie mam zamiaru zrzucać na Professional. Z drugiej strony nienawidzę oszukiwania CPU, głównie z tego powodu odstawiłem po 2 tygodniach FIFE 11, bo Dani Alves przepychał Zlatana, a CPU strzelał z każdej pozycji przy słupku :/

Odnośnik do komentarza

No Adam z WENB w recenzji pisał, że na Top Playerze gra jest frustrująca, bo konsola nie tyle oszukuje, co sprawia, że nawet słabsze drużyny grają za(pipi)istą kombinacyjną & techniczną piłkę. Trochę mnie to martwi, bo w PESa nigdy w życiu nie grałem na innym poziomie niż najwyższy i nie mam zamiaru zrzucać na Professional. Z drugiej strony nienawidzę oszukiwania CPU, głównie z tego powodu odstawiłem po 2 tygodniach FIFE 11, bo Dani Alves przepychał Zlatana, a CPU strzelał z każdej pozycji przy słupku :confused:

Mysle ze to jest do wyrobienia, gram coraz lepiej i coraz wiecej kontroluje - ale ograc inter to rzeczywiscie misterna sprawa, wykorzystuja najmniejszy blad. Pelna koncentracja w obronie + skutecznosc to moze byc recepta. Do 80 min wygrywalem 1:0 a i tak przegralem 1:2.

Edytowane przez raulos
Odnośnik do komentarza

Ja na początku miałem problemy,ale w drugim demie już wygrywam wszystko niemal na top player.Pierwsza zasada to - nie można na chwilę nawet odpuszczać CPU,cały czas pressing,czasem podwojony - komp wykorzystuje KAŻDE nasze zagapienie,spóźnienie itp. Jak się to opanuje,plus bursty, prawy analog i drybling to można wygrywać nawet po 4-0 takim Bayernem :)

Odnośnik do komentarza

Olszu tylko sie mi nie denerwuj;) ale serio spróbuj pobronic z R2,

ok, ale ja mowie o sytuacji kiedy jestem na rowni/za napastnikiem. r2 wtedy nic nie da bo kolesia gonie. co wtedy? jak juz powiedzmy idziemy bark w bark? jak zrobie r2 to moj obronca zwolni.

Ja do obrony przed napastnikiem zawsze stosuję zagrywkę r2 + kwadrat [strzał]. Kieruję ostatnim obrońcą na drodze napastnika do bramki, staram się znajdować na linii strzału i utrzymywać odległość ok. 5 m od napastnika. W tym samym czasie przytrzymuję kwadrat, do napastnika podbiega najbliżej znajdujący się obrońca, a najcześciej defensywny pomocnik i próbuje mu przeszkodzić w biegu, ewentualnie przejąć piłkę lub wybić na aut. Lepszego sposobu po 6 latach gry w PESa i FIFA nie odkryłem. Jak będę mial czas i chęci, to wrzucę trochę screenów.

Odnośnik do komentarza

No faktycznie troche trudniej Tot vs Inter. Wygrywałem 1:0 i w doliczonym Forlan z bani od słupka :sleep:

Tej, przeciez jesli dobrze pamietam to nie ma Forlana w Interze w tym demku?

A co do samej gry z SI, to Rangersow pokonac latwo, gorzej z reszta zespolow, bo SI potrafi przedryblowac 2 albo i 3 moich obroncow. Jak juz jestem tuz przed napastnikiem wciskam A zeby odebrac pilke, a ten mnie banalnie łatwo mija prostym zwodem. Moze to kwestia złego timingu (zbyt szybko wciskam?)... Wlasnie ta gra obronna sprawia mi rowniez najwiecej problemow jak na razie. Ale mam nadzieje, ze w koncu to jakos opanuje.

Off the ball - ja sie pytam czemu dopiero teraz? Wreszcie koniec glupich strat przy wolnych i wybijaniu z piatki.

Generalnei gra sie fajnie, powrocila manualnosc w kontroli nad zawodnikami, w koncu Xavi chyba nie bedzie robil koleczek jak by wykrecal samochodem, tylko tez troche nie wiem czy znowu nie przegieli w 2 strone, bo widze ze DMF/CMFami tez mozna ladnie podryblowac... Tylko obawiam sie czy przypadkiem pes nie okaze sie zbyt radosna pileczka z hokejowymi wynikami. Z konsola chyba w 3 czy 4 meczu rpzegrywalem 0-3 by w koncu zremisowac 3-3, a moglem jeszce wygrac. Napisz ktos jak to wyglada w starciu z zywym przeciwnikiem bo ja nie mam na razie takiej molziwosci.

Odnośnik do komentarza

Obie gry są świetne,ale PES trochę bardziej mi podpasował...jakąś taką większą frajdę mam z gry,choć dopiero wtedy gdy nie gram przeciwko Interowi,bo Konami jak zwykle zrobiło z nich bożyszcza futbolu,gdzie taki średniak Nagamoto ma staty na poziomie 86 punktów. Taki Marcelo pewnie będzie miał mniej bo nie jest Japończykiem no ale dobra mniejsza z tym. Gra w obronie troszkę mnie irytuje. Pojedynki 1 na 1 to dla mnie momentami udręka, lepiej jest gdy mam przy sobie jakiegoś partnera z drużyny wtedy już tak trudno nie jest. Poza tym elementem wszystko jak najbardziej ok w kwestii gameplayu. Animacja to momentami drewno totalne, szczególnie u bramkarzy to jest porażka, którzy swoją drogą rzeczywiście lepiej się spisują niż w poprzednim demku. Chwała Konami za te przywiązanie się do szczegółów i smaczków jak trenerzy przy ławkach,obserwatorzy,sprzątacze czy operatorzy kamer. Japończycy jak już mają licencję na jakąś rzecz to odwalają kawał dobrej roboty. Wystarczy spojrzeć na napakowane szczegółami stroje drużyn czy stadiony,a raczej stadion. To u nich cenię od czasów PES 4 :D

Odnośnik do komentarza

Mnie martwi jedynie off the ball przy rzutach rożnych. Zagrałem z kumplem kilka meczów i za każdym razem gdy któryś z nas miał róg robiło się bardzo groźnie, a i kilka goli strzeliliśmy. Co będzie po odpowiednim opanowaniu tego patentu? Przy piątkach i dalekich rzutach wolnych jest OK, ale w pobliżu bramki znika skillowe wykonywanie wolnych & rogów. Ot, wystarczy wcisnąć kółko i piłka szybuje na głowę partnera :/

Odnośnik do komentarza

Miałem trochę przerwy od PESa i teraz nie czuję pełnej kontroli grając na manualu. Zagrałem jeden mecz na krzyżakach i było znacznie lepiej. Pamięć ruchowa ze starych PESów wróciła i jakoś lepiej się grało. Dokładniej w obronie, strzały bardziej precyzyjne. Na manualu potrafię strzelać po 20 metrów od bramki.

 

Gracie na manualu?

Odnośnik do komentarza

to jak to w koncu jest. gdzie i kiedy najlepiej kupic pesa? u nas dopiero w polowie pazdziernika? a wczesniej da sie kupic wersje angielska?

Dołączam sie do pytania... mysle ze najlepiej w ultimie - wysla pewnie 3 dni wczesniej i na piatek dojdzie - sklepy pewnie dopiero 14 typu media itd

Edytowane przez raulos
Odnośnik do komentarza

Miałem trochę przerwy od PESa i teraz nie czuję pełnej kontroli grając na manualu. Zagrałem jeden mecz na krzyżakach i było znacznie lepiej. Pamięć ruchowa ze starych PESów wróciła i jakoś lepiej się grało. Dokładniej w obronie, strzały bardziej precyzyjne. Na manualu potrafię strzelać po 20 metrów od bramki.

 

Gracie na manualu?

Ja już parę razy o tym pisałem. Podania na manualu w PESie to taki umowny termin, bo czuć wyraźną asystę kompa i łatwo posyłać bardzo dokładne piłki. W FIFA gram na częściowych asystach, bo na pełnym manualu piłka lata dokładnie tam gdzie ją poślę, a to zwykle nie jest dobry kierunek ani siła ;) Wyciekła jakaś lista najlepszych grajków (po statsach) w PES 2012?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Zagrałem już "kilka" meczy w drugie demo, więc pozwolę sobie wyrazić kilka słów na jego temat. Po pierwsze animacja - ku.rwa, toć to w starożytnych iss/pes'ach lepiej zawodnicy się poruszali! Może i byli zbudowani z mniejszej ilości polygonów, ale jakoś się ruszali. To co widzę w najnowszym pes'ie to istne "podrygi mamałygi i paralityka". Aż mi się wierzyć nie chce, że w czasach PS3 można wytworzyć tak potworną animację piłkarzy. Ekipa odpowiedzialna za to powinna zawisnąć. Nie wspominałbym o tym, gdyby to nie wpływało na jakość rozgrywki - niestety wpływa. Jak człowiek gra, to aż mu się nie chce patrzeć na odpalane sekwencje poklatkowe, które wykonuje piłkarzyk sterowany przez gracza - w większości przypadków są to jakieś zbitki odpalonych animacji. Strasznie to wygląda. Rzygać się chce. Na powtórkach to już w ogóle wychodzą parodie piłki nożnej - kukły obijają się o siebie i przez przypadek kierują piłkę do bramki, tudzież do kolegi z zespołu. Wstyd jak ch.uj. Moja matka kiedyś patrząc na grę w pes'a myliła obraz z meczem. Teraz od razu widzi, że gram se w głupie gierki. Serio, zabija to przyjemność z gry ponieważ w grach sportowych animacja to podstawa.

 

Co tam jeszcze? Aha, knuckle - powtórka z dramatu. Strzelamy z wolnego z 20-30 metrów i możemy być w większości pewni, że wpadnie szmata. Co to kur.wa ma być? Gra przez to przestaje być skillowa, bo wystarczy wytrenować strzały knuckl'ami z odpowiedniej odległości i niemal zawsze wpada gol. Do tego szmaciarski. Niestety to dyskwalifikuję grę jako rozgrywkę multiplayer... Trochę treningu i każdy to opanuje. Bezsens totalny...

Następna sprawa, która niejako jest pochodną wypowiedzi powyżej - strzały. Nie mają w sobie nic powera; są cierpkie; nie są soczyste; anemiczne; bardzo randomowe; takie o - od niechcenia. W prawdziwej piłce tak to nie wygląda. To wszystko wiąże się nierozerwalnie z animacją zawodników - a co za tym idzie i strzałów, które w rezultacie są lipne.

Kolejny kwas to te wszystkie wrzutki "automatyczne". Kolejny ukłon w stronę lamerów, którzy nie potrafią dośrodkować i tylko wcisną "guzik" aby uzyskać efekt łatwego i przyjemnego dośrodkowania. Niestety to kolejny czynnik obniżający radość z gry - jak dla mnie...

Teraz może trochę ciepłych słów. Bramkarze są szmaciarzami, ale poprawiono ich w stosunku do ostatniego dema. Potrafią wpuścić szmatę, ale już człek się tak nie irytuje z ich nieporadności. Następną sprawą jest gra w obronie, która wymaga dużo zaangażowania ze strony gracza i przy odpowiednim wysiłku w nią włożoną, potrafi się odwdzięczyć dużą dozą satysfakcji z wybronienia się z trudnych sytuacji.

Mam ambiwalentne uczucia. Z jednej strony w grze jest gro zje.banych rzeczy, które nie pozwalają się nią do końca delektować, a z drugiej gra nie jest tak podła jakby się wydawało... Można ją śmiało ocenić na 5/10. Ale nie ma absolutnie szans ze starymi iss/pes'ami... Szkoda, bo liczyłem na coś więcej, po fali entuzjazmu jaka przeszła po forach i innych dziwnych miejscach. No trudno. Może znowu "za rok"...

 

PS Aha, ja już chyba jestem za stary i nie orientuję się jak się poruszać w nowym menu formacji. Albo to wina tego, że ostatnio grałem w PES'a 6. Mianowicie - w jaki sposób ustawia się taktykę, która w starych częściach była ukryta pod: L2+iks'kwadrat; trójkąt; kółko? Następne: w jaki sposób zmienia się nastawienie drużyny ofensywne/defensywne, które kiedyś było ustawiane pod: L2+R1/R2? Następna sprawa - w jaki sposób ustawia się strzałki odpowiadające za określenie "obszarów" w których mają się poruszać poszczególni zawodnicy? Oraz ostatnia kwestia - jak określić każdemu zawodnikowi z osobna jego rolę na placu boju - czyli, mam DMF'a a chciałbym z niego zrobić AMF'a, bez zmieniania mu pozycji na boisku, tylko roli jaką ma wykonywać? Za odpowiedzi z góry dzięki.

W pierwszym przypadku zamiast L2 wciskasz select, w drugim zaznaczasz zawodnika & wciskasz kwadrat. Z tym 5/10 przesadziles ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem na dobrej drodze do ogrania Interu na TP :) W obronie daję radę (poza wolnymi Sneijdera :] ), ale nie mogę zrozumieć jednego. Jak do cholery jest możliwe, że mając wszystkie asysty i wspomagacze wyłączone, wychodzę sam na sam, strzelam np Riberym w prawo z R2, a on mi strzela w lewo ?!?!?! Coraz bardziej mi się PES wkręca, ale ten "kwiatek" doprowadza mnie do furii. Rozklepie człowiek w końcu obronę Interu, a jakis baran na koniec strzela zupełnie nie tam, gdzie chcemy :/

Odnośnik do komentarza

Jestem na dobrej drodze do ogrania Interu na TP :) W obronie daję radę (poza wolnymi Sneijdera :] ), ale nie mogę zrozumieć jednego. Jak do cholery jest możliwe, że mając wszystkie asysty i wspomagacze wyłączone, wychodzę sam na sam, strzelam np Riberym w prawo z R2, a on mi strzela w lewo ?!?!?! Coraz bardziej mi się PES wkręca, ale ten "kwiatek" doprowadza mnie do furii. Rozklepie człowiek w końcu obronę Interu, a jakis baran na koniec strzela zupełnie nie tam, gdzie chcemy :/

W PESie tylko podania są na manualu (i to chyba wciąż z R2, bo nawet z wyłaczonymi asystami czuć wsparcie konsoli), strzały pozostały bez zmian...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...