Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

je.bnijcie sie w czachę. I to solidnie, jak myślicie, że ew. sukces Wisły w LM nie będzie miał żadnego wpływu na poziom gry Polaków. Weźmy 1. przykład z brzegu:

 

- Wisła ma więcej hajsu -> inwestuje w szkółkę dla młodzieży -> pożytek dla reprezentacji

- Wisła gra z najlepszymi -> promocja piłki -> gówniarz zapisze się do szkółki

- mimo wszystko kilku Polaków gra w Wiśle -> mogą się wypromować i spróbować swoich sił na zachodzie próbując dorównać najlepszym.

 

 

Tak inwestuje w szkółkę, ehe. Zapomniałeś że mieszkamy w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

I tak dalej nie widze jaki wplyw na nasza Reprezentacje bedzie mialo kupowanie obcokrajowcow :@

cytując Murzyna: każdy ma swą intelektualną poprzeczkę której nie przeskoczy....

 

klix ci wyżej wytłumaczył w skrócie, można by jeszcze sporo dodać ale po co? sądze że tak naprawdę to rozumiesz ....a przynajmniej me pozytywne nastawienie do świata każe mi w to wierzyć [naiwniak]

Odnośnik do komentarza

Jest bardzo wiele przykładów z historii, że samo kupowanie obcokrajowców niewiele daje kadrze. Np. ile razy Real Madryt miał okresy dominacji w Europie? Dwa-trzy. Czy hiszpańska reprezentacja była wtedy mocna? Nie.

 

Albo Anglia - liga od lat uważana za najlepszą, kadra zaś od niemal 50 lat bez triumfu w czymkolwiek, od czasu powstania rankingu FIFA (1992) nigdy nie wskoczyła na trzecie miejsce, często odpada we wczesnych fazach turniejów, ba, pamiętamy przecież Euro, na którym zagrała Polska, a Anglicy nie, bo przegrali eliminacje z Chorwacją i Rosją. I tak dalej...

 

Z kolei np. liga holenderska w ostatniej dekadzie nieco przestała się liczyć, za to reprezentacja ma jeden z najlepszych okresów w swojej historii.

Odnośnik do komentarza

Szkółka ma powstać tak, czy srak.

 

ale polecieliście z offtopem, w temacie o reprezentacji dyskusje o potędze naszej ligi.

 

Co z tego jak i tak będzie beznadziejna.

Chyba, że zabiorą się za to Holendrzy, których Wisła teraz zatrudnia.

 

jakkolwiek sądze, że coś takiego jak mentalność narodowa nie istnieje (nie rozwijam za długie) to takie stwierdzenia poddają w wątpliwość mą tezę...kur.wa jeszcze nie ma a ten już wieszczy porażkę

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Szkółka ma powstać tak, czy srak.

 

ale polecieliście z offtopem, w temacie o reprezentacji dyskusje o potędze naszej ligi.

 

Co z tego jak i tak będzie beznadziejna.

Chyba, że zabiorą się za to Holendrzy, których Wisła teraz zatrudnia.

 

Odpowiedzialny za stworzenie zaplecza treningowego i właśnie szkółki jest Staszek Valckx (dyrektor sportowy). Basałaj przy przedstawianiu Holendrów mówił że Wisła ma być reorganizowana na wzór Holenderski.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z cyklu: "rankingi można o dupę rozbić" :

 

Reprezentacja Polski awansowała o cztery miejsca w porównaniu z poprzednim rankingiem FIFA. Drużyna Franciszka Smudy awansowała z 71. na 67. miejsce. Na prowadzeniu pozostaje Hiszpania.

 

1. Hiszpania 1871

2. Holandia 1661

3. Niemcy 1417

4. Anglia 1146

5. Brazylia 1130

6. Włochy 1059

7. Portugalia 1046

8. Chorwacja 1033

9. Meksyk 1007

10. Argentyna 979

(...)

56. Gruzja 530 - najbliższy rywal polaków

(...)

67. Polska 474

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jedyne czego mozemy sie wstydzic na euro i przed euro to trenera.

ten ch.. nie zna znaczenia okres przygotowawczy do euro,

najlepiej niech powola tylko swoja "zlota" jedenastke a reszcie niech dupy nie zawraca obiecankami ze maja szanse wystapic na euro, jak ten im daje mozliwosc pokazania sie na 4 min przed koncowym gwizdkiem. przyklad chociazby ostatnie mecze z argentyna i francja, Ci trenerzy potraktowali to jako mecze kontrolne i porobili rotacje w skladzie lub testowali zmiennikow a nasz cymbal smuda stal ogladal niby cos tam korygowal i wykrzykiwal ale zapomnial ze za plecami ma lawke z ciekawymi graczami i multum mozliwosci na zmiane sytuacji na boisku.

 

Nie dziwie sie slowom A. Riise, ktore padly z jego ust po meczu, do naszych zdolnych chlopakow bylo to krzywdzace jednakze kierujac je do trenera calkowicie popieram!

out ze smuda!

 

Jeszcze odnosnie skladu

Popieram powolania dla Perquisa i Polanskiego, na prawde wniosa duzo do druzyny.

Z kadry wyrzucil bym murawskiego na meczu z francja bylo widac ze ma kondycje i przeglad boiska co najwyzej na "orlika". Dudke posadzic na lawce a wprowadzic na stale do podstawy Matuszczyka. Jako alternatywe na lewa obrone widze Rzezniczaka za boenischa w przypadku jego kontuzji na prawde nie mamy sie czego wstydzic jesli chodzi o gre kuby, zna sie na swojej roli na boisku.

Zmienil bym ustawienie pod katem ataku dodajac jeszcze jednego napastnika, widac ze nasz "lewy" inaczej funkcjonuje i czuje wieksza swobode jak ma kogos obok siebie w napadzie ( nauczyl sie tego w BvB) chodzi mi tutaj o Brozka. Wspolpraca uklada im sie bardzo dobrze i podoba mi sie ich komunikacja na boisku, widac ze chlopaki szukaja wymiany podan ze soba. Na prawde taki atak sobie bym zyczyl na euro i nie bylo by wstydu a wrecz przeciwnie.

 

 

@ kilix

tak sie sklada ze jedynym polakiem grajacym w wisle jest malecki

Btw wisla nie bedzie bogatsza tylko biedniejsza mimo awansu do LM, dlaczego? bo ma pie.dalnietego prezesa, ktory odbiera klubowi wszystkie zarobione pieniadze jako splate tego co zainwestowal

My tu mowimy o grze w lidze mistrzow? kim? 3-4 zawodnikow jest na poziomie fazy grupowej LM lub 3 rundy eliminacji reszta to co najwyzej poziom pucharu intertoto pokazuje.

A inwestycje za co? skoro wisla chce grac w LM to musi miec siano o prezesie juz wspomnialem a dodatkowy fakt na jego niekorzysc jest taki i mowiacy wiele ze na wzmocnienie i wywalczenie awansu przeznaczyl 1 mln euro :) smiac sie chce. za 2 przegrane w fazie grupowej LM zarabia sie tyle co wisla ma roczny budzet na transfery :)

Edytowane przez castello
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wymczasem w sobotę za tydzień odbędzie się losowanie grup eliminacji europejskich. Podział na koszyki już jest. I nie jest dobrze. Będziemy losowani z czwartego koszyka.

 

Co nie zmienia faktu, że absolutnie bezcenne okazało się czerwcowe zwycięstwo nad Argentyną. To dzięki niemu Polska wyprzedziła w rankingu Armenię (sic!), dzięki czemu awansowaliśmy z piątego do czwartego koszyka. Dla porównania - z piątego będą losowane np. Wyspy Owcze - a nawet remis w meczu z Argentyną zepchnąłby nas do koszyka piątego właśnie.

 

Grupa marzeń w eliminacjach to: Grecja (lub Norwegia), Czarnogóra (lub Słowcja / Słowenia), Węgry, Wyspy Owcze, Andora.

 

Ale możemy też przecież trafić na Hiszpanię, Francję, Szwajcarię (lub Irlandię), Finlandię i Walię (lub Islandię).

Lol krotko mowiac

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W trakcie wojny nazywano tak też ludność o germańskich korzeniach która była polakami. Owi polacy po wejściu wojsko niemieckich wyrzekali się obywatelstwa i "stawali się" Niemcami. Chyba nie muszę mówić jak traktowali ich Polacy którzy nie s(pipi)ili się Niemcom? ;)

 

Ofkoz Ty możesz tutaj wrzucać swoje teorie które kopiujesz z wikipedii ;)

Odnośnik do komentarza

To nie jest "moja teoria skopiowana z Wikipedii" (to w końcu moja czy z Wiki?), tylko definicja słowa "volksdeutsch". Wyobraź sobie, że znam nieco historię II wojny światowej. To nie zmienia faktu, że do tego przypadku ten termin po prostu nie pasuje. Polański wyrzekł się obywatelstwa i stał się Niemcem? Nie mówię, że nie, po prostu nie słyszałem o tym fakcie z jego życia.

 

To, co pisze Ciwa, ma większy sens, ale nie wiem, czy jest prawdą. Jak powiedział sam Polański do kamery, "Wyborcza kłamie" i wcale tak nie było. "Rok temu też nie miałem szans na niemiecką kadrę. Trener Smuda się zapytał, to rozważyłem i podjąłem decyzję. Jestem bardzo dumny grać dla Polski".

 

http://www.sport.pl/...dla_Polski.html

 

Nie wiem dokładnie, jak to wygląda, ale z tego co rozumiem jego łamany polski, to nie było tak, jak piszesz.

 

Gdyby faktycznie było tak, że media w tej sprawie wciskają kit, a kibice wierzą i z tego powodu gwiżdżą, to byłby jeszcze jeden zabawny przykład, jak grupa najgłośniej krzycząca "media kłamą" łyknie wszystko, co akurat im pasuje.

Odnośnik do komentarza

No fajnie, to daj link do tego wywiadu w mediach niemieckich. Jak na razie ja mam jeden, w którym on mówi, że to nieprawda. Aczkolwiek mogę zrozumieć, że za sam fakt, że chciał grać w kadrze niemieckiej, a potem uznał, że jednak w polskiej, można mieć zastrzeżenia. Co w języku kibiców pewnie przełoży się na gwizdy.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...