Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, że tak ofensywnie nie wyjdziemy, Waldek nie ma tyle odwagi, więc pewnie będzie Krychowiak z Polanskim/ i przed nim pewnie Klich (daj Boze nie Mierzejewski), reszta standardowo. Ciekawa dyskusja na temat reprezentacji była wczoraj w lidze+extra, że kończymy eliminację i ile jedenastek wytypowaliby siedzący w studiu to pewnie nikt by nie trafił - środek obrony, środek pomocy, boki obrony - można wytypować pewnie z 10 różnych ustawień.

Swoją drogą powołując wszystkich tych młodych super zdolnych, z których pewnie tylko Zieliński cokolwiek zagra fajnie ograbił kadrę U-20 z szans w meczu ze Szwecją, pytanie tylko po co - żeby chłopaki odbyli super trening z gwiazdami Bundesligi ? Chyba, że zamierza dać im nowe doświadczenai wpuszczając ich na San Marino :teehee: 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Swoją drogą powołując wszystkich tych młodych super zdolnych, z których pewnie tylko Zieliński cokolwiek zagra fajnie ograbił kadrę U-20 z szans w meczu ze Szwecją, pytanie tylko po co - żeby chłopaki odbyli super trening z gwiazdami Bundesligi ? Chyba, że zamierza dać im nowe doświadczenai wpuszczając ich na San Marino :teehee:

 

Tych wszystkich czyli kogo? Ja widzę dwóch graczy nie starszych niż 20 lat: właśnie Zieliński i Pawłowski. Może jeszcze Wszołek (21) się łapie do tej kadry? Wszyscy mają szansę coś tam zagrać dla seniorskiej kadry. Trzech graczy. Nie widzę w tym nic wyjątkowego. Inne kraje (jak zakładam, nazywane w mediach "normalnymi krajami") tak robią, że nie powołują młodych piłkarzy, żeby młodzieżówka coś tam wygrała? Pierwsze słyszę. Nikogo nie obchodzą młodzieżówki.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Tak dokładnie ta trójka + Milik to trzon kadry młodzieżowej. No w Polsce nie obchodzą to wiadomo, w innych krajach np obchodzą, stąd takie reprezentacje jak Gruzja mają w piłce młodzieżowej większe sukcesy niż my, więc kwestia czasu zanim dorosła reprezentacja też nas przeskoczy o 3 długości. Mają szanse zagrać z San Marino i dopisać 1A przy nazwisku  :thumbsup: Ja akurat uważam, że lepsze 90 minut z młodzieżowa Szwecją, niż 20 z San Marino, czy 5 z Czarnogórą, ale widocznie jestem odosobniony.

Odnośnik do komentarza

Nie śledzę gruzińskiej piłki na tyle, żeby wiedzieć, czy ich młodzież faktycznie się nadaje do dorosłej kadry. Wiem, że z tych znanych mi dokładnie każdy normalnie zakłada, że najlepsi piłkarze idą do pierwszej kadry i tyle. Varane, Kondogbia i Pogba we Francji chociażby, Draxler i Bieber w Niemczech, Isco i Koke w Hiszpanii, Verratti i Shaarawy we Włoszech, Courtois czy Lukaku w Belgii (teraz dostał powołanie Bakkali - 17 lat! Skandal), Bakić czy Dżordżević w Czarnogórze, Halilović w Chorwacji, Hreczyszkin na Ukrainie, gdzieś tak z 5-10 graczy w Holandii czy Szwajcarii... w młodzieżówkach grają ci co się nie złapią do szerokiej seniorskiej i tyle. Większość dobrych piłkarzy w wieku 21 lat już gra w seniorskiej, oczywiście nie dostając od razu gwarantowanego 90 minut w każdym meczu. Pierwsze słyszę, żeby to był problem. Może ty akurat śledzisz, ale myślę, że jakby spytać na uilcy, to gdzieś tak tysiąc razy więcej osób ogląda Mundial seniorski, niż U-20.

 

 

Że Pawłowski i Wszołek dostali powołanie chyba tylko dlatego, że przeszli do lepszej ligi (w której niemalże jeszcze nie zagrali), to inna sprawa. Jeśli dobrze pamiętam, Fornalik przed chwilą mówił, że z polskiej ligi nie ma kogo powołać. Włącznie z Pawłowskim i Wszołkiem. No ale o tej uderzająco leniwej metodzie selekcji pisałem już rok temu, kiedy media się jarały po meczu z Anglią, że wreszcie jest normalny trener, bo zrobił co oczywiste i powołał piłkarzy przeniesionych do dobrych lig.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ale tu jest Polska nie elegancja Francja, jak u nas zabierzesz 3 piłkarzy do seniorskiej kadry żeby posiedzieli na ławce to automatycznie kadra traci 3/11 potencjału. Cytując Hajtę nie porównujmy gówna z czekoladą ;)

 

 

Paweł Brożek powołany do reprezentancji Polski

 

Hahaha no to sie Czarnogóra obs*ała :D

Edytowane przez Bartg
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkie? Na pewno. Ale tego chyba nikt nie zakłada. Walczą cztery drużyny o awans i grają między sobą, więc trudno powiedzieć. Mamy na jesieni mecze z całą trójką z nich, one też grają ze sobą. Powiedzmy pi razy oko, że poza San Marino (zakładam optymistycznie, że wygramy luzem), trzeba by wygrać dwa z trzech meczów. GDYBYŚMY wygrali z Czarnogórą, to (zakładam, że każdy wygra z Mołdawią) mamy cztery ekipy w zasięgu jednego punkta i wszystko się decyduje bezpośrednio w październiku. Media na pewno będą wyliczać wszelkie scenariusze, ale póki co znaczenie ma tyle, że bez wygranej z Czarnogórą zostaje wygrać i z Anglią, i z Ukrainą, i to może wystarczyć tylko na baraże.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak nieraz przypominam, byliśmy losowani z czwartego koszyka, trafiliśmy do najsilniejszej grupy i większość cyników już w dniu losowania mówiła, że awansu za cholerę nie będzie. Tak że nie ma sensu teraz nagle uznawać czwartego miejsca za tragedię. Awans na Mundial w tej sytuacji trzeba by racjonalnie uznać za wynik nadspodziewanie dobry.

 

Zresztą nawet gdybyśmy awansowali, to oczywiste, że będzie ze dwa miesiące szacunku, potem niepokój, a w momencie odpadnięcia z Mundialu znowu ta sama wyliczanka: wstyd, hańba, kompromitacja... Nie chce im się biegać, zarabiają dużo pieniędzy, ale o czym my mówimy, nie mamy szkolenia, trzeba wszystko zaorać... mogę napisać dzisiaj słowo w słowo, co jutro o tej porze będzie tu i wszędzie w komentarzach.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem ten mecz z czarnogórą nie jest jakimś meczem o jeszcze jakiekolwiek szanse na awans bo po prostu ich już nie ma, wygramy z nimi ale za to czekają jeszcze mecze na wyjeździe z ukrainą i anglią, ci pierwsi po tym jak pykneli w 6min nasze piłkarzyny to remis z nimi będzie można uznać za sukces, z anglikami patrząc realnie to przegramy, będą cisnąć jak najwięcej żeby awansować z pierwszego miejsca, tyle. sam kibicuje ukrainie, zasługują na awans zwłaszcza po takich meczach jak z nami czy czarnogórą gdzie roznieśli ich 4:0 na wyjeździe czy 1:1 na wembley

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

A ja właśnie sobie powiedział po Euro, że już więcej nadziei sobie nie robię, ale jakoś nie potrafię. Myślę, że tę ostatnią szansę mogę im dać jeszcze, ale potem już będę jeździł jak po śmieciach, zero wiary. Dziś jeszcze im kibicuję i próbuję bronić.

 

Ja powiedzialem sobie to samo tez po Euro, tylko, ze po Euro 2008. I dobrze na tym wychodze.

Odnośnik do komentarza

Jak nieraz przypominam, byliśmy losowani z czwartego koszyka, trafiliśmy do najsilniejszej grupy i większość cyników już w dniu losowania mówiła, że awansu za cholerę nie będzie. Tak że nie ma sensu teraz nagle uznawać czwartego miejsca za tragedię. Awans na Mundial w tej sytuacji trzeba by racjonalnie uznać za wynik nadspodziewanie dobry.

 

Zresztą nawet gdybyśmy awansowali, to oczywiste, że będzie ze dwa miesiące szacunku, potem niepokój, a w momencie odpadnięcia z Mundialu znowu ta sama wyliczanka: wstyd, hańba, kompromitacja... Nie chce im się biegać, zarabiają dużo pieniędzy, ale o czym my mówimy, nie mamy szkolenia, trzeba wszystko zaorać... mogę napisać dzisiaj słowo w słowo, co jutro o tej porze będzie tu i wszędzie w komentarzach.

 

Trafiliśmy do najsilniejszej grupy...dobre. Jest z 4-5 równie silnych grup z których również mielibyśmy ciężko o awans. Z takiego rozumowania wynika że jakbyśmy trafili do grupy z Hiszpanią i Francją to było by prościej.

Problem nie leży w grupie, a w mentalności naszych piłkarzy i tym jak ta kadra jest prowadzona. Brak tej reprezentacji stabilności, ciągle dochodzą nowi piłkarze, to ciągle jest jedno wielkie pole testowe. Wystarczy zobaczyć kto zaczynał eliminacje a kto je kończy. Zaczynali je tacy piłkarze w pierwszym składzie jak Tytoń, Wasilewski, Saganowski, Obraniak a skończą zapewne tacy jak Klich, Zieliński, Szukała, Sobota, Salamon. Nie licząc marcowego meczu z Ukrainą gdzie w pierwszym składzie wybiegli Majewski i Łukasik. Poprzedni selekcjonerzy jak Engel czy Beenhakker z tego co pamiętam bazowali na wyselekcjonowanej grupie tych 18-20 piłkarzy którzy czy siedzieli na ławie w klubie czy grali byli powoływani, tworzyli zgraną grupę w kadrze i jakoś te mecze wyglądały. A teraz zagrasz 4 dobre mecze i trafiasz do kadry i to do pierwszego składu jak Majewski czy Łukasik. Salamon też dopóki grał w Brescii to się nie nadawał, trafił do Milanu to nie wypadało go nie powołać. Fornalik się pogubił konkretnie podczas prowadzenia reprezentacji. Mam nadzieję że jego następca będzie miał lepszy plan na kadrę.

Te eliminacje są przegrane, ale można śmiało powalczyć o EURO 2016 w Francji bo materiał piłkarski jest tylko potrzeba kogoś kto będzie wiedział jak go dobrze wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Problem nie leży w grupie, a w mentalności naszych piłkarzy i tym jak ta kadra jest prowadzona.

 

Ja nie mówiłem, gdzie leży jakiś problem, tylko po prostu fakt, że skoro się już dawno ustaliło jak beznadziejna jest kadra i nie miała szans na awans, to bez sensu jest nagle uznawać, że brak awansu jest tragicznym rozczarowaniem.

 

 

Poprzedni selekcjonerzy jak Engel czy Beenhakker z tego co pamiętam bazowali na wyselekcjonowanej grupie tych 18-20 piłkarzy którzy czy siedzieli na ławie w klubie czy grali byli powoływani, tworzyli zgraną grupę w kadrze i jakoś te mecze wyglądały.

 

Myślę, że gdybyś wszedł na forum w odpowiednim momencie kadencji Engela czy Beenhakkera, bynajmniej nie przeczytałbyś, że "jakoś te mecze wyglądają". Za Beenhakkera byliśmy losowani z drugiego koszyka i zajęliśmy piąte miejsce, faktycznie jest co wspominać.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że gdybyś wszedł na forum w odpowiednim momencie kadencji Engela czy Beenhakkera, bynajmniej nie przeczytałbyś, że "jakoś te mecze wyglądają". Za Beenhakkera byliśmy losowani z drugiego koszyka i zajęliśmy piąte miejsce, faktycznie jest co wspominać.

 

 

Ale w eliminacjach do Mistrzostw Europy za Beenhakkera zajęliśmy pierwsze miejsce przed Portugalią, więc jest co wspominać ;) .

Odnośnik do komentarza

No, pewnie gdybyśmy mieli wynik z 1982, to 40 mln znawców by na chwilę się zamknęło i przestało rozpaczać, jak to możliwe, że zagraliśmy tak niewiarygodnie tragicznie. Ale to było, ekhm, dość dawno i od tego czasu zawsze wszystko jest koszmarnie tragiczne, przez 30 lat. Może po prostu jesteśmy na tym poziomie w piłce nożnej i tyle, niech z tym żyją, zamiast się zadziwiać po każdym meczu, jak to możliwe, że nie wygraliśmy meczu, o którym przed mówili, że i tak nie mamy szans.

 

"ASZ Dziennik" ma ładny dziś nagłówek: "CBOS: Wynik meczu nieważny. 68% Polaków chce tylko, żeby Lewandowski nie strzelił". To zacietrzewienie jest naprawdę widoczne w tych komentarzach, a ludzie przy każdym meczu i tak powtarzają litanię, no ile można. Zero gadki o czymś co się faktycznie dzieje na boisku, jakieś konkretne spostrzeżenia, jak miałbyś grać, ile biegąć żeby było dobrze, zawsze jesteś po prostu do objeżdżania i tylko to się liczy. Dziwię się czasami, że tylko Obraniak zrezygnował z kadry, ja sobie nie wyobrażam pracy na takich warunkach. Może oni nie spędzają tyle czasu w internecie po prostu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jak podejrzewałem, gra jedenastka z drugiej połowy z Danią, czyli ta, która grała najlepszą piłkę kadry w ostatnim czasie. Grają wysoko, na mój gust nieźle to wygląda, no ale gola nie ma, zobaczymy. Akcja z prostopadłą Klicha i okazją Zielińskiego (Jezus Maria...) to przykład tego, czego nie było w systemie "na połowie rywala tylko Lewandowski".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...