Skocz do zawartości

The Girl with the Dragon Tatoo - 2011 - David Fincher


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=hrFgnizJ7qY&feature=share

 

po mocnym teaserze czas na 4-minutowy trailer z pierwszą próbką muzyki reznora. oryginału nie widziałem, ale wydaje mi się, że wersja amerykańska będzie o niebo lepsza. czekacie? w końcu nowy fincher - nie idzie przejść obok tego obojętnie.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Mam zamiar iść na to kina, a później oglądnąć szwedzką wersję, a ostatecznie przeczytać książkę. Z Finchera to chyba tylko Zodiaka nie oglądałem więc dla mnie film obowiązkowy. Widać, że wraca do mroczniejszego kina.

 

Edit: Oglądałem tylko teaser bo nie chcem spoilerów.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

coz...

 

1. Fincher nie zrobil dobrego filmu od lat

2. o jego ulomnosci moze swiadczyc fakt, ze skonczyly mu sie wlasne pomysly

3. wszyscy juz dawno czytali ksiazke/widzieli film, znaja fabule i wiedza kto zabil

4. to tylko nedzna, ugrzeczniona hollywodzka wersja dobrego szwedzkiego filmu

5. nie ma szans, by Rooney Mara zagrala lepiej od Noomi Rapace - to beda lata swietlne roznicy

 

A teaser byl slaby. Rownie dobrze mogli pokazac jak koles s,ra na kiblu i zmieniac co sekunde kadr w rytm muzyki. Trailer mapetow dobrze sparodiowal ten idiotyzm.

 

 

Nie ma na co czekac i ten nowy trailer to potwierdza.

 

 

Jezeli ktos nie ogladal oryginalu i wpadl na pomysl czekania dopiero na uposledzona wersje Finchera, to ten pomysl jest moim zdaniem wybitnie glupi. Ale jak kto woli.

  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Fincher nie zrobil dobrego filmu od lat

2. o jego ulomnosci moze swiadczyc fakt, ze skonczyly mu sie wlasne pomysly

3. wszyscy juz dawno czytali ksiazke/widzieli film, znaja fabule i wiedza kto zabil

4. to tylko nedzna, ugrzeczniona hollywodzka wersja dobrego szwedzkiego filmu

5. nie ma szans, by Rooney Mara zagrala lepiej od Noomi Rapace - to beda lata swietlne roznicy

 

 

Punkt 3 ma sens. No i... no, w zasadzie tyle mogę powiedzieć.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

czy taką ugrzecznioną to bym się kłócił, fincher podobno walczył całymi siłami o hard R, takie też dostał i nie hamował się zbytnio. tak jak wspominałem szweckiej ekranizacji nie oglądałem więc mogę się mylić, ale dochodziły do mnie słuchy, że jakością nie odbiega od średniej jakości produkcji telewizyjnej więc poprzeczka nie jest ustawiona zbyt wysoko. tekstów o rzekomym nie stworzeniu niczego godnego uwagi od lat nie komentuje - najwyraźniej piotrek zeszłej jesieni żył gdzieś pod kamienień czy coś. ale dobre hejty opso od tylu lat, zawsze fajnie poczytać.

 

 

...

 

 

 

szweckiej

Odnośnik do komentarza

tak jak wspominałem szweckiej ekranizacji nie oglądałem więc mogę się mylić, ale dochodziły do mnie słuchy, że jakością nie odbiega od średniej jakości produkcji telewizyjnej więc poprzeczka nie jest ustawiona zbyt wysoko.

 

Zawsze można po prostu obejrzeć, zamiast gadać i gadać o tym, jaka chyba jest i że nie oglądam trailerów, bo oł maj gad spoiler.

 

Opinie są podzielone. Widziałem film na listach najlepszych roku i najgorszych roku. Tych drugich łatwiej mi zrozumieć. Artystycznie i warsztatowo film jest bardzo standardowy i Fincher, nawet jeśli robi to w roli rozrywkowego przerywnika, powinien zrobić coś zdecydowanie lepszego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Biorac pod uwage to co bylo w trailerze, czyli bezczelne zzynanie na zywca scen ze szwedzkiej ekranizacji, to jak najbardziej bedzie to remake. Zreszta posadzanie Finchera o to, ze przeczytal jakas ksiazke, to bardzo odwazna teza. Zbyt odwazna.

 

Tak w sumie to to nie ma sensu. Fincher już kręcił wiele adatpacji książek, więc obojętnie, czy je czyta, czy nie, widać może je kręcić.

 

 

W tym akurat przypadku, Fincher nie widział oryginalnego filmu. Więc nie nazwałbym tego remake'iem filmu. Co do zżynania scen... no cóż, nie widziałem jeszcze filmu, więc się nie wypowiem. To, że najbardziej wyraziste dialogi i wydarzenia (bo to jest zmontowane w zwiastunie) są takie same, to chyba nie jest specjalnie zaskakujące.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...