Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles X


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Uh, uh, yeah, one, two, three, four, uh, uh, yeah

 

Ta, ale momentami tak to wyglada:

 

https://www.youtube.com/watch?v=i1MO023vN8o

 

@ragus

 

Przyznam sie ze poczatkowo mialem mieszane uczucia, soundtrack gdzie spiewajo? Podczas walki? Eksploracji miasta? CO!? Ale pomimo mojego sceptycyzmu mocno mi sie wkrecily te nuty, szczegolnie black tar :banderas:

Odnośnik do komentarza

Mi się udało dziś zdobyć dwa Skelle. Tzn. jeden dostałem za misję, drugi kupiłem Elmie. Próbowałem bić bossa jednym - zabierałem z pół życia. Z dwoma Skellami nie bardzo nawet cokolwiek straciłem. :D Teraz muszę zarobić na dwa kolejne i wszystkie potwory mam w (pipi)e.

 

Nie no, można co prawda bić takie o kilka poziomów wyższe, ale z takimi o 10 wyższym może się uda wygrać fartem.

 

Szkoda tylko, że nie można jeszcze nimi latać gdzie się chce, a tylko podskakiwać.

 

 

Latać się nie da ale i tak super skok i latanie nad wodą powodują że odkrywanie nowych miejscówek jest strasznie szybkie. Dla przykładu miałem odkryć dodatkowe 20 % jednej miejscówki i zrobiłem to w 4 minuty. Latałem od miejsca na probe do miejsca na probe. A to po wodzie a to super skok nad górką . Teraz odkrywanie to nie grind a szybki bieg :) Dodatkowo stopień customizacji skella powala. Na początku masz go gołego i w sumie nic w walce nie może ale jak zaczynasz inwestować to robi się z niego fajna maszynka. Na razie nadal lepiej mi tłuc bez mecha ale myślę że jak troszkę jeszcze zarobie przyjemniej będzie się napierdalać w robotach .

Odnośnik do komentarza

Nie ma za to zbyt wiele lokacji na mapie, do których można wejść, typu jakichś jaskiń, po których chodziłoby się pół godziny (jak w Skyrimie).

 

Też zaskoczyło mnie rozbudowanie customizacji Skelli. Właściwie mogą mieć 8 broni, które zastępują Arty, poza tym części zbroi i, tak jak ekwipunek dla postaci, rozwój cech dodatkowych i klejnoty. Nie wiem tylko, czy można zrobić topple. Może akurat nie mam broni z taką cechą, bo już stagger można.

Odnośnik do komentarza

Wolno się rozkręca, ale w pierwszym Xeno też przez 20-30 godzin wydawało się, że gonimy za jakimś robotem, który zabił nam dziewczynę. Mam za sobą 7 misji głównego wątku i było już kilka ciekawych rzeczy (spoilery) -

że tak naprawdę ci ludzie, którymi chodzimy, to nie ludzie, a roboty kierowane zdalnie. Że ta rasa obcych, która rozwaliła Ziemię, to tylko jakieś płotki na usługach wielkiego Imperium i chyba nie do końca nas gonią przez pół galaktyki, a sami też zostali uwięzieni. I coś z główną bohaterką Elmą, co zostało tylko zaanonsowane.

Krótko mówiąc - jest baza pod coś świetnego.

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

Fabuła standard jrpg ale nie odrzuca jak fabuła star ocean 4 czy Blue Dragon. Taka średnia ni lepsza od xenoblade jeden ni gorsza. Na razie sporo jej brakuje to takiego lost odyssey czy Persony 4 .

 

Wiadomo że świat w Wieśku 3 jest bardziej nasycony ale to rpg który głównie fabułą stoi (best game ever) a xenoblade nacisk kladzie na eksploracje. Ważne że ten element robi w sposób mistrzowski. Nadal po 6 chapterach nie wszystko człowiek odkrył i cały czas dochodzą nowe mechanizmy. Gra działa na kilku płaszczyznach.  

 

Po pierwsze singlowe jrpg ze wszystkimi zaletami i wadami tegoż. Sztampowa fabuła z nie powiem ciekawym zwrotem akcji więc może się rozkręci. Dosyć nijacy bohaterowie plus jeden W(pipi)IAJĄCY jak to w jrpg. 

Po drugie sandbox jakiego w jrpg dawno nie widziałem. Nie ma tu tej sztuczności jaka powoduje nudę w większości jrpg po kilku godzinach. Świat jest spójny i chcesz go odkrywać. Może nie ma tu wiosek, npc czy randomowych questów jak w w3, ale jest co robić i się nie nudzi.

Po trzecie namiastka mmo i pierwszy jrpg z tak fajną usługą sieciową. Można robić globalne questy w swojej drużynie. Można zabijać razem potwory, robić questy specjalne czy polować na bestie i rywalizować z innymi graczami. Dodatkowo są rankingi w których można rywalizować ze znajomymi. To wszystko dodaje do i tak ogromnej gry jeszcze więcej ciekawego kontentu.

Po czwarte gra ekonomiczna (!) Na padlecie mamy mini grę ekonomiczną. Trzeba zarządzać ograniczonymi zasobami i w odpowiednich miejscach umieszczać odpowiednie probe. Jak robimy to źle to później w questach możemy mieć przesrane :)

 

 

Ta gra robi wiele rzeczy dobrze. Ma genialną muzykę,  dobry dubbing, świetny i ciekawy świat, multum questów i przedmiotów, mechy czy obsługe padleta chyba najlepszą w grach na wii u. Kilka rzeczy robi gorzej (ale nie źle! ) fabuła lepsza od fallout 4 ale nie od W3, bohaterowie poza 3-4 wyjątkami tylko odrobinę ciekawsi od tych z f4 no i za często każe grindować aby popchnąć do przodu fabułę. Nie jest to nachalny i męczący grind ale jednak wolałbym aby go w ogóle nie było. 

 

2 rzeczy Xenoblade x robi źle.

Po pierwsze : MUZYKA ZAGŁUSZA CZASEM DIALOGI (to w(pipi)ia)

Po drugie: Brak wyjaśnienia dobrego kilku mechanizmów. Nawet w instrukcji prawie nic nie znalazłem i musiałem posiłkować się internetem. Nie lubię być prowadzony za rączkę ale lubię jednak jak pewne niuanse są mi wyjaśniane :)

 

 

 

Po 21 h z grą chcę grać dalej i na razie wystawiam ocene wstępną 9/10. Tak dobrze bawiłem się tylko grając w garstkę gier w tym roku. Dla porównania F4 odstawiłem po 8 h a miałem dośc już po 3 :D .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj w nocy zostałem zaproszony do misji online. (pipi) jaki to ma potencjał :banderas: I jak to wszystko płynnie, fajnie chodzi. Mam nadzieję, że w trójce jeszcze bardziej pójdą w online.

 

 

edit: "późne ps2" pamietamy [*]

 

TD2HNVr.jpg

 

KS4PlHb.jpg

 

PjCmuE8.jpg

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Chodzenie z jednej misji głównej na drugą misję główną niemal od razu po sobie nie było najlepszym pomysłem. Między poszczególnymi zadaniami warto jednak podskoczyć o te 3-4 levele. No i wydaje mi się, że chapter 9 bez trzech skelli jest niemal nie do zrobienia. Łącząc to zadanie z postem wyżej - czasem gra zmusza do walki bez skelli, a ja już się tak przyzwyczaiłem...

 

PS. Świetnie wyglądają te dwa... (spoiler tak do misji 6-7)

humanoidalne lwy? Tak jakby ktoś modelował ich twarze 10 razy dłużej, niż reszty bohaterów.

 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj 5 chapter. Co tam się podziało :obama: Fajny zwrot akcji z ogromnym potencjałem w dalszej części gry. Zobaczymy jak to będzie. W tym momencie ostro zwolnię i będę robił misje poboczne i Affinity bo mam tego teraz od groma. Skella odblokuję pewnie w przyszłym tygodniu dopiero. Nie spieszy mi się, tym bardziej że ze zbyt niskim levelem może (ale nie musi) być ciężko np. w 6 chapterze. :lapka:

 

BTW niedawno przekroczyłem 20h na liczniku, dokładnie to mam chyba 21 albo 22. W każdym razie nie spędzam więcej jak 2h dziennie obecnie przy Xeno, bo... Yakuza 5 pochłonęła mnie nie mniej niż Xeno. :cool: Dzielę granie na 2h w to i 2h w to. Trzeba sobie jakoś radzić. :reggie:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No wkurzyłem się wczoraj. Okazuje się że w końcu przed chapterem 8 musiałem grindowac lvl bo miałem 27 a 30 wymagany. Lvl za wolno wpada. Nie lubię w rpg zabijać mobki tylko z powodu zdobywania poziomu. Czyli 30 h za mną i pierwsze małe znudzenie gra. Nie jest źle ale wczoraj po raz pierwszy wyłączyłem grę nie z powodu braku czasu:)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...